Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Pisałem , Krasnystaw zaorać i uczynić strefą zieloną dla Eu urlopowiczów, a mieszkańców wysłać do podcierania starych rzop w Niemczech czy Angli. Taką wizytówką głównej ulicy Krasnystaw mógł tak samo dobrze obrać sobie Dzierżyńskiego czy Berii o tych chociaż trochę Polacy wiedzą. A Okrzeja, Róża Luksemburg, Marks i Engels to już dla ludzi z wiedzą. Jakoś szybko zapomniano w Krasnymstawie gdzie panują "rodzinki swojaków" "pociotków" (PSL)że są NAJBARDZIEJ ZANIEDBANYM i kryminogennym obszarem w całej Rzeczypospolitej. Teraz znów daliście popis wiedzy, kultury i mądrości. Wstyd mi za was.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"nie zapomnim wam tego i zobaczycie w następnych wyborach! Samorzad do dymisji jak nie podejmą uchwały satyswakcjonujacej ruch polsko patriotyczny! Święty Jan Paweł II musi być na ulicy pryncypialnej w naszym mieście!" czarni czują siłę po zwycięstwie PiSdu ale z biologią nikt nie wygrał, nawet najświętszy święty umarł. I tak samo będzie z katolikami, co prawda powolutku ale w końcu Polska uwolni się z panowania Watykanu a potem i Watykan padnie. Choć trzeba przyznać, że obecny Papież jest miłą niespodzianą, szacun!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dumny jestem, że jestem KRASNOSTAWIAKIEM. Zawsze wiedziałem, że ci co tutaj zostali to są prawdziwie mądrzy ludzie. Gratuluję odwagi (pozostania na prowincji) i rozsądku (przeciwstawienia się idiotyzmom obłąkanych pisuarów).
  Z czego jesteś dumny? Z tego ze jesteście najbiedniejszym i najbardziej kryminogennym regionem w kraju? Że wiecej waszych "pociotków" pracuje jako słoiki w Warszawie niż dla okolic i miasta? Wstyd i hańba.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W czwartek o godz. 10 w urzędzie miasta Krasnystaw odbyło się spotkanie w sprawie zamiany nazwy ul. Okrzei na Aleje Świętego Jana Pawła II. Poprowadził je przewodniczący rady Edward Kawęcki, nie zabrakło wiceburmistrza Roberta Kościuka oraz radnych - Marcina Wilkołazkiego i Agnieszki Pocińskiej-Bartnik. Zawiedli mieszkańcy. Chęć udziału w dyskusji wyraziło bowiem tylko sześć osób. Ci, którzy przyszli, byli raczej przeciwni zmianie proponowanej przez środowisko Żołnierzy Wyklętych. W spotkaniu nie wziął udziału nikt z wnioskodawców. - Mieszkańcy Krasnegostawu opinie na temat proponowanych zmian mogli zgłaszać do 25 stycznia, po co mamy więc dyskutować o tym już po zamknięciu głosowania? Przecież to się mija z celem. Prośbę o spotkanie i otwartą rozmowę na ten temat zgłaszałem kilka tygodni temu, ale wówczas w mieście nikt nie reagował - tłumaczy w rozmowie z „Nowym Tygodniem” Roman Fornalski, jeden z autorów wniosku o zmianę nazwy ul. Okrzei. - Co da stawianie pomników, nazywanie ulic imieniem Jana Pawła II bez wewnętrznego przekonania o potrzebie miłości i pokoju? Całe wieki różne narody stawiały pomniki świętym, a potem wyżynały się. Przypomnę Zakon Krzyżacki, który nosił imię Najświętszej Maryi Panny i w jej imieniu mordował - mówił podczas spotkania w urzędzie pan Zbigniew. Mieszkaniec ul. Okrzei przypomniał, że Jan Paweł II uczył miłości i wzajemnego szacunku. - Tymczasem już sam wniosek, by zmienić nazwę ulicy Okrzei, podzielił społeczeństwo, doprowadził do wielu kłótni. Papież się chyba w grobie przewraca, jak na to patrzy - komentował. Inny mieszkaniec ul. Okrzei przypomniał o kosztach związanych ze zmianami dokumentówt, tablic itp. Pojawił się też pomysł, by imieniem Jana Pawła II nazwać nowo powstające w Krasnymstawie osiedle, a ul. Okrzei zostawić pod obecną nazwą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skomentuję jeszcze raz....Zawsze wiedziałem ze w Krasnymstawie siedzą głupcy, nie wiedziałem tylko że tak są gospodarni i tak zwracają uwagę na wydatki, bo jadąc czy bedąc na "chmielakach" tej gospodarności czy zaradności nie zobaczyłem. Znów popisaliście się. Jak może być u was lepiej jak wszystko co podnosi prestiż, przypomina z dobrej strony miasto , sami odrzucacie? Okrzeja mi nie przeszkadza, ale z ulicy Jana Pawła II byłby wiekszy pożytek, bo Polska powoli staje się przepowiadaną "Nadzieją Europy" Światłem Europy" Zapowiadanym w niezliczonych proroctwach, ale jak widać do was to nigdy nie dotrze. A nawet to co macie to jak barany marnujecie. Piękny jest staw jezioro w Siennicy Rózanej, miało to być udziałem całej gminy i rolników na których łakach zrobiono rozlewisko...i co? Mają to dwaj kolesie z Zamościa a biedny naród ma komary i smród spalin. Tak poprawia się dolę tego zakątka Polski. Nie dziwi mnie że tam układy panują jak na Sycyli, a rodzinne klany ogłupiają ludzi (PSL) jak za czasów zaprzeszłych . Dlatego nigdy z tej biedy nie wyjdziecie jak nie oczyścicie się i to sami z tych kumoszych powiązań. Wybaczcie że to dołączyłem do podsumowania dyskusji o nazwę ulicy, ale to znamionuje wyraźnie kochani gdzie jesteście i jaki sort was ogłupia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Krasnystaw Rada Miasta Radni www krasnystaw.pl/strona/index.php?option=com_content&view=article&id=21&Itemid=179 Kontakt z radnymi teraz od nich zależy czy pójdą za głosem mieszkańców czy ... uciemiężonych walce z komuną (rodzina na swoim) ma się dobrze tylko barwy inne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gościu z 14:19, idę o zakład, żeś w czarnej sukni teraz... Macie swoje ambony, z których ogłupiacie ludzi ale jak widać, oni swój rozum mają i co roku, mniej was słuchają, frekwencja w kościołach spada i spadnie kiedyś od zera. Tak jak to jest w Irlandii, Hiszpanii czy Czechach, które niestety kiedyś zaszczepiły nam to zło. Ale jak ma być inaczej gdy mówicie: "Polska powoli staje się przepowiadaną "Nadzieją Europy" Światłem Europy" Zapowiadanym w niezliczonych proroctwach" ha ha ha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Irena Kinaszewska? nie znam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  Z czego jesteś dumny? Z tego ze jesteście najbiedniejszym i najbardziej kryminogennym regionem w kraju? Że wiecej waszych "pociotków" pracuje jako słoiki w Warszawie niż dla okolic i miasta? Wstyd i hańba.  
  A ty gdzie pracujesz? patrząc po nicku zapewne nie w Polsce. Może i mieszkańcy pracują jako słoiki ale podatki płacą tutaj, ty pewnie siedzisz na garnuszku państwa, albo robisz na zlecenie.   Może i jesteśmy najbiedniejszym regionem ale tylko chory umysł może myśleć, że zmiana nazwy ulicy sprawi, że będziemy bogatsi. Ponadto jeżeli tak Ci się nie podoba ta sytuacja to zafunduj wszystkim ze "swojej" kasy zmianę nazwy ulicy i wszystko będzie OK nikt nie będzie oponował.   Rzecz kolejna nazywać zwykłą ulicę Aleją to jak skwer nazwać parkiem. Poza tym jak to już każdy mówi nikt nie ma nic do nazwania ulicy JPII (tymbardziej, że jest już szkoła jego imienia)  ale nowej okazałej, albo osiedla czy parku.   Papież zawsze mówił, że niechce pomników, ulic ale jak to w Polsce inni wiedzą lepiej czego chciał papież.   Prawda jest taka, że zwolennicy wiedzieli z góry, że zmiana nie przejdzie a jej jedynym celem było skłócenie społeczeństwa i jałowa dyskusja odracająca uwagę od ważniejszych spraw dziejących się  kraju.
  Z czego jesteś dumny? Z tego ze jesteście najbiedniejszym i najbardziej kryminogennym regionem w kraju? Że wiecej waszych "pociotków" pracuje jako słoiki w Warszawie niż dla okolic i miasta? Wstyd i hańba.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wreszcie ludzie podjęli słuszną decyzji. Nie postąpili tak jak to robią pod wpływem nawiedzonych w innych miastach. Powstaje społeczeństwo obywatelskie które ocenia zasługi tych których już nie ma.Również tych którzy zamiatali pod dywan sprawy pedofilii ,przekrętów finansowych i to że kościół zamiast szerzenia wiary i służenia społeczeństwu zajmował się biznesem i pomnażaniem kasy. Brawo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ciemnego ludu u nas ci kupa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Teraz tylko potrzebna jest presja społeczna na radnych, żeby nie sprzeciwili się woli mieszkańców.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wyślij e mail  radnemu  dane na stronie miasta Krasnystaw Rada Miasta Radni   www krasnystaw.pl/strona/index.php?option=com_content&view=article&id=21&Itemid=179  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a nawet jesli Urzad Miasta by zaplacil to skad taki Urzad Miasta ma pieniadze? z nieba?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gościu z 14:19, idę o zakład, żeś w czarnej sukni teraz... Macie swoje ambony, z których ogłupiacie ludzi ale jak widać, oni swój rozum mają i co roku, mniej was słuchają, frekwencja w kościołach spada i spadnie kiedyś od zera. Tak jak to jest w Irlandii, Hiszpanii czy Czechach, które niestety kiedyś zaszczepiły nam to zło. Ale jak ma być inaczej gdy mówicie: "Polska powoli staje się przepowiadaną "Nadzieją Europy" Światłem Europy" Zapowiadanym w niezliczonych proroctwach" ha ha ha
 
  A ty gdzie pracujesz? patrząc po nicku zapewne nie w Polsce. Może i mieszkańcy pracują jako słoiki ale podatki płacą tutaj, ty pewnie siedzisz na garnuszku państwa, albo robisz na zlecenie.   Może i jesteśmy najbiedniejszym regionem ale tylko chory umysł może myśleć, że zmiana nazwy ulicy sprawi, że będziemy bogatsi. Ponadto jeżeli tak Ci się nie podoba ta sytuacja to zafunduj wszystkim ze "swojej" kasy zmianę nazwy ulicy i wszystko będzie OK nikt nie będzie oponował.   Rzecz kolejna nazywać zwykłą ulicę Aleją to jak skwer nazwać parkiem. Poza tym jak to już każdy mówi nikt nie ma nic do nazwania ulicy JPII (tymbardziej, że jest już szkoła jego imienia)  ale nowej okazałej, albo osiedla czy parku.   Papież zawsze mówił, że niechce pomników, ulic ale jak to w Polsce inni wiedzą lepiej czego chciał papież.   Prawda jest taka, że zwolennicy wiedzieli z góry, że zmiana nie przejdzie a jej jedynym celem było skłócenie społeczeństwa i jałowa dyskusja odracająca uwagę od ważniejszych spraw dziejących się  kraju.  
Oczywiście że dawno wzięłem swoje sprawy w swoje ręce i zyję jak człowiek, zarabiam jak człowiek i w czarnej sukience nie chodzę. Ale znam układy w Krasnymstawie bardziej niż mozesz to przypuszczać. Piszę prawdę, znam jak "gospodarni" jesteście ale tylko dla swoich "pociotków" gdzie bijecie rekordy nie tylko Polski ale świata ....Jestem czesto na sympozjach w róznych krajach i NIGDZIE nie znalazłem takiego zastosowania słowa "załatwić " jak w waszym powiecie...od szkoły, przedszkola, po jakiekolwiek pozwolenie...wszędzie "załatwianie" bo najlepsi ludzie wyjechali od was, pozostała mizerka której dano władzę. A jak z dziada zrobisz pana, to  masz już prostą odpowiedź. Jak PiS i Polska wam nie pomoże to udusicie się w tej swojej nienawiści. Nikt kto chce dostać coś z Eu od państwa nie występuje przeciw swojemu rządowi wybranemu wolą narodu, i nikt nie odrzuca zmiany na lepsze, a wy pozostajecie z tego zaprzeszłego sortu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a nawet jesli Urzad Miasta by zaplacil to skad taki Urzad Miasta ma pieniadze? z nieba?
A kto u was zainwestuje? Kto się odważy "załatwić " sobie umowy, zgody, itp, itd...listę pociotków tak wielką macie, i czas że kazdy ma tego dosyć. Sami powymyślaliście stanowiska dla swoich dzieci i szukacie durni którzy to utrzymywać będą? Z betonem zawiści i układów nikt nie wygra, wy nawet nie zdajecie sobie z tego sprawy w jakim maraźmie i ukladach zyjecie i funkcjonujecie. Ja nie chcę nikogo" załatwiać", ale wstyd mi że odrzucacie największego z rodu Polaków dla czerwonego socjalist, którego nawet nie znacie. Żal mi was , a zdrugiej strony rozłościliście mnie...znów to samo "czemuś głupi, boś biedny, czemuś biedny boś głupi".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  A ty gdzie pracujesz? patrząc po nicku zapewne nie w Polsce. Może i mieszkańcy pracują jako słoiki ale podatki płacą tutaj, ty pewnie siedzisz na garnuszku państwa, albo robisz na zlecenie.   Może i jesteśmy najbiedniejszym regionem ale tylko chory umysł może myśleć, że zmiana nazwy ulicy sprawi, że będziemy bogatsi. Ponadto jeżeli tak Ci się nie podoba ta sytuacja to zafunduj wszystkim ze "swojej" kasy zmianę nazwy ulicy i wszystko będzie OK nikt nie będzie oponował.   Rzecz kolejna nazywać zwykłą ulicę Aleją to jak skwer nazwać parkiem. Poza tym jak to już każdy mówi nikt nie ma nic do nazwania ulicy JPII (tymbardziej, że jest już szkoła jego imienia)  ale nowej okazałej, albo osiedla czy parku.   Papież zawsze mówił, że niechce pomników, ulic ale jak to w Polsce inni wiedzą lepiej czego chciał papież.   Prawda jest taka, że zwolennicy wiedzieli z góry, że zmiana nie przejdzie a jej jedynym celem było skłócenie społeczeństwa i jałowa dyskusja odracająca uwagę od ważniejszych spraw dziejących się  kraju.  
   
Teraz tylko potrzebna jest presja społeczna na radnych, żeby nie sprzeciwili się woli mieszkańców.
  Komuś zależało by sprawdzić nastroje i wyśmiać i tych których prześladowano, oraz ośmieszyć samego papieza, wskazać ze Krasnystaw jest inny, i to się wam udało....No i co teraz? Dumni? Gdy rząd PiS pokaze waszemu powiatowi "figę" , czym się pochwalicie? czym? A co bedzie z rozliczaniem z Eu z tych zdięć satelitarnych nie pasujących do rzeczywistosci wykazów? Na kogo w takim razie liczycie? Popierając czasy zaprzeszłe sami się postawiliście w tym sorcie. A ja chciałbym byscie byli na przedzie zmian, bo zaległości macie najwięcej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  Komuś zależało by sprawdzić nastroje i wyśmiać i tych których prześladowano, oraz ośmieszyć samego papieza, wskazać ze Krasnystaw jest inny, i to się wam udało....No i co teraz? Dumni? Gdy rząd PiS pokaze waszemu powiatowi "figę" , czym się pochwalicie? czym? A co bedzie z rozliczaniem z Eu z tych zdięć satelitarnych nie pasujących do rzeczywistosci wykazów? Na kogo w takim razie liczycie? Popierając czasy zaprzeszłe sami się postawiliście w tym sorcie. A ja chciałbym byscie byli na przedzie zmian, bo zaległości macie najwięcej.  
A czemu nie mają być dumni? Dlatego, że mają swoje rozumy i wolną wolę?   Niewiem kiedy ty byłeś w tym mieście ale chyba dawno bo niewiesz o czym piszesz. Owszem władza lokalna nie jest z obozu rządzącego ale jest z tego powiatu posłanka PiS wybrana m.in. przez mieszkańców. Więc jeśli rząd pokażę "figę" to pokaże także swojej parlamentarzystce wybranej przez mieszkańców powiatu.   Kto mówi o popieraniu czasów zaprzeszłych, czemu zwolennicy zmian nie wybrali na zmianę np. Placu 3 maja na Plac JPII - bardziej reprezentantywnej części miasta i bardziej odpowiedniej gdzie także mógłby się znaleźć pomnik Papieża? Odpowiedź czemu? Czy niebyłoby to lepsze miejsce? Okrzei to ulica długa ale niezbyt reprezentatywna, niczym się niewyróżniająca a zmiana nazwy nagle nie sprawi, że będzie ładniejsza.   Nikt tu nie mówi nie papieżowi - jest szkoła jego imienia więc nie jesteśmy "inni", nikt nie wyśmiał JPII tylko uważają, że nie jest to dobra lokalizacja- tyle w temacie.   Jeśli ktoś wystąpi z inicjatywą pomnika to nikt się nie przeciwstawi. Może być nazwane osiedle itp. Ale niech to robione będzie z rozsądkiem i po konsultacjach z mieszkańcami a nie poprzez narzucenie woli garstki osób.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuję odwiedzić bibliotekę w Zjednoczonym Królestwie i odszukać pozycję - PAPIEŻ POLAK - DUCHOWNY, POLITYK ,GRACZ . Niestety w języku angielskim ,bo w polskim na razie albo jest zakazana , albo nie ma ...chętnych na przetłumaczenie !!! Otworzą się Panu oczy ,jak i mi się otworzyły. Był w historii ludzkości człowiek, który ją natchnął na Bliskim Wschodzie...Warto iść jego drogą , bo on otwierał oczy i umysły ludziom błądzącym. Szkoda ,że tak wielką ideę garstka cwaniaków wykorzystała tylko i wyłącznie do swoich celów !!! 
Ma Pan wielką, historyczną szansę na przetłumaczenie tej książki! Skoro Pan tak świetnie czyta po angielsku... Cenzury nie ma, więc może ją Pan wydać w Polsce. Pisząc o "garstce cwaniaków" z papieżem JP II na czele, na edycji tej książki może zarobić Pan fortunę. A więc do roboty, leniu (do tłumaczenia tej książki - oczywiście), a nie pieprzyć głupie farmazony!   Zmienia Pan poza tym ideę dyskusji. Nazywanie Okrzei socjalistą, jest jak nazywanie socjalistą Piłsudskiego. Jeśli walczył jako bojówkarz PPS i zginął w czasie rewolucji 1905, to dla władz PRL był socjalistą. Ale jeśli przeżył rewolucję 1905 r. i walczył później z Rosją bolszewicką - to był godnym potępienia wrogiem ZSRR - jak Piłsudski. Okrzeja, będąc socjalistą, zginął jako działacz niepodległościowy. Były premier Francji Clemenceau powiedział: "kto nie był za młodu socjalistą - ten na starość był łajdakiem", a polski socjolog Ludwik Krzywicki wyraził się: "nieważna jest idea - ważny jest styl walki" (w kontekście wzajemnych oskarżeń socjalistów i narodowców). Nie wiem, czy tytuł artykułu był celowym zabiegiem autora, mającym na celu eksponowanie zwycięskiej konfrontacji socjalizmu z papieżem. W moim przekonaniu autor dopuścił się manipulacji, ponieważ nie chodziło o nazwę nowej, bezimiennej ulicy - a to zmieniłoby i sens artykułu i wynik głosowania. Panie Jacku - więcej dziennikarskiej rzetelności. Wojciech Górski.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bezimienni bohaterowie walki o wolność nie tylko naszą, ale i Waszą zostali w wulgarny i upodlający godność wyjątkowych ludzi obrzucenia błotem oraz odrzuceni przez społeczność, dla której byli gotowi oddać swoje życie! Czy dla najszlachetniejszych z grona szlachetnych może cos innego sprawić tak dotkliwy ból, jak zakwestionowanie ich racji do stanowienia o tym, co będzie miało miejsce w mieście? A kto, jak nie Ci najwartościowszy z bojowników mieliby prawo stawiać żądania? Tych twórców niepodległości naszej ukochanej ojczyzny w każdą niedzielę spotkać można w Kościołach na mszach świętych. Każda parafia może liczyć na ich przychylność oraz wstawiennictwo. To są najprawdziwsi z prawdziwych Polacy! Mam nadzieję, że obecne polskie władze bliżej przyjrzą się wszelkiej maści resortowym dzieciom i wnukom, co uwłaszczyli się na naszej polskiej niedoli. Rozgrabili osiągniecia ciężkiej i kreatywnej pracy powojennej Polski oraz dziedzictwu naszych przodków! Potrafimy jednak powiedzieć: wybaczamy wam, boście nie świadomi, co czynicie ......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...