Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Czy symbole religijne powinny zniknąć ze szkół?

Utworzony przez jędrek, 24 listopada 2009 r. o 22:56 Powrót do artykułu
Chomik napisał:
Tak powinny zniknąć. Nie mam zamiaru gapić się na jakieś obrazki czy krzyże... jak ktoś wierzy to niech sie w to gapi ale U SIEBIE W DOMU !
Powiesi swoje zdjęcie! Będzie na co patrzyć!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~xyz~ napisał:
Nie dajmy się zwariować!!! Jeśli nie krzyż to co?? Gwiazda Dawida? A może półksiężyc?????
A na przykład ręce boga symbol wiary przodków http://republika.pl/blog_au_3988926/5308826/sz/rece_boga.jpg A najlepiej nic , nikt nie może narzucać swojej religii innym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co w zamian? napisał:
Co proponujesz w zamian? Wizerunek malpy(wszak w/g niektorych od nie pochodzisz) a moze wizerunek ktoregos ze swieckich ? ...
Proponuję Herb Polski, Orzeł Biały na czerwonym tle (przypominam jakbyś nie pamiętał jak wygląda). Miejsce krzyży jest w kościele, a we wszelkich instytucjach publicznych powinien wisieć właśnie Herb Polski.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
olo napisał:
Komisja Europejska wypowiedziała się jasno w tej sprawie. Chcieliście do UNII POLACY?! To teraz nie narzekać - prawo jest prawo. Trzeba się dostosować!!!
Ty jesteś bałwan jak to powiedziała Komisja Europejska. Ale cóż od kogo wymagać???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uczęszczałam do tej szkoły.Szkoła bardzo dobra.Zarówno pod względem edukacyjnym jak i pod względem wychowawczym. Jest to placówka prywatna,więc właściciel ma PRAWO decydować o warunkach.Jeśli komuś warunki nie odpowiadają,niech po prostu wybierze inną szkołę.Uważam,że w Lublinie powinna być chociaż jedna szkoła,gdzie nie rządzi kościół.A kościół obecnie wciska się wszędzie gdzie tylko się da.Tworzą kapelanów (utrzymuje ich państwo),tworzą jakowyś dyrektorów fundacji które następnie nie spełniają pokładanych wymogów (zboczenia,wykorzystywania seksualne,znęcanie się nad podopiecznym....) Reasumując:w pełni popieram zamiar dyrektara,a jest to czlowiek rozsądny.Komu nie odpowiada-są szkoły katolickie,więc tam można uczęszczać i calutki tydzień uczyć się religii i słuchać ględzenia sukienkowych i nawiedzonych katechetów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
norbi napisał:
[...] podobne wypowiedzi do siebie niektóre i co najciekawsze z tych samych adresów IP.))
Skąd wiesz z jakich adresów piszą? Jesteś administratorem? Czasem widać adresy IP, a.e nie całe - ostatnia liczba jest zagwiazdkowana - widać coś w stylu 192.231.342.*
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co powiecie na usiane krzyżami drogi w Polsce? Dlaczego pozwala się zawłaszczać teren dróg publicznych do oznaczania nimi miejsc w których poległ ktoś bliski. Czy jeżdżąc po kraju musimy patrzeć na krzyże i lampki, których miejsce jest na cmentarzu? To też przykład na zawłaszczanie przestrzeni publicznej przez jedną religię (bardzo zresztą zachłanną).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo mądry i odważny człowiek szanujący tolerancję. Gratulacje!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cieszę się, że świadomość w narodzie wzrasta, że nie daje się już tak ogłupiać. Czasy ciemnoty mijają bezpowrotnie, tylko ci, co z tego korzystali nie mogą się z tym pogodzić. Myślę, że początek końca doktrynacji "świętych" oszustów właśnie nadszedł. Pozdrawiam ludzi myślących.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
norbi napisał:
A Ty DarWin czy tez WinDar to jakiś wierny sluchacz "maryjki" Skad tyle fanatyków w tym kraju?A moze to prafda co sadza niektorzy ze episkopat wywiera wplyw na politykow a na necie siedza przez nich wysłane rzesze "braciszkow" majacych pisac peany jakie to krzyże potrzebne w szkołach i wszedzie indziej.Jakie to "społeczeństwo" spragnione krzyży,aż dziw bierze jakie podobne wypowiedzi do siebie niektóre i co najciekawsze z tych samych adresów IP.)) KTO WAS OPŁACA ŁAPIDUCHY!??!!!!!!.a kysz czarna chołoto,a kysz!
Zadałem dwa proste pytania, zakladam, ze dwom roznym osobom. Odpowiedz otrzymalem od trzeciej wiec teraz zapytam Ciebie - Norbert to na chrzcie Tobie nadano czy moze malpie spod ogona wyluskano? Jest na calym swiecie a wiec i Lublinie wiara w krzyz i jest wiara w ewolucje, czyli nie od Boga a od malpy pochodzenia. Zapytam wiec raz jeszcze - zezeli nie krzyz to malpy wizerunek czy moze jakiegos goru od umyslow zniewolenia? Masz bracie powazny problem skoro w poszukiwaniu argumentow siegasz po indywidualna identyfikacje myslacych inaczej - pamietaj, ze IP jest danymi osobowymi ustawa chronionymi. Jak jeszcze nie wiesz jaki bedzie final tej anty krzyzowej krucjaty to siegnij w inne daty, kiedy to nawet do podpalania miast w imie walki z wyznawcmi krzyza sie posuwano, krzyz sie ostal - o jego przeciwnikach dawno juz zapomniano...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wara od krzyży niech uschną ręce które GO zdejmą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na wstępie zapewniam, że jestem katolikiem , silnie związanym z Kościołem . W domu posiadam "parę" symboli mojej wiary. Moje zdanie w tej dyskusji /?/... Ani w klasach szkolnych , ani w innych tzw. publicznych miejscach nie powinno być krzyży -jedynie godło Państwa - chyba ,że obok naszego krzyża będą wisiały znaki innych religii. / Bo dlaczego ma być pod tym względem gorzej traktowany przedstawiciel innej wiary ?? No i jeszcze mała uwaga . Swego czasu przy każdym Kościele budowano pomieszczenia , w których miała być nauczana religia . Teraz religii uczy się w szkołach i za państwowe pieniądze . A co z innymi religiami ? Myślę , że życie samo zrobi KOREKTĘ............. A póki co - popieram dyrektora......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DarWinDar napisał:
Zadałem dwa proste pytania, zakladam, ze dwom roznym osobom. Odpowiedz otrzymalem od trzeciej wiec teraz zapytam Ciebie - Norbert to na chrzcie Tobie nadano czy moze malpie spod ogona wyluskano? Jest na calym swiecie a wiec i Lublinie wiara w krzyz i jest wiara w ewolucje, czyli nie od Boga a od malpy pochodzenia. Zapytam wiec raz jeszcze - zezeli nie krzyz to malpy wizerunek czy moze jakiegos goru od umyslow zniewolenia? Masz bracie powazny problem skoro w poszukiwaniu argumentow siegasz po indywidualna identyfikacje myslacych inaczej - pamietaj, ze IP jest danymi osobowymi ustawa chronionymi. Jak jeszcze nie wiesz jaki bedzie final tej anty krzyzowej krucjaty to siegnij w inne daty, kiedy to nawet do podpalania miast w imie walki z wyznawcmi krzyza sie posuwano, krzyz sie ostal - o jego przeciwnikach dawno juz zapomniano...
DarWinDar Przekonaj mnie, że istnieje niebo i piekło ....w co wy wierzycie? w Krzyż? nie w Boga? Krzyż był od zawsze.... Jeżeli mnie przekonasz, że krucjaty były przeciw krzyżowi a nie w imie krzyża ....gdzie w imię krzyża wymordowano miliony istnień ludzkich.....człowieku lecz się na nogi bo na głowę to juz za późno. I nie strasz numerem IP bo się akurat Rydzykowców to nikt nie boi ....buahahahahahahahaha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
B93D82 napisał:
Kto sieje wiatr, ten sieje burzę ! Krzyż to jest zarówno symbol religijny, jak i znak pewnej kultury, kultury europejskiej, która powstała na bazie chrześcijaństwa. Zlikwidujmy krzyże - do czego wrócimy ? I tu przypomina mi sie artykuł Oriany Fallaci po ataku 11 września. Ludzie - miejcie trochę umiaru w tej słynnej poprawności politycznej. albo się ma poglądy albo idzie z prądem. Ale (za Herbertem) - z prądem płyną tylko śmieci. Starszy Pan.
Jak łatwo kościół katolicki w Polsce przehandlował krzyż - ewidentny i oczywisty symbol wiary chrześcijańskiej. Dla ekspansji, zajecia kolejnego terenu jak Judasz zaparli się krzyża jako symbolu wiary. Teraz krzyż to symbol kultury europejskiej ??? No cóż, zdrajcy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dyrektorowi szkoły - gratuluję odwagi. Miejsce symboli religijnych jest w obiektach poświęconych kultom religijnym. A w szkole, ewentualnie w szkolnych klasach jest miejsce na godło państwowe. Tylko i wyłącznie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W powyższej sprawie polecam: http://sawka.pl/show_image.php?id=2953&add=1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nic z tego nie będzie.Taliby katolickie nie pozwolą ,przecież to państwo rządów fanatyków różnej maści.Gratuluję dyrektorowi ,jeden normalny prawy obywatel.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
olo napisał:
Komisja Europejska wypowiedziała się jasno w tej sprawie. Chcieliście do UNII POLACY?! To teraz nie narzekać - prawo jest prawo. Trzeba się dostosować!!!
A czytałeś ty artyykuł który komentujesz?? Jeśli nie rozróżniasz Komisji Europejskiej, do Trybunału Praw Człowieka, to nie powinienes się wypowiadać...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę, że powinniśmy zacząć dyskusję o tym, czym jest tolerancja. Bo jakoś ci którzy pod pozorem tolerancji domagają się zdjęcia krzyża sami tolerancyjni NIE SĄ. Tolerancja polega na tym, że przyjmujemy do wiadomości fakt istnienia ludzi o nieco innych poglądach, czy też wyznających inne religie, czy też w ogóle nie wyznający jakiejkolwiek. Więc w duchu tolerancji jest to, aby na przykład obok krzyża wisiały znaki innych religii. Oczywiście jeśli rodzice dzieci chodzących do tej szkoły wyrażą taką chęć i potrzebę. Bo nie widzę na przykład sensu wieszania symboli hinduizmu w Polsce. Jak na razie nie spotkałem wyznawców tej religii w Polsce. Ateiści też niech sobie wybiorą jakiś symbol. Nikt nie broni. To jest właśnie tolerancja. Bo zabranianie manifestowania swoich poglądów czy też przekonań religijnych jest właśnie NIETOLERANCJĄ.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czym jest tolerancja , jeżeli pod pozorem tolerancji i państwa bezwyznaniowego w każdej instytucji państwowej w szkłach państwowych jest umieszczany krzyż.Konstytucja polska gwarantuje nam świeckość oświaty i świeckość państwa. A krzyż w kościołach to normalna rzecz .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 10

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...