Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Niech postawią krzyż. A potem sie starocie (śrtednia wieku to na zdjeciu, grubo po 50) dziwią że młodzi uciekają z Lublina, jak tu jest problem z najmniejszymi rzeczami...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
na zdjeciu sa faktycznie starsi ludzie bo spotkania społdzielnia wyznacza jak młodziez i młode małzenstwa sa w pracy i jak mamy isc protestowac przeciwko garazom młodzie nie chca ,jak wytna drzewa to dopiero bedzie chałas od ulicy i blaszaki postawia i kaza płacic za garaze na parkingu stoi ponad 100 aut a jak postawia garaze to 40 szt to gdzie inne auta maja porkowac na srodku filaretów , sprawe zglosiłem do tvn i maja przyjechac i sledztwo przeproiwadzic czy dobrze wszystko jest , a nie jest jak mogo postawic garaze jak nikt sie nie zgadza ,czekamy na dalszy rozwój wydarzen
Zaloguj się, aby oddać głos
0
na śląsku protestują przeciw budowie marketu i chcą postawić krzyż. Może też postawcie krzyż i pełnijcie warty, przywiążcie się do niego, ostatnio to skuteczna metoda. W warszawie pod kierunkiem PIS'u dali przykład jak walczyć o swoje i jak "szanować" symbol krzyża.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
tylko krzyż !! Po co komu garaż ?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Garaze powinny powstać,mieszkam blisko i widze co tam jest .Kupa bałaganu ,butelek po pijącej młodzieży.Było by najlepsze rozwiązanie,ponieważ na osiedlu nie ma ,a samochodów przybywa.Jestem za niech sobie kogo stać kupi.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
to niech postawia 50 garazy a reszta bedzie parkowac na codnikch na trawie co bedzie lepsze jak kogos stac na garaz to niech sie wyniesie poza miasto ,sa młode małzenstwa których nie stac na garaz. kupilem nie dawno mieszkanie na sympatycznej i nikt mnie nie powiadomił ze beda wycinac drzewa z przed okna,jak bym wieział to bym gdzie indziej kupił mieszkanie, z tego co sie orietuje to chetnych na garaze jest około 5 osób z czeko 2 poza maszego osiedla.a co do butelek i smieci to dopiero bedzie smród i imprezy w garazach tak jak ma to miejsce na lsm wieczorami to strach tam przejsc. zapomnieliscie ze za budowa i wycinke drzew to nam mieszkancom sie oberwie po kieszeni do czynszu kolejne 50 zł dolicza narazie nic nie mówia ale tak bedzie,a potem sprzedadza garaze i kase w kieszen .
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nie naśmiewaj się z krzyża. Jest symbolem, który szanuje i nie życzę sobie takich komentarzy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Skoro przedstawiciele spółdzielni olewają mieszkańców i nie próbują nawet się z nimi dogadać, to po co takie władze, które za nic mają zdanie spółdzielców. Nie są wieczni i mogą być w każdej chwili odwołani. Odwołać radę nadzorczą i zarząd i rozwiązać z nimi umowy o pracę. W takiej kolejności, bo w RN może są pupilki prezia i spółki i będą przeszkadzać w odwołaniu zarządu. Z niewiedzy ludzi i braku zainteresowania się swoimi sprawami w spółdzielni korzystają różne grupki interesu i dlatego tak jest w polskiej spółdzielczości, władze mają członków za maszynkę do robienia pieniędzy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
w takim razie co trzeba zrobic aby odwołac rade z cheia sie zajme zbieraniem podpisów za odwołaniem prezesa i rady jak nie umia rzadzic to usunac chwasty
Zaloguj się, aby oddać głos
0
w spółdzielniach mieszkaniowych będą odbywać się walne zgromadzenia (ew. zebrania przedstawicieli członków). Jest to najczęściej jedyny moment, kiedy członkowie mają możliwość dokonania oceny efektów całorocznej pracy zarządu i podniesienia swoich zastrzeżeń co do jego rzetelności. Zaakceptowanie całorocznej działalności prezesa spółdzielni i jego zastępców odbywa się wówczas poprzez udzielenie absolutorium, które jest podstawową formą kontroli członków nad zarządem. ? Konsekwencją nieudzielenia absolutorium może być odwołanie poszczególnych lub wszystkich członków zarządu. W tym celu można natychmiast po nieudzieleniu absolutorium złożyć wniosek o wprowadzenie do porządku obrad punktu: odwołanie członków zarządu ? tłumaczy Jaromir Gazy z Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców. Kwestie wyboru i odwołania członków zarządu reguluje art. 49 par. 2 prawa spółdzielczego, który stanowi, że statut określa, czy uprawnienia te przysługują radzie nadzorczej, czy walnemu zgromadzeniu. ? To jest jedyny wyjątek w prawie spółdzielczym, kiedy walne lub zebranie przedstawicieli może podjąć uchwałę w sprawie, chociaż wcześniej nie była ona przewidziana w porządku dziennym ? mówi prof. Krzysztof Pietrzykowski z Uniwersytetu Warszawskiego. Prawo do wystąpienia z inicjatywą podjęcia takiej uchwały ma każdy członek spółdzielni, który ma prawo do udziału w głosowaniu. Jak tłumaczy prof. Krzysztof Pietrzykowski, walne zgromadzenie ma prawo (może z niego skorzystać, ale nie musi) odwołania członków zarządu, którym nie udzieliło absolutorium. Uprawnienie to przysługuje walnemu zgromadzeniu także wtedy, gdy odwoływanie należy statutowo do kompetencji rady nadzorczej. ? Przeważnie w głosowaniu przy odwoływaniu członków zarządu odbywa się to zwykłą większością głosów, ale zdarzają się jednak i takie spółdzielnie, w których według statutu konieczne jest 2/3 głosów osób głosujących ? mówi Jaromir Gazy. Nieudzielenie absolutorium nie pociąga za sobą automatycznego rozwiązania umowy o pracę z członkiem zarządu (wyrok SN z 7 września 2000 r., sygn. akt I PKN 101/00).
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Informacja dotycząca stanu zaawansowania inwestycji - zespołu garażowo-parkingowego z usługami w os. Skarpa przy ul. Filaretów 1. Projekty budowlano-wykonawcze zostały złożone do Wydziału Architektury Budownictwa i Urbanistyki Urzędu Miasta Lublin w celu otrzymania pozwolenia na budowę. 2. Oczekujemy na opinię Zespołu Opiniodawczo-Konsultacyjnego przy Prezydencie Miasta Lublin w sprawie usunięcia drzew kolidujących z inwestycją. 3. W zamian za usunięcie 18 drzew dokonamy nasadzeń zastępczych w rejonie planowanej inwestycji - na koszt przyszłych właścicieli garaży. 4. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy robót. 5. Po wyłonieniu wykonawcy robót i wyliczeniu przewidywanego kosztu ceny 1m2, Spółdzielnia zwróci się do osób, które złożyły podania, z prośbą o potwierdzenie zamiaru przystąpienia do budowy garażu. 6. Warunkiem rozpoczęcia budowy i przystąpienia do podpisywania umów z przyszłymi użytkownikami jest uzyskanie potwierdzenia z akceptacją ceny. Osoby zainteresowane budową będą zapraszane do Spółdzielni wg kolejności składanych podań, pierwszeństwo przysługuje członkom i mieszkańcom osiedla Skarpa. 7. Aktualnie 90% złożonych podań - to mieszkańcy osiedla Skarpa. jakie nie prawidłowosci 1 . za posadzenie dzrzew zapłacic musza przyszli własciciele garazy 90 % podan o garaze to mieszkancy skarpy co jest nie prawda jest ich około 60 % zródło 100% sprawdzone , ta osoba pracuje w spółdzielni i jeszcze przetarg jest juz z góry ustalony kto wygra ( reka reke myje)
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: