Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Słupki na DK-17: Przekleństwo dla kierowców i nie tylko

Utworzony przez krzesimir, 9 maja 2010 r. o 18:20 Powrót do artykułu
Przekleństwem jest notoryczne przekraczanie linii ciągłej a nie słupki- drogi redaktorze . Zdarzało mi się uciekać do rowu , bo jakiś cymbał wyprzedzał "na trzeciego" !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja tylko czekam aż pan szanowny Nalewajko będzie tamtędy jechał i wybiegnie mu dzik albo sarna na szosę wieczorem albo w nocy i przypie...rdoli w ten słupek tak że zapłaci za naprawę swojego samochodu 10 tys zł, takie kretyństwa jak jeżdżę po Polsce to nie widziałem !!! Za te pieniądze można już dawno wyremontować dziury w drogach przyległych do tej trasy, panie (...) gratuluję kretynizmu
Ostatnio edytowany 10 maja 2010 r. o 15:44
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może p.Nalewajko albo jego bliscy mają udziały w produkcji tych słupków skoro tak broni tego niebezpiecznego eksperymentu. Ostatnio nocą o mało nie nadziałem się na taki skoszony słupek niestety z sterczącymi śrubami mocującymi.Czy u Nas naprawdę musi ktoś zginąć żeby ukrócić eksperymenty pomysłowego pana N.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam Podobna sytuacja jest na krajowej 10 z W-wy do Torunia tam też jest coś takiego tylko, że dwa lata temu zamiast przedstawionych słupków były wbite w środkowy pas metalowe rury na wysokość 50 cm zalane betonem i oklejone taśmą a po remoncie drogi rok temu zrobili takie same pachołki jak w opisywanym artykule. To dla mnie żadna nowość. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze niedawny (...) skoro tworzy takie babole. Kto widział gdzieś coś podobnego??? Przecież to jest bardzo poważne zagrożenie dla życia i zdrowia kierowców! Idź (...) Z bardzo dalekiej podróży...
Ostatnio edytowany 10 maja 2010 r. o 08:22
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zanim nie bylo tam slupkow, byly tam powazne wypadki i to smiertelne. Mysle ze jest to wystarczjacy powod zeby minimalizowac ryzyko smierci, ja przynajmniej jezdzac tamtedy mam wiesze poczucie bezpieczenstwa. Tylko garstka ludzi w tym redaktor nie rozumie, ze w naszym kraju tylko glupimi meteodami mozna minimalizowac niebezpieczenstwo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powinny być na stałe zamontowane słupki METALOWE, aby każdy kto wjechał miał uszkodzony cały samochód. Nauczył by się: - nie przekraczać ciągłej - nie wyprzedzać w miejscu nie dozwolonym - jechać z prędkością dozwoloną Każdego kto zniszczy słupek, spiszę numery i automatycznie podaję na policję. Polaczku cwaniaczku PIJACZKU
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wychodzi na to że na deb***i którzy wyprzedzają na podwójnej ciągłej sposobem są tylko stalowe albo betonowe bariery. I może czas takie ustawić na tej trasie... Zobaczymy czy nawet tirowcy zechcą je "skosić".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aby do zimy, na śliskiej nawierzchni auta wytną wszystkie pomysły Pana Nalewajko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niech sobie w d*** wsadzi te wszystkie slupki !
Ostatnio edytowany 10 maja 2010 r. o 15:39
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Vox napisał:
Ja tylko czekam aż pan szanowny Nalewajko będzie tamtędy jechał i wybiegnie mu dzik albo sarna na szosę wieczorem albo w nocy i przypie...rdoli w ten słupek tak że zapłaci za naprawę swojego samochodu 10 tys zł, takie kretyństwa jak jeżdżę po Polsce to nie widziałem !!! Za te pieniądze można już dawno wyremontować dziury w drogach przyległych do tej trasy, panie Nalewajko gratuluję kretynizmu
"A gdyby tutaj sztruszka przechodzila do domu starcow, a tego domu wczoraj by jeszcze nie bylo...". Tlumaczysz sie jak policjant z "Misia". Czlowieku, zanim ten dzik ten row przeskoczy, to zdazysz go zobaczyc. Zreszta blokuje to szczegolnie idiotow z CB radio.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~kierowca~ napisał:
Wychodzi na to że na deb***i którzy wyprzedzają na podwójnej ciągłej sposobem są tylko stalowe albo betonowe bariery. I może czas takie ustawić na tej trasie... Zobaczymy czy nawet tirowcy zechcą je "skosić".
MASZ PAN RACJE- dla wariatow nalezaloby ustawic stalowe bariery spieszmy sie powoli ,droga w zaswiaty jest s z e ro k a
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CodeZero napisał:
Powinny być na stałe zamontowane słupki METALOWE, aby każdy kto wjechał miał uszkodzony cały samochód. Nauczył by się: - nie przekraczać ciągłej - nie wyprzedzać w miejscu nie dozwolonym - jechać z prędkością dozwoloną Każdego kto zniszczy słupek, spiszę numery i automatycznie podaję na policję. Polaczku cwaniaczku PIJACZKU
Fragment pewnej piosenki (cytuję):"Konfident cię sprzeda pierd-o-olona szmata..." Naucz się tego na pamięć i powtarzaj codziennie przed lustrem po 50 razy na dzień abyś nigdy nie zapomniał kim jesteś... A metalowym słupkiem ktoś powinien ci nieźle wpier... w ten twój pusty łeb.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Człowiekowi wystarczy linia, bydłu trzeba postawić płot". S. Tym W innym kontekście, ale jakie uniwersalne!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~KKK~ napisał:
Zanim nie bylo tam slupkow, byly tam powazne wypadki i to smiertelne. Mysle ze jest to wystarczjacy powod zeby minimalizowac ryzyko smierci, ja przynajmniej jezdzac tamtedy mam wiesze poczucie bezpieczenstwa. Tylko garstka ludzi w tym redaktor nie rozumie, ze w naszym kraju tylko glupimi meteodami mozna minimalizowac niebezpieczenstwo.
Na jesieni były już słupki i też był wypadek śmiertelny, ja ma stać się tragedia to nic nie pomoże. Choć moim zdaniem to na niektórych i betonowe przegrody nie pomogą. Ale tym razem nie o tym, bo ostatnio jak tamtędy jechałem, to wpadł mi do głowy taki pomysł, że te słupki to są źle pomyślane, one powinny być mocowane na dole na specjalnym przegubie - sprężynie, tak jak piłkarzyki grze dla dzieciaków. Taki słupek po najechaniu zamiast złamać się, odginałby się a potem by sam wstawał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
odkąd są te słupki jeździ się tam spokojniej i bezpieczniej lublin-Krasnystaw robię raz-dwa razy w mcu, zdarzyło mi się już utknąć za ciągnikiem, ale to niewielka cena za wstrzymanie wariatów, którzy *muszą* jechać co najmniej 160 km/h i wyprzedają na trzeciego, pod górkę, na skrzyżowaniach itd. wszędzie na ciągłej powinny być takie słupki, tak przez dwadzieścia lat, aż się nauczymy jeździć. po kilku latach statystyka wypadków powinna udowodnić skuteczność rozwiązania
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
odkąd są te słupki jeździ się tam spokojniej i bezpieczniej lublin-Krasnystaw robię raz-dwa razy w mcu, zdarzyło mi się już utknąć za ciągnikiem, ale to niewielka cena za wstrzymanie wariatów, którzy *muszą* jechać co najmniej 160 km/h i wyprzedają na trzeciego, pod górkę, na skrzyżowaniach itd. wszędzie na ciągłej powinny być takie słupki, tak przez dwadzieścia lat, aż się nauczymy jeździć. po kilku latach statystyka wypadków powinna udowodnić skuteczność rozwiązania
Wg mnie nie w slupkach jest problem, a w pomysle remontowania tej drogi. Trzeba bylo zrobic dwupasmowke (pacholki nie bylyby potrzebne - bylby pas zieleni). Na pewno kasy nie wystarczyloby na tak dlugi odcinek, ale droge Lublin - Zamosc i tak remontuja juz ladnych kilka lat. Prawde mowiac zdziwilem sie po zakonczeniu remontu, ze na tej strasie zrobilo sie weziej zamiast szerzej. Nie chce totalnie krytykowac, bo sa fajne rozwiazania (drogi dla ruchu lokalnego, dodatkowe pasy pod gorke), ale pacholki i wysepki przy zatokach autobusowych to wg mnie niezbyt przemyslane rozwiazanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Winę ponosi osoba, która projektowała tę drogę a nie jakieś tam słupki. W takich warunkach nie ma możliwości wyprzedzenia pojazdu wolnobieżnego, nie ma też pobocza, gdzie można zostawić popsuty samochód, a co gorsza odholować go, gdyż słupki uniemożliwiają hol, ciekawe kto by się cofał kilka kilometrów żeby podholować samochód. W przypadku awarii samochodu na środku felernego odcinka, pojazdy uprzywilejowane nie mają możliwości wyprzedzenia, co skutkuje opóźnieniem dojazdu do celu. Słupki optycznie zwężają drogę, co pogarsza komfort prowadzenia samochodu. Odcinki stworzone do wyprzedzania to tylko mydlenie oczu, bo zanim słabszy samochód się rozpędzi, to skończy się dodatkowy pas. Przecież tyle miejsca było aby stworzyć odpowiednią drogę, tylko przez głupotę na wyższych szczeblach mamy co mamy. Rozumiem że każdy grosz zaoszczędzony na drodze jest na wagę złota, ale bez przesady. Nie po to są dotacje oraz opodatkowane paliwo, aby ktoś odwalał fuszerkę. Jak już robić drogę, to z myślą o kierowcach, a nie jakiś partyjnych/własnych przekonaniach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
postawili a teraz idą w zaparte ... no bo kto sie przyzna ze publiczną kasę w błoto wyrzucił ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poczekajcie do pierwszych opadów śniegu -wszystko zostanie zgarnięte do rowu.Tak walniętego pomysłu nie ma w całej Europie.Proponuję w ramach oszczędności wyrzucić wszystkich urzędników zajmujących się drogami, zatrudnić nowych po sprawdzeniu wykształcenia i kwalifikacji zawodowych.Za pozostałe pieniądze usunąć słupki z jezdni w ekspresowym tempie.Przypominam cwaniakom zajmującym się budową i eksploatacją dróg że pieniądze na ten cel idą z moich podatków a ja takiego trwonienia sobie nie życzę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...