Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Al. Tysiąclecia: Jak nie wylądować na buspasie? Czytelnik ma pomysł, co na to urząd?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 11 maja 2017 r. o 11:04 Powrót do artykułu
Jak żyję, w tym mieście nigdy nikt nie wziął pod uwagę propozycji mieszkańców. Zawsze, ale to zawsze, szczególnie gdy chodzi o nasze drogi, wybierana jest najgorsza koncepcja, która zawsze prowadzi do zmniejszenia płynności i gigantycznych korków (która już są zresztą chyba największe w całej Polsce). Jak słyszę o przebudowie jakiegoś skrzyżowania od razu wiem, że do gry wkroczy Janusz logistyki - nijaki Kieliszek i nie ma bata - na bank wszystko spieprzy. Myślę, że najwyższa pora pogonić tego pasożyta do prawdziwej roboty. Bo powiedzieć, że się "nie da" za kasę podatnika to każdy głupi potrafi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Jak żyję, w tym mieście nigdy nikt nie wziął pod uwagę propozycji mieszkańców. Zawsze, ale to zawsze, szczególnie gdy chodzi o nasze drogi, wybierana jest najgorsza koncepcja, która zawsze prowadzi do zmniejszenia płynności i gigantycznych korków (która już są zresztą chyba największe w całej Polsce). Jak słyszę o przebudowie jakiegoś skrzyżowania od razu wiem, że do gry wkroczy Janusz logistyki - nijaki Kieliszek i nie ma bata - na bank wszystko spieprzy. Myślę, że najwyższa pora pogonić tego pasożyta do prawdziwej roboty. Bo powiedzieć, że się "nie da" za kasę podatnika to każdy głupi potrafi.
 Bzdury. Akurat za kadencji Żuka zdanie mieszkańców jest brane pod uwagę jak nigdy wcześniej. To konkretne rozwiązanie jest akurat na tyle głupie, że to dobrze, iż nikt nie bierze go pod uwagę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Adam napisał:
Tak w ogóle to faza zielonego dla buspasu wchodzi za późno, raz miałem sytuację że linia 10 wymusiła mi pierwszeństwo pomijając że w ogóle zaczęła zmieniać pasy przez przejście dla pieszych.Nie ma.czegoś takiego jak faza zielonego dla autobusów komunikacji miejskiej,jest specjalny sygnalizator świetlny który pozwala autobusom wcześniej włączyć sie do ruchu drogowego.
 
Adam napisał:
Tak w ogóle to faza zielonego dla buspasu wchodzi za późno, raz miałem sytuację że linia 10 wymusiła mi pierwszeństwo pomijając że w ogóle zaczęła zmieniać pasy przez przejście dla pieszych.Nie ma.czegoś takiego jak faza zielonego dla autobusów komunikacji miejskiej,jest specjalny sygnalizator świetlny który pozwala autobusom wcześniej włączyć sie do ruchu drogowego.
 Dzięki że kompletnie pominąłeś meritum tego, co napisałem. To naprawdę pomogło zrozumieć mi omawiany problem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wg autora tego projektu pas ma cię prowadzić na obszar wyłączony? No niestety nienajlepiej przemyślane.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@Spoon Przyjrzyj się uważnie. To trzyma się kupy. Na północnej stronie ronda środkowy pas zostaje do skrętu w lewo (w stronę Gali), a dwa pozostałe spokojnie omijają buspas. Kierowcy jadący od strony Mełgiewskiej maja dwa prawe pasy do jazdy na wprost, a skrajny lewy będzie tylko do skrętu w lewo (w stronę Gali). Wszystko jest jak najbardziej logiczne i uzasadnione... Wniosek Czytelnika jak najbardziej uzasadniony. Popieram. Argument, że w zimie pasy będą niewidoczne - a kogo to obchodzi?! "Stare" pasy też nie będą widoczne i ludzie będą jeździć "na czuja". Wystarczy postawić odpowiedni znak informujący o organizacji ruchu na skrzyżowaniu i jest OK.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Będzie estakada dla jadących prosto, w 2030 roku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dobra, już zaczaiłem ten schemat. Całkiem sensowne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nowy buspas powinien być od ronda na al.Tysiąclecia do zatok autobusowych wybudowany jako czwarty ODDZIELNY pas. Wtedy jadące od Witosa nie będą się gubiły i na siłę zajeżdżały innym jadącym na wprost.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak to jest jak debile projektują drogi potem same problemy. Kieliszek to jakiś ignorant on jeszcze nic dobrze nie zrobił. ten facet jest strasznie niekompetentny nigdy nic nie zmienił na lepsze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aaaaaa może tak ten buspas zlikwidować?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przeraża mnie ignorancja urzędników. "Oznakowanie jest wystarczające...". Do cholery jakby takie było to w ogóle nie byłoby sprawy. A skoro mamy Co komentować to znaczy, że oznakowanie jest błędne i niewystarczające. Propozycja czytelnika w punkt. Istotnie zmniejszyłaby prawdopodobieństwo nieporozumień na tym odcinku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dobry pomysł !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież taki układ jest np. na rondzie Kompozytorów Polskich ze Smorawińskiego, więc nie rozumiem o co baranom z ZDiM chodzi? Na jednym rondzie się sprawdzi a na innymi nie? Ten najgorszy wydział miasta moim zdaniem już dawno powinien być wymieniony.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bo oni założyli ze ludzie jeżdżą na pamięć i nie będą wybierać tego pasa. Kretynskie ścieżki, bus pasy i stanie w korku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obywatelu pamiętaj, że dowolny pasożyt z dowolnego urzędu wie wszystko lepiej od ciebie. A, i nie zawracaj mu dopy swoimi propozycjami, ponieważ zna on wszystkie pytania i wszystkie możliwe odpowiedzi na te pytania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nic się nie da, wszystko do luftu... tak samo było z pasem dla lewoskrętu na rondzie przy Makro. nie dało się, nie można było, kierowcy by się pogubili. Po wielu latach domalowano strzałkę, domalowano pięć kresek i okazało sie, że nie tylko się dało, ale i rozładowano korki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oznakowanie jest bardzo dobre, bo albo mandat za jazdę buspasem, albo za utrudnianie jazdy. Tak czy siak klient płaci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oni wymyslaja albo prawo lokalne co to jest bzdura albo robia zeby mial kto mandaty pisac !! nie sa dla mieszkancow droznosci drogi tylko dla kasy na to wuchodzi wystarczy pojezdzic po Lublinie gdzie sa parkingi koperty na skrzyzowaniach i jak sie to ma do ustawy i przepisow ruchu drogowego a puzniej medoa naglosnic bo to zenada uklady !!!! ps.ludzie partyjnych ludzi nie wyplenicie robis sobie jaja z nas i przepisow ustaw a wszystkip prokorator sie powinien zajac nik ale czy to znowu nie uklady???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakas beznadzieja z tym urzedem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zrobcie liste i piszcie co jest wazniejsze ustawa czy wymysly urzednikow oraz Kieliszek niech poczyta ustawe jak sie wypowiada o prawo ruchu drogowego!co jaka ma bo chyba kolejny ukladowiec z uwagi ze czytam ustawe ona co innego on co innego nie czaje tego!!Prosze o kontrole jego wiedzy i zatrudnienia!!! wy jako gzeta powinniscie to zweryfikowac !? hmm tylko czy czasem kolega nie partyjny i bedzie zatajone nie podjete dzialania!! pozdrawuam wszystkich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...