Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Zamiast aborcji kobiety powinny podrzucać dzieci na plebanię. Banda facetwoe w sukienkach chce decydowac o czyimś zyciu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobrze,m że księża chcą dla siebie zakazu aborcji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chore wymysły, żeby kobieta tłumaczyła się przed prokuratorem jak przypadkowo poroni? To jest jakiś absurd. Strach w ciążę zajść.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja nie poddaję się czarnej indoktrynacji. Od kiedy usłyszałem z ambony kilka politycznych opinii przestałem chodzić do kościoła. Jeśli ktoś ma potrzebę może pomodlić się w domu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wprowadzić ochronę życia od erekcji!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uważam, że zakaz dokonywania aborcji jest słuszny. Nie widzę problemu aby oddać dziecko do okna życia czy do domu dziecka. Jeżeli ja z różnych przyczyn nie potrafię się nim zająć. Może ktoś inny je pokocha, obdarzy ciepłem. Przecież możemy je oddać do okien życia, domu dziecka. W przypadku odebrania życia dziecku żadną miarą go już nie zwrócimy a może z czasem się okazać, że początkowe trudności, które wynikały z niemożności zajęcia się dzieckiem zostaną przezwyciężone. Zwróćmy uwagę na wielkich ludzi np. Fryderyk Chopin, gdyby jego matka dokonała na nim aborcji jak wielka byłaby to strata dla polskiej muzyki klasycznej. Nie chodzi tu o kwestie związane z wiarą ale o troskę o drugiego człowieka. Drugi człowiek jest dla mnie ważny więc podejmuję działania aby chronić jego życie, nie chcę, żeby stała mu się jakaś krzywda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sonda powinna zawierać także inną odpowiedź "Prawo aborcyjne powinno być zliberalizowane, tak by kobiety miały wybór".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przyzwyczajajcie się drodzy obywatele to dopiero początek...! Do niedawna o naszych losach decydowała Bruksela (z mocy Waszyngtonu), kiedyś Moskwa teraz Watykan...  Dobra zmiana, bo "boska zmiana", owieczek musi być więcej a im bardziej upośledzone tym więcej modlące... (czytaj dające cołaske...).  Kiedy Polska będzie wolna? Kiedy politycy skończy się sprzedawanie nas Polaków za dopuszczenie do koryta? Tracę nadzieję... Ja zapuściłem korzenie ale i tak zastanawiam się czy nie wyemigrować (tylko gdzie...?). Wy młodzi nie zastanawiajcie się...  Zaraz wrócą "jedyni prawdziwi polacy i patrioci" z kościołów i zostaną wylane hektolitry pomyj i wulgaryzmów za "walkę z kościołem"..! Więc miłego dnia, idę z dziećmi spędzać niedzielę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe,czy w każdym dekanacie kościół wybuduje ośrodek dla warzywek i czy zajmie się nimi z miłością i oddaniem,oczywiście finansując też odpowiedni standard życia i rehabilitację.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uważam, że zakaz dokonywania aborcji jest słuszny. Nie widzę problemu aby oddać dziecko do okna życia iczy do domu dziecka. Jeżeli ja z różnych przyczyn nie potrafię się nim zająć. Może ktoś inny je pokocha, obdarzy ciepłem. Przecież możemy je oddać do okien życia, domu dziecka. W przypadku odebrania życia dziecku żadną miarą go już nie zwrócimy a może z czasem się okazać, że początkowe trudności, które wynikały z niemożności zajęcia się dzieckiem zostaną przezwyciężone. Zwróćmy uwagę na wielkich ludzi np. Fryderyk Chopin, gdyby jego matka dokonała na nim aborcji jak wielka byłaby to strata dla polskiej muzyki klasycznej. Nie chodzi tu o kwestie związane z wiarą ale o troskę o drugiego człowieka. Drugi człowiek jest dla mnie ważny więc podejmuję działania aby chronić jego życie, nie chcę, żeby stała mu się jakaś krzywda.
Co za bzdury! Jakie okno życia dla upośledzonego płodu który umrze zanim się urodzi lub zaraz po urodzeniu, ponadto prokurator w momencie kiedy kobieta z przyczyn naturalnych poroni, zakaz ratowania życia kobiety kiedy ciąża zagraża jej życiu. To straszne, nieludzkie, chore, obrzydliwe sprowadzające kobietę do roli reproduktora bez zadnych praw. Na to zgody nigdy nie powinno być.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uważam, że zakaz dokonywania aborcji jest słuszny. Nie widzę problemu aby oddać dziecko do okna życia czy do domu dziecka. Jeżeli ja z różnych przyczyn nie potrafię się nim zająć. Może ktoś inny je pokocha, obdarzy ciepłem. Przecież możemy je oddać do okien życia, domu dziecka. W przypadku odebrania życia dziecku żadną miarą go już nie zwrócimy a może z czasem się okazać, że początkowe trudności, które wynikały z niemożności zajęcia się dzieckiem zostaną przezwyciężone. Zwróćmy uwagę na wielkich ludzi np. Fryderyk Chopin, gdyby jego matka dokonała na nim aborcji jak wielka byłaby to strata dla polskiej muzyki klasycznej. Nie chodzi tu o kwestie związane z wiarą ale o troskę o drugiego człowieka. Drugi człowiek jest dla mnie ważny więc podejmuję działania aby chronić jego życie, nie chcę, żeby stała mu się jakaś krzywda.
A twoje rozważania teoretyczno-moralne potrafią ogarnąć, że nie każde dziecko będzie Chopinem i takie dziecko może być chore albo całkiem warzywo, którego nikt nie będzie chciał albo rodzice będą czuli się zobowiązani się nim opiekować do końca życia  kosztem (też ekonomicznym) pozostałych swoich dzieci...? Czy ty zaopiekujesz się takim dzieckiem? Czy będziesz płaciła za jego opiekę? Odpowiadaj PiSi synu!!! Czy ma spędzić resztę życia w sierocińcu lub innym "przyjemnym" miejscu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co za d.....il chce skazać np.zgwałconą kobietę na jeszcze 9 miesięcy traumy!?A po urodzeniu dziecko na dorastanie z piętnem poczęcia w grzechu{doktryna kościoła},może odtrącone,niechciane,maltretowane?A co z taką matką?Kobietą z depresją,żalem itp.Siostra mojej babci została zgwałcona przez sowietów pod koniec wojny.Urodziła syna któremu nadała imię Adolf.Jej mąż bił go i znęcał się nad nim do dorosłości kiedy to uciekł z domu i nigdy już tam nie wrócił.Zatrudnił się w PGRe i zapił się w 1999r.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kościół chce pokazać jaką ma władzę i że teraz wszystko może ale czy rzeczywiście takie zakazy przyniosą skutek w postaci wzrostu demograficznego czy skażą kobiety na turystykę aborcyjną do innych krajów a te biedne ktorych nie stac na wyjazdy będą zamiast cieszyć się ciążą, żyć w strachu czy donoszę, czy urodzę i sama nie umrę. Ten rząd wprowadzi zakaz bo ulega jedynie episkopatowi ale konsekwencje dla nich i dla kosciola będą równie poważne co dla tych biednych kobiet juz w tej chwili nic nie znaczących. Wielu ludzi odejdzie z kościoła i tego im życzę bo trudniej jest nauczać, tłumaczyć a najłatwiej zakazać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brakuje trzeciego pytania : aborcja na żadanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strasznie mnie oburza, co dzieje się w tym kraju. Wyobraźcie sobie sytuację: kobieta urodziła się ze słabszym ciałem. Chce mieć dziecko, to dla przykładu. Ile jest przypadków, że kobieta poroni. Znam dwie takie osoby uwierzcie mi, "obrońcy życia", że właśnie takie kobiety, które nie znają się praktycznie 100% jak jakiś doktor nie wiedzą jak prawidłowo zachowywać się w ciąży, bo to ich np. pierwsze dziecko, albo nie dostały dobrej opieki. A tu nagle kobieta poroniła. I waszym zdaniem świetną decyzją jest to, żeby jeszcze wpakować ją za to za kratki, mimo wielkiej traumy. Czym ona zawiniła? A i lepiej żeby sobie umarła, bo płód ważniejszy. Albo żeby musiała ciągle patrzeć w oczy dziecku, którego nie kocha. Rozumiem że wasza wiara i przekonania są za zachowaniem życia, ale brońcie tych, co już istnieją, bo to czysta hipokryzja, za czym jesteście. Ludzie są różni, nie muszą mieć takich przekonań jak wy. Dajcie wybór innym. Nie każdy jest katolikiem. Państwo jest dla różnych ludzi, uwierzcie mi, że tak jest. Większą mądrością jest możliwość własnego wyboru niż zmuszanie do porodu na siłę. Odbieranie praw do stuprocentowej fizyczności kobiety przypomina niewolnictwo. Sama głęboko wierzę, ale to jest moja sprawa. Ludzie są różni, więc dajmy im wybór. I ratujmy życia, które już teraz istnieją.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dlaczego w sondzie nie mona wykazać poparcia dla pierwszego zdania
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba szanowac zycie czlowieka kosciol ma racje popieram.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a dlaczego pikieta przed ratuszem, a nie przed KURIA? to przecież czarni boją sie, aby nikt Ich nie USUNĄŁ!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Łapy precz od naszych macic - apel do księży!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
. A tu nagle kobieta poroniła. I waszym zdaniem świetną decyzją jest to, żeby jeszcze wpakować ją za to za kratki, mimo wielkiej traumy. Czym ona zawiniła? A i lepiej żeby sobie umarła, bo płód ważniejszy.
    Tak, niech idzie do więzienia bo poroniła, w końcu kobieta to nie człowiek a nadprokurator się takimi już zajmie odpowiednio. Albo niech zdycha, bo dziecko ważniejsze, to nic, że osieroci  dzieci które już posiada.     Może niedługo zaczną zamykać za stosowanie antykoncepcji?   Rolą kościoła jest wspierać kobiety a nie je gnębić. Dlaczego księża nie tłumaczą kobietom żeby nie dokonywały aborcji ale od razu chcą narzucić zakaz? Bo zakaz łatwiej wprowadzić niż przekonać kobietę aby urodziła?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...