Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Codzienność w PRL: kolejki, brud i alkohol. W Kraśniku istniało 30 melin

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 25 grudnia 2016 o 17:37 Powrót do artykułu
autor chyba w III rp za dużo ćpał albo kocha kurupla
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Tylko spojrzałem na artykuł i natychmiast w oczy rzucił się " bród ". Czy znajomość ortografii boli ( pamiętacie wpis o "bulu") ? Nie warto czytać takich artykułów.
0
Dzisiaj podobnie,śmierdzące,obźlizgłe wędliny,kurczaki pompowane antybiotykami,rosną w kilka tygodni,owoce zatrute na start około 20 oprysków od grzyba,pleśni i robactwa,przetwory mleczne faszerowane chemią z datą ważności na kilka lat,pieczywo pompowane pleśnieje moment,trociny,chleb nie przypomina chleba na zakwasie mrożone ciasto beeeee,tylko ładne opakowania z trucizną w środku,konserwy z GMO,soja modyfikowana,etykiety oszukujące klientów,oleje zatrute chemikaliami,onkologie pękają w szwach to już epidemia raka,kolejki do lekarzy na parę lat,operacje zaćmy,endoprotezowania w Lublinie około 10 lat ,,dobrobyt,, trochę obiektywnie pismaku,zapraszam w kolejkę do specjalisty pierwsza z brzegu przychodnia na ul Staszica i weź aparat fotograficzny,czekam,eutanazja ukryta,cieszcie się emeryci,was już nie leczą lekami normalnymi,tylko witaminami,bo się nie opłaca pozdrawiam autora
0
Biedny KOdziarz chciałby wymazać tę część historii Polski, bo nijak nie pasuje do "kultury" lansowanej przez ówczesny aktyw.
-1
Wydaje mi sie, że naukowcy z IPN prezentują margines, które wtedy istniał za obowiązującą codzienność. Ja trochę prl pamiętam, opowiadali mi rodzice i dziadkowie, ale takich relacji nie słyszałem
0
To najważniejsze brud  czy bród polonista się znalazł, módl się człeku aby wasz ukochany rząd nie zawrócił do lat 70-80, chociaż wam się to należy
0
Ja pamiętam, kolejki po wszystko..też po papier toaletowy,i brudne toalety,kartki, znam to z autopsji nie z opowiadań rodziców,były sklepy ..za żóltymi firankami dla wybrańców,gdzie mogli kupić wszystko, ale normalny Polak musiał odstać,to były bardzo trudne czasy,luksusem były tzw wyroby czekoladopodobne
0
Za to dzisiaj mamy w brud pseudo magistrów, którzy są niedouczeni. Ciekawe jak temu pokoleniu bulów udawało się zdać maturę?
0
proszę dzieci resortowe o nie komentowanie tego tematu, g....o wiecie o tamtych czasach
1
może tak dla równowagi coś o codzienności w II RP. ale takiego zwykłego człowieka
0
No patrzcie jaka kolejka do KSIĘGARNI koło Europy,obecnie nawet do monopolowego takich nie ma ,chyba,że otwarcie nowego hipermarketu.
0
Jak naczelnik wdroży swoją wizję to dopiero będzie DOBROBYT.
0
ta kolejka to za 7 tomem encyklopedii
0
Ale jaka dobra muza w Lbn była w latach 80 Patologia Ciąży, Hymen, Amen
0
Niby dr hab a czoło niskie i oczy tęskniące za rozumem
0
Czy w tym politycznym instytucie, bo na pewno nie naukowym powstał już dział propagandy kierowanej przez obecnie rządzących, bo połowę z tych "doktorów" Murków wypisują stek bzdur, a druga połowa u ojca w jajkach pływała lub s..a w pieluchy
0
Czy w tym politycznym instytucie, bo na pewno nie naukowym powstał już dział propagandy kierowanej przez obecnie rządzących, bo połowę z tych "doktorów" Murków wypisują stek bzdur, a druga połowa w tym czasie u ojca w jajkach pływała lub s..a w pieluchy
0
Biedny ten kraśnik w moim miasteczku było ok. 70 melin i wszystkie zakłady pracy zostały. Cóż brak przedsiębiorczości. Natomiast autorka niech żadna o rzetelność podczas przygotowywania tekstu.
0
Koleg dojeżdzał pksem do szkoły i czesto opowiadał, jak robotnicy jadąc do pracy i wracając byli wicznie pjani. PRL to permanentne chlanie wódy, podobnie jak u ciemięzyciela w republice rad.
0
Czekamy na pikantne szczegóły z rodowodów synków i wnusiów obecnych samorządowców. Nazwiska aż się proszą o uzupełnienie życiorysu w Wikipedii.
0
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: