Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
To prawo jest chore. Jeżeli instytucji typu Kościół zezwala się na nabycie działki miejskiej za 10% jej wartości zamiast wybudować tam żłobek, przedszkole czy szkołę, które by służyły mieszkańcom, to ja się pytam, z jakiej okazji panowie radni pobierają swe diety, na które między innymi ci właśnie mieszkańcy się składają. Pazerność kościoła nie ma już granic. Niech robią tak dalej a w tych nowych świątyniach na mszy zobaczyć będzie można samego księdza i ministantów o ile ci ostatni nie dadzą dyla
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Znaczy się przy Dożynkowej musi mieszkać dużo ateistów...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Samorząd miasta odpowiada, że działa zgodnie z prawem. – Wszystko odbywa się zgodnie z procedurami – zapewnia Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. Zgodnei z prawem ale chyba nie z rozumem...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dmuchana afera - ale d. "Sztandar Ludu" obecnie Dziennik Wschodni i jego liberlno-socjalistycznie, a może lewaccy tradycyjnie grzeją temat ;)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Mieszkańcy mają rację i trzeba zaskarżyć tą uchwałę. Spieszcie się by zdążyć w terminie
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dobra, Kościół ma zapłacić miastu 10%. To pytam, jaką kwotę proponuje przedszkole, ile daje szkoła? Mieszkania ludzie kupili tam tanio, to teraz niech sobie wybudują, to co im potrzebne. Dlaczego za wszystko ma płacić miasto?   Po drugie, działka tam nie jest aż taka atrakcyjna. Tam ze wszystkim będzie kłopot, bo to nie są w pełni osiedla, tylko blokowe plomby. A co mają powiedzieć mieszkańcy domków rodzinnych na ruch samochodowy ich kosztem? A działkowicze, którym utrudniono dojazd.   A do czwórki to nie łaska dzieci posłać?  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jeśli miasto zbuduje na działce żłobek, przedszkole, szkołę, będzie musiało je utrzymywać. Jeśli "odda" działkę Kościołowi, utrzymanie przechodzi na wiernych. Miasto ma kłopot z głowy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Znaczy się przy Dożynkowej musi mieszkać dużo ateistów...
Podział na katolików i ateistów to zbyt daleko idące uproszczenie. Chrześcijanie obrządku wschodniego i protestanci i innych niekatolickich wyznań ateistami nie są, a budowy kościoła katolickiego też nie popierają.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Czarni bracia chcą coraz więcej kościołów aby mieszkańcy już niedługo nie mieli problemów z podpisywaniem listy obecności w każdą niedzielę. Wspomnicie te słowa - tatuś dyrektor i naczelnik jarosław już zacierają rączki. Z drugiej strony - sami wybraliście jedyną słuszną partię to o co chodzi?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
O jakiej działce na Czubach mówi ten ksiądz? Działka na Czubach przy ulicy Berylowej już należy do kościoła i ma ok 45 arów ( nie 75), chyba że wykroili kolejne 30 arów kosztem planowanej tam szkoły a jeśli tak to nie od dewelopera a od miasta bo to teren miejski
Zaloguj się, aby oddać głos
0
a/ Gdzie jest ten idiota, który zawsze pisze coś w stylu - jak nie chcecie kościoła to pewnie chcecie tam meczet. Jeszcze będziecie tęsknić za kościołami. b/ "To pytam, jaką kwotę proponuje przedszkole, ile daje szkoła?" Miasto jest od tego, żeby planować dzielnice i zapewniać ludziom niezbędną infrastrukturę. Oczywistym jest zatem, że ludzie, którzy mają tam mieszkania spodziewają się od miasta przedszkola itp. Nie ma tu znacznie cena mieszkania. Znaczenie ma, że w ramach planu zagospodarowania miasto zezwoliło na te mieszkania. Znaczy się miasto liczy się z tym, że będą tam potrzebne szkoły itp. Sprzedaż działki za 10% wartości jest draństwem. c/ "Mieszkania ludzie kupili tam tanio, to teraz niech sobie wybudują, to co im potrzebne." oraz "A co mają powiedzieć mieszkańcy domków rodzinnych na ruch samochodowy ich kosztem? A działkowicze, którym utrudniono dojazd." - w myśl Twojego rozumowania z pkt b. (niech sami wybudują) miasto NIE ma obowiązku martwić się dojazdem do działek, zwiększonym ruchem itp. Niech sobie ci z działek zbudują dojazd, niech sobie ci z domków postawią ekrany. Tak to działa. Każdy kija ma dwa końce.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
hahaha 'społeczny komitet' - DOSŁOWNIE (na głównym zdjęciu). Dzwonią na Policję jak nawet ktoś przysłowiowego bąka puści na dzielnicy, a teraz niby walczą o to by miasto nie sprzedało działki pod kościół....ŻENADA. Żłobek wraz ze szkołą powinien być przy ulicy narcyzowej, ponieważ to najlepsza lokalizacja na tego typu nieruchomość. A kościół jeśli pobudują przy Dożynkowej to kij ludziom do tego. Kto będzie chciał niech jeździ sobie na Rudnik, a kto nie to będzie jeździł na Dożynkową - proste jak 3m sznurka w kieszeni... Te Panie ze zdjęcia głównego powinny dać sobie spokój, bo robią tylko nie potrzebne zamieszanie i sieją ferment.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Swoje sprzedać i zarobić, a wybudować na cudzym - pazerność kuriewnych nie ma granic.    To sprawa nie tylko mieszkańców Dożynkowej, ale wszystkich, bo wszyscy będą musieli zapłacić więcej za komunikację, wodę, ścieki itd.    Władze miasta też są nie lepsze - daje Kurii ponad 3 miliony w prezencie, a mieszkańcom podnosi opłaty.  Te 3 miliony podarowane w prezencie Kurii to tyle ile zabrakło na remont Narutowicza i tyle ile miasto zbierze dodatkowo po podwyżce cen ścieków.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli CZARNA „RODZINA ADAMSÓW” W OKRESIE WIELKIEGO (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:     Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:   1) kz nszz solidarnosc organistow 2) kz nszz solidarnosc organistow 2 3) kz nszz solidarnosc organistow 3     Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:   kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com   W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.   CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...   Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!     NIEDOJRZAŁOŚĆ EMOCJONALNĄ i wszelkie inne NIEDOJRZAŁOŚCI PSYCHO - SPOŁECZNE CZARNEGO BETONU z wszelkimi podległymi Kólkami Różańcowymi i Partiami Politycznego (z)BAWIENIA widać gołym okiem! Jednym słowem polskiego proroka z lat 1980 – tych: „DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI przePiS NA TEN ŚWIAT...”! Nieograniczona władza - zdaniem CZARNEGO BETONU - pokazala jedynie od lat skrywaną CHOROBĘ PSYCHICZNĄ CZARNEJ MAFII (z)BAWIENIA.   Tylko w lutym 2016 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):     1) „GAZETA POMORSKA” z dn. 14.II.2016 r. w artyKULe: Papież Franciszek w Meksyku. Mówił o korupcji i handlu narkotykami [wideo] oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.   2) „KURIER LUBELSKI” z dn. 14.II.2016 r. w artyKULe: Msza o miłość. Modlili się przy relikwiach św. Walentego [ZDJĘCIA] oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.   3) „DZIENNIK WSCHODNI” z dn. 15.II.2016 r. w artyKULe: 1}Dożynkowa: Działka dla kościoła za 10 proc. wartości. Mieszkańcy chcą zaskarżyć uchwałę”; 2}Wykonawca kontra parafia, czyli awantura o pieniądze za kostkę oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.       ( … ) RESZTA NA FACEBOOK ' u.   NIE WIERZYSZ? - zobacz!     Wszystkich ksieŻULI uznać należy za DEALERÓW (Słowa Bożego), a LUD BOZY za ĆPUNÓW! Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z KROPKAMI między literami jak również Z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe.   Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.   Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...   Z-O-S-T-A-Ń-C-I-E - Z - B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...   (PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC )
Zaloguj się, aby oddać głos
0
co za szopka, przecież PiS-owski prezydent sprzedawał kurii działki za 1%...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
co za szopka, przecież PiS-owski prezydent sprzedawał kurii działki za 1%...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
W tym całym śmiesznym komitecie jedną z wiodących ról odgrywa córka radnej PiS - reszty domyślcie się sami.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Przecież powstanie na Ponikwodzie cały kompleks oświatowy więc co tym baranom jeszcze nie pasuje?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Cieszcie się parafianie i mieszkańcy,że kościół nie zażyczył sobie by miasto wylało fundamenty i zrobiło drogi dojazdowe do powstających obiektów jako dodatek do tak strasznie wyżyłowanej przez miasto ceny. Ale to jeszcze nic straconego. Wystarczy, że w jednej salce wymyślą muzeum jak w ś.o.b w Warszawie i będziecie dokładać jeszcze ze 20 lat.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
PiSiorki próbują zrobić szum. Przecież to utarta praktyka, stosowana od lat przez wszystkich prezydentów, że kuria nabywa działki miejskie z bonifikatą. Żuk w tej sprawie nic nowego nie wymyślił. No może poza tym, że do niedawna bonifikata wynosiła 99% a teraz wynosi "tylko" 90% i za to plus dla obecnego prezydenta, bo to, choć niewielki ale jednak krok, w stronę normalności.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: