Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Co z tym fotoradarem w śmietniku? To może być zabronione

Utworzony przez krzesimir, 14 października 2009 r. o 07:36 Powrót do artykułu
Policja powinna działać przede wszystkim skutecznie,by zapewnić przestrzeganie prawa . To nie są zawody sportowe,gdzie warunki rywalizacji muszą być jednakowe. Śmieszy mnie tłumaczenie kierowców przekraczających prędkość, a to zła jakość dróg ,a to szeroka droga więc dlaczego ograniczenie. Coś chyba z psychiką nie tak...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak to jest? Nasi kierowcy za granicą jeżdżą bardzo kulturalnie,przestrzegają ograniczeń a w kraju nie za bardzo. Wynika z tego,że mandaty są za niskie albo chcą okazać pogardę dla innych użytkowników. To takie polskie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mogą byc ukryte te fotoradary ale tam gdzie jest potrzeba i jest zagrożenie a nie na ulicach na jakich je stawiają na nich powinno byc 70 a nie jak np filaretów okresowo pojawia sie 30 lub 40 i wtedy stoi radar lub osedlowe ulice zapraszam na Wyżynną policje ,ciasno łuk 20 30 to max a nieraz uciekalem na krawężnik bo idiota robi sobie rajdy bo leci 70 i sprawdza czy sie zmieści ,czego nie czepią sie motocyklistów jak sie ścigają na Jana Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to nie drogówka tylko śmieciówka, ten talen co to wymyslił powinien pracowac w kom-eko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://przymierzsie.pl/projekty/projekt83.php - zaglądaj codziennie, każdy Twój głos to szansa dla Lublina!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Powinniśmy mieć świadomość, że przepisów prawa ruchu drogowego nie można traktować ulgowo" - no to widać, że pani rzecznik nie wie co mówi i zaprzecza temu co robią jej koledzy z drogówki Skoro przepisów prawa ruchu drogowego nie można traktować ulgowo, dlaczego więc obok partrolu drogówki MOŻNA przejchać BEZ KONSEKWENCJI z włączonymi przecimgielnymi w pogodny dzień, lewym pasem, oraz zmienic pas bez sygnalizacji kierunkowskazem ??!!! (takie sytuacje widziałem na własne oczy) Dlaczego policja zwraca uwage TYLKO I WYŁACZNIE na prędkość ?? To wkoncu można traktowac te przepisu ulgowo czy nie. A jeśli nie to mozę wyciągnąc służbowe konsekwencje od policjantów tórzy traktuja ULGOWO przepisy prawa o ruchu drogowym !! rozmawiałem kiedys z policjantem który stojac w VW Passacie przy AL. Smorawińskiego w Lublinie łapał kieroców którzy p[rzektoczyli prędkość. Na moje pytanie dlaczego nie zatrzymał BMW 5 kombi które przejechało obok z właczonymi przednimi przecimgielnymi w pogodna noxc odparł że " On ma kontrolowąc prędkość" - to jak Pani rzecznik, mozna traktowac ulgowo te przepisy czy nie ??!! Co więcej dlaczego policyjne radiozowzy mogą dowolnie łamać przepisy dot. ograniczenia prędkości jadąc BEZ włączonych sygnalów świetlnych i dzwiękowych ?? (na własne oczy widziałem - bo za nim jechałem) jak oznakowana policyhna Kia Ceed łamała wszelkie ograniczenia prędkosci (do Doruchuczy wjechali z prędkoscia ok. 70-75 km/h wczesniej przed słupem fortoradaru nawet ie zwolnili jadąc ok 90 km/h na ograniczeniu do 70 km/h) jadąc do Dorohuczy aby ustawić sie w zatoce przystankowej i łapać za ... przekroczenie prędkości !!! To co są równi i równiejsi ??!! Dlaczego w koncu fotoradary nie są ustawiane koło szkół (np. ulica Kosmowskiej na Czechowie, czy Elsnera), lub na alejkach osiedlowych gdzie dookoła chodzą ludzie tylko na bezpiecznych wyremontowanych szerokich wylotówkach z miasta ?? Przepraszam ale jakie zagrożenie stwarzam jadac 90km/h po Al. Witosa gdzie obok NIE MA chodników, przejśc dla pieszych a skrzyżowania są bezkolizyjne?? jakie zagrożenie stważam jadąc 120-130 km/h po obwodnicy Piask która spełnia wszelkie warunki drogi ekspresowej a i do autostrady brakuje jej tylko tel. alarmowych. Czy przypadkiem nie większe zagrożenie na takiej drodz estwarza kierowca zmieniajacy pas bez kierunkowskazu, lub jadący LEWYM pasem i blokujący ruch (200 zł mandatu i 2 pkt)?? To wszystko jest chore !!! Osobnym tematem są znaki i ich ustawienie. Po co było wywalac grube miliony zł na przebudowę Al .Sp. Pracy gdy przez przebudową po jej nierówniej i jednopasmowej nawierzchni mozna było jeździć ... 50 km/h czyli tyle co po jej przebudowie ?? Opisywałem juznie raz drogę z Lublina na Lubartów i bezsensownie poustawiane ograniczenia prędkosci przy tej drodz estojace. Te ograniczenia powodują że z prędkoscią 90/100 km/h na odcinku 20 km można jechac tylko prze zok. 7 km. reszta to ograniczenia prędkosci. Przeciez to uczenie ludzi braku szacunku do prawa !!! Kto bedzie przestrzegał durnych ograniczeń??!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
najśmieszniejsze jest to, że sama "policja" nie przestrzega przepisów ruchu drogowego !!!!!!!! sam widziałem, a zapewne nie tylko ja, ja oznakowane radiowozy ( bez włączonych kogutów ) jadą o wiele szybciej niż pozwalają przepisy. I co , nić "im" wolno . ŻENADA !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CIONGNIEŚMIECIA DO ŚMIECIA,BRAWO MPOLICJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja uważam że w ogóle fotoradary jak i patrole nie powinny być ukryte! trzeba to ukrócić.. W przepisach jasno jest napisane że patrol policji musi stać w widocznym miejscu... i właśnie tak tylko jest napisane... policjanci stają za zakrętami, lub między zaparkowanymi samochodami i podnoszą klapę bagażnika lub maskę i nie widać że to stoi policja! kilkakrotnie miałem taką sytuację że dopiero jak zobaczyłem policjanta który mnie zatrzymuje to dostrzegłem radiowóz.. może należy i policjantom dawać mandaty za takie postępowanie ?? Jeśli chodzi o fotoradary to zgadzam się z opiniami innych kierowców, mogą być ukryte, ale w miejscach szczególnie niebezpiecznych.. nasze drogi są fatalne, to nie podlega żadnej dyskusji!, samochody są coraz szybsze i lepsze.. a ograniczenia coraz mniejsze... nie wiem kto odpowiada za stawianie znaków ale idę o zakład że sam łamie swoje ograniczenia... uważam że przy ograniczeniu do 70, spokojnie można jechać 90! Jak podają w raportach że najwięcej wypadków, kolizji powodują kierowcy którzy mają krótko prawo jazdy, i to święta prawda, zdają prawo jazdy za grosze kupują samochód i szaleją.. może zwrócić uwagę na szkolenie przyszłych kierowców.. mówi się że w Niemczech czy innych krajach mają super drogi i nie mają takich ograniczeń... ale wypadki też są i jakoś policja się nie wygłupia i nie robi takich szopek.. Ja uważam że przyczyna takiego stanu rzeczy leży po stronie ludzi którzy rządzą naszą Polską.. ja bym wymienił ich wszystkich zmniejszył im wypłaty do takich jakie my zarabiamy i w tedy każdy by myślał jak i co zrobić żeby było lepiej.. bo obecnie to oni tylko się kłócą, wyciągają swoje stare brudy i ciągną żeby jak najwięcej zyskać!! takie jest moje zdanie i nie wiem czy ono się w ogóle zmieni...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słuchajcie ! To może filmujmy panów policjantów jeżdżących "zgodnie" z przepisami i zasypmy panią rzecznik tymi filmikami. Ciekawe co wtedy powie ? Spaliły się żarówki w kogutach - hahahahahahahaha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marcel napisał:
"Powinniśmy mieć świadomość, że przepisów prawa ruchu drogowego nie można traktować ulgowo" - no to widać, że pani rzecznik nie wie co mówi i zaprzecza temu co robią jej koledzy z drogówki Skoro przepisów prawa ruchu drogowego nie można traktować ulgowo, dlaczego więc obok partrolu drogówki MOŻNA przejchać BEZ KONSEKWENCJI z włączonymi przecimgielnymi w pogodny dzień, lewym pasem, oraz zmienic pas bez sygnalizacji kierunkowskazem ??!!! (takie sytuacje widziałem na własne oczy) Dlaczego policja zwraca uwage TYLKO I WYŁACZNIE na prędkość ?? To wkoncu można traktowac te przepisu ulgowo czy nie. A jeśli nie to mozę wyciągnąc służbowe konsekwencje od policjantów tórzy traktuja ULGOWO przepisy prawa o ruchu drogowym !! rozmawiałem kiedys z policjantem który stojac w VW Passacie przy AL. Smorawińskiego w Lublinie łapał kieroców którzy p[rzektoczyli prędkość. Na moje pytanie dlaczego nie zatrzymał BMW 5 kombi które przejechało obok z właczonymi przednimi przecimgielnymi w pogodna noxc odparł że " On ma kontrolowąc prędkość" - to jak Pani rzecznik, mozna traktowac ulgowo te przepisy czy nie ??!! Co więcej dlaczego policyjne radiozowzy mogą dowolnie łamać przepisy dot. ograniczenia prędkości jadąc BEZ włączonych sygnalów świetlnych i dzwiękowych ?? (na własne oczy widziałem - bo za nim jechałem) jak oznakowana policyhna Kia Ceed łamała wszelkie ograniczenia prędkosci (do Doruchuczy wjechali z prędkoscia ok. 70-75 km/h wczesniej przed słupem fortoradaru nawet ie zwolnili jadąc ok 90 km/h na ograniczeniu do 70 km/h) jadąc do Dorohuczy aby ustawić sie w zatoce przystankowej i łapać za ... przekroczenie prędkości !!! To co są równi i równiejsi ??!! Dlaczego w koncu fotoradary nie są ustawiane koło szkół (np. ulica Kosmowskiej na Czechowie, czy Elsnera), lub na alejkach osiedlowych gdzie dookoła chodzą ludzie tylko na bezpiecznych wyremontowanych szerokich wylotówkach z miasta ?? Przepraszam ale jakie zagrożenie stwarzam jadac 90km/h po Al. Witosa gdzie obok NIE MA chodników, przejśc dla pieszych a skrzyżowania są bezkolizyjne?? jakie zagrożenie stważam jadąc 120-130 km/h po obwodnicy Piask która spełnia wszelkie warunki drogi ekspresowej a i do autostrady brakuje jej tylko tel. alarmowych. Czy przypadkiem nie większe zagrożenie na takiej drodz estwarza kierowca zmieniajacy pas bez kierunkowskazu, lub jadący LEWYM pasem i blokujący ruch (200 zł mandatu i 2 pkt)?? To wszystko jest chore !!! Osobnym tematem są znaki i ich ustawienie. Po co było wywalac grube miliony zł na przebudowę Al .Sp. Pracy gdy przez przebudową po jej nierówniej i jednopasmowej nawierzchni mozna było jeździć ... 50 km/h czyli tyle co po jej przebudowie ?? Opisywałem juznie raz drogę z Lublina na Lubartów i bezsensownie poustawiane ograniczenia prędkosci przy tej drodz estojace. Te ograniczenia powodują że z prędkoscią 90/100 km/h na odcinku 20 km można jechac tylko prze zok. 7 km. reszta to ograniczenia prędkosci. Przeciez to uczenie ludzi braku szacunku do prawa !!! Kto bedzie przestrzegał durnych ograniczeń??!!
To nie do końca tak. W cywilizowanych(komunikacyjnie) krajach na drogach osiedlowych czy w pobliżu szkół buduje się poprzeczne garby i skrzyżowania równorzędne,ewentualnie malutkie ronda co skutecznie wymusza zmniejszenie prędkości. Co do kontroli policyjnych,również prowadzone są pod kątem jednego przewinienia np.sprawdzają tylko trzeźwość,nie pytając nawet o dokumenty.Chyba,że we krwi mamy promile alkoholu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę że każdy z tych 1300 powinien wnieść odwołanie do od tego mandatu. Lub grupowo złożyć wniosek do sądu... Policja coraz częściej czuję się bez karnie , a większość ludzi ,po prostu ich się boi .... Jakieś dwa tygodnie czytałem że przyjęcia do KWP zostały wstrzymane z powodu braku funduszy ... może tak latają sobie dziurę finansową ... Moim zdaniem skoro chcą chować sobie radar 50-100 m przed powinni postawić znak z ostrzeżeniem o kontroli prędkości w tedy wyłapali by sobie delikwentów którzy lekceważą przepisy , a nie pospolitych kierowców którzy czasem o 8 km/h przekroczą prędkość ... Tak na marginesie na 1300 osób ciekawe ilu policjantów się tam znalazło i czy uregulują należność za przekroczenie prędkości
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w sierpniu wracałem z nad morza, spotkałem po drodze 3 fotoradary na trójnogach, wszystkie były widoczne z pona€d kilometra, i przy każdym stał oznakowany radiowóz. to się nazywa prewencja. Nasi w lublinie urządzili sobie polowanie z nagonką.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Postawmy sprawę jasno! Albo policja ma zarabiać kasę i szukać tylko sposobów aby nabić mandatów, co nie jest czymś trudnym! Albo może niech się trochę bardziej wysili i szuka sposobów na działania prewencyjne! W końcu żyją z naszych podatków i płacimy im NIE za zabawę w chowanego tylko za naszą ochronę!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Policja wiadomo nie zawsze ma racje no ale jak dochodzi do dewastacij takich radarów to lepiej aby wszedł przepis ukrywania ich w smietniku A kierowcy powinni caly czas miec sie na bacznosci ze jest to jezdnia i trzeba ostrożnie jezdzic
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KOlego mas zracje co do tego ze w normalnych krajach koło szkół buduje siepoprzeczne garby, przewezenia małe rondka które wymuszja zwojnienie ale u nas TEGO NIE MA !! A wiec skoro nie ma to moze własnie tam postawić przenośny fotoradar, aby dzieciakom zapewnić bezpieczna drogę do szkoły i wyłapać PRAWDIWYCH piratów. Naprawde nie jest piratem ten kto jedzie 70 km/ na Al. Sp. Pracy tylko ten kto jedzie te 70 koło szkoły. Co się tyczy kontroli policyjnych. Spróbuj w Niemczech jechac lewym pasem autostrady- polcja wyrośnie jak zpod ziemi. Spóbuj jechać z włączonymi przecimgielnymi. Momentalnie zostaniesz zatrzymany i upomniany. A u nas?? U nas puki nie przekroczysz prędkości mozesz robic na ulicy wszystko i będzie o.k. - policja na ciebie uwagi nie zwróci. Pozatym policja tak bardzo demonizuje tę predkoś,. więc ja widze najprostsze z możliwych rozwiązań - Niech policja wystąpi z projektem ustawy ZAKAZUJĄCEJ sprzedaży i rejestrowania samochodów z silnikami o mocy powyzej 40 KM i niech obowiązkowe bedzie elektroniczne ograniczenie prędksci max. do np. 110 km/h w każdym pojeździe. Proszę bardzo niech policja wystąpi z projektem takich zmin i niech sejm to uchwali. Jesli naprawde prędkosc jest jedyna przyczyna wypadków jestem gotów się zgodzić na coś takiego. Tylko probelm w tym że ani policja ani sejm by sie na to nie zgodzili, wiedząc, że przestanie do nich płynąc strumień darmowej kasy, a wypadki jak były tak są Ale robienie takich cyrków jak w tej chwili, z wstawianiem fotoradaru do śmietnika włacznie jest po prostu śmieszne i podważa i tak już bardzo mocno nadszarpnięte zaufanie do policji. Policja drogowa MA POMAGAĆ na drodze. Tymczasem ja widząc patrol drogówki nie czuję sie ani troche bezpieczniej wiedząc, że zamiast zatrzymać prawdziwych piratów jadących lewym pasem, rażących przeciwmgilenymi, czy zmieniajacych pas bez kierunkowskazu zatrzyma kierowcę który wyprzedził mnie na Al. witosa jadąc 90 km/h i naprawde w niczym mi ta swoją prędkoscią nie zagroził.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CZYLI WSZYSCY POPIERAMY BEZPRAWIE? NAWET POLACY KATOLICY?W CYWILIZOWANYCH KRAJACH JEŻDŻĄ UCYWILIZOWANI LUDZIE PRZESTRZEGAJĄCY PRZEPISÓW.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jest jeszcze jeden temat, kupowanie fotoradarów przez gminy. Niedawno był artykuł na ten temat. Wystarczy powołać straz gminną ( ze 2 osoby ) kupić fotoradar i już jest maszynka do robienia pieniędzy. Nawet jeden z burmistrzów powiedział wprost, że uchwalając budżet gminy plnują wpływy z mandatów, a fotoradary nie zawsze stoją tam, gdzie powinny poprawić bezpieczeństwo. TO JEST PATOLOGIA !!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lepiej by było chwalić się ilością zatrzymanych sprawców przestępstw. Tu mają pole do popisu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czy mamy jeździć zgodnie z przepisami wszędzie, 1/czy tylko tam gdzie stoją radary lub policja z suszarkami? 2/Czy potrzebne są ograniczenia prędkości?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...