Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Żeby zrobić tłum, do święta zaangażowano oprócz wojska, policję straż pożarną oraz pospolite ruszenia czyli grupy rekonstrukcyjne. Na moją wiedzę, to stan liczebny, wyposażenie, wyszkolenie naszej armii jest delikatnie mówiąc złe. W samym Lublinie aktualnie służy ok 200 żołnierzy, nie mają ani jednego czołgu czy działa. Wszystko sprowadza się do tworzenia od kilku lat brygady międzynarodowej. Cała nasza armia tak wygląda. To, że w Warszawie, na defiladzie pokazano przyzwoity sprzęt, lecz jest to tylko kropla w morzu naszych potrzeb. Zdolność obronna Polski jest praktycznie zerowa. Nie liczcie na sojuszników z NATO.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Też jestem tego zdania. Fragment artykułu - Onet.pl - "Polska armia nadaje się tylko na defiladę". Cytat -Prawda o stanie polskiej armii przenika z rzadka, najczęściej za sprawą wypowiedzi emerytowanych wojskowych. Przed przeszło rokiem generał Waldemar Skrzypczak, były dowódca wojsk lądowych, zauważył, że Rosjanie dojdą do Warszawy w ciągu 3-4 dni. Przed kilkoma miesiącami generał Leon Komornicki, były zastępca szefa Sztabu Generalnego, przedstawił druzgocący raport na temat stanu obronności naszego kraju. Dowodził, że Polska jest w praktyce bezbronna: nie istnieje system powszechnego szkolenia obronnego, jednostki wojskowe są niewłaściwie rozlokowane, a obrona cywilna działa źle.Na papierze nasza armia liczy 100 tys. osób, ale większość to urzędnicy w mundurach. Eksperci nie są zgodni, ilu żołnierzy moglibyśmy wystawić w polu. Może 20 tys., a może nawet 30 tys. Ale jaka będzie ich zdolność bojowa? Nasza armia słynie z nadmiaru generałów i pułkowników oraz braku szeregowych.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
No, no - lud miał chwilowe igrzyska Zachodzi pytanie - PO CO i dlaczego tak drogo ?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
jakby nie grypy rekonstrukcyjne - nie byłoby uroczystości !
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Takie komentarze pojawiają się co roku, właśnie o tej porze, zatem kto i po co organizuje te parady ? Jest to chyba wrodzona lub nabyta cecha naszej mentalności przejawiająca się w skłonności do celebry, igrzysk czy dmuchania w odpustowy balon narodowej dumy. My nie mamy czym straszyć naszych potencjalnych wrogów, a prezentując to co mamy raczej ich rozśmieszamy.Nasza parada to dla nich maskarada. Sprzęt wojskowy udostępniony wczoraj do oglądania przyciągał uwagę dzieci i on się do tego wyłącznie nadaje. A w ogóle, to bierzmy przykład z naszego Wielkiego Brata, czy ktoś widział paradę wojskową w NY, Chicago, Los Angeles, a jeśli nie, to dlatego, że oni takich parad nie organizują bo nie mają się czym pochwalić ?.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ha,ha,ha parada wojskowa w Lublinie dla biednych.Wojsko zaprezentowało nowe modele proc i łuków,które mają odstraszyć potencjalnych wrogów.Brawo,brawo.Jesteśmy potęgą militarną w Europie.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Myślę, że środki finansowe przeznaczone na organizacją tej imprezy, której zadaniem było lansować sprawujących system, w zupełności wystarczyłyby na remont jednego schronu dla ludności cywilnej, które były budowane jeszcze w latach 50. ubiegłego wieku...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Czy przy tej okazji konieczny jest też festyn w wykonaniu nieogolonego, długowłosego, nie w pełni umundurowanego "wojska"? Te brązowe berety i przebierańcy odbierają powagę uroczystości, brakowało tylko kury z jarmarku otwierającej defiladę.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: