Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Biskup apeluje do księży: Spowiadajcie też w Wielkanoc

Utworzony przez crx, 19 kwietnia 2011 r. o 12:57 Powrót do artykułu
Po co spowiadać "zagraniczniaków".Przeciez wiadomo,że jak jedzie mąż albo żona ,to od razu kogoś sobie znajduje i w razie koniczności zmienia się partnerów w miarę często!Nawet znajomy mi opowiadał ,jak to w miesiąc zaliczył trzy kobitki mające rodziny w Polsce.Samo życie......!!!Ale pewnie to nie jest zaden rekord;-).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BISKUPI CZEKAJĄ NA TYCH CO NA ZACHODZIE ZA PSIE PIENIĄDZE, PODMYWAJĄ TYŁKI BOGATYM NIEMCOM, FRANCUZOM CZY INNYM I ORAJĄ W KUCHNIACH KNAJP, BO W ŚWIĘTOJ...,KATOPAŃSTWIE, NIE MOGLI ZNALEŹĆ NORAMLNEJ PRACY, ZDYCHALI NA ZASIŁKU!!TERAZ DAJCIE KASIORĘ, NA "BIEDNYCH"BISKUPÓW, WSTYD I CYNIZM!!!CI CO PRACUJĄ NA ZACHODZIE PRZESTALI SIĘ DAWAĆ OGŁUPIAĆ SUKIENKOWEJ MAFII Z WATYKANU,PRZEJŻELI NA OCZY!!TYLKO DURNI POLSCY POLITYCY I URZĘDNICY W BOJAŹNI PRZED BARONAMI W SUKIENKACH,CO TYŁKI WOŻĄ FURAMI ZA SETKI TYSIĘCY ZŁOTYCH, ODDAJĄ KASĘ BUDŻETOWĄ, SAMORZĄDOWĄ A POTEM MÓWIĄ:NO NIE MA KASY: NA DROGI, NA SZKOŁY, NA SZPTIALE,NA DOŻYWIANIE DZIECI,LECZENIE CHORYCH, POMOC LUDZIOM STRASZYM I ZNIEDOŁĘŻNIAŁYM ITD!!WYMYŚLILI PRETEKST: SPOWIEDZI WIELKANOCNEJ!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę ze biskup Mieczysław Cisło dobrze zrobił ze zaapelował do księży w tej sprawie.To milo ze pamięta się o rodakach mieszkających za granica,dobrze ze daje im się szanse "oczyszczenia" dusz.Cieszę sie ze istnieja jeszcze ludzie,ktorzy potrafią przyznać sie przed Bogiem i powiedziec Tak Panie zgrzeszylam/em przeciwko Tobie,zaluje i chce sie poprawić i proszą o wybaczenie. Ciesze się kiedy widzę kolejki do konfesjonału.Sama korzystam ze spowiedzi i widzę jak mnie Bóg w niej uzdrawia i dodaje sil do trwania w dobrym. do ~ crx~~ : Nie każdy jedzie za granicę zeby szukać partnera/ki ,owszem znajdą się wyjątki tak jak napisales/as te trzy kobiety, serio szkoda mi ich.Czego napisales/as ze po co spowiadac "zagraniczniaków" moze akurat ktoryś z nich autentycznie chce sie nawrócić?Nie wiesz co sie dzieje w duszy takiego czlowieka ktory się czegos takiego dopuscil. do ~ ANDRTY5R ~ Ksiądz to tez człowiek ,który podobnie jak my zmaga sie z własnymi słabościami,grzechami itd.Owszem są tacy dla których liczy sie tylko hajs a swoich wiernych maja gdzieś ale sa tez i tacy dla ktorych nie liczy sie kasa,kierują sie miłością ,nie boja się wychodzić do wiernych nawet jak maja drogie auta-wiem co pisze.Nie martw sie każdy z nas odpowie kiedyś za własne czyny w dniu Sądu oni tez,sutanna ich przed Bożym wyrokiem nie uchroni. .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A więc jestem leniwy ! pogodziłem się z tym od kiedy dowiedziałem się ,że nie mogę być szczęśliwy bo nie przyjmuję sakramentów. Od tego czasu jestem w depresji i to za sprawą faceta w czarnej sukience. Załamka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do ~ mosquito~ Przykro mi ze trafiłeś na takiego księdza,ze przez z niego wpadłeś w depresję (chyba ze piszesz to w sposob cyniczny?) Uwierz mi Jezus naprawdę potrafia uzdrawiac ,Jego miłosierdzie jest wielkie.Zycie bez Boga jest zyciem w ciemnościach,nic cie wtedy nie cieszy,chodzisz zdołowany ,nie chce ci sie zyc,dręczą cie wyrzuty sumienia ,wszystko sie uspokaja kiedy odchodzisz od konfesjonalu kiedy doznajesz uleczenia duszy(Jezus cie wtedy uzdrawia nie ks on jest tylko narzędziem w Jego rekach)wtedy powraca radosc,sily do zycia.Nie przejmuj sie jakims ksiedzem on jest tylko czlowiekiem ,ktory tez potrzebuje sie nieustannie nawracac.Moze warto zaryzykować,poszukać jakieś zaufanego księdza.Pamietaj czas ucieka wieczność czeka!pzdr
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli chce się wyspowiadać to ma tłumaczyć się księdzu dlaczego nie przyszedł do spowiedzi dzien czy 2 dni wcześniej??! Jestem katolikiem ale niektórym w głowach nieżle się poprzewracało - nie sądziłem, że biskupowi też. Może jeszcze karę (sory tzn. "co łaska") powinien za to uiścic??? Poza tym nie wiedziałem, że na rekolekcje nie chodzą leniwi? Interesujące poglądy jak na biskupa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
K. napisał:
do ~ mosquito~ Przykro mi ze trafiłeś na takiego księdza,ze przez z niego wpadłeś w depresję (chyba ze piszesz to w sposob cyniczny?) Uwierz mi Jezus naprawdę potrafia uzdrawiac ,Jego miłosierdzie jest wielkie.Zycie bez Boga jest zyciem w ciemnościach,nic cie wtedy nie cieszy,chodzisz zdołowany ,nie chce ci sie zyc,dręczą cie wyrzuty sumienia ,wszystko sie uspokaja kiedy odchodzisz od konfesjonalu kiedy doznajesz uleczenia duszy(Jezus cie wtedy uzdrawia nie ks on jest tylko narzędziem w Jego rekach)wtedy powraca radosc,sily do zycia.Nie przejmuj sie jakims ksiedzem on jest tylko czlowiekiem ,ktory tez potrzebuje sie nieustannie nawracac.Moze warto zaryzykować,poszukać jakieś zaufanego księdza.Pamietaj czas ucieka wieczność czeka!pzdr
Ja do nawiedzonych nie chodzę ,tylko do zaufanych ale jeden z moich domowników ostatnio miał okazję trafić na takiego spowiednika.(z własnego wyboru- ) Nie napiszę jak wyglądał dialog z księdzem,ale sama boki zrywałam ze śmiechu. Już ta osoba daruje sobie w przyszłości spowiedź u niego i chociaż z wielką powagą podchodzi do tego sakramentu to zastanawia się kto zwariował Powiem to kiedyś mojemu spowiednikowi i jestem w stanie przewidzieć jego odpowiedź i reakcję na nadgorliwość niektórych kolegów po fachu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
K. napisał:
Myślę ze biskup Mieczysław Cisło dobrze zrobił ze zaapelował do księży w tej sprawie.To milo ze pamięta się o rodakach mieszkających za granica,dobrze ze daje im się szanse "oczyszczenia" dusz.Cieszę sie ze istnieja jeszcze ludzie,ktorzy potrafią przyznać sie przed Bogiem i powiedziec Tak Panie zgrzeszylam/em przeciwko Tobie,zaluje i chce sie poprawić i proszą o wybaczenie. Ciesze się kiedy widzę kolejki do konfesjonału.Sama korzystam ze spowiedzi i widzę jak mnie Bóg w niej uzdrawia i dodaje sil do trwania w dobrym. [/quote] A często się spowiadasz? Bo im częściej tzn że więcej grzeszysz, więc i Twoje postanowienie poprawy nie powiodło się, być może też, jeśli popełniłaś ponownie taki sam grzech to i żałowanie nie było szczere. Nie cieszyłbym sie na Twoim miejscu z tych kolejek [quote name='K.' timestamp='1303218064' post='467283'] do ~ ANDRTY5R ~ Ksiądz to tez człowiek ,który podobnie jak my zmaga sie z własnymi słabościami,grzechami itd.Owszem są tacy dla których liczy sie tylko hajs a swoich wiernych maja gdzieś ale sa tez i tacy dla ktorych nie liczy sie kasa,kierują sie miłością ,nie boja się wychodzić do wiernych nawet jak maja drogie auta-wiem co pisze.Nie martw sie każdy z nas odpowie kiedyś za własne czyny w dniu Sądu oni tez,sutanna ich przed Bożym wyrokiem nie uchroni. .
Owszem człowiek, ale jakby z definicji bardziej moralny i uwrażliwiony na ludzką krzywdę. A czym wyżej w hierarchii tym więcej powinien posiadać tych przymiotów. Skoro tak, to jako zwierzcnik powinien chyba eliminowac tych słabych, notorycznie grzesznych pychą i zachłannością na dobra materialne, mimo że przewodzą w rankingu strzyżenia owieczek ku chwale i bogactwu kościoła prawda?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zamiast stać u kapucynów można pójść do karmelitów lub jezuitów.Nie ma tam takich kolejek a spowiadają cały dzień
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A często się spowiadasz? Bo im częściej tzn że więcej grzeszysz, więc i Twoje postanowienie poprawy nie powiodło się, być może też, jeśli popełniłaś ponownie taki sam grzech to i żałowanie nie było szczere. Nie cieszyłbym sie na Twoim miejscu z tych kolejek Owszem człowiek, ale jakby z definicji bardziej moralny i uwrażliwiony na ludzką krzywdę. A czym wyżej w hierarchii tym więcej powinien posiadać tych przymiotów. Skoro tak, to jako zwierzcnik powinien chyba eliminowac tych słabych, notorycznie grzesznych pychą i zachłannością na dobra materialne, mimo że przewodzą w rankingu strzyżenia owieczek ku chwale i bogactwu kościoła prawda?
odp do goscia : Zapytales czy sie czesto spowiadam? raz na 2 ,3 miesiace,po kazdej spowiedzi staram sie być lepszym człowiekiem.To oczywiste ze żałuje za popelnione zło,jest mi wtedy przykro ze obraziłam Boga.Wiadomo kazdy z nas zmaga sie z roznymi pokusami ,myslami ktore chca nas odciagnac od Boga.Nikt nie jest doskonaly ja tez nie pomimo to Bog nas kocha... Cieszy mnie to ze sa jeszcze ludzie ktorzy nie zagluszyli swoich sumien,przychodza prosic Boga o wybaczenie,zrozumieli ze zle zrobili itd. a nie to ze grzeszą.Dlatego ciesze się ze są te kolejki. Nie zgodzę sie z Tobą ze im częściej sie spowiadam to więcej grzeszę nie w moim przypadku. Szkoda mi ludzi ktorzy wgl nie podchodzą do konfesjonału bo wola żyć po swojemu,bez Boga ,inna sprawa kiedy ktos chce wrocic a boi sie,trzeba mu wtedy pomoc ale tez nie na sile. Chyba lepiej żeby ktos zmagał sie z jednym grzechem niż miałyby mu dojść nowe.Nikt nie jest idealny.Kiedy upadniesz zawsze mozesz wrócić,Boże miłosierdzie nie ma końca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...