Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nowy chodnik na Rampie Brzeskiej?!

Utworzony przez Gość, 12 września 2013 o 08:46
Na zebraniu Rady Osiedla Dyrekcja Dolna, Pani Bronisz zaapelowała do UM o nowy chodnik na ul.Rampa Brzeska argumentując swoją propozycję względami bezpieczeństwa.Mieszkam na tej ulicy ponad 30 lat i nie rozumiem po co miasto miałoby "wyrzucać pieniądze na nowy chodnik? Chodnik dla pieszych jest po obydwu stronach , a jedyne co miasto powinno zrobic to nie dopuszczać do dewastacji tego chodnika przez właścicieli firm usytuowanych przy Rampie !!! "Majster" Składy Budowlane - podczas budowy tegoż marketu , w wyniku przyłączania mediów chodnik został zniszczony w 3 miejscach, do dzisiaj nie został naprawiony (przywrócony do poprzedniego stanu),firma  ROMBUD podczas wymiany nawierzchni na terenie firmy wykonało prowizoryczny wjazd na końcu swojej działki niszcząc trawnik i chodnik (wywozili ciężarówkami pozostałości starego utwardzenia placu i aby nie zniszczyć sobie nowo ułożonej kostki brukowej zniszczyli chodnik dla pieszych) Gdzie w tym wszystkim jest ślepy Zarząd Dróg Miejskich ? Czy ktoś dostał w łapę żeby nie widzieć jak niszczone jest mienie miejskie? Jeżeli miasto nie potrafi zadbać o istniejące mienie to w żadnym wypadku nie powinno prowadzić nowych inwestycji ponieważ jest to ekonomicznie nieuzasadnione!!! Niedawno około 4-5 lat wstecz ułożony został chodnik z kostki brukowej na Rampie Brzeskiej na wysokości od Albatrosa do ul.Chemicznej - jak dzisiaj wygląda? czy nie są to pieniądze wyrzucone w błoto? Czy nasze miasto ma tak pokaźny budżet żeby pozwalało sobie na bezkarne niszczenie chodników i ulic? 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
jak to się dzieje , że chodniki dla pieszych np. na Piłsudskiego zrobione za czasów dawnej komuny istnieją do dzisiaj i owszem wymagałyby poprawek bo przez tyle lat były tylko eksploatowane i to nie zawsze w odpowiedni sposób (odśnieżanie ciągnikami, ciężkie pojazdy biorące udział w remontach budynków i ociepleniach, doprowadzanie mediów itp.) a w obecnych czasach ,gdzie technologia poszła tak bardzo do przodu, są lepsze narzędzia, materiały - chodniki po dwóch , trzech latach wymagają remontów. Wszystko miało być takie lepsze takie amerykańskie , ile to się słyszało od robotników wracających z robót na zachodzie :" żebyśmy mieli takie narzędzia jak na zachodzie, żebyśmy mieli takie materiały jak na zachodzie " i co ? gdybym ja miał decydować o zmianie chodników dla pieszych w mieście to raczej bym na starych ułożył kostkę brukową bo aż żal ruszać dobrze zrobionych stabilizacji , których nijak obecni fachowcy nie są w stanie zrobić tak dobrze jak kiedyś to robiono. Wszystko to dzisiaj jakoś dziwnie wygląda żeby na drogę czy chodnik wykonawcy dawali 2 lata gwarancji? taka droga powinna być zrobiona tak aby 25 lat wytrzymała więc gwarancja nie powinna być dużo krótsza , oczywiście z zachowaniem prawidłowego użytkowania. Miasto ogłasza przetargi i cieszy się że ktoś taniej wybuduje i z wielką łaską da 2 lata gwarancji , pomijając przypadki takie jak ścieżka rowerowa gdzie wykonawca zniknął i zostawił śmieszne 80 tysięcy złotych - na otarcie łez, a ścieżka za rok będzie znowu do poprawy.....KIedyś budowali drogi i chodniki tak , że do dzisiaj się po nich jeździ i chodzi , a problem dewastacji leży po stronie odpowiedzialnych za ich utrzymanie organów.I tak jak droga była wybudowana aby jeździły po niej samochody osobowe to miasto dopuszczało ruch ciężarowy, zaś kiedy zwiększyło się natężeni ruchu na drogach gdzie dopuszczony był ruch ciężarowy to już trzeba było myśleć o trasach alternatywnych aby odciążyć dotychczasowe drogi i zabiegać o środki zawczasu a nie czekać aż będzie za późno....i można by tak cały dzień pisać i wymieniać nieporadności naszych lokalnych władz ale trzeba iść wypisać kilka mandatów bo na chleb nie będzie.....  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
w piątek zaspawali przęsła ogrodzenia przez które istniał "dziki" wjazd na firmę, zagrabili trawnik , dosypali ziemię ale dzisiaj byłem w szoku jak zobaczyłem , że chcieli wyrównać koleiny w chodniku asfaltowym za pomocą zagęszczarki :) to se ne da !!! trzeba było myśleć wcześniej , a teraz powinno wkroczyć MPRD na polecenie wydziału infrastruktury UM, wykonać frez asfaltu chodnika, zrobić dolewkę i wystawić fakturę dla firmy która dopuściła się zniszczenia mienia miejskiego (znacznej wartości) - ogólnie to zaistniało w tym przypadku kilka działań podpadających pod odpowiednie artykuły - samowola budowlana (wykonanie "dzikiego" wjazdu, zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia , zniszczenie mienia znacznej wartości - i gdzie organy ścigania ? palca w oko trzeba włożyć? a co z inwestorem , który zniszczył chodnik przy składzie budowlanym "Majster"? nie ma winnych? otóż są trzeba tylko sprawdzić protokół powykonawczy w ZDM-ie , było pozwolenie na zajęcie pasa drogowego, były wydane warunki, więc powinien być protokół ZDM  powykonawczy, przywrócenie terenu do stanu poprzedniego !!! Zrobi z tym ktoś porządek czy do prokuratury trzeba zgłoscić? bo tu też doszło do zniszczenia mienia znacznej wartości , i nie dopełnienie obowiązków , działanie na szkodę Miasta itp.,itd.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
no ten co spsuł tego chodnika ROM-coś tam chyba dostał po uszach bo wziął się za naprawę i nasrał nieregularną i wystającą z 10 cm ponad chodnik plamę jakiegoś niby asfaltu.- ciekawe czy miał pozwolenie na naprawę chodnika? jakby nie patrzeć to roboty w pasie drogowym , więc ponownie złamał prawo , raz jak zniszczył chodnik urządzając sobie dziki wyjazd z posesji , a drugi raz jak próbował zatuszować sprawę lepiąc kleksa na chodniku , a nasz ZDM i urzędnicy z Urzędu miasta ślepi są i nie potrafią sobie poradzić z byle wandalem. Przecież ktoś tam napisał , że wandal powinien zostać ukarany i obciążony za naprawę chodnika , którą powinna wykonać wykwalifikowana firma np. MPRD , a tu nie dość że ślepu urząd to jeszcze pozwala na powtórną dewastację - co za kraj , co za miasto ? Proponuje żeby urzędnikom jedzenie przygotowywał "PASZOWY" skoro laik może naprawiać chodnik !!! 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
chodnik na R.Brzeskiej polepiony asfaltem :) chyba ktoś z urzędu czyta te posty - co prawda byle jak i bez krawężników ale zawsze coś .Tylko pytanie kto za to zapłacił? ci którzy powinni czyli inwestorzy? czy z budżetu miasta? ale powoli się tego dowiemy a jak nie my to prokurator :)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Chcesz wiedzieć, gdzie jest Twoje dziecko, dziewczyna, mąż...? Nic prostszego - wystarczy użyć Lokalizatora! Lokalizator jest serwisem, dzięki któremu można śledzić lokalizację wybranego telefonu komórkowego. Dokładnośc do 50metrów.   http://lokalizacja-telefonu.pl/gpuc    
Zaloguj się, aby oddać głos
0
chodnik na R.Brzeskiej polepiony asfaltem :) chyba ktoś z urzędu czyta te posty - co prawda byle jak i bez krawężników ale zawsze coś .Tylko pytanie kto za to zapłacił? ci którzy powinni czyli inwestorzy? czy z budżetu miasta? ale powoli się tego dowiemy a jak nie my to prokurator :)
jak ich Banita postraszył prokuraturą to nagle polepili chodnik i to rzekomo koszty pokryli Ci którzy zniszczyli chodnik  ,jeden robiąc jakieś przyłącza ściekowe do budynku ,zaś drugi zrobił sobie nielegalny wyjazd z terenu swojej firmy bo nie chciał sobie nowo ułożonej kostki brukowej zniszczyć !!! ale jak to jest polepione to juz inna sprawa, chociaż może nie będzie kałuż po kolana :) Banita im tego nie odpuści będzie drążył aż zobaczy na własne oczy kwity świadczące o rzekomym pokryciu kosztów przez odpowiedzialnych za zniszczenie chodnika. Gość ma swoich ludzi w ratuszu i tych innych instytucjach, zbija się jak mu opowiadają o niektórych gadkach na temat anonimów :) zapomnieli niektórzy dzięki czemu w ratuszu siedzą..... Spoko gość z niego ,Chełm zna jakby cegła po cegle go budował, żyje tym miastem jak mało kto , tylko szkoda,że emeryt chociaż jak na swój wiek to ma fantazję jak nie jeden z małolatów - w czterech miejscach w mieście ma swoje kamerki IP dogadał się z ludźmi za symboliczne pieniądze i pozwolili mu przyczepić te kamerki, pisał do mnie ostatnio, że odkłada na taką wypasioną kamerkę bo się dogadał w takim miejscu ,że nie może tej okazji odpuścić, tylko musi mieć dobry zoom :) Fajnie podsumował swoje akcje :"policja mnie nie zatrzyma, straż miejska mandatu nie wlepi,a gdybym miał wyższe potrzeby jak niektórzy rządzący Chełmem - jak w historii bywało np.nową asfaltówkę,latarnie pod dom czy chodnik dla pieszych to by mi już nie odmówili , ale ja to wszystko mam, więc mogę tylko z nudów miasta pilnować i będę pilnował żeby mi go nie ukradli"  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Możesz zarabiać na wszystkim bez wychodzenia z domu.  http://u.42.pl/2MFW    Naciśnij "zacznij zarabiać" i przeczytaj zasady. Zapoznaj się z treścią poradnika a przekonasz się że warto. Sprawdz!  
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: