Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zapłacą więcej za staż

Utworzony przez (Anonimowy), 17 października 2007 r. o 14:52 Powrót do artykułu
No i dlaczego tak jest??Czy to ze wczesniej zaczalam staż oznacza ze nie nalezy mi sie podywyzka?? no i super ja staż mam na rok i co nic mi nie wzośnie w stypendium.... tylko teraz rezygnować i odnowa stażu szukać bo co innego....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O podwyżce stażowego dowiedziałam się dużo wcześniej i ucieszyłam się ponieważ studiuję zaocznie i długo nie mogłam znaleźć pracy. Jestem na stażu od połowy września. Nie sądziłam jednak, że podwyżka mnie nie dotyczy. Kiedy się o tym dowiedziałam niemal wpadłam w furię. Pracuje 8 godzin dziennie, czasem wykonuję cieżką pracę za grosze. Opłacam studia, muszę opłacić przejazd do pracy, utrzymać się za ok.470 zł miesięcznie. Na imprezy nie chodzę bo mnie nie stać. 200 zł. więcej byłoby dla mnie zbawieniem tym bardziej, że na stażu będę jeszcze kilka miesięcy. Co mam teraz zrobić? Godzić się na takie upokorzenie? Jedni dostają a 9inni pracują za groszę? Jestem zszokowana. Nic tylko uciekać z tego kraju. Nigdy nie czułam się potraktowana bardziej niesprawiedliwie niż teraz. Zastanawiam się nad rezygnacją ze stażu. Tak po prostu, na złość całemu systemowi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cześć, Dotknąłą mnie ten sam problem, co Was! Też nie kryję mojego rozczarowania zaczęłam staż 15 paź!!! Nikt nie poinformował mnie o podwyżce dowiedziałam się przez przypadek. Wystarczyła by krótka wzmianka o planowanych przedsięwzięciach i spokojnie poczekałabym te 10 dni. To nasze prawo jest do kitu i zdecydowałam że po skończeniu wyjeżdżam czym prędzej!!! I jeszcze zapytaj się w PUP że coś tam czytalaś to sami dobrze nie wiedzą albo mają fochy że pytasz wogóle... PARANOJA!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja podpisałam umowe stażową 24.10 to jest 2 dni róznicy:/ i bym miała cały rok 200 zł więcej naprawdę dla mnie studentki zaocznej te 200 zł dałoby dużo :/ Najbardziej jednak mam żal do Urzędu Pracy w Rudzie Śląskiej pownieważ gdyby byli ludzmi to by podpisali ze mną umowę 2 dni później :/ Oni nie pracują po 8 godzin dziennie za 470 ... no cóż takie życie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
właśnie kończy mi się staż i zaproponowano mi jego przedłużenie, dzwoniłam do UP i okazało się że kolejne pół roku miałabym pracować za niższe wynagrodzenie bo przedłużenie stażu polega na podpisaniu aneksu do umowy a nie stwożeniu nowej podczas gdy wyczytałam że w innych UP podpisuje się nową umowę, czy wie ktoś na jakiej podstawie UP wybiera formę przedłużenia stażu, czy to tylko kwestia zachcianki osób stojących na czele danego UP?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zastanawiam się tylko jak ten przepis ma się do konstytucji, gdzie: art. 32 – wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. Równe prawa pracowników z tytułu: * jednakowego wypełniania * tych samych obowiązków art. 112 k.p. Prawo pracy * zasady prawa pracy: o równość wobec prawa z tytułu jednakowego wypełniania takich samych obowiązków – od 2.06.1996r. (art. 112 k.p.) Więcej: http://www.solidarnosc.org.pl/pol_spoleczn...ie/2006/pip.pps
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...