Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Będzie kolejna wycinka drzew na Czechowie?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 14 marca 2017 o 17:54 Powrót do artykułu
niech żyje Szyszko! niech żyje PiS! niech żyje do niedawna jeszcze zielony ale już zamieniany w betonową pustynię Lublin!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Pani Podleśna nie ma racji bo od 1 marca jest okres lęgowy ptaków i drzew nie można wycinać. Taką urzędniczkę która nie zna przepisów trzeba po prostu zwolnić z Ratusza
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Okres lęgowy. Ruszyć dupę samorządowcy i ukarać za nieprzestrzeganie prawa. Rzecz w tym, że się boją bo to zapewne kamraci łysonia tree-killera
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Szyszko powinien zostać zdymisjonowany, im szybciej tym lepiej dla drzew których jeszcze nie zdążono wyciąć
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jaki okres lęgowy .By dokarmiać ptaki -to zakazy wprowadzają , a o zalęgnione zasrańce to się martwią .
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nauczcie się czytać. Wolno wycinać jeżeli nie ma tam gniazd. Nie ma generalnego zakazu wycinki wszystkiego w okresie po 1 marca tylko zakaz niszczenia gniazd i płoszenia ptaków. Jeżeli ich nie ma to wycinka jest zgodna z prawem. "Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z 7 października 2014 r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt w stosunku do zwierząt gatunków chronionych obowiązuje m.in. zakaz "umyślnego płoszenia lub niepokojenia w miejscach noclegu, w okresie lęgowym w miejscach rozrodu lub wychowu młodych, lub w miejscach żerowania zgrupowań ptaków migrujących lub zimujących, niszczenia, usuwania lub uszkadzania gniazd, czy niszczenia siedlisk lub ostoi, będących ich obszarem rozrodu, wychowu młodych, odpoczynku, migracji lub żerowania" (par. 6 ust. 1-3 rozporządzenia)"
Zaloguj się, aby oddać głos
0
To jest dezinformacja, bo właścicielem terenu jest spółka prawa handlowego, która w działalność gospodarczą ma wpisane m. innymi "Leśnictwo i pozyskiwanie drewna". Obszar, którego dotyczy sprawa jest wpisany w lwiej części w strefę ESOCh, z zastrzeżeniem nie ingerowania w obecny drzewostan. Poszukajcie w sieci, a znajdziecie materiał z nielegalnej wycinki i usuwania drzew z tej działki pod starą ustawą.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
No ale jeżeli drzewa nie przekraczają obwodem 100 cm (w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego) i 50 cm (pozostałe gatunki) na wysokości 130cm, to może je wyciąć bez zezwolenia także przedsiębiorca, nie tylko osoba fizyczna. Osoba fizyczna nie musi się po prostu stosować do powyższych limitów i może wycinać nawet grubsze drzewa niż te o obwodzie 100 i 50 cm. Proponuje zajrzeć do źródła - ustawy o ochronie przyrody art.83f pkt 3)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ekolodzy, zieloni do łopat! Pora nasadzeń. A potem tylko podlewać, opryskiwać, przycinać...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Piły i Siekiery w akcji!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Piły i Siekiery w akcji!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Rozwalić i do więzień to całe psl - ZSL , za zniszczenie polskiego rolnictwa indywidualnego ! Zgodnie z obowiązującymi przepisami na 24 godziny przed ubojem posiadacz zwierząt gospodarskich lub prowadzący gospodarstwo na terenie którego będą ubite inne niż utrzymywane w tym gospodarstwie zwierzęta, informuje powiatowego lekarza weterynarii na piśmie o zamiarze przeprowadzenia uboju. Ponadto, posiadacz zwierzęcia ma obowiązek złożenia, w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na właściwym formularzu lub za pośrednictwem sieci Internet, zgłoszenia uboju zwierzęcia w gospodarstwie. Zgłoszenia należy dokonać w terminie 30 dni w przypadku świń oraz w terminie 7 dni w przypadku bydła, owiec i kóz, od dnia, w którym ubój miał miejsce. A teraz wyobraźcie sobie co biedny chłop ma robić , świni założyć "książeczkę lekarza specjalisty" opłacać przeglądy zwierzaka, wreszcie wywieść do dalekiej ubojni , a jak nie to grzywna i sąd , a to wszystko kosztuje. Więc wieś została bez zwierząt. Podobnie jest z drzewami ludzie rzucili się na wycinkę bo nie są pewni przyszłości, idiotyczna ustawa spowodowała brak nowych zasadzeń i dbałości o własne mienie - znamy to z PRL.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Niestety, wycinka cichaczem - metodą na tzw. "salami" - jest prowadzona również po przeciwległej stronie Górek Czechowskich (obok skrzyżowania Wyrwasa-Poligonowa-Willowa). W ubiegły czwartek i piątek (2-3 marca) uwijała się tam ekipa panów, nader dziarsko karczujących teren. A po cóż to? Aby zamontować solidną i gigantyczną, bo sięgającą drugiego piętra, metalową konstrukcję pod kolejny w tym miejscu billboard! Naiwnością byłoby przypuszczać, że stało się to bez wiedzy i zgody właściciela terenu... Czyżby to był wstęp do realizacji słynnego planu "porządkowania" Górek poprzez budowę nowego blokowiska, na rzecz poparcia którego ostatnio (w minioną sobotę) usiłowali zebrać zgody od okolicznych mieszkańców - m.in. z ulic Kaskadowej i Pergolowej - tajemniczy "aktywiści"?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dajcie spokój już z tym narodowym biadoleniem z powodu każdego ściętego drzewa, zajmijcie się czymś bardziej istotnym, mianowicie zatrutym powietrzem i paleniem w piecach czym popadnie, to jest problem wymagający prawdziwej odwagi i konsekwencji w przeciwdziałaniu,
Zaloguj się, aby oddać głos
0
O ile można zrozumieć p. Olgę Mazurek-Podleśna z Urzędu Miasta, która jest jedną z głów "smoka", o tyle trudno zaakceptować cytującego ją autora publikacji - chyba, że też zależy od "smoczej" szyi, bo materiał ten jest jedną wielką dezinformacją. W rzeczonej lokalizacji, podany i cytowany zapis nie spełnia wyjątków ustawy, co oznacza, że autorzy albo są totalne niekompetentni albo stanowią zbiór analfabetów XXI wieku. Podane tu informacje w stosunku do zaistniałej sytuacji są całkowitą dezinformacją. Koniec. Kropka!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jest sezon legowy i nie wolno wycinac drzew, o ile nie stwierdzi sie na nich obecnosci gniazd. Kto ocenia czy tam sa te gniazda, bo jezeli chciwy wlasciciel, to jest to kpina.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Lex Szyszko
Zaloguj się, aby oddać głos
0
PiS na ta dzicz przyzwolil (przy pomocy PO, wbrew pozorom), ale ta dzicz tkwi w samych ludziach. Mania grodzenia sie, wycinania, wieczna podejrzliwosc, agresja i przekonanie o wlasnej wyzszosci.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nie kalkulują strat związanych z usuwaniem drzew z przestrzeni publicznej. A te są gigantyczne. Oprócz walorów estetycznych zieleń miejska działa jak termostat, który reguluje temperaturę otoczenia. Zimą chroni przed wychładzającymi wiatrami, a latem naturalnie klimatyzuje nasze mieszkania. Drzewa bezsprzecznie poprawiają jakość powietrza, którym oddychamy. Szczególnie latem zwiększają jego wilgotność i przeciwdziałają podtopieniom stymulując wchłanianie wody opadowej przez glebą. Wreszcie dają schronienie pożytecznym organizmom, produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Innymi słowy świadczą nam usługi ekosystemowe, których wycena wielokrotnie przekracza wartość drewna liczoną w metrach sześciennych.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jestem alergikiem i przez twoje wspaniale drzewa się co roku duszę. Poza tym przypominam że drzewa produkują tlen tylko przy świetle słonecznym, w nocy z kolei wyprodukowany tlen pochlaniają. Przestańcie jojczyć i nauczcie się podstaw biologii.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: