Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
"A jak dojdzie do skrajnej sytuacji to się ma do nich pretensje, że protestują." Zastanawiałeś się jak dochodzi do tej "skrajenej sytuacji"...? CI suwereni mają gdzieś sprawy gminy i jest to całkowicie zrozumiałe, po to właśnie wybierają władze żeby za nich podejmowały decyzje...! Niestety problem w tym że nie chodzi o wiatraki tylko kasę za dzierżawę gruntu pod wiatrak... którą dostaną ich właściciele okrzyknięci przez lud "wybrańcami" wójta powstaje "skrajna sytuacja" czyli zawoalowane "dlaczego nie ja" jestem tym "wybrańcem"... więc proste polskie "lepiej żeby nikt nie miał niż miał sąsiad..." !!! Poza tym nie przeczytałeś mojego wpisu do końca lub go nie zrozumiałeś....  tam są odpowiedzi na twoje wątpliwości dotyczące "szantażu" czyli prawdy którą im wygarnął wójt...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brak kasy = brak wydatków. Tak jest wszędzie.Dalsze dywagacje są zbędne. Bez względu na takie czy inne upodobania lub teorie spiskowe mieszkańców.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W zachodniej Polsce są już tysiące wiatraków !!! A w tym zapizdówku wschodzie ciemnym kilkanaście sztuk ......:((( bida tu zawsze będzie i ciemnota !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"A jak dojdzie do skrajnej sytuacji to się ma do nich pretensje, że protestują." Zastanawiałeś się jak dochodzi do tej "skrajenej sytuacji"...? CI suwereni mają gdzieś sprawy gminy i jest to całkowicie zrozumiałe, po to właśnie wybierają władze żeby za nich podejmowały decyzje...! Niestety problem w tym że nie chodzi o wiatraki tylko kasę za dzierżawę gruntu pod wiatrak... którą dostaną ich właściciele okrzyknięci przez lud "wybrańcami" wójta powstaje "skrajna sytuacja" czyli zawoalowane "dlaczego nie ja" jestem tym "wybrańcem"... więc proste polskie "lepiej żeby nikt nie miał niż miał sąsiad..." !!! Poza tym nie przeczytałeś mojego wpisu do końca lub go nie zrozumiałeś....  tam są odpowiedzi na twoje wątpliwości dotyczące "szantażu" czyli prawdy którą im wygarnął wójt...
Ideą jaka przyświecała tworzeniu polskiego samorządu było oddanie władzy mieszkańcom, a nie tak jak piszesz lokalnym władcom. To oni wypaczyli samorząd. Te wszystkie patologie ukazują się jak na dłoni w chwili, gdy na horyzoncie pojawiają się bogate firmy z zamiarem stawiania wiatraków. Kasa z podatków od tych urządzeń nie jest potrzebna mieszkańcom, a lokalnym władcom na utrzymanie ich pałaców i kupowanie przychylności wyborców co cztery lata. Ludziom najbardziej zależy na spokojnym i uczciwym życiu, tajk jak było dotychczas. Oczywiście 5-10 % z nich zarabia na dzierżawiąc grunty pod wiatraki, ale dlaczego ich interes ma być ważniejszy od komfortu życia pozostałych osób. Tam gdzie pojawiły się wiatraki ludzie są ze sobą skłóceni i nie ma znaczenia dlaczego. Ważne, że ktoś im zabiera spokojne życie. Ja nie zgodziłbym się nigdy na budowę elektrowni w mojej gminie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ot typowa polska wieś - szkoły by się chciało, drogi, chodniki, żeby latarnie świeciły... no i najlepiej żeby podatki były niskie. Do tego ubezpieczenie w KRUS i dopłaty za unii na łąkę koszoną dwa razy do roku. A skąd gmina ma brać kasę, to już żaden światły umysł ze wsi nie wykoncypował...
Powszechnie wiadomo, że pieniądze na drogi i całą infrastrukturę są pozyskiwane z funduszy unijnych. A więc dlaczego dla Krupego nie można w ten sposób zdobyć pieniędzy ?Wójt mało operatywny? A szkoła w Krupem funkcjonuje od wielu lat bez wiatraków i wcale nie z małą ilością dzieciaków.Czemu więc teraz miałaby być zlikwidowana ? A może wójt ma coś za to obiecane ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja na miejscu wójta nic bym nie robił na tej wsi Nigdy nic nie pasuje im w Holandii jest mnóstwo wiatraków i to bardzo blisko domów i jakoś ludzie żyją i nic nie mówią nawet w Polsce jest bardzo duzo i nikt nie robi z tego jakiś protestów ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...