Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Nie likwidujcie naszych gimnazjów . Tyle w nie kasy wpakowaliśmy aby kupić działki i je wybudować , dać rodzinie i znajomym pracę , a teraz co ? Na hostele dla bezdomnych mamy je przekształcić ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Reforma wejdzie, a jej odwolanie to by kosztowalo 2x tyle niz wprowadzenie nie mowiac juz o kosztach referendum. ZNP mysli tylko o swoich stolkach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może, by tak nauczyciele wreszcie zaczęli uczyć dzieci w szkołach, a nie prywatnie w domu? Likwidacja gimnazjów była w programie wyborczym PiSu i mój głos też powinien się liczyć. Zbyt dużo gimnazja namieszały. Po co produkować ciemnotę? Dodatkowy rok powinien przypaść na Liceum profilowe i Technikum. Gdyby już na etapie gimnazjum ukierunkowywano wiedzę, to był głosował wszystkimi kończynami za nim. A tak rząd PO wydłużył o rok naukę w podstawówce (6+3 lata), zamiast ośmiu. W zamian skracając naukę w szkołach, gdzie specjalizuje się uczniów. Moje gratulacje. Z drugiej strony, obecnie maturę można zrobić w rok?! Kto do tego dopuścił? Może w tej kwestii trzeba byłoby zaprotestować Związku Nadprodukcji Posad?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gimnazja nie miały na celu dobro uczniów lecz ratowanie etatów dla nauczycieli spowodowanym niż. Poziom edukacji wynika z poziomu kształcenia kadr, który jest żenująco niski a w niektórych przypadkach katastrofalny zwłaszcza gdy nauczyciel języka polskiego popełnia błędy, takie przypadki niestety bywają i te korepetycje już nawet od pierwszej klasy podstawówki, dawniej nie było do pomyślenia, na tak zwane korki chodziło się w szkole średniej. Reforma to jedyna okazja odsiać plewy od dobrego ziarna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A może, by tak nauczyciele wreszcie zaczęli uczyć dzieci w szkołach, a nie prywatnie w domu? Likwidacja gimnazjów była w programie wyborczym PiSu i mój głos też powinien się liczyć. Zbyt dużo gimnazja namieszały. Po co produkować ciemnotę? Dodatkowy rok powinien przypaść na Liceum profilowe i Technikum. Gdyby już na etapie gimnazjum ukierunkowywano wiedzę, to był głosował wszystkimi kończynami za nim. A tak rząd PO wydłużył o rok naukę w podstawówce (6+3 lata), zamiast ośmiu. W zamian skracając naukę w szkołach, gdzie specjalizuje się uczniów. Moje gratulacje. Z drugiej strony, obecnie maturę można zrobić w rok?! Kto do tego dopuścił? Może w tej kwestii trzeba byłoby zaprotestować Związku Nadprodukcji Posad?
Pan tak poważnie? JAkie PO w 1999roku? Zawiść w PiS. Nie wszystko jest winą PO. Wtedy z tego co pamiętam rządził AWS.. no aleich już nie ma a wina uska musi być. Mam najstarsze dziecko w klasie 5 i jestem przerażona zmianami  - ale na szczęście moje dziecko w najbliższej rodzinie ma świetnych nauczycieli - matematyki, historii, chemii, biologii czy angielskiego. My damy radę bez korepetycji , rozwijając nadal zainteresowania dziecka a Pana dzieci/wnuki? Aaaa przepraszam - niewykształconym narodem łatwiej się rządzi, 500+i do przodu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Gimnazja nie miały na celu dobro uczniów lecz ratowanie etatów dla nauczycieli spowodowanym  niż. Poziom edukacji wynika z poziomu kształcenia kadr, który jest żenująco niski a w niektórych przypadkach katastrofalny zwłaszcza gdy nauczyciel języka polskiego popełnia błędy, takie przypadki niestety bywają i te korepetycje już nawet od pierwszej klasy podstawówki, dawniej nie było do pomyślenia, na tak zwane korki chodziło się w szkole średniej. Reforma to jedyna okazja odsiać plewy od dobrego ziarna.
O ile odsieje.... a nie będzie szansą dla dzieci partyjnych kolegów na ciepłę posadki w szkołąch. Bo teraz standardem jest - kończę studia i mam przygotowanie pedagogiczne dodatkowo. Zlikwidujmy kartę nauczyciela - to jest problem, że kiepskieo nauczyciela nie można zwolnić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PO z PSLem upowszechniały wykształcenie średnie i wyższe, a PiS będzie upowszechniać wykształcenie "branżowe". Tyle, że to nie lata 70-te XX wieku, przemysłu nie ma, a maszyny zaczynają coraz w większym stopniu zastępować pracę człowieka. Ludzie nie naprawiają pralek, lodówek, butów wolą wywalić i kupić nowe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Towarzysz Broniarz pyskował przy okazji poprzedniej reformy. Teraz pyskuje, jak likwidowane są gimnazja. ZNP chodzi TYLKO O WŁASNE STOŁKI, a nie o dobro naszych dzieci. Strajkujący powinni zostać zwolnieni dyscyplinarnie - przecież na ich miejsce będą następni chętni, bo po likwidacji gimnazjów jest nadmiar nauczycieli (no i nadmiar dyrektorów, wicedyrektorów i sekretarek, "niestety").
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mili państwo w zasadzie macie racje, ZNP protestuje i wzywa do strajku, odejścia od szkoły i bawienie się w politykę, najlepiej poprzez referendum utrzymać gimnazja, tylko mam tytanie KTO UTRZYMA TE GIMNAZJA przy tak małej liczbie dzieci? dlaczego nie strajkowali jak za czasów PO PSL likwidowano gimnazja???? gdzie był pan Broniarz i sp. z.o.o. czyli jego dyrektorzy. mój wniosek jest prosty bez nauczycieli zrzeszonych w ZNP Pan przewodniczący nie będzie aż tyle zarabiał . I to jest jego bolączką.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może czas zrozumieć ,że szkoła nie jest dla nauczycieli tylko dla uczniów. Więc każdy się martwi o miejsca pracy ale w tym przypadku najważniejsze są dzieci. Ja wiem ,że państwo z ZNP chcą "żeby było jak było" ale czas na zmiany i czas brać się za uczenie dzieci a nie spędzanie czasu w szkołach łatwo , miło i spokojnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żadnego chaosu w tym projekcie nie ma! Stasiakowa broni stary układ! Niech Stasiakowa w końcu zrozumie. że gros społeczeństwa jest za likwidacją gimnazjów! My chcemy powrotu do starego systemu, który się sprawdzał - 8 letnia podstawówka, 4 letnie LO, 5 letnie technikum i dobre zawodówki! Stasiakowa niech już pójdzie na emeryturę i przestanie mieszać w oświatowym kotle! Swoje dzieci obsadziła na dobrych posadach - starczy! Teraz pora na zasłużoną emeryturę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najśmieszniejsze jest to że jak zwykle wypowiadają się ludzie którzy niewiele wiedzą. Chcecie dla waszych dzieci powrotu do dawnych czasów komuny PRL-u? Powodzenia tempaki, kiedy zrozumiecie swój błąd będzie z późno. To nie nauczyciele chcą pozostawienia gimnazjów tylko mądrzy, myślący rodzice, ci którzy trochę się orientują i chcą dobra swoich dzieci. PiS to nie większość tylko jakiś skrawek tempaków!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobrze że wygaszają gimnazja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
System 8+4 będzie lepszy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żadnego chaosu w tym projekcie nie ma! Stasiakowa broni stary układ! Niech Stasiakowa w końcu zrozumie. że gros społeczeństwa jest za likwidacją gimnazjów! My chcemy powrotu do starego systemu, który się sprawdzał - 8 letnia podstawówka, 4 letnie LO, 5 letnie technikum i dobre zawodówki! Stasiakowa niech już pójdzie na emeryturę i przestanie mieszać w oświatowym kotle! Swoje dzieci obsadziła na dobrych posadach - starczy! Teraz pora na zasłużoną emeryturę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może czas zrozumieć ,że szkoła nie jest dla nauczycieli tylko dla uczniów. Więc każdy się martwi o miejsca pracy ale w tym przypadku najważniejsze są dzieci. Ja wiem ,że państwo z ZNP chcą "żeby było jak było" ale czas na zmiany i czas brać się za uczenie dzieci a nie spędzanie czasu w szkołach łatwo , miło i spokojnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No dobrze że jest sonda przynajmniej tu ZNPowcy, Kodowcy, nowoczesne Ryśki mogą się wyżyć :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...