Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Budżet Lublina 2012: Na co miasto chce wydać pieniądze

Utworzony przez RkS, 16 listopada 2011 r. o 09:00 Powrót do artykułu
A gdzie stadion - czy ściema z unieważnieniem przetargu była zaplanowana aby przeciącnąć sprawę na termin po wyborach?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co z dziennikarz niepinformowany przecie ul.Stefczyika i do dysa istnieje JAKO ULICA od ponad 30 lat to jak mają powstać ..pozdrawiam inteligentów..........
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
fajnie ze coś się dzieje nie chce wyjść na malkontenta ale ten fragment mnie zastanowił: "Kosztem 1 mln zl na Starym Mieście ma powstać szalet" - milion na kibelek ??? to czego oni go zrobią ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A gdzie stadion - czy ściema z unieważnieniem przetargu była zaplanowana aby przeciącnąć sprawę na termin po wyborach?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przystanki z wyświetlaczami... Cudownie, daj Boże żeby postały jak najdłużej, ale patrząc na to że naszych wandali podnieca rozbijanie szyb we wiatach to długiej przyszłości wyświetlaczom nie wróżę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dlaczego Brama Grodzka dostaje tak dużo pieniędzy ? Co oni robią dla naszego miasta oprócz szumu medialnego ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przeraża mnie to troche, zwłaszcza pozycje kosztów i dochodów. Czy nie można części (wg zbędnych, nadwyraz dużych środków finansowych) przeznaczyć na tworzenie nowych miejsc pracy, pieniądze na staże (aby młodzi ludzie mogli jakoś budować swoje CV, zostawali tu a nie ładować kasę na ich kształcenie aby uciekali potem do innych miast). Dziwi mnie jak np MUP może finansować tworzenie strony www za 50 tyś. PLN, niektóre dotacje na kulturę (jedni dostają mało i tworzą wspaniałe wydarzenia, w inne miejsca "wpompowuje się" kasę). Zamiast podmosić ceny biletów zwiększmy wpływy z podatków dochodowych (dla odmiany nie podnosząc podatki a wspierając generowanie nowych miejsc pracy i rozwój Lublina) Rozumiem pieniądze ładowane w infrastrukturę - dobra infrastruktura to podstawa rozwoju. wg danych lotnisko dostaje 1% tego co idzie na oswiatę. Nie ogarniam tego, pomimo zakończonych studiów ekonomicznych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ile z tego otrzyma pazerny kościół?Jak znam zycie,to pon.50%
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
k&k napisał:
fajnie ze coś się dzieje nie chce wyjść na malkontenta ale ten fragment mnie zastanowił: "Kosztem 1 mln zl na Starym Mieście ma powstać szalet" - milion na kibelek ??? to czego oni go zrobią ???
Małe niedomówienie.To nie będzie kibelek lecz sławojka nosząca imię najmłodszego stażem polskiego błogosławionego który jest patronem wszystkiego co się da.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może przy okazji remontu ul. Boh. Monte Cassino uda się zmienić światła na skrzyżowaniu z al. Kraśnicką? Tam bez przerwy dochodzi do stłuczek! Oddzielne światło do skrętu w lewo (tak jak przy Obi) rozwiązałoby problem... Jeśli nie to, to chociaż zmienić oznakowanie - aby z lewego pasa można było tylko skręcać w lewo...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W miejskiej kasie ma sie tez znaleLc prawie milion na stypendia dla najlepszych studentów. To kwota dwukrotnie wieksza od tegorocznej Szkoda że nie dopowiedziano,że w większości stypendia otrzymają uczniowie szkół katolickich oraz studenci KULewskiej uczelni Kosztem 900 tys. zl miasto ma urządzic kolejne skwery na Bronowicach, Szkoda,że nie dopowiedziano,że planowane 4 skwery mają nosić imiona 4-ch świętych i będą służyły za place do nabożeństw "polowych" (np.w Boże ciało ustawione będą 4 ołtarze).Szkoda również,że nie poinformowano mieszkańców Bronowic,że już wykonano ciąg pieszy-deptak od ul.Pogodnej (długi wieżowiec) - do targu.Nie doinformowano tylko,że ten "deptak" w całości przebiega przez teren kościoła i na którym jest urządzony parking z tabliczką informującą że wyłacznie do celów kościelnych.Jest też tabliczka dla nieumiejącychczytać,że kto zaparkuje na tym "deptaku" to auto zostanie odholowane.Jest również i inna informacja,że należy parkować przodem do żywopłotu. No tak teren parafii,rządzi pleban,a wogóle to parafia jest własnością parafian a nie kościoła.Ale i tak rządzi pleban Komenda dostanie tez 200 tys. zl na dodatkowe patrole i prawie 30 tys. zl na wyposazenie patroli rowerowych. Z Z kolei Straz Miejska ma dostac 100 tys. zl na zakup samochodów.Straż miejska zakupi auta,a patroli i tak nie będzie.Jak mieszkańcom wiadomo,lubelska straż miejska ma opinię niezaradnych nierobów.A auta będą służyły na letnie wypady nad zalew celem podrywania nieletnich dziewczyn (tak jak już to miało miejsce kilka lat temu) Po co straży miejskliej dodatkowe auta?CZy po to aby było czym rozwozić magistracką korespondencję?Z bzdurną przesyłką (np plakat z zaproszeniem na kat.imprezę wiezie autem służbowym aż 3-ch strażników:kierowca,doręczyciel i ten co pilnuje kierowcę i doręczyciela (wiem co piszę) Kolejna sprawa to parking za 25 mlnów przy teatrze w budowie.Aż tyle za parking?A wogóle w pobliżu jest parking,więc po co drugi? A wogóle skąd na to pieniądze: • 81 – bilety komunikacji miejskiej (dlatego ma być taka drastyczna podwyżka cen biletów) ......... • 7 – wplywy z zysku MPWiK i LPEC (i znowu drastyczne podwyżki nas dosięgną no bo przecież będą podwyżki płac w magistracie,będą 13 i 14 pensje) • 1,1 – oplaty za cmentarze (przecież te opłaty pobierają księża zarządzający cmentarzami) A wogóle to szkoda słów.I tak będą poprawki do budżetu (jak zwykle) wiele pozycji zostanie "zdjętych".Niektóre pozycje wydatków zostały ukryte (np.koszty finansowania zachcianek kościoła,koszty pokropków,festiwali kościelnych i pielgrzymek,konserwacje i rozbudowę obiektów kościelnych....)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wydatki budzetu miasta: na 4 pozycji • 76,8 mln zl dzialalnośc Urzedu Miasta ?????!!!! co to za dzialalnosc?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie wiem skąd oni biorą ceny. Parking na 250 miejsc ma kosztować 25 000 000 zł to wypada 100 000 zł na jedno miejsce parkingowe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Akademia Golfa za ponad milion złotych, to mi wygląda że jakiś krewny urzędników nieźle na tym zarobi. Za 1 mln to można pod Lublinem zbudować prawdziwe pole golfowe anie nędzną atrapę o powierzchni 100 m kwadratowych - dla mnie to wygląda na "budkę od lodów"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ab napisał:
Przeraża mnie to troche, zwłaszcza pozycje kosztów i dochodów. [/quote] Nie ma takiej pozycji "koszty". Są wydatki.
Czy nie można części (wg zbędnych, nadwyraz dużych środków finansowych) przeznaczyć na tworzenie nowych miejsc pracy, pieniądze na staże (aby młodzi ludzie mogli jakoś budować swoje CV, zostawali tu a nie ładować kasę na ich kształcenie aby uciekali potem do innych miast). [/quote] co to są zbędne, nadwyraz duże środki finansowe? Podaj ich źródło.
Dziwi mnie jak np MUP może finansować tworzenie strony www za 50 tyś. PLN, niektóre dotacje na kulturę (jedni dostają mało i tworzą wspaniałe wydarzenia, w inne miejsca "wpompowuje się" kasę).
Tu się zgadzam, MUP-y w ogóle trzeba zlikwidować, miasto ponosi wydatki na ich utrzymanie, a skuteczność walki z bezrobociem tych tworów, jest wątpliwa. [quote] Zamiast podmosić ceny biletów zwiększmy wpływy z podatków dochodowych (dla odmiany nie podnosząc podatki a wspierając generowanie nowych miejsc pracy i rozwój Lublina)
Kolego. Wpływy z podatków dochodowych, a konkretnie UDZIAŁ MIASTA w PODATKACH DOCHODOWYCH, jest z góry ustalony % - doczytaj sobie, ja nie będę darmowo szkolił. Nie można zwiększyć wpływu z podatków dochodowych. One mogą być większe [proporcjonalnie], jak ludziska będą więcej zarabiali. na oswiatę. [quote] Nie ogarniam tego, pomimo zakończonych studiów ekonomicznych
Co TY KOŃCZYŁEŚ? Wyższą szkołę mycia czereśni?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To ostatnie "na oświatę" do wykreślenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z. Furman napisał:
Akademia Golfa za ponad milion złotych, to mi wygląda że jakiś krewny urzędników nieźle na tym zarobi. Za 1 mln to można pod Lublinem zbudować prawdziwe pole golfowe anie nędzną atrapę o powierzchni 100 m kwadratowych - dla mnie to wygląda na "budkę od lodów"
Nie ponad milion PLN na Akademię Golfa tylko dotacja 1,1 mln PLN na Akademię Golfa. Ta "Akademia" będzie dużo droższa. A to już paranoja. "5,4 mln zł miasto ma dołożyć spółce MOSiR na budowę miasteczka rowerowego, a 1,1 mln zł na akademię golfa nad Zalewem"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Powraca sprawa urządzenia placu kolo Teatru w Budowie. Aby teatr mógł działać, musi powstać obok niego parking na 250 aut. Jedynym miejscem, gdzie da się go zbudować jest miejska działka położona obok Teatru. Koszt parkingu ustalono na 25 mln zł. Samorząd województwa nie ma na to pieniędzy, chciał je wyłożyć Prezydent, ale radni się na to nie zgodzili. Teraz będzie drugie podejście. Na wykonanie projektu i rozpoczęcie prac Prezydent Żuk rezerwuje w przyszłorocznym budżecie 3 mln zł" Parking na miejskiej działce na 250 aut za 25 mln PLN. Wychodzi 100 tys. PLN za 1 miejsce parkingowe. Cudownie się dorabiać na kasie budżetowej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podoba mi się, że nareszcie do publicznej wiadomości przedostają się liczby, natomiast plany budżetowe mają w sobie coś z koncertu życzeń, przy obecnym deficycie budżetu 100 mln zł i kiepskich prognozach gospodarczych na przyszły rok.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a kiedy zostanie usunięty przystanek ze środka skrzyżowania Kraśnickiej z Raszyńską - to jest chyba jedyny taki przystanek w całej UE. Jeżeli podjadą tam dwa autobusy/trolejbusy to nawet nie można wjechać w Raszyńską - o wyjeździe z Raszyńskiej aż strach pomyśleć
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...