Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nie chcą takich sąsiadów

Utworzony przez Gość, 5 marca 2008 r. o 08:04 Powrót do artykułu
do pani Ewy Stachniuk-Fronczak - znam osobe ktora ma tam mieszkac ze swoja rodzinka wiec nie wiem w czym problem. nie jest to rodzina patologiczna ani zadna inna. jest to normalna rodzina ktora kupe lat czeka na swoje mieszkanie. wiec szlak mnie trafia jak takie glupoty pani wypisuje wraz ze swoimi sasiadami. nawet nie wiem czy ktos z rejonu zeromskiego to przeczyta ale utrudniania zycia innym osobom nie akceptuje. i sie odpieprzcie i znajdzcie sobie jakies inne problemy.moze macie jakies kompleksy?moze to wy zyjecie w patologicznych rodzinach>? pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak można stawiać znak równości pomiędzy ludźmi biednymi, a tymi z marginesu społecznego? Mówicie, że jesteście czuli na krzywdę ludzką. To widać po waszych wypowiedzaiach. Wstyd
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Teraz nie chcą u siebie biedy. za chwile przeszkadzać im będa osoby strasze i schorowane oraz kalekie. Więc zamiast tworzyć getta dla biednych, otoczmy murem ul. Żeromskiego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem mieszkańcem Żeromskiego i nic o zadnym proteście nie wiedziałem. Jestem przeciwny temu protestowi i wstyd mi za te przekupy które tak głośno trzepia jadaczkami. Proponuje by najpierw zrobiły porządek we własnych domach bo w niejednym z nich dzieje się gorzej niż w tych biednych rodzinach, których jedynym problemem może byc brak pieniędzy. A tak wogóle kto dał prawo wypowiadania się jednej czy kilku osobom za całą ulicę która teraz się za te osoby wstydzi???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
najlepiej wszystkich biednych wyprowadzić z chełma np do borku i tam zostawić w chełmie i tak nie buduje się tanich mieszkań więc najlepiej odsunąć problem od siebie znam taką rodzinę która czeka na mieszkanie już 4 rok a są tacy co czekają jeszcze dłużej w chełmie nie da się zyć drożyzna i znieczulica społeczne nic sie w chełmie nie dzieje pozytywnego ci z żeromskiego też moigą kiedyś być w potrzebie i co w tedy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko gdzie w tym wszystkim wola zmarlego? Od zawsze chcial to przeznaczyc na dom nauczyciela... Wszystko co w nim bylo zostalo rozkradzione - a byl tam bardzo duzy ksiegozbior... I najlepiej czekac "az miasto da" "bo mi sie nalezy za darmo" - tylko ze w ten sposob jeszcze nikt nie wyszedl z biedy a tylko ja poglebia. Wybaczcie - nie znam biednej rodziny, ktora prosi o pomoc - Ci ludzie maja godnosc i poniewaz sa zaradni to kombinuja zeby przezyc tak jak ich stac, ale znam mase "biednych" rodzin ktorym ciagle malo i ktorym ciagle cos sie nalezy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Owszem, są i tacy którzy mają pretensje, ze im się należy, ale są także osoby dotknięte biedą które się jej wstydzą. Nie mają wstydu zaś ci "protestujący" , powinni przede wszystkim pamiętać o tym, że ich również moze dotknąć bieda, z tych czy innych powodów, nikt nie wie jakie niespodzianki szykuje mu los.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i kto ma racje?? nie wiem, z jednej strony mieszkancy ul Zeromskiego ktorzy niejednokrotnie za ostatnie pieniadze i w pocie czola stawiali swoje posesje by finalnie mieszkac godnie, ladnie i spokojnie , teraz o to ostatnie sie obawiaja czy slusznie nie wiem . Z drugiej strony ludzie biedniejsi ktorym z jakiegos powodu mniej sie poszczescilo w zyciu i maja jak maja, pojawia sie dla nich szansa na normalnosc i chca ja zrealizowac za posrednictwem/pomoca miasta, sadze ze powinnismy jednak byc bardziej przychylni i nie robic problemu, oczywiscie jesli sa to ludzie biedni i potzrebujacy pomocy a nie ludzie ktorzy tylko wniosa zamet itp w ta dzielnice bo chyba tego wlasnie nie chca mieszkancy ul. Zeromskiego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POPIERAM URZĄD ŻE COŚ ROBI W SPRAWIE MIESZKAŃ, A CI Z ŻEROMSKIEGO NIECH SIE WYPCHAJĄ ,NIE STAĆ CHEŁMA NA BUDOWE NOWYCH MIESZKAŃ TO RADZI SOBIE W INNY SPOSÓB. POPIERAM
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkam na ulicy żeromskiego i odnoszę wrażenie, że ci protestanci nie mają pojęcia o czym piszą. Od dluzszego czasu sledze prase i wiem że miasto wygralo projekt na stworzenie mieszkan socjalnych, jeden z nalepiej ocenionych w Polsce. Już od ponad pół roku jest wiadomo, że w tym zdewastowanym domku maja powstac mieszkania dla potrzebujacych. ale prosze państwa nie dla takich jak myslicie, chorych uposledzonych czy Bóg wie co jeszcze, a moze alkoholikow. ALE dla normalnych ludzi ktorzy od kilku czy kilkunastu lat czekaja na wlasny kąt od urzędu miasta. im sie to slusznie nalezy. a na dodatek jeszcze sami beda pracowac przy ich remoncie. przeciez rowniez Dziennik Wschodni pisal, że pokończyli kursy i wkrotce ruszają do pracy! to dla nich szansa na nowe zycie. a jestem przekonana, ze urzad miasta do swojego sztandarowego wrecz projektu nie zaangazowal marginesu spolecznego i imbecyli. LUDZIE wasze posesje od tej dzieli duza przestrzen, nie sadze ze beda wam w czyms szkodzic. poza tym zamieszkaja tam tylko TRZY rodziny na stale, a nie beda sie zmieniac co roku panie Janie Nafalski, ignorancie i przeciwniku potrzebujacych a sam poruszający sie o kuli. Nie zbuduja wam tam przeciez bloku! uwazam, że problem zostal przez Pana redaktora potraktowany bardzo stronniczo i nieodpowiedzialnie. nie przekazal pan racji ludzi, ktorzy czekaja na to mieszkanie. zreszta jak czytam ten tekst to mam wrazenie, ze sam nie ma pan pojecia o warunkach projektu, o ktorych tak szeroko rozpisywala sie pana gazeta. wiecej krytycyzmu i obiektywizmu nie zaszkodzi. a tak zrobil pan tylko antyreklame potrzebujacym. Widac, ze sami protestanci tez tego nie wiedza. czuje, ze moja ulica teraz podzieli sie na dwa fronty ale mam nadzieje ze zdrowy rozsadek zwyciezy. wesolych swiat sasiadom, ktorzy dbaja tylko o wlasny interes. lepiej pomagac tym, ktorzy sa blisko, niz wysylac kase wirtualnym organizacjom. przerazacie mnie ludzie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żeby jeszcze z taką samą zażartością walczyli o to, kto zasiądzie w rządzie, prewencyjnie nie dopuszczając doń skrajnej patologii o otwartych, ohydnie sączących się ranach, siejących zarazę na cały kraj, to nie byłoby tych biednych, których oni tak chrześcijańsko kochają!!! A propos chrześcijaństwa, miasto może DAĆ za darmo posesję księdzu! Ten zbuduje tam kościół i przychodzić będą sami zdrowi!!!!! Wtedy sąsiadów oczekuje promieniujące dobro, że tylko pozazdrościć. (Pozazdrościć tyczy się, oczywiście, innych prawdziwych chrześcijan.) Interesujący byłby też eksperyment wydzielenia dwóch kawałków ziemi poza zasięgiem “miłosierdzia” zawodowo protestujących bliźnich. Jeden dla faktycznego marginesu społecznego – o jego dalszych losach innym razem. Drugi dla autentycznie biednych, chętnych do poprawienia swojego bytu – niech sobie budują dach nad głową, żyją jak potrafią, a na pewno im się uda przy sprzyjających warunkach, człowiek jest zadziwiająco wynalazczy. Na pewno coś by z tego wyszło, tyle, że chrześcijańska zazdrość biednym wymagałaby niewyobrażalnego muru do obrony tych i tak słabych ludzi. A nie daj boże (ty, z długą siwą brodą), gdyby im się powiodło... Wtedy, prawdopodobnie zapłonęłyby na ich terenie krzyże, jak nad Mississippi. I też KKK. A może “przeznaczyć” zagrabione przez kler ziemie i przerobić budynki, plebanie i kościoły na cele LUDZKIE, ludzi potrzebujących, poszkodowanych właśnie dzięki tysiącletniej działalności kleru, kontynuowanej dzisiaj z rosnącym impetem? Ale wtedy nie byłoby to PRAWDZIWE chrześcijaństwo, takie opisane w biblii. Niektórzy nazywaliby to komunizmem, albo co gorsza, Jezus-izmem, totalną herezją, brr! I trzeba by znowu kogoś przygwoździć do jakiegoś patyka albo, według nowszej, PRAWDZIWEJ tradycji, utopić lub spalić na stosie... Chociaż dzisiejsza, bezkrwawa metoda stosowana przez kler, między innymi w Polsce, zagładzania na śmierć, uniemożliwiania powszechnej XXI-wiecznej opieki lekarskiej i wyrzucania pod mosty, jest zaiste ciężka do skrytykowania. No, najwyżej krytyka jest łatwiej “zagiąć”. Próbujcie mohery! (patrz nick)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozumiem takich ludzi !!!!!! czy to ze ktos jest biedny to odrazu ma byc marginesem spolecznym. znam duzo rodzin ktorym jest ciezo i sa noralnymi rodzinami bez patologi i nalogow alkoholowych . aby tej pani Ewie Stachniuk-Fronczak aby doswiadczyla czegos takiego i inni sie jej sprzeciwili bo to niejest normalne moze jestem nie mila ale jak to czytam to az zeby sie same zaciskaja ... moze wtedy zmieni swoje zdanie ... Ulica zeromskiego jest bardzo dluga a to ze ma sie podpisy 20 rodzin to nawet polowa tej ulicy niejest. A moze jest pani jest szkoda tych pieniedzy z ktore maja przeznaczyc na odnowienie tych budynkow mieszkalnych . bo pani na swoj zapewne musiala wydac z wlasnej kieszeni . sadze ze pania nikt o pomoc nie prosil bo nawet nie mozna na taka osobe liczyc ktora jest przeciwna normalnym rodzinom a to pani rodzina jest zapewne z marginesu bo napewno nie ci co sie wprowadza .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CZY PANI ZNA POJECIE (MARGINES SPOLECZNY ) A LUDZE UBODZY ???? NIE SADZE BO GDYBY TAK BYLO TO NIE CHODZILA BY PANI PO MIESZKANIACH I OPOWIADALA JAKIE SIE TAM RODZINY WPROWADZA SKORO SAMA PANI TEGO NIEWIEM !!!! TE RODZINY WIELE LAT CZEKALY NA TE MIESZKANIA NAJMNIEJ 8 LAT MOIM ZDANIEM. A CZEGO SIE BAC GDY WPROWADZA SIE TAM RODZINY UBOGIE I NIEPELNOSPRAWNE CZY TO TAKI BOL ???? A JAKIE ODCZUCIA BY PAI TOWARZYSZYLY GDYBY MIALA PANI W SWOJEJ RODZINE OSOBY KTORYM SIE NIE POWODZI ???? ALE PANI SADZI ZE TYLKO RODZINY BOGATE Z WYSOKIM STANOWISKIEM POWINNY SIE WPROWADZIC NA ULICE ZEROMSKIEGO !!!!!! PANI HAMSTO JEST NIEDOPUSZCZALNE , I NIEZNA GRANIC ZDROWEGO ROZSADKU . TAKIE COS POWINNO BYC KARALNE . GDYBYM MIAL TAKA OSOBE W RODZINIE KTORA NIEMA SERCA WYRZEKALBYM SIE JEJ BO TO JEST KARYGODNE TO CO PANI MOWI O TYCH RODZINACH NIE ZNAJAC ICH . ZAPEWNE JAKBY SIE TAM PANI ZNAJOMI MIELI WPROWADZAC NIC BY NIE MIALA PANI PRZECIWKO . ALE PRZECIEZ TO ,,PATOLOGIA'' SADZE IZ PANI RODZINA JEST PATOLOGIA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jesli to bedzie biedna rodzina ale zaradna - to nikt nie ma nic przeciwko - bo os. dzialki to dzielnica ludzi sredniozamoznych... ale jesli okaze sie cos innego? Ciekawe czy ktos wtedy przyzna racje tym sprzeciwom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wstyd, że radni Chełma [ PO ] angażują się w takiego rodzaju spory, może to jest jedyna szansa dla kogoś na godniejsze życie. Zapamiętajcie proszę takie praktyki bo za fotkę w gazecie niektórzy zrobią wiele.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najpierw sami przeciez musieli zgodzic sie na realizacje tego projektu a teraz pala glupa. chec pokazania sie i blysniecia okazala sie silniejsza. motloch
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...