Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Czarnobyl nadal straszy

Utworzony przez eleonora, 27 kwietnia 2013 o 14:07 Powrót do artykułu
Dziadku! Wygadujesz głupoty a pismak powtarza. Przyrząd który trzymasz w ręku to woltamperomierz WA 040. Od lat 60 nie stosowany w lotnictwie. Ś-ce używane nad Czarobylem nie miały tego wskaźnika na wyposażeniu. Sprawa promieniowania to inna historia. Skala i wskazówka jest powleczona farbą samoświecącą zawierającą składniki radioaktywne. Promieniowanie będzie bez Czarnobyla. W latach 60 taka farba była stosowana w WSK Ś. do tabliczek na ś-cach Sm 1. Połowa mieszkań w Ś miała na drzwiach tabliczki z nazwiskami malowanymi tą farbą. Kradzioną farbę kupowali m.in zegarmistrze. Kiedyś rzy wyjściu z z-du ustawiono licznik G-M i złodziejaszków wyłapano. Wystraszeni promieniowaniem ludziska pozdejmowali tabliczki z drzwi. Jednym słowem.Chciałeś Dziadku błysnąć ale nie wypaliło!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Atom to śmierć i jeśli myślicie inaczej to jesteście idiotami. Czernobyl to sprawa nadal nierozwiązana sarkofag pęka a zniszczony reaktor nadal wrze. W Fukushima też nie jest wesoło a miały być reaktory "samowyłączające się", gdzie są dziś "fachowcy co twierdzili że to był "ekologiczny" wybuch wodoru? Śmieszy mnie argument na końcu art., że nie ma odwrotu od energetyki jądrowej bo zapotrzebowanie na prąd będzie rosło. Przyrost naturalny mamy ujemny i nie zapowiada się żeby był w najbliższym dwudziestoleciu dodatni, większość rodzin w domu ma już pralkę, mikrofalę, czajnik elektryczny itp więc liczbowo już go nie przybędzie a jeśli nawet to obecnie produkowane mają klasę często A+++++ (co oznacza 50% mniejsze zużycie energii niż sprzęt klasy A). Auta elektryczne kosztują fortunę i dopóki nie opracują nowej taniej technologii magazynowania energii to nie staną się powszechne. Polacy nie potrafią wybudować drogi czy stadionu a porywają się na taką niebezpieczną technologię. Rząd wciska nam kity żeby ukręcić lody a na takiej "inwestycji" będą mieli pole do popisu. Za pieniądze podatnika podtrzymany zostanie polski monopol energetyczny. Mam jeszcze kilka argumentów ale to już wystarczy, Hej!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Już ma nie straszyc bo wzięli się za budowę sarkofagu :) -> http://goo.gl/yxEIl  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ja bym wziol tom lalke i zabawki i spszedol na rynku w sirode a złom w skupie zlomu u juska a tom lolke i dał wnuczce
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wskaźniki lotnicze miały elementy malowane farbą radową i promieniowały jeszcze długo przed awarią w Czarnobylu. Autor tekstu może nie wiedzieć ale pułkownik powinien.   Przedmiot napromieniowany nie staje się sam źródłem promieniowania !!! Przedmiot zanieczyszczony fizycznie substancją radioaktywną - tak..
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Poczytajcie czym pomalowane są wskazówki zegaraka, które świeca w ciemności :)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Można wejść do czarnobyldkiej elektrowni
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Z tego co widzę i wiem,te mierniki miały tarczę malowaną farbą radową,która świeciła w ciemności.To było dość mocno radioaktywne.Z czasem luminofor wypalał się,a izotop dalej promieniował.Jeśli to taki miernik,to nie jest z Prypeci tylko po prostu tak ma.Nie stanowi zagrożenia,bo nie każda dawka promieniowania szkodzi.Mało tego,pobudza układ immunologiczny.Nie dajmy się zwariować.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
a kiedy w końcu u nas powstanie pierwsza elektrownia atomowa? wszystkie Państwa dookoła je mają, więc i tak jesteśmy zagrożeni w razie większej awarii, a sami nie korzystamy z technologii...
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: