Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Bajery
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
EMKA- jako okreslenie autobusu mpk ale to już chyba bardziej Puławskie bo nawet w lublinie jak się tak mówi to wiedzą od razu ze jesteś z Puław.
  Puławy to TEŻ Lubelszczyzna. Więc Emka też jest lubelska :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sara - kasa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie zgodzę się... Jestem z Lubelszczyzny, chodzę w ciapach; lubię cebularze (a nie cebulaki); jezdżę na przejazdówkach (jednorazowych) albo miesięcznym (okresowym); trajtkiem pojechałem dopiero w Krakowie bo na Lubelszczyźnie nie pamiętam obecności tramwajów - chyba, że w Lubartowie położyli trakcję; ale brejdaczka to dla mnie obcy koncept - sisterka jeszcze słyszałem. Parówka - może raz czy dwa... Zwykle bagietka. Bez kontekstu parówka kojarzy mi się z kiepskiej jakości kiełbaską. Za to wszędzie słyszę Wielką Trójcę: Bez kitu, Na masę i Brecht - wiem, że np. brecht tudzież śmiechawa przyszła do nas z okolic Podlasia ale pozostałe dwa słyszałem jedynie w moich okolicach :)
Trajtek, to nie tramwaj, a trolejbus ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nyje- boli,rwie, cmi Raczej tylko Ty to znasz bo pierwsze słyszę
ja tez znam, jestem z zmc
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
znalazłam w życiu tylko jedną osobę, która mówi tak jak ja "druszlak", zamiast druszlak :)  A d tej pory wszyscy mówili, żem wariatka. O tak o.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
znalazłam w życiu tylko jedną osobę, która mówi tak jak ja "druszlak", zamiast druszlak :) A d tej pory wszyscy mówili, żem wariatka. O tak o.
Zamiast "durszlak", przepraszam, to jest silniejsze ode mnie haha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nyje- boli,rwie, cmi Raczej tylko Ty to znasz bo pierwsze słyszę
Nyje- baardzo popularne na polnocnej lubelszczyznie :) dzis mnie nyje w brzuchu, czyli niedobrze mi :p
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podoba mi się
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aby na krótko, Aby kilka sztuk
"aby" to oczywiście okolice Kraśnika :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znacie słowo onyłam? Czyli zatklalo mnie:p
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja dorzucę jeszcze baniaki, kastrule czyli garnki, ciapać drzewo- rąbać, gumowiaki- kalosze, 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ta, sztofa jest lubelska
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A sałata albo złotówa na taksówkę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a psor w liceum jest lubelski?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pryta :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kingulinek, dokładnie :D gdy mój obecny mąż zaczął do mnie przyjeżdżać, zastanawiałam się co ona ma z tym ,,aby" :D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jesteś do tyłu, teraz jest bączek:-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brejdak w cielakach poleciał po pryte. Tego zdania nie zrozumie nikt spoza Lubelszczyzny 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kiedyś się na dzieci mówiło "bachory"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 13

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...