Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Order dla \"Młota”

Utworzony przez gs, 12 grudnia 2008 r. o 06:54 Powrót do artykułu
- TO dostał ten order czy go nie weźmie jak taki honorowy ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
-i co Pan o tym sądzi Panie Masłowski ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jerzymaslowski napisał:
Od lat badam dokumenty podziemia i UB odnośnie działalności oddziału Młota. Nigdzie w archiwach nie zetknąłem się z wpisem dziennikarza z NIE (a wpis jest obowiązkowy) więc jak bez znajomości dokumentów można o czymś pisać - chyba, że z góry zostaje przyjęta teza i na podstawie relacji tych, którzy z rozkazu Młota otrzymali 25 razy dębowym kijem po szlachetnej części ciała. Takimi wykazami obrońców władzy ludowej kradnących krowy, świnie czy drób w poszczególnych wioskach chętnie służę. Zresztą raporty Rycerza z chełmskiego UB zawierają również wiele informacji o likwidowaniu przez ludzi Młota zwykłych bandytów, złodziei, a nawet ... bimbrowni. jeśli byłoby inaczej oddział, który przez prawie 2 lata ani jednej nocy nie spędził w lesie lecz na kwaterach w poszczególnych wsiach nie utrzymałby się ani miesiąca - a tego są liczne przykłady - też chętnie służę. Całkowicie pomijam tu moją ocenę pisma Urbana i prezentowanych tam artykułów. Notę podpisuję własnym nazwiskiem - Masłowski
Zresztą raporty Rycerza z chełmskiego UB zawierają również wiele informacji o likwidowaniu przez ludzi Młota zwykłych bandytów, złodziei, a nawet ... bimbrowni. -NO TO ZA TO NALEŻY MU SIĘ ORDER !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Masłowski jak pan czytał raporty Rycerza to napisz Pan dlaczego UB pomogła Lewczukowi uciec do Francji.Przeciętnemu opozycjoniście to nie mogło się udać.Musiał mieć jakieś układy z U.B.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
- TO dostał ten order czy go nie weźmie jak taki honorowy ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do końca nie jest taki honorowy-odebrał ale przez pośrednika !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
do końca nie jest taki honorowy-odebrał ale przez pośrednika !
Pan Lewczuk jest ciężko chory dlatego też osobiście nie mógl odebrać przyznanego Mu odznaczenia !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
-aha !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Masłowski co to jest likwidacja zwykłych bandytów ? wykonanie wyroku na starostę chełmskiego ? toż to zabójstwa !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Proponuję jednak zapoznać się z obszernym artykułem w "NIE" na ten temat -przytoczone są w nim wypowiedzi osób żyjących i znanych z imienia i nazwiska - jeżeli byłby to kłamstwa i niepotwierdzone fakty to jak sadzę chyba finał nastąpił by w sądzie .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety,taka prawda to go nie interesuje!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wojtek napisał:
Kto pomógł Młotowii uciec do Francji? Pomogła mu bezpieka z którą współpracował.Zdradził swoich kolegów i zwiał.
Żadna bezpieka tylko rodzina uwolnionego przez niego z więzienia PUBP w Hrubieszowie Tadeusza Lipowicza ps. Klosz. Jeden z jego braci pracował w Szczecinie i poznał polskich inżynierów pracujących w porcie, którzy mięli kontakty z marynarzami niemieckimi przewożącymi barkami węgiel. Wraz z ,,Kloszem" zostali przerzuceni przez Niemców do Berlina i sami doszli do strefy angielskiej. Tym samym kanałem został jeszcze przerzucony dowódca plutonu AK - WiN z Maziarni Zdzisław Jarosz. Zarówno brat Lipowicza Władysław, jak i 2 inżynierowie (Bartkiewicz i Kielnik) zapłacili za to wysoką cenę. Rozpracowani przez jednego z podkomendnych ,,Młota", który pod wpływem szantażu ze strony UB został tajnym współpracownikiem zostali aresztowani i skazani. Wersja ze śledztwa pokrywa sie z relacjami ,,Młota" i ,,Klosza". Pisanie o współpracy i zdradzie, bez żadnych podstaw, to podłość.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Panie Masłowski co to jest likwidacja zwykłych bandytów ? wykonanie wyroku na starostę chełmskiego ? toż to zabójstwa !
Na starostę Flisa został wydany wyrok przez komendanta chełmskiego obwodu WiN Edwarda Wolla ,,Grubego" za kierowanie akcją aresztowań i prześladowań rodzin żołnierzy AK i WiN, a także za osobisty udział (co nijak się miało do obowiązków starosty) w akcjach pacyfikacyjnych w poszczególnych wioskach określanych przez komunistów jako ,,reakcyjne", a w rzeczywistości popierajace legalną wówczas partie ludową PSL. Są dostępne sprawozdania i raporty starosty i UB na ten temat. Żołnierze ,,Młota" wykonali wyrok wydany przez podziemne władze powiatu - a podziemne bo Sowieci osadzili w Polsce komunistów i zabezpieczali ich władzę bagnetami NKWD i Armii Czerwonej. Struktury WiN były dalszym ciągiem Polskiego Państwa Podziemnego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wacław napisał:
Panie Masłowski jak pan czytał raporty Rycerza to napisz Pan dlaczego UB pomogła Lewczukowi uciec do Francji.Przeciętnemu opozycjoniście to nie mogło się udać.Musiał mieć jakieś układy z U.B.
Bzdura kompletna - pomogli Polacy pracujący w porcie w Szczecinie (bezinteresownie) i marynarze niemieccy -za opłatą. Proszę sprawdzić w dostępnej literaturze ile osób w 1948 roku zdołało wydostać sie za granicę - jeszcze wtedy istniało kilka konspiracyjnych kanałów przerzutowych i to w obie strony. A ci co mięli układy z UB to robili kariery w PRL. Opis juz podałem - szczegółami chętnie służę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znam ten tekst z ,,Nie" - nawet trudno z tym polemizować. Czy ,,Młot" go zna chyba nie, bo takich pism nie czytuje, stąd i nie bylo reakcji w postaci pozwu do sądu. Była natomiast po artykule niejakiego Panowa w gazecie SLD wydawanej z okazji wyborów - i był przegrany proces i sprostowania - kopie posiadam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Wersja ze śledztwa pokrywa się z relacjami ,,Młota" i ,,Klosza". Pisanie o współpracy i zdradzie, bez żadnych podstaw, to podłość." Trudno oczekiwać by w obecnych czasach ich relacje były odmienne Proponuję podać red.Urbana do sądu za to co napisał o tym bohaterze.W NIE też przedstawił relacje świadków -znanych personalnie które znacznie odbiegały od przedstawianych raportów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Niestety,taka prawda to go nie interesuje!
Interesuje - od grudnia nie zaglądałem jednak do tekstu o ,,Młocie" - stąd nie wiedziałem, że są do mnie pytania i polemiki z tym co pisałem. dzis te opóźnienia nadrabiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zresztą raporty Rycerza z chełmskiego UB zawierają również wiele informacji o likwidowaniu przez ludzi Młota zwykłych bandytów, złodziei, a nawet ... bimbrowni. -a TO KTO NAPISAŁ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
-i co Pan o tym sądzi Panie Masłowski ?
A co sadzić o prezydencie Kwaśniewskim, który wyznaczył w 2001 roku marszałkiem - seniorem nie posła Lewczuka - najstarszego wiekiem, lecz młodszego od niego (rocznik 1924) Aleksandra Małachowskiego. ,,Młot" jako antykomunista był nie do zaakceptowania i nie zawahano sie złamać regulamin Sejmu i tradycję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja urodziłem się w latach 60-tych i nie mogłem być naocznym świadkiem tych wydarzeń.Mieszkałem na tych terenach gdzie "działał Młot"- pamiętam,że na początku był to temat tabu,dopiero z upływem czasu ludzie zaczęli na ten temat się wypowiadać. Byłem bardzo zdziwiony gdy w NIE przeczytałem o znanych mi z relacji starszych ludzi epizodach.Przedstawione w tym artykule okoliczności pokrywały się z tymi relacjami- a cześć wymienionych tam osób znałem. Nie jestem historykiem i nie mogłem skonfrontować artykułu z rzeczywistością gdyż już nie mieszkałem wówczas gdy się on ukazał w tamtych stronach.Chciałbym jednak poznać komentarz samego zainteresowanego na ten temat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...