Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Al. Solidarności zwężona dla rowerzystów? 7 pomysłów na zmiany w Lublinie

Utworzony przez Beret - Genetic Patriot, 28 października 2014 r. o 11:02 Powrót do artykułu
Tych jednośladowców już całkiem po*******iło! Zaczynają mnie wk...    drażnić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kierowcy aut zabili w Polsce w zeszłym roku 3,5 tys. osób. Ile osób zabili rowerzyści?  
  A ilu w tych 3,5 tys. było rowerzystów, którzy jeżdżą w nocy bez świateł, bez kamizelek odblaskowych, zmieniają pas ruchu bez żadnej sygnalizacji przecinając kilka pasów ruchu, jeżdżą złą stroną szosy i  zdarza się, że "na bani"????   Przeanalizuj jeszcze raz te statystyki, a dowiesz się kto najczęściej odpowiada za kolizję samochodu z rowerem, a tym samym za śmierć na drodze. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Można o tym pomysle napisać tylko jedno - chyba kogoś poj...... . Czytając pomysły tego forum rowerowego, można pomyśle,ć że tworzą je dzieciaki z podstawówki. Sam trenowałem kolarstwo górskie przez parę lat i kocham rower, ale te pomysły są po prostu debilne !! Al. Solidarności to szeroka arteria mająca służyć szybkiemu przemieszczeniu się z jednego końca miasta na drugi. Po otworzeniu obwodnicy Lublina, co prawda ruch tranzytowy zostanie z niej wyprowadzony, ale zostaną jeszcze ... mieszkańcy !! Lublin, to nie rowerowe miasteczko. Nie każdy ma rower, nie każdy chce na nim jeździć, nie każdyu moze na nim jeździć !!! NIe wolno narzucać swojego stulu życia wszystkim wokół !! To ze ja lubię rower i trenowałem kolarstwo, nie oznacza że wszyscy wokół mnie musza podzielać moja pasję !!!  Może warto to uzmysłowić człoknom stowarzyszenia rowerowego, bo za chwilę powstana podobne stowarzyszenia deskorolkarzy, miłosników hulajnogi czy rolek i oni też zaczną domagać sie miejsca na miejskich ulicach i co wtedy ??!!!   Ulice są dla samochodów !! Szczególnie takie jak Al. Solodarności - Al Witosa. To są ulice mające zapewnić szybki transport z jednego końca miasta na drugi i ich chrakterystyka oraz sposób budowynie przewidują pojawienia sie w ich poblizu ruchu rowerowego.
Mądrze powiedziane.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powiem tylko tyle - jak kierowcy się nie zbiorą, to oni na tych radnych bezradnych przed wyborami wymuszą te swoje genialne pomysły. Przepisy to czas dostosować do współczesności i szybkości życia - np.: w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców wprowadzić zakaz poruszania się rowerami po jezdniach z co najmniej 2 pasami ruchu w jednym kierunku, oraz tam gdzie dozwolona jest prędkość powyżej 40 km/h.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram pomysł! Mniej spalin, więcej rowerów, więcej bezpieczeństwa!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taaa z ul Gleboka to juz przesada... Niech ci madrzy rowerzysci zobacza co tam sie dzieje z rana i kolo 15-16. Tam trzeba dolozyc po 1 pasie w kazda strone, a nie zabierac miejsce...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze BUSpas bym rozumiał. Ale tym matołkom na dwóch kółkach się popier... w głowach. A tak w ogóle dla czego nie ma pasów dla rowerów na obwodnicy ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na każdej drodze już są te pasy rowerowe, chcecie na drodze szybkiego ruchu? Oby Wam rowerowym cymbałkom namalowali te pasy. Chce się zaoszczędzić na budowie drogi rowerowej przy chodniku, to się będzie rowerzystów z asfaltu zdrapywać. Na takich drogach motocykliści boją się bezpiecznie jeździć, a Wy chcecie rowerami. Szybciej wrócicie na chodniki niż Wam się wydaje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy obwodnica będzie czy nie to ta droga ( al.Solidarności ) i tak nadal pozostaną drogą przelotową przez miasto . Dochodzę do wniosku że ktoś z porozumienia rowerowego chyba się ostatnio w głowę stukną jeżdżąc bez kasku ( co jest typowe dla kwalifikowanych rowerzystów ) .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CHORY pomysł! Pewnie niedługo ktoś jeszcze "mądrzejszy" wymyśli pasy rowerowe na drogach ekspresowych i autostradach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
genialne.zamiast budować ścieżki rowerowe zawężajmy i tak ciasne ulice.głupota ludzka nie zna granic.a jakie to bezpieczne widać po tych nowych niby ścieżkach rowerowych.a przyjemność z jazdy z bzykającymi nad uchem samochodami jest zajebista.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zajebisty pomysł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kpina przed wyborcza cy co?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIEEEEEEEEE!!! ZWĘŻENIE AL. SOLIDARNOŚCI TO JUZ PRZESADA!!! JA JESTEM KIEROWCĄ, ROWERZYSTĄ I PIESZYM I ZACZYNA MNIE JUŻ TO LOBBY ROWEROWE WKURZAĆ!!!!!!!!TROCHE JUŻ PANOWNOIEZ PRL ZACZYNAJA PRZESADZAĆ!!!!!!!! ZABIERAJA PASY JEZDNI, MIEJSCA POSTOJOWE PRZY ULICACH, CHCĄ ZWĘŻENIA JEZDNI W MIEJSACH, W KTORYCH I TAK NIE JEST JAKOS SUPER SZEROKO. ZWĘŻENIE GŁEBOKEIJ TO TEZ POMYSŁ BARDZO ZŁY!!!! ROWERZYSTOW W LUBLINIE JEST DUZO, ALE BEZ PRZEDASY!!!! I TAK WIEKSZOŚĆ DO PRACY JEZDZI AUTEM, MPK, ROWEREM RZADZIEJ!!! A REKREACYJNIE TO MOŻNA SOBIE POJEZDZIĆ PO OSIEDLOWYCH DRÓŻKACH;-) ZACZYNAM SIE UPRZEDZAĆ DO ROWERÓW!!! MAM NADZIJĘ, ŻE URZĄD OKAŻE SIĘ TRZEZWO MYSLĄCY I TROCHE OSTUDZI ZAPAŁTY PANOW Z POROZUMIENIA ROWEROWEGO!!! MOŻE W KOŃCU KTOŚ POWINIEN NP NA UL. WILEŃSKIEJ POLICZYĆ PRZEZ 10 GODZ ILE ROWERZYSTÓW PRZEJEDZA I CZY BYŁ SENS ZABIERAĆ LUDZIOM MIEJSCA POSTOJOWE, BO JASNIE PAN Z PRL CHCE SOBIE TAMTĘDY POJEDZIĆ!!!!!! PANOWIE TO JUZ ZA DUŻO, NAJWYŻSZY CZAS OSTUDZIĆ WASZE ZAPALTY. DAĆ WAM PALEC TO RĘKE CIĄGNIECIE!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ruch rowerowy na chodniki!!!  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIEEEEEEEEE!!! ZWĘŻENIE AL. SOLIDARNOŚCI TO JUZ PRZESADA!!! JA JESTEM KIEROWCĄ, ROWERZYSTĄ I PIESZYM I ZACZYNA MNIE JUŻ TO LOBBY ROWEROWE WKURZAĆ!!!!!!!!TROCHE JUŻ PANOWNOIEZ PRL ZACZYNAJA PRZESADZAĆ!!!!!!!! ZABIERAJA PASY JEZDNI, MIEJSCA POSTOJOWE PRZY ULICACH, CHCĄ ZWĘŻENIA JEZDNI W MIEJSACH, W KTORYCH I TAK NIE JEST JAKOS SUPER SZEROKO. ZWĘŻENIE GŁEBOKEIJ TO TEZ POMYSŁ BARDZO ZŁY!!!! ROWERZYSTOW W LUBLINIE JEST DUZO, ALE BEZ PRZEDASY!!!! I TAK WIEKSZOŚĆ DO PRACY JEZDZI AUTEM, MPK, ROWEREM RZADZIEJ!!! A REKREACYJNIE TO MOŻNA SOBIE POJEZDZIĆ PO OSIEDLOWYCH DRÓŻKACH;-) ZACZYNAM SIE UPRZEDZAĆ DO ROWERÓW!!! MAM NADZIJĘ, ŻE URZĄD OKAŻE SIĘ TRZEZWO MYSLĄCY I TROCHE OSTUDZI ZAPAŁTY PANOW Z POROZUMIENIA ROWEROWEGO!!! MOŻE W KOŃCU KTOŚ POWINIEN NP NA UL. WILEŃSKIEJ POLICZYĆ PRZEZ 10 GODZ ILE ROWERZYSTÓW PRZEJEDZA I CZY BYŁ SENS ZABIERAĆ LUDZIOM MIEJSCA POSTOJOWE, BO JASNIE PAN Z PRL CHCE SOBIE TAMTĘDY POJEDZIĆ!!!!!! PANOWIE TO JUZ ZA DUŻO, NAJWYŻSZY CZAS OSTUDZIĆ WASZE ZAPALTY. DAĆ WAM PALEC TO RĘKE CIĄGNIECIE!!!
  Ty to nieprzesadzaj przez te wszystkie lata nikt nie pamiętał o rowerzystach teraz dopiero zaczyna się coś zmieniać!!! Zauwarz też że dopiero teraz ludzie decydują się na rower i w tym roku dopiero zaczęło być żeczywiście widać w mieście rowerzystów bo pojawiła się infrastruktura! W przyszłym roku i w następnych rowerów w mieście będzie jeszcze więcej!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ręce opadają. Lublin itak jest już zakorkowany a ci jeszcze chcą drogi zwężać... Tu trzeba stare poszerzyć np Sowińskiego i Głęboką
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mnie się już nie chce słuchać tego pierdzielenia o rowerzystach i nagonki na nich bo -źle że jeżdzą po chodnikach (z tym się zgodzę... ale patrz niżej) -źle że po ulicach (mają do tego pełne prawo jak nie ma zakazu ruchu rowerowego! - czemu kierowcy o tym nie pamiętają może trzeba wszystkich wysyłać co 3 lata na test sprawdzający wiedzęz przepisów i umiejętności - wiadomo lata lecą a i rutyna robi swoje) -zle że budują ścieżki rowerowe bo to kosztuje - źle jak nie budują i korzysta się z za szerokich ulic z jednym pasem i w ten sposób wydziela pas rowerowy   no więc co proponujecie? bo na ruch miejski rowerowy stawiają wszystkie stolice w Europie (londyn berlin paryż madryt itd...) inne miasta też i wcale nie jest to oferta dla turystów wręcz przeciwnie czasem nie można skorzystać z rowerka jak się nie jest mieszkańcem (np. Barcelona)   sama jeżdzę rowerem po ulicy nawet przez największe ronda itd albo jak jest ścieżka - pod warunkiem żę można się na nią dostać bez jeżdzenia po chodniku i że jest jakoś podłączona do sieci ścieżek bo na takie cudo wzdłuż poniatowskiego to bez sensu jest zjeżdzać jeśli się jedzie wiaduktem i dalej prosto na południe ulicą   jestem za jakimś ubezpieczeniem i nie piszcie bzdur że tego nigdzie nie ma bo w hiszpanii jest. i chyba we francji ale tu nieobowiązkowe i to dobre rozwiązanie w przypadku gdy się jeżdzi po ulicach   a pomysł z obrazka mi się podoba widziałam go wczesniej na forum rowerowym  -  choć nie wiem czy nie lepiej byłoby kombinować wzdłuż rzeki albo środkiem na pasie zieleni i zakończyć śluzą rowerową przed rondem   ale tak ogólnie ludzie weździe idżcie od kompa na świeże powietrze trochę spaceru i tlenu się przyda każdemu pogoda w sam raz na spacer lub ....ROWER :DDDDDD I JA TEŻ IDĘ
Lublin już jest stolicą ? Pytam bo piszesz że wszystkie europejskie stolice stawiają na ruch rowerowy 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dać im palec to całą rękę chapną... Te pedały za bardzo się rozpaskudziły w tym Lublinie. Egzaminy im zrobić ze znajomości przepisów, wczoraj skręcam na pewniaka w jednokierunkowa ulicę a tu nagle mi przed maskę wjechał jakiś stary imecyl w kasku na swojej kolarzówce, byłbym go o mało rozjechał, aż żałuję że się nie zatrzymałem i nie dostał w łeb
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze trochę i na ekspresówkach będą domagali się swoich pasów! Już porzy UMCS-ie przez to zwężenie jest masakra a teraz na szybkich trasach by chcieli - jeszcze czego!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...