Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Co warto zobaczyć w Lublinie w grudniu?

Utworzony przez Halinka, 8 grudnia 2011 r. o 22:32
19 grudnia jadę z mężem na wycieczkę do lublina, a raczej powiem tak, że on ma do załatwienia jakieś interesy a ja mam dzień na zwiedzanie miasta. Powiedzcie mi proszę gdzie warto iść? nie ukrywam, że chciałabym zahaczyć o jakieś muzea, ciekawe, niebanalne wystawy. Mieszkam w małym mieście, gdzie szczytem rozrywki jest kino, żadnych wydarzeń kulturalnych i tego mi brakuje...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przynajmniej nie interesuje Cię to co 80% kobiet - zakupy, tylko coś normalniejszego, z czego można coś wyciągnąć. Lublin jest u mnie wysoko jeśli chodzi o polskie miejscowości, warto zwiedzić tam zamek oraz przejść się starymi ulicami tego miasta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kilka lat temu studiowałam w Lublinie, więc zdążyłam troche poznać to piekne miasto. Miejscem, które zawsze mnie urzekało jest Stare Miasto, te kamieniczki, wybrukowane uliczki, niesamowity klimat. Lubiłam też przechadzac sie po Placu po Farze z fundamentami jakiegos kościoła, nie pamiętam jakiego niestety. No i warto odwiedzic muzeum na Majdanku, upamietniające ofiary II wojny światowej pod okupacją niemiecką, ale to juz dla ludzi o mocnych nerwach. Byłam tam na wycieczce z liceum i pamiętam, ze strasznie przeżyłam tę wizytę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lublin to piekne miasto, naprawde samo stare miasto jest piekne zamek lubelski, kaplica swietej trojcy, plac litewski, plac lokietka, palac czartoryskich, parysow... naprawde mnostwo rzeczy godnych zobaczenia !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O właśnie, Majdanek powinien się również znaleźć u Ciebie na liście. A wystawy związane z dziedziną technologii, designem interesują Cię? Chyba coś takiego będzie jeszcze w tym roku w Lublinie organizowane.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a 15 grudnia w lublinie bedzie fajna wystawa technologiczna, jezeli oczywiscie Cie interesuja takie rzeczy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i zapomniałam napisać właśnie o Placu Litewskim, na którym ciągle odbywają się jakieś imprezy kulturalne, tylko teraz chyba nie sezon na takie atrakcje. A zaraz naprzeciwko Bramy Krakowskiej ustawiana jest co roku szopka bożonarodzeniowa z żywymi zwierzętami, zawsze lubiłam chwilę się zatrzymać i popatrzeć jak ucieszone dzieciaki karmią je sianem Wczoraj byłam w Lublinie, to jeszcze jej nie było, ale do 19-go może już rozstawią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co do lublina, to polecam jeszcze muzeum wsi lubelskiej no i jest mnostwo wydarzen kulturalnych, o ile lubisz tego typu rzeczy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hehe Muzeum Wsi Lubelskiej to stały punkt wycieczek szkolnych w moim regionie, wiec musisz uważać, żeby na takową nie trafić, bo Cię dzieciaki rozdepczą Miska, a co to dokładnie za wystawa? Ona tylko jeden dzień trwa? 15 to czwartek, będę w pracy niestety
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ta wystawa o której pisałam to "Mindware. Technologie dialogu – post scriptum". Wiadomo, ze nie kazdego to interesuje, ale jak ktos jest ciekawy to polecam, bylam kiedys na podobnej, na ta niestety nie mialam jak pojsc. Tu masz link, bo nie chce mi sie pisac o co w tej wystawie chodzi ;p http://www.culture.pl/pkpp-kalendarz-pl-id/-/eo_event_asset_publisher/U9eO/content/wystawa-mindware-technologie-dialogu-%E2%80%93-post-scriptum
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nawet nie wiedziałam, że tyle będę miała do zwiedzania, dzięki a na Majdanek jakim autobusem dojadę? i gdzie dokładnie ta wystawa? na zamek pójdę na pewno, na starym mieście gdzieś w podziemiach coś podobno jest do zwiedzania, ale nie wiem co?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na Majdanek zwykle dojeżdżałam z Lubartowskiej trolejbusem 156, Lubartowska jest niedaleko PKS, wiec dość dobre połączenie. Doczytałam o wystawie, 15.12 jest otwarcie a sama wystawa potrwa aż do lutego, więc na pewno skorzystam Ma być w Warsztatach Kultury na ul. Popiełuszki, ale nigdy nie byłam w tych rejonach, wiec nie powiem Ci jak tam dojechać, bo sama nie wiem za bardzo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moja koleżanka była w Lublinie i polecała mi Teatr Muzyczny oraz przepiękny ryneczek.Niestety jeszcze nie odwiedziłam Lublina,ale na pewno tam się wybiorę.Teatr znajduje się na ulicy Marii Curie-Skłodowskiej 5,sztuk jest wiele,ale warto iść na Skrzypka na Dachu:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Byłam na Skrzypku , ale to było wieki temu, w sumie jeszcze jako dziecko w szkole podstawowej, wtedy nie zrobił na mnie większego wrażenia, ale teraz chetnie obejrzałabym go jeszcze raz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co do Teatru Muzycznego to też serdecznie polecam jeżeli ktoś chociaż troszkę się tym interesuję to gwarantuje, że będzie zadowolony Ja osobiście intetesuję się aktorstwem, więc jak dla mnie bajka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W podstawówce pójście do Teatru nie było czymś wyjątkowym.Traktowało się to nawet jako przymus.Nie dziwię się,że mało pamiętasz;) Również mnie kusi ten Skrzypek,w sensie pójścia na Niego.A może ktoś słyszał także o nnych sztukach wartych uwagi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiem, że aktualnie grają "Pana Twardowskiego", w tą niedzielę chyba była premiera, ale nie miałam okazji być, bo w sobotę wróciłam juz do domu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale taki sztuki z reguly wystawiaja przez dlugi okres czasu. Ja trzy lata temu bylam w krakowie na spektaklu 'cale zycie glupi' i wystawiaja go do tej pory co jakis czas takze nic straconego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
miska napisał:
ale taki sztuki z reguly wystawiaja przez dlugi okres czasu. Ja trzy lata temu bylam w krakowie na spektaklu 'cale zycie glupi' i wystawiaja go do tej pory co jakis czas takze nic straconego.
Wiem, ze długo, ale nie wiem kiedy będę miała okazje byc znowu w Lublinie. Dopóki studiowałam, to byłam prawie co tydzień a teraz jakos cieżko się wyrwać jak człowiek pracuje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co prawda to prawda.. szkola i studia to jest bajka, ale jak czlowiek zacznie pracowac, to juz koniec z wonym czasem, z wyjazdami.... przekichane.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...