Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
O! Po raz pierwszy widzę to urządzenie na lodzie! A to ciekawe! Panie Szmid, miej Pan trochę dobrej woli. Twierdzi Pan że lód kiepskiej jakości jest dla kogoś wskazany, lepszy, bezpieczniejszy? No to jakieś nowe prawo fizyki - może nazwijmy to prawem Szmidta-Icemana. Jeszcze bezczelnie twierdzi Pan że do tej pory nie było skarg? Może w ogóle nie ma lodowiska tylko ślizgawka lubelska a wtedy niech nikt nie ma pretensji. Tyle że, proszę Pana, ktoś się w końcu wkurzy i poda was do sądu za uszkodzenia ciała powstałe na skutek złego stanu lodowiska i będziecie płacić jak za mokre zboże. Prawnicy uwielbiają takie sprawy...Niech Pan potem nie każe płacić MOSiR-owi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamiętam, jak parę ładnych lat temu korzystałem z lodowiska na Globusie. Po każdej turze wjeżdżały na lód maszyny. Inaczej nie można byłoby jeździć. I tyczy się to każdego - amatora, czy sportowca. Nie korzystam z lodowiska od wielu lat, ale doskonale pamiętam, jak to wyglądało na Kazimierza Wielkiego. Tafla była przygotowywana za każdym razem na nową, 45-minutową turę. Tłumaczenie jest po prostu absurdalne!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pol napisał:
Pamiętam, jak parę ładnych lat temu korzystałem z lodowiska na Globusie. Po każdej turze wjeżdżały na lód maszyny. Inaczej nie można byłoby jeździć. I tyczy się to każdego - amatora, czy sportowca. Nie korzystam z lodowiska od wielu lat, ale doskonale pamiętam, jak to wyglądało na Kazimierza Wielkiego. Tafla była przygotowywana za każdym razem na nową, 45-minutową turę. Tłumaczenie jest po prostu absurdalne!
Nie bądź naiwny. Tafla na Globusie była często tragiczna bez względu na to czy rolba wyjeżdżała czy nie. A przerwy były wymuszone bo nie mieli bramek wejściowych jak na Icemanii no i pracownicy MOSiR musieli trochę dorobić na lewych wejściach. Teraz największy problem to wcale nie nierówności tylko śnieg. Jak ktoś potrafi szybciej pojechać to rzeczywiście musi włożyć więcej wysiłku. A w ogóle to wybierz się na łyżwy, będziesz wiedział o czym piszesz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Podobnie jak na każdej przerwie technicznej, najpierw przejechali maszyną wyrównującą lód przy bandach. Potem na taflę wjechała rolba – czeska maszyna do naprawiania tafli. – Która najpierw zbiera śnieg powstający na lodzie w trakcie jazdy na łyżwach – wyjaśnia Arkadiusz Matraszek z MOSiR. – Potem skuwa i zbiera górną, nierówną warstwę lodu. A na koniec wylewa wodę, która po zamarznięciu tworzy gładką taflę." Pierwsze zdanie budzi już moje duże wątpliwości - podobnie jak na każdej przerwie technicznej? Byłem na wielu, a jakoś odrębnej maszyny do wyrównywania lodu przy bandach nie widziałem na oczy. Ona jest do rolby podobna? Od kiedy pamiętam lód przy bandach był wyżej - jak się postawiło tam prosto łyżwy to się zjeżdżało jak z górki. Ok - zbieranie śniegu się zgadza. Ale gdzie jest skuwanie i zbieranie górnej, nierównej warstwy lodu! Proszę uwagę! Sam we własnej osobie, Pan Robak albo Pan Szmit (już nie pamiętam dokładnie kto, ale mogę się dowiedzieć) powiedział/stwierdził, że ostrzenie noży przy rolbie jest za drogie! Więc przepraszam bardzo, kto tu sobie w kulki leci? I ostatnie - ile było narzekań, że woda nie była wylewana, a jedynie śnieg był zbierany. Ile było przez to skarg? Icemania się nie pochwaliła? Co za szkoda.. Cytowane przeze mnie zdania o przygotowywaniu lodu to rzeczy wyssane z palca. Na pewno tak nie było - może teraz jest. Jakość lodu się teraz poprawiła - bo media się nią zainteresowały. Czyżby wizyta dziennikarzy skłoniła Icemanię do dbałości o lód i naostrzenie noży przy rolbie? Czy to są jedynie puste słowa, które ktoś mówił dziennikarzom, że tak się powinno robić lód? Ach, i jestem ciekaw czy dziennikarze zapytali się ile lat już ma ta czeska rolba. Sam jestem ciekaw, ciekawe czy Icemania udziela takich informacji...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wstydu nie macie :-)? Jak takie fachowe wypowiedzi nt lodu można mówić? W Lublinie do ścinania lodu używa się noża? OK pokażcie zatem regulacje noża w rolbie i jak fachowo rolbista z niej korzysta. Pokażcie ten film w mieście gdzie jest lodowisko (nie Zamość, Hrubieszów itp) tylko Sanok, Warszawa, Gdańsk to bedą pękać ze śmiechu :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po obejrzeniu materiału dodam jeszcze parę słów. Ten "kosiarki" do wyrównywania lodu pod bandami to na oczy nie widziałem? Icemanio, wy jej w nocy używacie? Bo rano na pewno nie i na przerwach też nie. Poza tym wydawało mi się, że nasza robla jest niebieska, a nie pomarańczowa. Gdzie się podziała niebieska? Czyżby to była specjalna pomarańczowa rolba na specjalne okazje? Np. wizyty dziennikarzy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakby byla konkurencja np olimp zrobilby u siebie lodowisko to by od razu mosir dbal o stan tafli a tak i tak leja na wszystko bo nie maja konkurencji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pięknie przygotowano lód na dzisiejszy pokaz dla dziennikarzy. Zaczęli już poprzedniej nocy. Lód dzisiaj rano był wyjątkowy jak na Icemanię. Używano frezarki do band, którą widać na filmie. Normalnie to nie normalne było by przy bandzie lód był oczyszczony. Od wczoraj lód przestał się kruszyć, został zfrezowany dzięki temu usunięto warstwę patyków, liści i śmieci. Cieszę się że lód już jest lepszej jakości. Jak twierdzi Prezes Szmit jest to lód średniej jakości. To ja nie chcę inaczej. Niech tylko nie będzie już gorszy niż dzisiaj a zadowoleni będą też ci bardziej wymagający. Mniej wymagający też się wtedy nie poskarżą. Na lodowisku jestem codziennie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pięknie przygotowano lód na dzisiejszy pokaz dla dziennikarzy. Zaczęli już poprzedniej nocy. Lód dzisiaj rano był wyjątkowy jak na Icemanię. Używano frezarki do band, którą widać na filmie. Normalnie to nie normalne było by przy bandzie lód był oczyszczony. Od wczoraj lód przestał się kruszyć, został zfrezowany dzięki temu usunięto warstwę patyków, liści i śmieci. Cieszę się że lód już jest lepszej jakości. Jak twierdzi Prezes Szmit jest to lód średniej jakości. To ja nie chcę inaczej. Niech tylko nie będzie już gorszy niż dzisiaj a zadowoleni będą też ci bardziej wymagający. Mniej wymagający też się wtedy nie poskarżą. Na lodowisku jestem codziennie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bywam na lodowisku kilka razy w tygodniu i szczerze przyznaję, że czerwoną maszynę, którą oczyszcza się lód przy bandach widzę pierwszy raz w życiu. Rolba też jest inna niż zwykle. Na ogół też w trakcie dnia środek tafli nie jest oczyszczany. Mimo wszystko muszę przyznać, że dzisiaj rano(24.11.) był lód dobry. Jak na icemanię genialny. W prawdzie nadal były na lodzie kropelki, które spadają z płacht, ale to już mniejszy problem. Wiem, że potraficie, więc wy róbcie dobry lód, a my nie będziemy mieć zastrzeżeń.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak do Mosir-u pytanie ... Małe pytanie skoro media tak zainteresowały się tym tematem to pewnie zapowiadają się z wizytą ... W jakiś sposób można było dać o tym znać drugiej stronie (tak nam łyżwiarzom którzy narzekają na tafle) by się pojawili w wywiadach i opowiedzieli w szczegółach o co chodzi. Media były dziś i wczoraj o godz. ok 13 gdzie na lodowisku jest raptem 10-15 osób które w swoich wypowiedziach nie są albo w tematyce albo jest im to obojętne. Może i grupa zapaleńców rozpoczęła całą kampanię na rzecz poprawy jakości lodu ale skorzystają na tym wszyscy. Nogi bardzo się męczą jeśli chodzi o jazdę na nierównym lodzie. A mówienie że nie jest to obiekt sportowy tylko rekreacyjny jest obroną w złym stylu. Tu i tu ludzie mają prawo do gładkiej tafli różnicą może być tylko sprzęt i obsługa. Śmieszne jest to że dla mediów i pod media wyciągana jest frezarka by ściąć lód przy bandach, i mówienie że jest ścinana warstwa lodu. Nikt z nas i w poprzednim sezonie ( może nie było na stanie) ani w tym nigdy tego nie widział podczas czyszczenia tafli w przerwach czy to na żywo czy na kamerce. Proszę tylko o jedno frezowanie przy bandach nawet raz na kilka dni bo i tak pewnie częściej nie pogonicie do roboty, przerwy techniczne przynajmniej co 1,5 godz. (choć powinno być tak że pracownik odpowiedzialny za stan tafli jak zobaczy że jest już z nią źle prosi o dodatkową przerwę techniczną). Uwierzcie że nikt się nie obrazi jeśli poczeka w IceClubie dodatkowe 30 min a będzie miał wyśmienitą tafle bo podobno czas techniczny nie wlicza się do opłaty. I przewieście te ozdobne materiały by woda nie kapała i nie robiła górek których szczotka rolby nie równa lub je wg zdejmijcie. Wiem że na wyglądzie wam zależy ale w końcu po 3 latach można coś zmienić Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moze niech ta grupka łyżwiarzy co z taka inicjatywa wyszla, przestanie orać ten lód jak pole przy zbiorach to nie bedzie takich problemow.. i to oni sa raczej zagrozeniem dla reszty jak scigaja sie miedzy ludzmi.. ot cala filozofia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ogłaszam bojkot lodowiska z powodu olewania normalnych klientów, którzy czują się zagrożeni przez wariatów jeżdżących slalomem pomiędzy dziećmi i robiących dziury w lodzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie prezesie pieprzy pan. Proszę włożyć łyżwy i na taflę.Nie radzicie sobie wcale z lodowiskiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A na Globusie jest pełna infrastruktura do wykonania lodowiska na wysokim sportowym poziomie. Szkoda że zamiast lodowiska z prawdziwego zdarzenia mamy tam salę koncertową o marnej jakości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bob napisał:
Nie bądź naiwny. Tafla na Globusie była często tragiczna bez względu na to czy rolba wyjeżdżała czy nie. A przerwy były wymuszone bo nie mieli bramek wejściowych jak na Icemanii no i pracownicy MOSiR musieli trochę dorobić na lewych wejściach. Teraz największy problem to wcale nie nierówności tylko śnieg. Jak ktoś potrafi szybciej pojechać to rzeczywiście musi włożyć więcej wysiłku. A w ogóle to wybierz się na łyżwy, będziesz wiedział o czym piszesz.
No nie do końca masz rację. Lód na Globusie robił się kiepski kiedy temperatura na dworze była w okolicach 8-9 stopni. Rok (dwa lata) przed zamknięciem lodowiska na Globusie wymieniono całą aparaturę łącznie z rurkami w płycie lodowiska na nową o wyższych parametrach mrożenia i utrzymania lodu. Umożliwia ona w zasadzie przygotowanie dobrej tafli lodowej w 24 godziny. No ale zamiast lodowiska mamy świetną salę koncertową. Bo ta którą obiecał Palikot w tzw. tetrze w budowie jakoś nie może doczekać się realizacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...