Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Bohaterski woźny będzie miał swoją ulicę w Lublinie? 1200 podpisów za zmianą

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 27 czerwca 2017 r. o 16:33 Powrót do artykułu
A może kawałekul. Krak. Przed. przy ratuszu nazwać?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem za, chociaż pierwszy raz słyszę o tej postaci, to uważam, że taki akt odwagi jest bohaterstwem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ano właśnie, to że pierwszy raz usłyszałeś świadczy o tym, że niewystarczająco miasto Lublin przypominało o tej postaci. Ja niby słyszałem i znałem to dramatyczne zdjęcie, ale jakoś w całej tragiczności tego dnia ta historia mi się trochę zagubiła. Padały bomby, płonęły budynki, ginęli ludzie... A warto ją uwypuklić. Historia Jana Gilasa to takie piękne "cywilne" bohaterstwo wynikające z poczucia obowiązku. Przecież to był jeszcze młody człowiek, bomby go nie zabiły, ani nie był saperem ani nawet żołnierzem, mógł uciekać gdzie pieprz rośnie, a zabrał się za wynoszenie ogromnego niewybuchu. Zmiana nazwy ulicy to bardzo dobry i myślę niekontrowersyjny pomysł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rada Dzielnicy Śródmieście nie chciała narażać mieszkańców ulicy w środku miasta na konieczność wymiany dokumentów.Radni Dzielnicy chcieli uchronić przed innymi problemami związanymi ze zmianą nazwy ulicy.Lepiej w centrum postawić pomnik lub upamiętnić tablicą a nową ulicę nazwać jego nazwiskiem .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No tak zamiast jedną z dekomunizowanych ulic nazwać jego imieniem, to zmieniamy całkiem neutralną i bardzo logiczną nazwę "Przechodnia" a może był jakiś sowiecki działacz o nazwisku Przechodniow ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ten Janusz Malinowski to nie przypadkiem były poseł SLD ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cześć i chwała bohaterom!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdyby chodziło o jakieś wyklętego lub świętego, to zmiana nazwy by nastąpiła ekspresowo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...