Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Bioelektrownia wcale nie taka ekologiczna? "Narażeni będą wszyscy mieszkańcy Lublina"

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 21 września 2016 o 12:58 Powrót do artykułu
Zwlaszcza że mają tam spalac "przede wszystkim słomę" a poza słomą pewnie inną biomasę...
Zaloguj się, aby oddać głos
1
Cieszy mnie to, że opisano dokładnie całą prawdę o tej pseudo bioelektrowni. Takie inwestycje nie powinny być budowane w mieście. Już teraz jesteśmy zatruwani smogiem jaki jest nad Lublinem w dni bezwietrzne i nikt nie reagował na pisma i prośby. Trzeba mieć nadzieję że osoby odpowiedzialne za wydanie decyzji posłuchają argumentów przeciwników tej szkodliwej inwestycj
1
"Cieszy mnie to, że opisano dokładnie całą prawdę o tej pseudo bioelektrowni" Też mnie to cieszy. Nie miałem pojęcia o skali inwestycji, jej idiotycznych założeniach oraz rzeczywistej ilości zanieczyszczeń, jakie mogłaby powodować. Śmieszy zwłaszcza planowany przerób słomy - chyba z całej Polski trzeba by ją skupować. Nie sądziłem, że można przepychać kolanem inwestycję jawnie sprzeczną z przepisami, w tym choćby z MPZP.
1
A potem narzekają, że żadne nowe miejsca pracy nie powstają w Lublinie, że prąd drogi i inne "błahe" sprawy
-1
bob napisał:
A potem narzekają, że żadne nowe miejsca pracy nie powstają w Lublinie, że prąd drogi i inne "błahe" sprawy
Bob ....jakie miesca pracy? Prąd nie będzie tańszy bo cena jest ustalana przez państwo dla wszystkich jednakowa. Zarobi tylko norweski inwestor. Zapoznaj się człowieku z tym co udowodnili członkowie Stowarzyszenia Ekologicznego to raz, dwa... nie bądź adwokatem inwestora który chce za wszelką cenę przekonać o tej szkodliwej dla zdrowia inwestycji. Tego typu inwestycje powinny być budowane dakeko od miejsc zamieszkania jak to jest na zachodzie Europy
1
To jest chore zeby na to pozwolic.
1
Cena prądu jest regulowana centralnie, przez URE. Producenci nie mają nic do tego...To biznes wybitnie regulowany przez państwo. Dość skomplikowany mechanizm, ale zachęcam do lektury.
1
Pani "ekolog" ile miejsc pracy Pani stworzyła w ostanim czasie bo moim zdeniem 30 to 30 razy więcej niż 0..? Firma Tergo Power na pewno będzie Pani wdzięczna że uświadamia pani ją że inwestycja jest nieefektywna, nieopłacalna i że wogle zabraknie słomy... Rolnicy na pewno też będą wdzięczni że Pani wie lepiej ile słomy produkują i ile mogą sprzedać... Dziękujemy! Teraz poważnie moja analiza: Kto jeździ poza miasto na pewno widział góry niezurzytej słomy. Intensywne rolnictwo produkuje rocznie 5-6 t słomy na ha, przyorać na glebach zwięzłych (lubelskie lessy) można raz na 3 lata gdyż więcej nie jest w stanie się rozłożyć i powstają problemy (wektor chorób grzybowych i bakteryjnych). Produkcja zwierzeca jest obecnie w większości bezściółkowa więc słomy też nie zurzywa.Coraz wiecej jest też upraw roslin energetycznych i innej biomasy nie brakuje... i nie zabraknie spokojna twoja rozczochrana.... Słoma to 0 bilanc CO2 w przeciwieństwie do gazu czy wegla jest też mniejszym złem atom zwłaszca w kontekście bezpieczeństwa energetycznego. Pani analiza jest mocno naciągana prawdopodobnie na zlecenie polskiego lobby węglowego i monopolu energetycznego... Małgiewska to dzielnica przemysłowa. Mieszkańcy kupując tam mieszkania (o połowę taniej..) nie wiedzieli o tym...?
-1
Niech sobie tę elektrownię w d...wsadzą!
1
jOOj napisał:
Pani "ekolog" ile miejsc pracy Pani stworzyła w ostanim czasie bo moim zdeniem 30 to 30 razy więcej niż 0..? Firma Tergo Power na pewno będzie Pani wdzięczna że uświadamia pani ją że inwestycja jest nieefektywna, nieopłacalna i że wogle zabraknie słomy... Rolnicy na pewno też będą wdzięczni że Pani wie lepiej ile słomy produkują i ile mogą sprzedać... Dziękujemy! Teraz poważnie moja analiza: Kto jeździ poza miasto na pewno widział góry niezurzytej słomy. Intensywne rolnictwo produkuje rocznie 5-6 t słomy na ha, przyorać na glebach zwięzłych (lubelskie lessy) można raz na 3 lata gdyż więcej nie jest w stanie się rozłożyć i powstają problemy (wektor chorób grzybowych i bakteryjnych). Produkcja zwierzeca jest obecnie w większości bezściółkowa więc słomy też nie zurzywa.Coraz wiecej jest też upraw roslin energetycznych i innej biomasy nie brakuje... i nie zabraknie spokojna twoja rozczochrana.... Słoma to 0 bilanc CO2 w przeciwieństwie do gazu czy wegla jest też mniejszym złem atom zwłaszca w kontekście bezpieczeństwa energetycznego. Pani analiza jest mocno naciągana prawdopodobnie na zlecenie polskiego lobby węglowego i monopolu energetycznego... Małgiewska to dzielnica przemysłowa. Mieszkańcy kupując tam mieszkania (o połowę taniej..) nie wiedzieli o tym...?
jOOj......niby taki jesteś mądraliński a w tym co napisałeś jest kilka błędów ortograficznych. Po co się popiujesz? Wiedz że mieszkający w pobliżu planowanej inwestycji nie mieli wyboru na miejsce zamieszkania bo po prostu musieli tsm zamieszkać i nie stać ich na mieszkanie na Czubach. Trochę zrozumienia człowieku. 
1
Potruja nas wszystkich. Tylko też nikt nie mówi że po paru latach z bio elektrowni zrobi się spalarnia śmieci i to będzie dopiero syf
1
Z tym trzeba pójść do TVP Info do To jest temat...
0
Ojj JOOJ coś mi tu śmierdzi spalenizną ;-)
1
Zrobić tę elektrownię to będzie dla Lublina najlepsza inwestycja bo tych podludzi z Osiedla Grygowa sie wytruje nie bedą pić i kraść i napadać na mieście
-1
Z polskiego pała, z matematyki również (30x0=0). Proponuję korepetycje u rektora Kacejki, przynajmniej z rachunków w podstawowym zakresie, ale bez wiedzy o lobbowaniu za inwestycjami bo to nie jest najsilniejsza strona rektora.
1
No tak, rektor Kacejko lobbuje na rzecz inwestycji nie z powodu rektorowania lecz z powodu zasiadania w Radzie Nadzorczej PGE i wszystko już jasne. Wstyd Panie rektorze. Jaki daje Pan przykład studentom?
1
Arek napisał:
Cena prądu jest regulowana centralnie, przez URE. Producenci nie mają nic do tego...To biznes wybitnie regulowany przez państwo. Dość skomplikowany mechanizm, ale zachęcam do lektury.
Nie do końca jest to prawda. Po pierwsze nie cena prądu, tylko energii elektrycznej, a po drugie tylko cena e.e. zużywanej w gospodarstwach domowych jest regulowana przez Urząd Regulacji Energetyki.
0
Jagoda napisał:
bob napisał:
Bob ....jakie miesca pracy? Prąd nie będzie tańszy bo cena jest ustalana przez państwo dla wszystkich jednakowa. Zarobi tylko norweski inwestor. Zapoznaj się człowieku z tym co udowodnili członkowie Stowarzyszenia Ekologicznego to raz, dwa... nie bądź adwokatem inwestora który chce za wszelką cenę przekonać o tej szkodliwej dla zdrowia inwestycji. Tego typu inwestycje powinny być budowane dakeko od miejsc zamieszkania jak to jest na zachodzie Europy
Wiedeń- centrum miasta, a to już chyba nie Europa a u nas i tak ma to powstać na obrzeżach, w dzielnicy fabrycznej, radzę się zapoznać z mapą Lublina, jak trudno znaleźc to google maps wystarczy :)
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: