Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
jarosław napisał:
a ja polecam pociąg - bilet ulgowy kosztuje 18zł, normalny ok 30zł, a pociągiem jedzie się 2:30, bez względu czy są korki czy nie
37 zł... a 2:30 to on jedzie według rozkładu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taa.. najlepiej jak by jeździli z prędkością PKS'ów pff.. Jeżdżę busem bo chcę się szybko dostać do Warszawy. Dla mnie 2,5h to zaleta a nie wada.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uwzięli się na Contbusa i tyle. Teraz to już tylko busami Misiura będzie można dojechać w miarę ok do Wawy. Antrans jeździ z Krasnegostawu i przyznam, że już dawno ich busa nie widziałem, Bigbus zatrzymuje się po drodze na 20 minut, PKS czasem potrafi podstawić taki autobus, że się odechciewa, a o pkp szkoda nawet pisać. Contbus miał najwięcej połączeń, dość wygodnych, kierowcy byli kulturalni, a jechali jak osobówki. Ja jadąc busem raz czułem, że kierowca przegina, ale to było na innej trasie, a w contbsie jakoś zawsze mieściło się to w granicach rozsądku. Pozatym jak na Trakcie Brzeskim są korki to bus zjeżdża wcześniej np.w ul. Wał Międzeszyński i nie pcha się w największy korek żeby jechać 4h albo i dłużej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe dlaczego nikt z "mądrych" nie zastanowi sie ze trasa Lbn-Wwa to ok 170Km, czas przejazdu to 3h i 20 min czyli ŚREDNIA PRĘDKOŚĆ Z JAKA MAJA WG nich jechac busy to TYLKO ok 50km/h. Pokażcie mi czlowieka który jedzie z taka predkoscia tą trasa. To nie wina przewoznikow ze tak jezdza. Zastanówcie się.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jon napisał:
za komuny do każdej wsi można było dojechać autobusem, teraz ludzie maja problemy z dojazdami do pracy. więc nie przesadzaj
Komuny to ty chyba na oczy nie widziałeś, i nie wiesz ile czasem trzeba było zapieprzać do przystanku. To, że miałeś przystanek pod chałupą, to nie znaczy, ze wszyscy tak mieli. I nie wiesz tez jakie wtedy były kłopoty z dostaniem sie do przepełnionych autobusów. I nie wiesz na jaką samowolkę pozwalały sobie wtedy PKS-y.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak chcesz psa uderzyć, to zawsze kij znajdziesz. Jeżdżę niemało swoim samochodem, ale do Warszawy jeździłem kilka razy z Contbusem i uważam, że kierowcy jeżdżą BEZPIECZNIE. Jeśli ktoś pisze, że jeździ zawsze tylko tak, jak nakazują przepisy, to ja jemu nie wierzę. Nie w Polsce. Ja myślę, że ta cała nagonka na firmę to z tego powodu, ze nie "dogadali się" z urzędnikami albo konkurencja działa. Nie może jakością taboru i usług dorównać Contbusowi, to podp.er.ala.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polaczki. wydaje się wszystkim, że wszyscy są skorumpowani i wszyscy jeżdżą nieprzepisowo. i stąd taka rzeczywistość, jaką codziennie oglądamy wokół nas. wsiadamy za kierownicę i myślimy: "a tam, pozap.er.alam, bo każdy przecież przekracza prędkość", a w innych sytuacjach: "nie zapłacę podatku, bo przecież wszyscy kradną". a później dziwimy się: "czemu tyle wypadków?", "czemu takie dziury w budżecie?" trzeba po prostu zacząć od siebie. ciekawe, że nikt nie pomyślał, że obecne władze urzędu mogą nie być skorumpowane i mogą chcieć naprawić błędy popełnione przez urzędników w przeszłości. co do średniej prędkości: 50 km/h. no cóż... polskie drogi na taką pozwalają, to z taką należy jeździć. nie rozumiem problemu. kiedy jeżdżę prywatnym, osobowym, samochodem na długich trasach w Polsce, gdzie kawałkami jadę autostradą, kawałkami drogami ekspresowymi, śr. prędkość wychodzi mi zwykle pomiędzy 60 a 70 km/h.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odwoła się na pewno, do SKL, potem do WSA i do NSA i w końcu wygra, jeździ wg obowiązującego go rozkładu. Jedyna metoda to: co Contbus to videorejestrator z tyłu i punkty, tym sposobem szybko zabraknie kierowców, a w przypadku przepisowej jazdy kara za nie przestrzeganie rozkładu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mindex napisał:
Polaczki. wydaje się wszystkim, że wszyscy są skorumpowani i wszyscy jeżdżą nieprzepisowo. i stąd taka rzeczywistość, jaką codziennie oglądamy wokół nas. wsiadamy za kierownicę i myślimy: "a tam, pozap.er.alam, bo każdy przecież przekracza prędkość", a w innych sytuacjach: "nie zapłacę podatku, bo przecież wszyscy kradną". a później dziwimy się: "czemu tyle wypadków?", "czemu takie dziury w budżecie?" trzeba po prostu zacząć od siebie. ciekawe, że nikt nie pomyślał, że obecne władze urzędu mogą nie być skorumpowane i mogą chcieć naprawić błędy popełnione przez urzędników w przeszłości. co do średniej prędkości: 50 km/h. no cóż... polskie drogi na taką pozwalają, to z taką należy jeździć. nie rozumiem problemu. kiedy jeżdżę prywatnym, osobowym, samochodem na długich trasach w Polsce, gdzie kawałkami jadę autostradą, kawałkami drogami ekspresowymi, śr. prędkość wychodzi mi zwykle pomiędzy 60 a 70 km/h.
albo nie umiesz jezdzic i mowisz ze tylko 50km/h da sie jechac albo jezdzisz fiatem 126p
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ej ludzie co wy piszecie,dla was nie jest wazne zdrowie i zycie tylko zeby w 2 h dojechac do stolicy? ja w zyciu bym busem nie wybral sie do wawy, pedza jak wariaty, wszystkie osobówki mijają,wole stac juz w pociagu ale miec pewnosc ze dojade caly
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mindex napisał:
po pierwsze: co ma do rzeczy fakt, że inni kierowcy jeżdżą nieprzepisowo? chcesz ich poznać, to się zarejestruj na serwisie randkowym albo coś. ale skoro koniecznie chcesz mieć to na tacy, to podam Ci przykład z nieco innej trasy, która częściowo pokrywa się z tą: autobusy PKS Puławy m. in. z Tomaszowa Lub. do Kłodzka (przez Lublin i Wrocław) oraz BUSY (wyobraź sobie), nie pamiętam, jakiej firmy, do Krakowa. po drugie: ja też jeździłem innymi busami i potwierdzam, że też jechali szybko. ale inni podporządkowali się decyzji urzędników i obecnie mają w rozkładzie inny czas, jak jest w praktyce - nie wiem, ale pewnie odpowiednie służby mogą to sprawdzić i pewnie sprawdzają. pociągi są droższe: ja wolę za komfort zapłacić więcej. komfort bezpiecznej jazdy po trzecie: bzdura. skoro bowiem jeżdżą po Lublinie i Warszawie jak reszta, to jakim CUDEM wyprzedzają na Ostrobramskiej czy Trasie Łazienkowskiej całą masę innych aut? przecież jadą tak jak RESZTA! po czwarte: a gdzie Cię niby ktoś obraził? nie umiesz czytać ze zrozumieniem (ani artykułu, ani tego, co napisałem, to trudno. a wytknięcie Ci faktu nie jest obrażeniem Cię) po piąte: przeczytaj artykuł raz jeszcze. a później jeszcze raz. po szóste: większość ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w Polsce to pewnie też ludzie z rodzinami i małymi dziećmi. włącz radio, tv, poczytaj gazety: "pijany kierowca wiózł dzieci", "pijana matka wiozła dziecko bez fotelika" i tak dalej i tak dalej. czy wg Ciebie jak ktoś ma rodzinę, czy dziecko, to znaczy, że nie łamie przepisów czy nie zachowuje się nierozsądnie? po siódme: owszem - każdy ma prawo. i właśnie to (choć normalne w demokracji i kapitalizmie) jest problemem. bo pasażerowie wybierają najszybszy środek transportu, nie zważając na to, że przyczyniają się do łamania przez kierowców przepisów. gdyby nie fakt, że ludzie chcą dojeżdżać do Warszawy możliwie najszybciej, to firmy przewozowe jeździłyby zgodnie z przepisami. a że właściciele tych firm wiedzą, że pasażerom zależy na szybkim dotarciu do danego miejsca, to ścigają się na trasie (parę razy, wieczornym kursem), przyjechałem spod Holiday Inn na JP2 w Wawie na Sikorskiego w Lublinie, busem, w 2h (sic!) nadmienię, że byłem wówczas skazany na powrót busem (pociągu już nie było), a mimo okropnego zmęczenia nie mogłem w busie zasnąć, ze względu na brawurową jazdę kierowców.
Nie jeździłam tymi trasami, więc wierzę. A może mieć to wpływ taki, że trasę można pokonać szybciej bez "narażania życia" (pojęcie jest względne), dla mnie Contbus jeździ bez "narażania życia". A co do innych przewoźników to np. Misura, z tego co wiem, ma tylko jeden bus z oponami zimowymi, więc teraz nie jeździ zbyt często, ale jeszcze przez śniegiem jechałam nim i jechał 2h 30min. Teraz nie jestem w stanie się wypowiedzieć jak jeździ. Droższy bilet dla mnie osobiście jest problemem, ponieważ jeżdżąc regularnie dwa razy w tygodniu te parę złotych mi robi dużą różnicę. A komfort bezpiecznej jazdy mam również w Contbusie. Może dlatego, że jeżdżą bus pasami, a reszta samochodów stoi w korku? Po Ostrobramskiej w moim odczuciu jeżdżą tak jak reszta, każdy ma prawo mieć co do tego inne zdanie. Czytając zdanie "Nie chcę sobie nawet wyobrażać, jakim deb***EM trzeba być, aby nie rozumieć tak prostej rzeczy. " poczułam się obrażona. Pisząc o pijanych kierowcach i wypadkach przez nich spowodowanych, chcesz powiedzieć, że kierowcy Contbusa kierują pod wpływem alkoholu? Mam nadzieję, że to źle zrozumiałam, a przeczytałam parę razy. Jeżeli tak by było to znaczy, że chyba się trochę rozpędziłeś. A jak by nie było busów to byłbyś skazany na nockę w Warszawie mam nadzieję, że w jakimś mieszaniu oczekując na pociąg.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Odwoła się na pewno, do SKL, potem do WSA i do NSA i w końcu wygra, jeździ wg obowiązującego go rozkładu. Jedyna metoda to: co Contbus to videorejestrator z tyłu i punkty, tym sposobem szybko zabraknie kierowców, a w przypadku przepisowej jazdy kara za nie przestrzeganie rozkładu.
słusznie. problem tylko w tym, że każdy bus jest wyposażony w CB radio - najważniejsze urządzenie w pojeździe polskiego "kierowcy". i w większości przypadków taki kierowca BUSa jest ostrzegany przed zbliżającym się "sreberkiem", "granatową Vectrą z Garwolina" i tak dalej. Z CB radia od rana wiedzą oni też, które fotoradary są aktywne i tak dalej i tak dalej. sami kierowcy powinni się dogadać i zbuntować wobec właściciela firmy zmuszającego ich do nieprzepisowej jazdy. gdyby wszyscy się przeciwstawili, w obecnej sytuacji, mieliby szansę na powodzenie swojej akcji. jak następnym razem będę jechał busem i kierowca przekroczy prędkość, to osobiście zadzwonię na Policję, co wszystkim, dla których ich bezpieczeństwo jest ważne, proponuję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
albo nie umiesz jezdzic i mowisz ze tylko 50km/h da sie jechac albo jezdzisz fiatem 126p
Ty chyba nie umiesz czytać. a jeździsz pewnie Golfem albo Audi "polskie drogi pozwalają" - uwzględniając wszystkie warunki: ograniczenia prędkości, przejazd przez liczne tereny zabudowane, sytuacje losowe jak pogorszenie warunków pogodowych i ruch na drogach, czyli czasami też korki w miastach, które nie mają obwodnic. tak więc, jeśli zrozumiałeś, co czytałeś, to albo bardzo mało jeździsz, albo jesteś jednym z tych, którzy wyprzedzają na ciągłych, na trzeciego, a na prostych pędzą po 140 km/h...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mindex napisał:
słusznie. problem tylko w tym, że każdy bus jest wyposażony w CB radio - najważniejsze urządzenie w pojeździe polskiego "kierowcy". i w większości przypadków taki kierowca BUSa jest ostrzegany przed zbliżającym się "sreberkiem", "granatową Vectrą z Garwolina" i tak dalej. Z CB radia od rana wiedzą oni też, które fotoradary są aktywne i tak dalej i tak dalej.[/quote] Piszę o oznakowanym video, o którym kierowca wiedziałby że za nim jedzie. Taka akcja już była i kilku uciekło z pojazdu albo zasłabło . [quote name='mindex' timestamp='1294064003' post='415832'] sami kierowcy powinni się dogadać i zbuntować wobec właściciela firmy zmuszającego ich do nieprzepisowej jazdy. gdyby wszyscy się przeciwstawili, w obecnej sytuacji, mieliby szansę na powodzenie swojej akcji.
Na to nie licz, na każdego z nich przypada kilkudziesięciu chętnych czekających za bramą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
władca napisał:
Ciekawe dlaczego nikt z "mądrych" nie zastanowi sie ze trasa Lbn-Wwa to ok 170Km, czas przejazdu to 3h i 20 min czyli ŚREDNIA PRĘDKOŚĆ Z JAKA MAJA WG nich jechac busy to TYLKO ok 50km/h. Pokażcie mi czlowieka który jedzie z taka predkoscia tą trasa. To nie wina przewoznikow ze tak jezdza. Zastanówcie się.
ponieważ bus to wg. przepisów jest autobus i obowiązuje go ograniczenie do 70km/h poza terenem zabudowanym. Ale skąd masz wiedzieć skoro zapewne nie masz prawa jazdy kategorii D lub D1 oraz kompletu szkoleń na przewóz osób...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pasażerka napisał:
Nie jeździłam tymi trasami, więc wierzę. A może mieć to wpływ taki, że trasę można pokonać szybciej bez "narażania życia" (pojęcie jest względne), dla mnie Contbus jeździ bez "narażania życia". A co do innych przewoźników to np. Misura, z tego co wiem, ma tylko jeden bus z oponami zimowymi, więc teraz nie jeździ zbyt często, ale jeszcze przez śniegiem jechałam nim i jechał 2h 30min. Teraz nie jestem w stanie się wypowiedzieć jak jeździ. Droższy bilet dla mnie osobiście jest problemem, ponieważ jeżdżąc regularnie dwa razy w tygodniu te parę złotych mi robi dużą różnicę. A komfort bezpiecznej jazdy mam również w Contbusie. Może dlatego, że jeżdżą bus pasami, a reszta samochodów stoi w korku? Po Ostrobramskiej w moim odczuciu jeżdżą tak jak reszta, każdy ma prawo mieć co do tego inne zdanie. Czytając zdanie "Nie chcę sobie nawet wyobrażać, jakim deb***EM trzeba być, aby nie rozumieć tak prostej rzeczy. " poczułam się obrażona. Pisząc o pijanych kierowcach i wypadkach przez nich spowodowanych, chcesz powiedzieć, że kierowcy Contbusa kierują pod wpływem alkoholu? Mam nadzieję, że to źle zrozumiałam, a przeczytałam parę razy. Jeżeli tak by było to znaczy, że chyba się trochę rozpędziłeś. A jak by nie było busów to byłbyś skazany na nockę w Warszawie mam nadzieję, że w jakimś mieszaniu oczekując na pociąg.
1. może akurat jeździłaś w takich warunkach, że nie było sytuacji niebezpiecznych. przyznam, że przypominam sobie JEDEN przejazd busem z Wawy do Lublina, kiedy kierowca Contbusa nie przesadzał. Jechał szybciej niż pozwalały przepisy, ale zachowywał się rozsądnie na drodze, nie pchał się do wyprzedzania za wszelką cenę i starał się być ostrożnym. Wtedy chyba jedyny raz w busie na tej trasie czułem się bezpiecznie. 2. Zgoda, że inni jeździli też za szybko. Nie wiem, czy nadal jeżdżą. Wiem, że rozkłady - zgodnie z zaleceniami - jeździli. Jeśli więc jeżdżą zbyt szybko, to jednocześnie: łamią PORD oraz nie trzymają się rozkładu. Kiedyś jechałem Misurą i kierowca dostał mandat za wyprzedzanie po części drogi wyłączonej z ruchu (tzw. wysepka). Cieszyłem się z tego faktu. 3. Spójrz na ograniczenia prędkości w Wawie/Lublinie i na prędkościomierz w busach. Co do bus pasów - wielokrotnie jechałem busem, kiedy nie poruszał się pasem dla autobusów, ale lewym pasem, wyprzedzając niemal wszystkich. 4. Ty się poczułaś. Ja Cię nie obrażałem. Poza tym... sama się przed sobą przyznałaś chyba, że nie rozumiesz tej jakże prostej rzeczy, tak? 5. Masz rację. Źle zrozumiałaś Napisałem: "po szóste: większość ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w Polsce to pewnie też ludzie z rodzinami i małymi dziećmi. włącz radio, tv, poczytaj gazety: "pijany kierowca wiózł dzieci", "pijana matka wiozła dziecko bez fotelika" i tak dalej i tak dalej. czy wg Ciebie jak ktoś ma rodzinę, czy dziecko, to znaczy, że nie łamie przepisów czy nie zachowuje się nierozsądnie?" pisałem ogólnie. o ofiarach wypadków, o tym co mówi się w TV i radio. często słychać tam m. in. o pijanych kierowcach wożących autami całe rodziny. chodziło mi tylko o to, że fakt posiadania rodziny nie oznacza automatycznie bycia osobą odpowiedzialną i rozsądną. nie ma to ze sobą nic wspólnego. 6. No tak. To jasne. Jak bym był kobietą, to pewnie miałbym na imię jakoś bardziej dziewczęco
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wyznacznikiem tego czy jezdza bezpiecznie czy nie jest ilosc wypadkow z ich winy , a ta liczba wynosi zero kiedy studiowalem w wawie non stop jezdzilem busami i bylem zadowolony i wiekszosc ludzi jest zadowolonych z ich uslug. Jezdza normalnie kiedys bardziej szaleli teraz maja kagance na 100 a mandaty powinni dawac ludziom jadacym 40km h jak spadnie tylko troche sniegu wlaczy jeszcze taki halogeny i ma w du*** a za nim korek na pare km.. Contbus jest jedynym szybkim komfortowym i bezpiecznym srdokiem transportu do warszawy, jesli ktos nie ma lub nie chce jechac autem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja jeszcze kilku bym cofną koncesje i nałożył karę,jakąś dotkliwszą typu kilkaset tyś.zł na dom dziecka itp.Tu chodzi o życie pasażerów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No brawo! Ktoś zrobił pierwszy krok, aby wytępić busiarstwo! To właśnie busiarstwo rozwaliło kolej, a potem PKS-y. Bo obsługują najbardziej rentowne trasy w warunkach poniżej krytyki. Zastanawia mnie jak, by pokazać IP tych zwolenników bus-furmanki to czy będzie takie samo?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Iron napisał:
wyznacznikiem tego czy jezdza bezpiecznie czy nie jest ilosc wypadkow z ich winy , a ta liczba wynosi zero
Jakie zero? Kilka wypadków już było i kilka trupów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...