Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

PUP CHEŁM - PROSZĘ PISAĆ O FUNKCJONOWANIU , DZIWNYCH SYTUACJACH, SKUTECZNOŚCI

Utworzony przez jan, 29 maja 2013 r. o 14:36
DZIEŃ DOBRY   w dniu dzisiejszym trafiły do mnie ciekawe materiały w postaci nagrań rozmów bezrobotnego w kontaktach z PUP Chełm. Otóż ów bezrobotny starał się o skierowanie na kurs w celu zdobycia kwalifikacji ponieważ ze względów zdrowotnych nie może pracować w poprzednio wyuczonym zawodzie. Nagrania wraz ze stenogramami dowodzą , że celowo wprowadzono go w błąd aby nie miał szans zdobyć tych kwalifikacji, jednocześnie z tych dowodów wynika , że nie respektowano praw osób nie pełnosprawnych ( posiada orzeczenie o stopniu niepełnosprawności) , pomimo jasnego zapisu w zaświadczeniu z medycyny pracy był kierowany do pracy do której posiada przeciwwskazania. Lektura naprawdę ciekawa, rozmowy z pośrednikiem, działem szkoleń, kierownikiem działu szkoleń, p.o. Dyrektora PUP. Praktycznie każda z tych osób przyczyniła sie do pozbawienia możliwości zdobycia przez tego człowieka kwalifikacji niezbędnych do podjęcia pracy. Otrzymałem te nagrania ponieważ spotkałem tego człowieka przed PUP i na jego widok zagadnąłem do niego .Wyglądał jakby miał się za chwilę rozpaść, trząsł się z nerwów, miał łzy w oczach i widać w nich było wielką desperację. Nie mogłem tego tak zostawić porozmawiałem z nim i postanowiłem ,że w miarę moich możliwości zajmę się tą sprawą.Zwracam się z prośbą do wszystkich ,którzy znają podobne przypadki z PUP lub inne , któr warto byłoby opisać ponieważ zamierzam wyciągnąć konsekwencję w stosunku do pracujących w PUP konsekwencję. Z obecnie posiadanych materiałów - mam zarzuty wobec 3 urzędników.Ale myslę , że to może być szersze zjawisko, więc żeby nie pisać kikakrotnie, poczekam kilka dni na informacje od Państwa.Proszę pisać na forum lub na adres: prawo_po_naszej_stronie@wp.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tam same nieroby pracują , jak są tacy mądrzy i uczą jak szukać pracy "skutecznie" - bo niby wiedzą i twierdzą że tylko ten kto nie chce pracować jest bezrobotnym -to ja proponuje wszystkich ich wyp...olić na bruk , nikomu jeszcze tam nie pomogli , a tacy zaradni to sobie poradzą. Zwłaszcza pośrednicy pracy tzn. specjaliści od wyznaczania terminów kolejnych wizyt. Przydałoby się nazwiskami sypnąć , ale w tym inwigilowanym kraju to mi zaraz neta odetną i gdzie będę czytał o chełmskich inwestycjach ????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skierowanie do pracy wypisuja znajomym , zanim jeszcze ogłoszenie trafi na tablice. Ogłoszenie niby wisi, a jak sie spytasz to juz dawno nieaktualne(tzn. juz tam siedzi znajomy) :(  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dostałem 5 skierowań od pośrednika i za każdym razem oferta była nie aktualna , a pracodawca zdziwiony , narażają tylko bezrobotnych na koszty związane z dotarciem do  zakładu pracy i telefony. Tak jak wyżej oferty ciekawe mają dla swoich, zresztą w pup też kolesiostwo i rodzinki pracują. jak się świnia do koryta dorwie to jej kijem nie przepędzisz...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja tam problemu z nimi zbytnio nie mam..... Wykształcenie mam podstawowe co 3 m-ce składam u pani autograf od dawna już się nawet nie dopytują czy przejżałem oferty na tablicy.... Ostatnio nawet wysłali mnie na szkolenie że niby jestem osobą aktywnie poszukującą zatrudnienia dostałem duży formularz z którym mam przyjeżdżać do podpisu listy ale o dziwo kiedy ostatni tam byłem nawet nikt nie spytał o ten formularz więc oczywiście sam też się nie wychylałem....... Ach ten PUP w Chełmie......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no tak widzę , że Ty nie masz z nimi problemu a nawet oni z Tobą :) tak sobie trwacie w beznadziei.. właśnie od tego jest ten urząd żeby kilkudziesięciu bolków miało pracę , wielcy urzędnicy zdechliby z głodu jakby nie pup!!! specjaliści od spraw zbędnych, zdolni są tylko upokarzać ludzi, paniusie co tam pracują to nawet ubierają się jak do burdelu...same ku...rwa nie wiedzą co to prawdziwa praca.Zamiast trzymać to stado lepiej  wysłać ich na zasiłki , dać po 700 zeta i niech zobaczą jak słodko jest na bezrobociu, jak bezrobotny może przeżyć za 700 zeta to dlaczego oni mają nie dać rady? jakby się skończył zasiłek to do bezrobotnych po porady by latali- jak przeżyć bez kasy? kupa kretynów do niczego nikomu nie potrzebna.Jeszcze trochę i sami bezrobotni ich powynoszą z tej pok..rwionej instytucji. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kroki poczynione , teraz Ministerstwo Pracy przyjrzy się pracy chełmskiego PUP, wnioskowałem o kontrolę i chyba się udało, zobaczymy komu przyznawano środki na działalność gospodarczą , kogo kierowali na szkolenia, staże itp. I sprawdzimy czy osoby , które były kierowane na szkolenia nie posiadały kwalifikacji w żadnym zawodzie, bo mojemu koledze pod tym pretekstem odmówiono szkolenia. I tak są plany aby zmienić cały system funkcjonowania Urzędów Pracy bo nie przynoszą założonego rezultatu. Studenci UW przeprowadzili eksperyment podszywając się pod pracodawców rozesłali po całej Polsce po Urzędach Pracy oferty pracy i okazało się , że około 65% urzędów nie wywiesiło ofert na tablicach i stronach www, część z urzędników tłumaczyło się , że tak wyszło bo za dużo jest przy tym papierkowej roboty.Niektórzy twierdzili , że dzieje się tak ponieważ pośrednik nic z tego nie ma , bo u niemieckiego sąsiada pośrednik  za wysłanie bezrobotnego do pracy dostaje premię około 200-300 Euro , a w Polsce nie jest to premiowane.Czy to nie jest jakaś paranoja? To za co oni biorą pieniądze? na granty czekaja od państwa? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam i chciałbym wyrazić swoją opinię na temat PUP Chełm. Jestem tam zarejestrowany od ponad roku i doskonale znam funkcjonowanie tego "urzędu". Najkrócej w trzech słowach wygląda to tak: dno, dno i jeszcze raz dno. A tak bardziej opisowo: 1. Zero zainteresowania bezrobotnym podczas kolejnych wizyt w urzędzie pracy. Wygląda to tak, jakby bezrobotny szukający pomocy czy wsparcia był tylko problemem przeszkadzającym w wykonywaniu innych zadań ? tylko jakich? Wszystkie dokumenty wypełnia bezrobotny, pracownik pup tylko zabiera je i wyznacza termin kolejnej wizyty. To wszystko. Tylko, po co są te wizyty - żeby utwierdzić w przekonaniu PUP Chełm, że jeszcze żyjemy? 2. W czasie przyjmowania bezrobotnych pracownicy PUP wychodzą ze swojego pokoju i oddalają się w niewiadomym kierunku, często na okres ponad jednej godziny - chyba na obiad. Stojącymi w kolejce bezrobotnymi, którzy wypełniają cały korytarz nikt się nie interesuje - przecież bezrobotny ma dużo wolnego czasu. 3. Niewątpliwie są układy między niektórymi pracodawcami - oszustami a PUP Chełm. 4. Zatrudnianie w urzędzie tylko na drodze stosunków rodzinno-przyjacielskich. 5. Szkolenia i staże - jeżeli rodzina czy przyjaciele pracowników PUP nie są już nimi zainteresowani, są bardzo niskiej, jakości, bez perspektyw, że ich ukończenie pomoże znaleźć jakąkolwiek uczciwą pracę. Reasumując: Pup Chełm w ogóle nic nie robi dla bezrobotnych, pracowników jest dużo - zajmuje dwa piętra gmachu. Tak na pewno nie powinno to wyglądać - to jest patologia.      
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szanowi Państwo1      Nic nie działa lepiej jak Media....media...media. Każdy z Państwa jest zaopatrzony w telefon - nagrać, zrobić zdjęcie i wysłać do odpowiednich  dziennikarzy - oni zrobią swoje , a pracownicy następnym razem będą uważali co robią i jak pracują. Tyle. Pozdrawiam i powodzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam i potwierdzam, tak w naszym kraju się dzieje, że jak wyjdzie na światło dzienne to zadziała i inne instancje się zainteresują sprawą.. Działajcie a konsekwencje poniosą bo wszystkich nie przekupią a programy telewizyjne i gazety czekają /po to są i jak widać są skuteczni Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam i potwierdzam, tak w naszym kraju się dzieje, że jak wyjdzie na światło dzienne to zadziała i inne instancje się zainteresują sprawą.. Działajcie a konsekwencje poniosą bo wszystkich nie przekupią a programy telewizyjne i gazety czekają /po to są i jak widać są skuteczni Pozdrawiam
niestety ale media są zajęte innymi sprawami i nie są zainteresowane pup-ami , mam materiały w postaci nagrań rozmów podczas załatwiania dofinansowania kursu , z których wynika że zostałem kilkukrotnie wprowadzony w błąd aby nie złożyć w terminie wniosku bo niby nie było naboru, z innej rozmowy wynika , że kurs się zaczyna np. dzisiaj więc już pana nie możemy tam wpisać , ale następny będzie za miesiąc , a za miesiąc zdziwieni że jakiś kurs bo od początku było mówione że tylko jeden kurs się odbędzie i wyszło tak że powciskali swoich a mnie wyrolowali - nikogo temat nie interesuje, a dyrektor pup też się nie przestraszyła jak powiedziałem że mam dowody i powiedziała że nie może odpowiadać za  to co powiedzą jej pracownicy :) POLSKA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam i potwierdzam, tak w naszym kraju się dzieje, że jak wyjdzie na światło dzienne to zadziała i inne instancje się zainteresują sprawą.. Działajcie a konsekwencje poniosą bo wszystkich nie przekupią a programy telewizyjne i gazety czekają /po to są i jak widać są skuteczni Pozdrawiam
Przecież NARÓD wybrał całe to czerwone bydło !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież NARÓD wybrał całe to czerwone bydło !!!!
tu nie chodzi już o kolor , w każdej grupie politycznej znajdziesz człowieka i bydlaka z przewagą tych drugich :(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po utracie pracy dowiedziałam się od pracownika PUP że mam 365dni na zarejestrowanie żeby nie utracić prawa do zasiłku. Czy to nie jest celowe wprowadzenie w błąd. Ludzie stoją na korytarzu a oni wędrują w te i z powrotem i niby tacy zajęci. Dowiedziałam się że należy mi się staż ale muszę go znaleść sama. Ze szkoleniami to samo, od zarejestrowania mineło 10 miesiecy i dlatego mi sie nie nalezy bo za krotko jestem bezrobotna. Powinni zamknac ten Urzad Pracy i niech ida szukac roboty zobacza jak to jest.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
26lutego pytałam o kurs na opiekun w żłobku. Dowiedziałam sie ze mam przyjśc pod koniec marca i sie zapisac. Ide a tam...okazuje sie ze nabor zakonczył sie miesiac wczesniej. To celowe zagranie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
26lutego pytałam o kurs na opiekun w żłobku. Dowiedziałam sie ze mam przyjśc pod koniec marca i sie zapisac. Ide a tam...okazuje sie ze nabor zakonczył sie miesiac wczesniej. To celowe zagranie
miałem identyczną sytuację , wprowadzono mnie w błąd odnośnie kursu i wyszło tak , że kiedy się pytałem o kurs to kazali mi przyjść za miesiąc , a jak za miesiąc przyszedłem to zdziwiona Pani O.  powiedziała , że już się nie da zapisać bo dwa tygodnie temu zamknęli nabór i to był jedyny kurs i jeszcze się chamka  zapytała dlaczego nie złożyłem wniosku . Myślę , że dla swoich trzymają miejsca i na chama ludzi w oczy kłamią - kurewstwo i nie boję się nazywać tego po imieniu - już niedługo ich zza tych biurek osobiście powyciągam.I jak czytasz urzędniczko od 7 boleści ten post to zanim ci przyjdzie do tej pustej głowy zgłosić wpis do policji to uprzedzam , że się zglebisz jak ostatnia łajza bo ja mam świadków  i nie tylko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niepokojącą wiadomościa jest to że obecnie pełniąca obowiązki dyrektora PUP prawdopodobnie zostanie dyrektorem !!! więc nic się nie zmieni , będzie po staremu czyli urząd od spraw zbędnych. A miałam nadzieję że przyjdzie ktoś nowy i wprowadzi jakieś zmiany, że może zamiast wyrzucać kasę na biznesmenów fundując im darmowych pracowników (STAŻE) może ktoś by się zajął pomocą bezrobotnym. Więc niestety nadal będzie burdel, i nadal obecna pani p.o. dyrektora nie będzie panowała nawet nad swoimi pracownikami. Kraj pędzi ku przepaści , a Chełm wysuwa się na czołówkę... smutne ale prawdziwe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dopiero wtedy będą zmiany ,jak Tusk odejdzie i zabierze wszystkich tych SWOICH !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tusek tak szybko nie odejdzie , jeszcze rozkradna do reszty polskę :( a ich nie zabierze , większość to sprzedawczyki więc się przemalują jak nie raz już bywało ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam. Wszystko się zgadza. Biuro pracy zamiast pomagać bezrobotnym tylko im szkodzi. Pracownicy są nie douczeni i udzielają błędnych informacji a raczej może tak jak to było w przypadku mojego męża nie udzielają pełnych informacji. Mój mąż był zarejestrowany w PUP i chciał się przekwalifikować,i zrobić prawo jazdy kat.D udzielono mu informacji , że biuro pracy może sfinansować kurs na przewóz osób jeśli sam zrobi sobie prawo jazdy kat D. Ok więc zrobił na własny koszt kat D i zgłosił do biura pracy , że posiada już owe uprawnienia i potrzebuje kursu na przewóz osób wiec kazali mu poszukać pracodawcy który oświadczy że go przyjmie po kursie.Wszyscy wiemy jak pracodawca podchodzi do tego , jeśli mu trzeba pracownika to natychmiast z uprawnieniami a nie z kat. która nie uprawnia do przewozu ludzi. Mąż udał się do ponownie do biura pracy gdzie oznajmił, że nie może znależc pracodawcy który zobowiąże się do tego typu umowy. Pani poinformowała go ,że nie otrzyma owej pomocy z urzędu ponieważ nie spełnia wymogów nikt nie poinformował go że mógłby napisać wniosek który urząd pracy rozpatruje.Tak więc zadłużyliśmy się by mąż zrobił kurs również na przewóż osób co wsumie daje nam kwotę około7000 zł. Tak więcBiuro pracy powinno mu sfinansować jeden kurs.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...