Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

PUP CHEŁM - PROSZĘ PISAĆ O FUNKCJONOWANIU , DZIWNYCH SYTUACJACH, SKUTECZNOŚCI

Utworzony przez jan, 29 maja 2013 r. o 14:36
Witam. Wszystko się zgadza. Biuro pracy zamiast pomagać bezrobotnym tylko im szkodzi. Pracownicy są nie douczeni i udzielają błędnych informacji a raczej może tak jak to było w przypadku mojego męża nie udzielają pełnych informacji. Mój mąż był zarejestrowany w PUP i chciał się przekwalifikować,i zrobić prawo jazdy kat.D udzielono mu informacji , że biuro pracy może sfinansować kurs na przewóz osób jeśli sam zrobi sobie prawo jazdy kat D. Ok więc zrobił na własny koszt kat D i zgłosił do biura pracy , że posiada już owe uprawnienia i potrzebuje kursu na przewóz osób wiec kazali mu poszukać pracodawcy który oświadczy że go przyjmie po kursie.Wszyscy wiemy jak pracodawca podchodzi do tego , jeśli mu trzeba pracownika to natychmiast z uprawnieniami a nie z kat. która nie uprawnia do przewozu ludzi. Mąż udał się do ponownie do biura pracy gdzie oznajmił, że nie może znależc pracodawcy który zobowiąże się do tego typu umowy. Pani poinformowała go ,że nie otrzyma owej pomocy z urzędu ponieważ nie spełnia wymogów nikt nie poinformował go że mógłby napisać wniosek który urząd pracy rozpatruje.Tak więc zadłużyliśmy się by mąż zrobił kurs również na przewóż osób co wsumie daje nam kwotę około7000 zł. Tak więcBiuro pracy powinno mu sfinansować jeden kurs.....
Przecież to wszystko jest ustawione na DYMANIE,dlatego RYŻY musi odejść !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w PUP robią wszystko żeby nie pomóc potrzebującemu- nie mogłem znaleźć pracy ponieważ mam widoczną chorobę skóry , a wykształcenie posiadam gastronomiczne , gadali mi żebym się przekwalifikował , więc chciałem na jakiś kurs żeby się przekwalifikować - operator koparki, spawacz, prawo jazdy - cokolwiek aby móc zarabiać i co się okazało ? albo byłem za młody , albo za stary żaden program nie obejmował mojej kategorii wiekowej a według PUP miałem kwalifikacje (gastronomia) zgłosiłem sie do MOPR-u , tam powiedziała m i paniusia żebym stanął na komisję , otrzymałem stopień niepełnosprawności w którym jest napisane jak byk: wymaga przekwalifikowania. Złożyłem wniosek i dostałem odmowę bo według tych deb***i nadal posiadam kwalifikacje , ale powiedzieli mi że jak będę miał gwarancję zatrudnienia to wyślą mnie na kurs- ku*** na jakim świecie oni żyją - kto da taką gwarancję człowiekowi , który zamierza dopiero złożyć kwity na kurs więc nie ma żadnej praktyki? deb***izm PUP nie zna żadnych granic.I ch*** teraz nie mam żadnych kwalifikacji, mam grupę inwalidzką , zero kasy - i od jutra idę kraść i w chuju wszystkjo mam - tak państwo polskie wspólnie w porozumieniu sprowadza ludzi do ostateczności tzn. na złą drogę - jak mnie zamkną to będę miał żarcie, spanie , opiekę medyczną , a jak mnie nie zamnkną to będe miał to co ukradnę :) gratulacje dla PUP.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PUP Chełm to najgorzej funkcjonujący urząd. Pracujące tam osoby są od razu niemiło nastawione na bezrobotnego szukającego tam pomocy. Zatrudniane tam do pracy są osoby młode, bez wiedzy w sprawie rynku pracy, nastawione tak, by tylko odsiedzieć swój czas, bez powinności pomocy bezrobotnemu - bezrobotny przecież tylko przeszkadza - po co więc się nim zajmować. Sam osobiście zostałem wprowadzony w błąd przez osobę pracującą w PUP Chełm sprawie prawa pracy, co nie ukrywam mi zaszkodziło.  W czasie wizyty panie robią wielką łaskę, że mogą przyjąć bezrobotnego - a przecież to jest ich psi obowiązek !!! Za co oni biorą pieniądze? Komu urząd pomógł znaleźć pracę? - Odpowiadam - chyba tylko tym co tam pracują - a jest ich tam niemało. Smutne to, ale niestety prawdziwe. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
śledźcie ten wątek na forum , już niedługo ukaże sie wpis w sprawie protestu przeciwko poniewieraniu bezrobotnych, funkcjonowaniu pup, zatrudnianiu "swoich" ,brakowi działń na rzecz minimalizowania bezrobocia ..... już niedługo .... wyrzucimy im to w twarz , bez ubierania w ładne słówka, czym bardziej nas gnoją tym robimy się silniejsi aby ich wyrzucić na zbity pysk.... posłuchajcie na youtube kawałka  DAMIAN wsp polityczna ślepota ..... przyjdzie czas
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
organizowanie stażów dla bezrobotnych - dokładanie kasy dla przedsiębiorców( maja pracowników za których płaci państwo) co ciekawsze staże , zwłaszcza te w administracji obsadzone są znajomkami, rodzinami albo w zamian za przysługi!!! Kursy organizowane przez PUP lecą taśmowo , koszty są zawyżane , dodawane są bezsensowne moduły do kursów aby zapewnić pracę pseudo wykładowcom np. Wózek widłowy z obsługą komputera i obsługą gospodarki magazynowej ( w ZDZ -cie na wykładach można się gó..no nauczyć oprócz obsługi wózka) co ciekawsze kursy "rozdawane są tzw. swoim " podobnie jak ze stażami i nie patrzy się tu czy ktoś ma inne kwalifikacje, wybranych nie dotyczą kryteria jakie musi spełniać szary bezrobotny !!!  Dofinansowania na podjęcie działalności gospodarczej oczywiście przydzielane są nie pod kątem jak został sporządzony wniosek i biznes plan tylko kto go sporządził (" na ucho" można się dowiedzieć kto pisze wnioski w taki sposób aby były pozytywnie zaopiniowane :) Panie w PUP celowo wprowadzają w błąd bezrobotnych w  kwestiach kursów, dofinansowań aby zapewnić wolne miejsca dla wybranych.... chyba że kury typu: obsługa kas fiskalnych, fryzjer, kosmetyczka - ale zaraz sie okaże że w Chełmie to same kosmetyczki i fryzjerzy :) Pośrednicy pracy biorą dobrą kasę za wpisywanie do komputera że bezrobotny się stawił (czyli jeszcze żyje , więc będzie figurował) i wyznaczenie kolejnej wizyty i potzreba ich do tego cała brygada 8 - osobowa !!! Jacek Kuroń w grobie się przewraca - chciał chłop dobrze, miał dobry plan tylko jak zwykle świnie się do koryta dorwały i liczy się dla nich tylko żarcie kasy a tak naprawdę to sami nie wiedzą od czego oni tam są !!! To nie jest miejsce gdzie bezrobotny otrzyma jakąkolwiek pomoc to miejsce do załatwiania interesów osób tam pracujących oraz ich zwierzchników z samą górą włącznie !!!   
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moja sytuacja przedstawia sie nie lepiej. Już rok jak jestem zarejestrowana i żadnej oferty pracy, studia pokończone, różne kursy i nic..A kiedy zachodzę podpisywać ta bezsensowna listę to miłe panie pytają sie mnie czy nic sama nie szukałam...i sie dziwią, że pomimo moich starań nic nie znalazłam...No masakra;/ Po co my w ogóle musimy tam chodzić(pomijając fakt ubezpieczenia) skoro i tak w niczym nie pomagają, ani razu nie zaproponowali mi zadnej oferty pracy, żadnego stażu. Po co sobie d...e zawracacac czyms takim i po co rzad finansuje nie prosperujące etaty, Wywalić ich wszystkich na zbity r..j, każdy glupi mógłby pójść tam pracować..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moja sytuacja przedstawia sie nie lepiej. Już rok jak jestem zarejestrowana i żadnej oferty pracy, studia pokończone, różne kursy i nic..A kiedy zachodzę podpisywać ta bezsensowna listę to miłe panie pytają sie mnie czy nic sama nie szukałam...i sie dziwią, że pomimo moich starań nic nie znalazłam...No masakra;/ Po co my w ogóle musimy tam chodzić(pomijając fakt ubezpieczenia) skoro i tak w niczym nie pomagają, ani razu nie zaproponowali mi zadnej oferty pracy, żadnego stażu. Po co sobie d...e zawracacac czyms takim i po co rzad finansuje nie prosperujące etaty, Wywalić ich wszystkich na zbity r..j, każdy glupi mógłby pójść tam pracować..
nie każdy głupi !!! głupi z układami :) chcesz coś z tym zrobić? bo ja szukam ludzi , którzy mają już dość pseudo pomocy pup, myslę , że można ich sprytnie wyczyścić tylko trzeba kilka naprawdę bystrych i chętnych osób :) sam nie dam rady. pisz na e-mail
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przepraszam za omyłkowe ukrycie tematu,    dziękuje za wasze uwagi. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przepraszam za omyłkowe ukrycie tematu,    dziękuje za wasze uwagi. 
dziękuję za przywrócenie tematu do życia. chociaż w dzisiejszych czasach ciężko uwierzyć w takie "omyłki'
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiem, az sie prosi zeby doszukiwac sie drugiego dna....    Jednak ja naprawde nie kłamię. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiem, az sie prosi zeby doszukiwac sie drugiego dna....    Jednak ja naprawde nie kłamię. 
nie napisałem , że kłamiesz :( ale dzisiejsze realia za sprawą różnych instytucji, organów , a właściwie ludzi tam pracujących rodzą brak zaufania zwykłego społeczeństwa wobec czegokolwiek co nas otacza.Osobiście wszystko o czym ja piszę , piszę z pełną odpowiedzialnością , nie ma w moich postach fantazji, bzdur wyssanych z palca , na wszystko mam dowody i dlatego zdając sobie doskonale sprawę , że będąc anonimowy gdy ktoś zostanie przeze mnie "urażony" przestanę być anonimowy to się tego nie obawiam bo jak mnie poprosi prokurator o poparcie moich wpisów to dam mu odpowiednie pliki z dowodami :) Szkoda tylko , że nie jestem na tyle niezależny finansowo żeby móc sobie pozwolić pisać i mówić o tym oficjalnie ale cóż....Ubolewam nad tym , że trzeba pisać o tak trudnych sprawach, które nie powinny mieć miejsca, naprawdę cieszyłbym się aby czasy się zmieniły i aby forum było miejscem do dzielenia się przyjemnościami lecz niestety realia są jakie są ,trzeba pisać i zachęcać ludzi do pisania , trzeba wierzyć , że przeczytają to ci którzy robią źle i przestaną tak robić bo zaczną się chociaż trochę obawiać odpowiedzialności , albo przyczytają to ci którzy mogą w jakikolwiek sposób zareagować i wyciągnąć konsekwencje.... 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
organizowanie stażów dla bezrobotnych - dokładanie kasy dla przedsiębiorców( maja pracowników za których płaci państwo) co ciekawsze staże , zwłaszcza te w administracji obsadzone są znajomkami, rodzinami albo w zamian za przysługi!!! Kursy organizowane przez PUP lecą taśmowo , koszty są zawyżane , dodawane są bezsensowne moduły do kursów aby zapewnić pracę pseudo wykładowcom np. Wózek widłowy z obsługą komputera i obsługą gospodarki magazynowej ( w ZDZ -cie na wykładach można się gó..no nauczyć oprócz obsługi wózka) co ciekawsze kursy "rozdawane są tzw. swoim " podobnie jak ze stażami i nie patrzy się tu czy ktoś ma inne kwalifikacje, wybranych nie dotyczą kryteria jakie musi spełniać szary bezrobotny !!!  Dofinansowania na podjęcie działalności gospodarczej oczywiście przydzielane są nie pod kątem jak został sporządzony wniosek i biznes plan tylko kto go sporządził (" na ucho" można się dowiedzieć kto pisze wnioski w taki sposób aby były pozytywnie zaopiniowane :) Panie w PUP celowo wprowadzają w błąd bezrobotnych w  kwestiach kursów, dofinansowań aby zapewnić wolne miejsca dla wybranych.... chyba że kury typu: obsługa kas fiskalnych, fryzjer, kosmetyczka - ale zaraz sie okaże że w Chełmie to same kosmetyczki i fryzjerzy :) Pośrednicy pracy biorą dobrą kasę za wpisywanie do komputera że bezrobotny się stawił (czyli jeszcze żyje , więc będzie figurował) i wyznaczenie kolejnej wizyty i potzreba ich do tego cała brygada 8 - osobowa !!! Jacek Kuroń w grobie się przewraca - chciał chłop dobrze, miał dobry plan tylko jak zwykle świnie się do koryta dorwały i liczy się dla nich tylko żarcie kasy a tak naprawdę to sami nie wiedzą od czego oni tam są !!! To nie jest miejsce gdzie bezrobotny otrzyma jakąkolwiek pomoc to miejsce do załatwiania interesów osób tam pracujących oraz ich zwierzchników z samą górą włącznie !  
Jest Urząd Miasta, są spółki miejskie, pracuje tam mnóstwo ludzi i pytanie nasuwa się następujące: Dlaczego oferty pracy do administracji i spółek miejskich nie są obwieszczane na tablicach ogłoszeń w PUP??? To odpowiem sobie sam - dlatego , że praca w administracji bądź w spółkach miejskich jest za dobrze płatna dla ludzi bez układów !!! są za duże przywileje , a obecnie siedzący na stołkach w urzędach i tych spółkach mają duże rodziny i mnóstwo znajomych - moim zdaniem powinien istnieć obowiązek zatrudniania ludzi do urzędów i spółek miejskich za pośrednictwem PUP. To jest kraj kolesiów i dlatego Ci co mają układy czyt. kogoś na stanowisku to mogą liczyć że ich wciągnie na listę płac..... świnia świni dupę ślini..... Przydałoby się wypier***ić wszystkich i zrobić na nowo rekrutację..... 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od dluzszego  czasu  jestem  zarejestrowany jako bezrobotny w UP chelm  niestety  moj opiekun  nic nie  robi w mojej sprawie  bym jakakolwiek  prace  otrzymal (odhacvzanie  sie  w teminie  tylko oferuja- co za urzad) po  co   ci opiekunowie  poprostu  ZENADA.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mi na podpisowce paniusia powiedziala ze jestem mlody i dlatego szybko prace znajde,mimo ze mowilem iz szukam jej tak juz 6 miesiecy...chore,a gdy pytalem czy jest jakis dowolny kurs abym mial kwalifikacje i latwiej bylo cos znalezc to mowila ze w tym momencie nic nie ma i zebym pytal w gminie to moze sie gdzies dostane na staz haha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
   Co tam się wyprawia to autentycznie Sodoma i Gomora. W powiatowym Urzędzie Pracy w Chełmie bezrobotnych traktują jak śmiecie, którzy swoją obecnością przeszkadzają zatrudnionym tam „specjalistom” w piciu kawy, lub herbaty, w czytaniu gazet, lub rozmowami z koleżankami. Niby wielcy fachowcy w znajdowaniu pracy, ale gdyby ich tak wywalić stamtąd na zbity ryj to większość zatrudnionych tam na pewno bez znajomości nie znalazłaby sobie innej pracy. Osoby zatrudnieni tam to tzw. pasożyty, które doją publiczne pieniądze w niczym nie pomagając bezrobotnym, a nawet bezczelnie się z nich śmieją (przypadek autentyczny). Nie rozumiem, po co są te kolejne wizyty. No, bo jeśli tylko tam każą podpisać oświadczenie i wyznaczają termin kolejnej wizyty, w ogóle nie interesując się losem osoby przychodzącej tam w celu uzyskania pomocy, to są to tylko stracone pieniądze na dojazd bezrobotnego do PUPu. W ostatnim czasie nie uaktulizują nawet internetowych ofert pracy, w których, pomimo że upłyną już okres ważności ciągle znajdują się na liście, chyba tylko po to, aby było ich więcej. Nawiasem mówiąc powinno się przyjrzeć osobom przyjmującym te oferty. W większości ofert wynagrodzenie, rodzaj umowy i czas pracy w ogóle nie zgadza się z rzeczywistością. Niektóre te same oferty, na to samo stanowisko pracy obecne są od kilku lat, odświeżane, co kilka miesięcy, mimo to osoby zatrudnione w powiatowym urzędzie pracy nie widzą w tym nic podejrzanego. Osobami pracującymi tam powinien zająć się odpowiednie służby za lekceważenie swoich obowiązków, pogardę dla bezrobotnych i trwonienie publicznych pieniędzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od dluzszego  czasu  jestem  zarejestrowany jako bezrobotny w UP chelm  niestety  moj opiekun  nic nie  robi w mojej sprawie  bym jakakolwiek  prace  otrzymal (odhacvzanie  sie  w teminie  tylko oferuja- co za urzad) po  co   ci opiekunowie  poprostu  ZENADA.
  Panie Marku opiekuna to mają Panie które stoja na głównych ulicach wylotowych z miasta ale nawet one same dbają o prace dla siebie i eksponują swe wdzięki by mieć prace zejc człowieku na ziemie pozdrawiam  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Marku opiekuna to mają Panie które stoja na głównych ulicach wylotowych z miasta ale nawet one same dbają o prace dla siebie i eksponują swe wdzięki by mieć prace zejc człowieku na ziemie pozdrawiam  
że twoja matka potrafi się sama zareklamować na ulicy to gratulacje :) ale urzędnicy w PUP są po to aby pomóc znaleźć bezrobotnym pracę , żeby zorganizować szkolenia, ich obowiązkiem jest walka z bezrobociem a nie prowadzenie statystyk - od tego jest GUS.I jeżeli człowiek napisał , że nie ma pomocy ze strony PUP, że zauważył lub posiada wiedzę , że ludzie tam pracujący zawdzięczają swoje stołki tzw.układom , a ty sugerujesz mu żeby się reklamował to mam dla ciebie propozycję - rozpędź się a ściana sama ciebie znajdzie. KOS- KretynOsiołSamolub? a to chyba, że no to spoko :) pzdr
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
że twoja matka potrafi się sama zareklamować na ulicy to gratulacje :) ale urzędnicy w PUP są po to aby pomóc znaleźć bezrobotnym pracę , żeby zorganizować szkolenia, ich obowiązkiem jest walka z bezrobociem a nie prowadzenie statystyk - od tego jest GUS.I jeżeli człowiek napisał , że nie ma pomocy ze strony PUP, że zauważył lub posiada wiedzę , że ludzie tam pracujący zawdzięczają swoje stołki tzw.układom , a ty sugerujesz mu żeby się reklamował to mam dla ciebie propozycję - rozpędź się a ściana sama ciebie znajdzie. KOS- KretynOsiołSamolub? a to chyba, że no to spoko :) pzdr Po co ta agresja budujmy coś pozytywnego może jakaś urzędniczka przeczyta sugestie i zrobi to co sobie życzymy,  np ma zbudować ci fabrykę jaką chcesz pisz jutro Donek przyjeżdza i masz obuwie 6 tys ludzi zatrudni może masz inny pomysł.  Ja na dzień dzisiejszy proponuje kreatywność przedsiębiorczość działanie, jeśli komuś brakuje układów to co stoi na przeszkodzie żeby je sobie wyrobić rusz głową i działaj pozdrawiam kos
 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy może ktoś wie, jak skończyła się sprawa zgłoszenia do MPiPS? Ta od której zaczął się cały ten wątek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy może ktoś wie, jak skończyła się sprawa zgłoszenia do MPiPS? Ta od której zaczął się cały ten wątek.
ja wiem :) MPiPS wypiął się na owe zgłoszenie uzasadniając , że nad Dyrektorem PUP jest Preydent miasta ponieważ jest jej pracodawcą i trzeba tam zgłaszać skargę i nie interesuje ich czarno na białym dowody podane na tacy, szkoda słów - po co do Fiszowej sprawę zgłaszać jak z gory wiadomo, że nic z tym nie zrobi tak samo jak dyr. WUP w Lublinie Pani Sokół - szczerze to nic ich to nie interesuje mają to w d...ie , liczy się tylko zabawa w politykę - czyja dupa na jakim stołku zasiądzie.amen A ten gość zostawił,żonę z dwójką małych dzieci i pracuje w szkocji, nie wiem jak się to skończy bo on jest już po jednej próbie samobójczej, ale jak wiadomo w naszym kraju i w tej materii na pomoc liczyć nie można , chyba ,że człowiek kogos zabije, zgwałci i pójdzie siedzieć za kraty to będzie miał full wypas opiekę i nie  martwiąc się o jedzenie, ciepełko , o nic .....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...