Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

RZEŹ WOŁYŃSKA - 67 ROCZNICA

Utworzony przez SZCZERBIEC, 7 lipca 2010 o 21:59
Za kilka dni - w niedzielę 11 lipca - 67 rocznica Rzezi Wołyńskiej tj. LUDOBÓJSTWA dokonanego prze ukraińskich nacjonalistów spod znaku OUN-UPA na około 150 tys. Polaków mieszkańcach Wołynia, Polesia, Tarnopolszczyzny, Lwowskiego, Podola i Pokucia oraz Podkarpacia i Zamojszczyzny. Do dzisiaj polskie władze ( no i także ukraińskie) nie potępiły krwawych zbrodniarzy którzy nożami, widłami i siekierami mordowali Polaków, często także kobiety i dzieci. Cieszy więc, że wczoraj Sejmik Województwa Lubelskiego, na wniosek PSL-u, potępił banderowskie ludobójstwo ! Sejmik Lubelski potępił ludobójstwo dokonane przez UPA: http://isakowicz.pl/index.php?page=news&am...=8&nid=3167 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- POLSCE i UKRAINIE – PRZYJAŹŃ i WSPÓŁPRACA ! LUDOBÓJCOM i RZEŹNIKOM z OUN-UPA i SS-GALIZIEN WIECZNA HAŃBA i POTĘPIENIE !!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ukraińcy z OUN-UPA rozpoczęli w 1943r. i prowadzili masową rzeź Polaków zamieszkujących wołyńskie i podolskie wsie ! Wyrzynano wieś po wsi, gminę po gminie, powiat po powiecie. Wszystko to wcześniej zostało dokładnie zaplanowane przez hersztów faszystowskiej UPA Banderę, Szuchewycza i Łebieda. Było to więc - LUDOBÓJSTWO ! Na Wołyniu Polacy byli zaskoczeni i słabi – nie było tam praktycznie akcji odwetowych i dlatego banderowcom udało się tylko tam w ciągu kilku miesięcy wymordować, w bestialski sposób, około 80 tys. Polaków. Polski parlamentariusz Zygmunt Rumel – szef Batalionów Chłopskich na Wołyniu, który udał się na początku lipca 1943r. do sztabu UPA negocjować zawieszenie broni, został przez banderowców pojmany, kilka dni bestialsko torturowano go i na koniec rozerwano końmi w Kustyczach , koło Turzysk , powiat Łuck na Wołyniu. Polskie odwety miały natomiast miejsce w Małopolsce Wschodniej, Podkarpaciu czy Zamojszcźnie – przyczyniły się one do zahamowania upowskiego ludobójstwa. Na tych terenach liczbe pomordowanych Polaków szacuje się na ok. 70 tys. – co daje w sumie - 150 tys. ! Po drugiej stronie liczba Ukraińców pomordowanych w polskich odwetach wynosi ok. 5 tys. Oczywiście każdym – z obu stron - niewinnie zabitym należy się pamięć. Tyle że w Polsce nikt nie zabrania stawiania krzyży na ukraińskich grobach - w przeciwieństwie do zachodniej ”pomarańczowej” Ukrainy – gdzie najczęściej szczątki pomordowanych polskich kobiet i dzieci, od 66 lat leżą w nie poświęconej ziemi, pozbawione drewnianego krzyża … Ostatnio lwowscy nacjonalistyczni radni zażądali likwidacji tych wielu polskich upamiętnień bestialsko pomordowanych Polaków, które jeszcze stoją na Lwowszczyźnie. Jest to kolejna antypolska prowokacja rządzących Lwowem nacjonalistów – z której najbardziej cieszą się przeciwnicy porozumienia polsko-ukraińskiego ( nie pisze pojednania ponieważ do tego jeszcze długa droga)… ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- POLSCE i UKRAINIE – PRZYJAŹŃ i WSPÓŁPRACA ! LUDOBÓJCOM i RZEŹNIKOM z OUN-UPA i SS-GALIZIEN WIECZNA HAŃBA i POTĘPIENIE !!! Za kilka dni - w dn. 11 lipca - 67 rocznica Rzezi Wołyńskiej tj. LUDOBÓJSTWA dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na ok. 150 tys. Polaków, na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Ciekawe czy znowu nasi najważniejsi politycy zignorują kresowe uroczystości, w imię tzw. „strategicznych interesów z Ukrainą” i z Wołynia uczynią nowy cichy „Katyń” ? !
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ksiądz chce palić na stosie homoseksualistów!!! (repotaż TV) http://www.youtube.com/watch?v=6DTeIhwkrIk...feature=related
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ksiądz też pedał oj http://www.youtube.com/watch?v=wj-PGsrbY4Y
Zaloguj się, aby oddać głos
0
My Polacy tym różnimy się od Ukraińców, że tych którzy dowodzili polskimi odwetami nie uznajemy za naszych bohaterów narodowych. Tymczasem dla nich ( mam nadzieję że dla stosunkowo nielicznych ) taka kanalia jak komendant UPA - Roman Szuchewycz ps. „Taras Czuprynka” – krwawy zbrodniarz - porównywalny z Berią czy Hilmlerem – rozkazujący banderowcom w 1944r. – „Polaków wycinać w pień” - to oficjalny bohater narodowy Ukrainy. Ciekawe co było ważniejsze dla Juszczenki gdy nadawał temu bydlakowi ten tytuł : mordowanie Polaków w latach 1943-45 czy też dowodzenie wyłapywaniem i mordowaniem Żydów we Lwowie w lipcu 1941 r. ?! Polacy z Ukraińcami na pewno porozumieją się i znajdą drogę ku pojednaniu. Natomiast z banderowcami i postupowcami żadnego dialogu być nie powinno – dopóki nie pokajają się i nie przeproszą za bestialskie wymordowanie 150 tys. Polaków – w tym większości kobiet i dzieci. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- POLSCE i UKRAINIE – PRZYJAŹŃ i WSPÓŁPRACA ! LUDOBÓJCOM i RZEŹNIKOM z OUN-UPA i SS-GALIZIEN WIECZNA HAŃBA i POTĘPIENIE !!! Za dwa dni w niedzielę - w dn. 11 lipca - 67 rocznica Rzezi Wołyńskiej tj. LUDOBÓJSTWA dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na ok. 150 tys. Polaków, na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Ciekawe czy znowu nasi najważniejsi politycy zignorują kresowe uroczystości, w imię tzw. „strategicznych interesów z Ukrainą” i z Wołynia uczynią nowy cichy „Katyń” ? !
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nacjonaliści jednakowo jesteście siebie warci. Bez różnicy czy Ustasze, Czetnicy , Akowcy czy Upowcy itd ... Tu tylko kwestia geopolityki i skuteczności eliminacji
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nie możemy zapomnieć o Rzezi Wołyńskiej ( tak naprawdę wołyńsko-podolskiej)! Ukraińcy udają, że nie było ludobójstwa 150 tys. Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, w latach 1943-45r. Co więcej - autorów mordów jak Bandere, Szuchewycza czy Sawura wynoszą na piedestał ukraińskiej chwały narodowej. Wszelkie granice ludzkiej przyzwoitości przekracza zwłaszcza były prezydent Ukrainy - Wiktor Juszczenko – namiętnie gloryfikował pospolitych bandytów i nazistów! Jak można jednać się z narodem, którego przywódcy oficjalnie uznają tych którzy mordowali Polaków za - bohaterów ? Miejmy nadzieję, że ekipa Janukowycza zdecydowanie odetnie się od antypolskich wyczynów nacjonalisty Juszczenki ! Dla przyszłego pojednania konieczne są trzy rzeczy : - powiedzenie całej prawdy o dokonanym ludobójstwie, - potępienie sprawców mordów , - godne upamiętnienie pamięci niewinnych ofiar . Przyszłe pojednanie musi być oparte na prawdzie historycznej !!! Szkoda że politycy traktują to hasło wybiórczo ! --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Zapomniani bohaterowie: - Zygmunt Rumel – szef BCh na Wołyniu – udał się jako parlamentariusz na początku lipca 1943r. do sztabu UPA – a ci zbrodniarze zamęczyli go poprzez rozerwanie końmi , - Henryk Cybulski „Harry” – bohaterski dowódca polskiej samoobrony w Przebrażu na Wołyniu - pod jego przywództwem zgromadzeni w tek miejscowości Polacy wraz z uciekinierami z innych wsi zwycięsko bronili się przed hordami upowców, - Stanisław Basaj „Ryś” – legendarny dowódca BCh w Hrubieszowkiem - to dzięki niemu wiele hrubieszowskich i także tomaszowskich wsi zostało ocalonych od banderowskiego ludobójstwa - upowcy pojmali go podstępem w Kryłowie nad Bugiem, a następnie po bestialskich torturach skręcili w kieracie……. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- POLSCE i UKRAINIE – PRZYJAŹŃ i WSPÓŁPRACA ! LUDOBÓJCOM i RZEŹNIKOM z OUN-UPA i SS-GALIZIEN WIECZNA HAŃBA i POTĘPIENIE !!! Już jutro w niedzielę - w dn. 11 lipca - 67 rocznica Rzezi Wołyńskiej tj. LUDOBÓJSTWA dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na ok. 150 tys. Polaków, na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Ciekawe czy znowu nasi najważniejsi politycy zignorują kresowe uroczystości, w imię tzw. „strategicznych interesów z Ukrainą” i z Wołynia uczynią nowy cichy „Katyń” ? ! Ps. Jeżeli się pisze o zbrodni katyńskiej czy o niemieckim ludobójstwie w Oświęcimiu lub w czasie Powstania Warszawskiego to jest się nazywanym patriotą - a już jak ruszyć temat ukraińskich mordów na Wołyniu i Podolu to okrzykną cię - nacjonalistą ?! Czy jest sprawiedliwe że tak w Polsce wybiórczo traktujemy nasza pamieć historyczną i nasze polskie ofiary różnicujemy ze względu na oprawcę ?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Gość napisał:
Nacjonaliści jednakowo jesteście siebie warci. Bez różnicy czy Ustasze, Czetnicy , Akowcy czy Upowcy itd ... Tu tylko kwestia geopolityki i skuteczności eliminacji
Ale już dawno się skończyła wojna. Święci Krzyżacy przyszli Polakom na pomoc i pokonali pogańskich Jaćwingów wyrzynając ich całkowicie w pień.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Należy starać się zrozumieć rozgoryczenie Kresowian, których postulaty, nie są realizowane od lat, a dotyczą jedynie godnego upamiętnienia bestialsko pomordowanych przez banderowców, na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej - ok. 150 tys. Polaków. W kwestiach tych występuje olbrzymia asymetria .Zabici (niektórzy też pomordowani) na terenie obecnej Polski - Ukraińcy mają swoje cmentarze i pomniki – w przeciwieństwie do wołyńskich i podolskich Polaków, gdzie najczęściej do dzisiaj Ukraińcy nie pozwalają postawić nawet krzyża ! Proszę się postawić w sytuacji Kresowian, których bliscy do dzisiaj leżą w nie poświęconej ziemi, a nad nimi rosną krzaki lub srają krowy ! Taka jest prawda ! Skoro jesteśmy od kilkunastu lat w tak dobrych stosunkach z Ukrainą, to dlaczego nie można załatwić pozytywnie tak zdawałby się prostej sprawy jak postawienie zwykłych krzyży ?! Należy zaznaczyć, że szacuje się liczbę Polaków pomordowanych przez zbrodniarzy z OUN-UPA i SS-Galizien na ok. 150 tys., gdy tymczasem Ukraińców w wyniku polskich akcji prewencyjno-odwetowych AK, BCh i NSZ – ok. 5 tys. Doszło do tego że w świadomości społecznej absurdalnie zrównano Akcję Wisła ( tj. przymusowe przesiedlenie z Lubelszczyzny i Podkarpacia ok. 150 tys. Ukraińców na Ziemie Odzyskane ) z Akcją Wołyń ( tj. ludobójczą rzezią ok. 150 tys. Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej). Nie wolno zapominać kto był katem , a kto ofiarą ! ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- POLSCE i UKRAINIE – PRZYJAŹŃ i WSPÓŁPRACA ! LUDOBÓJCOM i RZEŹNIKOM z OUN-UPA i SS-GALIZIEN WIECZNA HAŃBA i POTĘPIENIE !!! Już jutro w niedzielę - w dn. 11 lipca - 67 rocznica Rzezi Wołyńskiej tj. LUDOBÓJSTWA dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na ok. 150 tys. Polaków, na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Ciekawe czy znowu nasi najważniejsi politycy zignorują kresowe uroczystości, w imię tzw. „strategicznych interesów z Ukrainą” i z Wołynia uczynią nowy cichy „Katyń” ? !
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Mowa nienawiści (ang. hate speech) - używanie języka w celu znieważenia, pomówienia lub rozbudzenia nienawiści wobec pewnej osoby, grupy osób lub innego wskazanego przez mówcę podmiotu[1][2][3]. Narzędzie rozpowszechniania antyspołecznych uprzedzeń i dyskryminacji ze względu na rozmaite cechy, takie jak: rasa (rasizm), pochodzenie etniczne (ksenofobia), narodowość (szowinizm), płeć (seksizm), tożsamość płciowa (transfobia), orientacja psychoseksualna (homofobia), wiek (ageizm), światopogląd, itd Aspekty prawne w Polsce W Polsce znieważanie lub nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym, rasowym, etnicznym, wyznaniowym jest zabronione i karalne na podstawie art. 256 i 257 Kodeksu karnego. Nie ma w Polsce przepisu szczególnego prawa karnego chroniącego wprost osoby przed nienawiścią z powodu orientacji psychoseksualnej lub tożsamości płciowej. Jednak w zależności od stanu faktycznego zachowanie osoby używającej mowy nienawiści może wyczerpywać znamiona przestępstwa, np. z art. 190, 212 lub 216 Kodeksu karnego
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Podżeganie do nienawiści napisał:
Mowa nienawiści (ang. hate speech) - używanie języka w celu znieważenia, pomówienia lub rozbudzenia nienawiści wobec pewnej osoby, grupy osób lub innego wskazanego przez mówcę podmiotu[1][2][3]. Narzędzie rozpowszechniania antyspołecznych uprzedzeń i dyskryminacji ze względu na rozmaite cechy, takie jak: rasa (rasizm), pochodzenie etniczne (ksenofobia), narodowość (szowinizm), płeć (seksizm), tożsamość płciowa (transfobia), orientacja psychoseksualna (homofobia), wiek (ageizm), światopogląd, itd Aspekty prawne w Polsce W Polsce znieważanie lub nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym, rasowym, etnicznym, wyznaniowym jest zabronione i karalne na podstawie art. 256 i 257 Kodeksu karnego. Nie ma w Polsce przepisu szczególnego prawa karnego chroniącego wprost osoby przed nienawiścią z powodu orientacji psychoseksualnej lub tożsamości płciowej. Jednak w zależności od stanu faktycznego zachowanie osoby używającej mowy nienawiści może wyczerpywać znamiona przestępstwa, np. z art. 190, 212 lub 216 Kodeksu karnego
Rozumiem - sugerujesz że pisanie o banderowskim ludobójstwie jest według ciebie - nawoływaniem do nienawiści. Jak widać bardzo nie podoba ci się że ktoś może pisać prawdę o tych zbrodniach - dlaczego ?! Czyżbyś był postbanderowcem ? Jak tak dalej pójdzie to już niedługo zabronią Polakom pisać o niemieckich mordach w czasie Powstania Warszawskiego lub o rosyjskim ludobójstwie w Katyniu ! Zawsze można przecież powiedzieć że pisanie o tych niemieckich i rosyjskich zbrodniach jest nawoływaniem do nienawiści przeciwko Niemcom i Rosjanom. Na razie zaczęli od Wołynia i banderowskiego ludobójstwa . Niedoczekanie wasze banderowskie ścierwa !
Zaloguj się, aby oddać głos
0
KOLEŚ A O CO CI W OGÓLE CHODZI????
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dlaczego Kresowianie robią demonstracje i piszą listy protestacyjne ? Ponieważ państwo polskie nie wypełnia swoich zwykłych obowiązków. Naczelne władze mają OBOWIAZEK moralny i prawny dbać o pamięć pomordowanych Polaków ! Robią to jeżeli chodzi o zbrodnie niemieckie i rosyjskie - niestety w przypadku ukraińskich jest już inaczej. Prosty przykład. W lipcu 2008r. śp. Pan Prezydent Lech Kaczyński nie przybył na uroczystości 65 rocznicy Rzezi Wołyńskiej, mających miejsce na Skwerze Wołyńskim w Warszawie, a w przesłanym do Kresowian liście nie użył słów „LUDOBÓJSTWO” oraz nie wskazał sprawców mordów tj. siepaczy z OUN-UPA. Natomiast w listopadzie udał się do Kijowa na uroczystości z okazji „Wielkiego Głodu”. Nie mam nic przeciwko temu wyjazdowi głowy państwa - problem jest tylko taki - dlaczego kilka miesięcy wcześniej zdezerterował z warszawskich uroczystości ? Do dzisiaj nie podano jakie to obowiązki nie pozwoliły panu prezydentowi na udział w nich. Czyżby prawdziwa była plotka o naciskach ambasady ukraińskiej ? A co w takim razie z jednym z głównych haseł Kaczyńskich i PiS-uu tj. – „PRAWDA HISTORYCZNA”? No i jeszcze dlaczego PiS – jako partia dbająca o pamięć narodową - nie zareagował gdy w styczniu gdy Juszczenko ogłosił nie tylko Banderę , ale także wszystkich członków zbrodniczej OUN_UPA za bohaterów walczących o niepodległość Ukrainy. Nie przeszkadzało panom pisowcom, że ta „walka” polegała przede wszystkim na mordowaniu nożami, widłami i siekierami polskich kobiety i dzieci ?! Prezydentem Polski wybrano pana Komorowskiego, który w jednym z filmików podkreślał że jego „rodzina pochodzi Kresów”. Niestety jak dotychczas znamy znane jest raczej „antykresoiwy” wizerunek tego pana. Gdy w 2008r. były uroczyste obchody 65 rocznicy Rzezi Wołyńskiej to w Sejmie klub PSL-u zgłosił projekt stosownej uchwały, upamiętniającej Polaków pomordowanych przez banderowców oraz ustanawiający „dzień kresowego męczeństwa - to pan Komorowski zwyczajnie zablokował ten projekt ! Dlaczego? Podobno w Sejmie pojawił się ówczesny ambasador Ukrainy i … zaczął pohukiwać ?! Pan Komorowski zwyczajnie chyba przestraszył się pana Oleksandra Mocyka ! Źle to wróży na przyszłość ! Jeżeli najwyższy przedstawiciel państwa „stracha się” na widok urzędasa ościennego państwa to co będzie jak stanie „oko w oko” z przedstawicielami światowych mocarstw. A późniejsze wypowiedzi pana Komorowskiego że –„uchwała Sejmu mogłaby negatywnie wpłynąć na stosunki polsko-ukraińskie” są zwyczajnie żenujące. Jakoś o zbrodniach niemieckich i sowieckich można mówić – jedynie ukraińskie stanowią tabu! ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- POLSCE i UKRAINIE – PRZYJAŹŃ i WSPÓŁPRACA ! LUDOBÓJCOM i RZEŹNIKOM z OUN-UPA i SS-GALIZIEN WIECZNA HAŃBA i POTĘPIENIE !!! Już jutro w niedzielę - w dn. 11 lipca - 67 rocznica Rzezi Wołyńskiej tj. LUDOBÓJSTWA dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na ok. 150 tys. Polaków, na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Ciekawe czy znowu nasi najważniejsi politycy zignorują kresowe uroczystości, w imię tzw. „strategicznych interesów z Ukrainą” i z Wołynia uczynią nowy cichy „Katyń” ? !
Zaloguj się, aby oddać głos
0
chornobryvtsy - ty zh mene pidmanula http://www.youtube.com/watch?v=xXF1yInjnbQ
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Antypolskie prowokacje we Lwowie : Około rok temu napis – „SMERT LACHOM” został nabazgrany na pomniku we Lwowie - poświęconym pomordowanym przez hitlerowców i ounowców - polskim profesorów. Także w ubiegłym roku lwowski browar produkujący piwo „Lwiwskie” używał w mediach reklamy w której kozak-hajdamaka porównywał - Polaka i Żyda do psa ponieważ „wira ich odnaka”! Skandalem była nie tylko ta reklama, ale całkowita bierność na te antypolskie i antysemickie wątki ukraińskiego społeczeństwa! Ukraińcy we Lwowie nie oddali Polakom kościoła Marii Magdaleny ( pomimo nawet głodówki naszych rodaków) oraz pomimo wcześniejszych obietnic nie oddali Polakom jednego ze zrabowanych budynków, pod działalność kulturalno-oświatową ( natomiast Polacy przekazali Ukraińcom tzw. Norodowy Dom w Przemyślu). Powinniśmy się domagać wyjaśnień w tej sprawie zwłaszcza od przemyskich samorządowców, którzy przecież złożyli konkretne obietnice ! Prawą ręką we Lwowie Julci Tymoszenko są niejacy lwowscy radni Ostap Kozak i Rostysław Nowożeniec, którzy domagają się rozebrania nielicznych polskich pomników ( także tego w Hucie Pieniackiej), uważają że Kraków i Lublin są ukraińskimi historycznie miastami ( sic!) czy też forsują pomysł z nadaniem budowanemu we Lwowie stadionowi - imienia zbrodniarza Bandery. Każdego roku ukraińscy nacjonaliści zgrupowani w faszystowskiej „Swobodzie” zakłócają polskie uroczystości w Hucie Pieniackiej ! Na te „protesty” przychodzą mieszkający obok Ukraińcy ( w zagładzie tej wsi obok SS-Galizien brała udział banda UPA z sąsiedniej wsi Żarków - sąsiedzi …) oraz duchowni greckokatoliccy. No i na koniec rzecz, która jest najbardziej bolesna dla Kresowian. Dlaczego Ukraińcy nie pozwalają w miejscach gdzie są zakopane szczątki pomordowanych Polaków, na postawienie tam zwykłych krzyży. Ukraińskie władze samorządowe w zachodnich rejonach Ukrainy ( członkowie partii Juszczenki i Tymoszenko ) tak odpłacają się nam za pomoc w czasie „pomarańczowej rewolucji” i popieraniu ukraińskich aspiracji europejskich. Krzyże stoją jedynie w 10 % miejsc. W pozostałych są małe kopczyki ziemne , rosną chaszcze lub pasą się krowy … Odmawianie prawa do chrześcijańskiego pochówku w poświęconej ziemi jest zwykłym barbarzyństwem -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- POLSCE i UKRAINIE – PRZYJAŹŃ i WSPÓŁPRACA ! LUDOBÓJCOM i RZEŹNIKOM z OUN-UPA i SS-GALIZIEN WIECZNA HAŃBA i POTĘPIENIE !!! Już w dniu dzisiejszym - w niedzielę - 11 lipca - 67 rocznica Rzezi Wołyńskiej tj. LUDOBÓJSTWA dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na ok. 150 tys. Polaków, na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Ciekawe czy znowu nasi najważniejsi politycy zignorują kresowe uroczystości, w imię tzw. „strategicznych interesów z Ukrainą” i z Wołynia uczynią nowy cichy „Katyń” ? !
Zaloguj się, aby oddać głos
0
"God of Emptiness" http://www.youtube.com/watch?v=qaI4EpjKqv4
Zaloguj się, aby oddać głos
0
http://pl.wikipedia.org/wiki/Akcja_poloniz...cyjna_1938_roku Dziś 11 lipca przypada 67 rocznica RZEZI WOŁYNSKIEJ. CZY Wiecie o tym? http://lokis1271.wrzuta.pl/film/3bIcqqUuEe...nia_cerkwi_1938 , http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,4321/q...lawnych.w.II.RP , http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,992 ,
Zaloguj się, aby oddać głos
0
i w ten sposób chcesz usprawiedliwić ukraińskich faszystów z UPA którzy nożami, widłami i siekierami mordowali polskie dzieci ?! Ludobójstwa nic nie może wytłumaczyć !!! http://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_wo%C5%82y%C5%84ska
Zaloguj się, aby oddać głos
0
KATOLICKIE ELDORADO napisał:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Akcja_poloniz...cyjna_1938_roku Dziś 11 lipca przypada 67 rocznica RZEZI WOŁYNSKIEJ. CZY Wiecie o tym? http://lokis1271.wrzuta.pl/film/3bIcqqUuEe...nia_cerkwi_1938 , http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,4321/q...lawnych.w.II.RP , http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,992 ,
. NIGDY WIĘCEJ !!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jeżeli się pisze o zbrodni katyńskiej czy o niemieckim ludobójstwie w Oświęcimiu lub w czasie Powstania Warszawskiego to jest się nazywanym patriotą - a już jak ruszyć temat ukraińskich mordów na Wołyniu i Podolu to okrzykną cię - nacjonalistą ?! Czy jest sprawiedliwe że tak w Polsce wybiórczo traktujemy nasza pamieć historyczną i nasze polskie ofiary różnicujemy ze względu na oprawcę ? OUN-UPA to ukraińska nazistowska organizacja odpowiedzialna za ludobójstwo wielu tysięcy Polaków i Żydów !
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: