Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zwozili i ukrywali pod ziemią. Śmieci zagrażały zdrowiu mieszkańców?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 7 listopada 2017 r. o 17:02 Powrót do artykułu
na miejscu śledczych zabezpieczyłbym serwery urzędów, czy aby wiadomości o składowanych tam śmieciach nie dochodziły do urzedów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakieś dwa m-ce temu widziałem "górkę łachów" zrzuconą za świerkami przy drodze krajowej 12 na trasie Piaski- Chełm. W pobliżu drogowskazu w przeciwną stronę; Stasin Dolny (a może Polny)- dokładnie nie pamiętam nazwy miejscowości. Pozdrawiam tego gostka co "uprawia na polu" stare łachy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego to sie pojawia na Chełmie? Przecież Hrubieszów z Chełmem nie ma nic wspólnego... Hrubieszów był w byłym województwie zamojskim i leży na zamojszfczyznie, a nie na chełmszczyżnie. Nawet sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Zamościu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakie województwa, twory gierkowskie na rozbicie struktur wojewódzkich partyjnych z 17 wojewodztw, rozbicie tego na 49 skutkowało spadkiem znaczednia tych małych królików partyjnuch i to był głównu cel a nie tworzenie nowych wojewodztw które po paru latach naturalnym biegiem rzeczy realistycznym padły jak białoruskiie dziki po pomorzee afryńskim
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pamietacie jak Chełm walczył o województwo z tytułu zasług utworzonego w Moskwie PKWN zniwalającego i państwo i naród
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co nie zmienia faktu,  że hrubieszów z chełmem nie ma nic wspólnego i taki art nie powinien być promowany na chełmie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Co nie zmienia faktu,  że hrubieszów z chełmem nie ma nic wspólnego i taki art nie powinien być promowany na chełmie.
 Bo nie ma. Jedyne z czym ma wspólnego to Zamościem, zarówno historycznie jak i administracyjnie, ale również i geograficznie. Hrubieszów to zamojszczyzna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co nie zmienia faktu,  że hrubieszów z chełmem nie ma nic wspólnego i taki art nie powinien być promowany na chełmie. 1400 - W dzień św. Michała król Władysław Jagiełło przebywając na Zamku Górnym we Lwowie, nadał prawa miejskie królewskiej wsi Rubieszów w ziemi Chełmskiej i powołał mieszczanina chełmskiego - Bartłomieja - na stanowisko wójta nowego miasta.                 1429 - Hrubieszów zostaje stolicą powiatu sądowego ziemskiego oraz centrum starostwa niegrodowego w Ziemi Chełmskiej województwa ruskiego.               1465 - Likwidacja powiatu Hrubieszowskiego Ziemi Chełmskiej jako zbyt małej jednostki administracyjnej.         28-IV-1473 - Król Kazimierz Jagiellończyk przenosi biskupstwo z Chełma do Hrubieszowa.                            1490 -   Miasto   siedzibą diecezji chełmskiej.                      1550 -   Zygmunt   August nadaje Hrubieszowowi herb, rozkazuje otoczyć miasto wałami wraz z umocnieniami obronnymi i domami - bramami - Chełmska i Bełską. Drewniany zamek otoczony został osobną fosą.    1772 - Miasto dostaje się do zaboru austriackiego - koniec związku miasta z Ziemią Chełmską.                                     Jak widać Hrubieszów ma więcej wspólnego z Chełmem niż się może wydawać. Zamojszczyzna to sztuczny twór jedynie terenami takimi można nazwać obszar byłej ordynacji.  A to,  że miasto znalazło się w koslawym województwie zamojskim z czego nic dobrego nie wynikło nie robi z tego terenu zamojszczyzny. Historycznie właśnie Hrubieszów jest związany z chelszczyzną a w ostatnim wieku administracyjnie z Zamościem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
B** napisał:
Co nie zmienia faktu,  że hrubieszów z chełmem nie ma nic wspólnego i taki art nie powinien być promowany na chełmie.    1400 - W dzień św. Michała król Władysław Jagiełło przebywając na Zamku Górnym we Lwowie, nadał prawa miejskie królewskiej wsi Rubieszów w ziemi Chełmskiej i powołał mieszczanina chełmskiego - Bartłomieja - na stanowisko wójta nowego miasta.                        1429 - Hrubieszów zostaje stolicą powiatu sądowego ziemskiego oraz centrum starostwa niegrodowego w Ziemi Chełmskiej województwa ruskiego.                      1465 - Likwidacja powiatu Hrubieszowskiego Ziemi Chełmskiej jako zbyt małej jednostki administracyjnej.                28-IV-1473 - Król Kazimierz Jagiellończyk przenosi biskupstwo z Chełma do Hrubieszowa.                                   1490 -            Miasto           siedzibą diecezji chełmskiej.                             1550 -            Zygmunt           August nadaje Hrubieszowowi herb, rozkazuje otoczyć miasto wałami wraz z umocnieniami obronnymi i domami - bramami - Chełmska i Bełską. Drewniany zamek otoczony został osobną fosą.           1772 - Miasto dostaje się do zaboru austriackiego - koniec związku miasta z Ziemią Chełmską.                                     Jak widać Hrubieszów ma więcej wspólnego z Chełmem niż się może wydawać. Zamojszczyzna to sztuczny twór jedynie terenami takimi można nazwać obszar byłej ordynacji.  A to,  że miasto znalazło się w koslawym województwie zamojskim z czego nic dobrego nie wynikło nie robi z tego terenu zamojszczyzny. Historycznie właśnie Hrubieszów jest związany z chelszczyzną a w ostatnim wieku administracyjnie z Zamościem.
Kolega coś słabo historię Hrubieszowa zna, bo wiedziałby, że Hrubieszów od początku swojego istnienia znajdował się na terenach grodów czerieńskich. Od momentu włączenia do korony większość grodów czerwieńskich w tym i Hrubieszów (Rubieszów) leżały na ziemi bełskiej, w województwie bełskim. Dopiero w późniejszym okresie obszar województwa bełskiego został okrojony i wyłączono z niego Hrubieszów. To właśnie w ziemi bełskiej leżało m.in. królewskie miasto powiatowe Grabowiec, zaś na zachodnich krańcach powiatu grabowieckiego w późniejszym okresie został ulokowany Zamość. Z czasem Bełz tracił na znaczeniu, a po zaborach było jasne, że jako stolica województwa już nie wróci. Od tej pory to Zamość stał się kontynuatorem ziemi bełskiej, co zresztą historycy nie raz już dowodzili. Ale co ja tam wiem...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak widzisz Hrubieszów trafił do Chełma siłą. Na szczęście już wyrwaliśmy się z tych łapek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...