Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Dominikanin z Lublina o Kościele: Nadmuchany jak balon

Utworzony przez Ola, 14 grudnia 2010 r. o 19:13 Powrót do artykułu
DU napisał:
BOGA wymyślił ;niestety;człowiek
A może . . . odkrył ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DU napisał:
BOGA wymyślił ;niestety;człowiek
ciebie spłodził...niestety deb***...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
magda napisał:
To pewnie pisał jakiś klecha
jeśli nawet to ksiądz ryjku, ksiądz, nie klecha. Szacunku cie mamusia nie nauczyla???ulica cie wychowala?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lecho napisał:
Nu dawaj zydki z GAZ WYB podchwyciliście już, a nuż! walic w kościół, ten ksenofobiczny, zacofany i sredniowieczny twór, nu walić, walić zydki z łojcem dominiczkiem.
łoj wracaj na wioche krowy paść, a walić to se możesz....kapucyna :D:D:
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli Dominikanin o.Wiśniewski chce o autorytet kościoła zabiegać wraz z Gazetą Wyborczą to mu gratuluję.Nie rozumiem też dlaczego ocena kościoła w Polsce dokonana przez właśnie tego Domikanina jest tą najbardziej właściwą i niepodważalną a i spotyka się tu wręcz z aplauzem a nie smutkiem. Nie dziwię się też zachwytem jakim skwitowali treść listu twórcy GW. Ojczulek bez pardonu kala społeczność kościoła...bardziej obrazowo -"robi we własne gniazdo". A i jeszcze jedno, czy ktoś kto kieruje się dewizą "hominem non odi,sed eius vitia" a dotyczy to żyda,to też jest w/g Dominikanina antysemitą ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech wierni płacą specjalny podatek od wiary, bo ja nie chcę utrzymywać waszych kościołów. Niech z państwowych placówek znikną krzyże, bo Polska jest świecka i należy przestrzegać Konstytucji. Nie ma miejsca na religię w szkołach, bo to nie jest nauka tylko mitologia, a szkoła ma uczyć. W Kodeksie Karnym nie powinno być paragrafu za obrazę "uczuć religijnych", bo to głupota karać za obrażanie uczuć. A jeśli już, to dopiszmy obrazę uczuć estetycznych i pozamykajmy wszystkie moherowe babki za obieranie się w styl obrażającym moje (i jak mniemam nie tylko) uczucia estetyczne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wreszcie Ktoś z duchownych powiedział to co myślałem. Ostatnio strasznie zwątpiłem w Kosciół a tu duchowny z niezwykłą odwagą mówi prawdę za którą tak jak pierwsi uczniowie jest krytykowany, obrzucany byle czym. Z mojego powodu będziecie cierpieć - mówi Pan. A co to za uczniowie, którzy w chwale głoszą kazania pełne buty i nienawiści, szukają poklasku, mediów, zaszczytów. Czas drodzy uczniowie Chrystusa zwalić te piękne czerwone szatki i włożyć wory pokutne i pokoryyyyyyyyyyyyyyyyy można się wtedy nauczyć. Ogromny SZACUN Ojcze. Pozdrawiam ja i cała moja rodzina. Jest Ojciec jak ta gwiazda Betlejemska w tym szarym i chorym Kościele. Andrzej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy to coś znaczy kto kogo spłodził I tak wszyscy będziemy u tego samego BOGA KTÓREGO NIEMA I NIGDY NIE BYŁO BO WYMYŚLIŁ GO CZŁOWIEK AMEN
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ateista napisał:
Niech wierni płacą specjalny podatek od wiary, bo ja nie chcę utrzymywać waszych kościołów. Niech z państwowych placówek znikną krzyże, bo Polska jest świecka i należy przestrzegać Konstytucji. Nie ma miejsca na religię w szkołach, bo to nie jest nauka tylko mitologia, a szkoła ma uczyć. W Kodeksie Karnym nie powinno być paragrafu za obrazę "uczuć religijnych", bo to głupota karać za obrażanie uczuć. A jeśli już, to dopiszmy obrazę uczuć estetycznych i pozamykajmy wszystkie moherowe babki za obieranie się w styl obrażającym moje (i jak mniemam nie tylko) uczucia estetyczne.
A KTO POWIEDZIAŁ ŻE POLSKA JEST ŚWIECKA......kraj jako kraj nie moze być taki czy taki, on jest taki jakimi są jego obywatele. Ale co się będę wysilał skoro do tępaka i tak nic nie dotrze. Dopiero jak ci d*** otrze się o trumnę to będziesz prosił o krzyż na swoim grobie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ojczulku...kościół to nie budynek ,ale to Ty i ja .....przykro mi,że kiedy klękam przed Świętym Ołtarzem wraz ze swoją rodziną to Ty nie widzisz tam sługi Bożego a wiązkę "NADMUCHANYCH BALONÓW". Czasami się zastanawiam jak iść do Boga bez takich pasterzy jak ty,którzy to zamiast miłości,pogardą mają wypełnioną duszę. Bóg cię nie powołał abyś gardził ale abyś nauczał. Tu swoją postawą pokazałeś,że nie dajesz sobie rady i coś Cię przerosło, zamiast błogosławić wrzeszczysz, zamiast przewodzić okładasz kijem ...kim jesteś ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jurek napisał:
Brawo Ojcze. Czas przetrzeć oczy i wziąć się do pracy od podstaw. Tysiące katechetów, rozchisteryzowane mochery, tak zwani obrocy krzyża, komisje majątkowe, jad płynący z Torunia itd, nie robią niczego dobrego, tylko prowadzą do nikąd i na zatracenie. Po kilkumiesięcznej akcji pod pałacem prezydenckim zosłało zasiane tyle goryczy i nienawiści, że społeczeństwo podzieliło się i skłóciło. Dlaczego szefostwo Episkopatu nie tupnęło wtedy nogą tylko pozwalało na poniżanie krzyża, księży, którzy przyszli aby zanieść Go w godne miejsce. Czego boją się biskupi - Jarka i jego fanatycznego tłumu? Dlaczego nie wykorzystano spóścizny po Janie Pawle II, dlaczego Jego autorytet nie znalazł na długo swojego godnego miejsca w społeczeństwie polskim, dlaczego...?
Tu jest przykład tego jakie szkody w umysłach Polaków poczyniła lektura Gazety Wyborczej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ojciec Wiśniewski posądza biskupów o spiskowe działanie, jątrzenie i czarnowidztwo a sam bierze wtym udział wróżąc swoją wypowiedzią upadek Kościoła. Bo jak można inaczej zrozumieć porównanie do nadmuchanego balona. Czyżby ojca Wiśniewskiego dopadł na starość syndrom byłego współbrata Bartosia? spokojnie ojcze , na przestrzeni XX w.nie tacy jak ty próbowali na swoją modłę zreformować Kościół i dali rady, to i tobie nie wyjdzie, a pożalić się każdy może. Na podobne utyskiwania św. Piotra Pan Jezus mu odpowiedział "zejdź mi z oczu szatanie". Sapientia sat!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ola napisał:
Brawo Ojcze! Jesteś wielki!
Ojczulek pewnie swoją poranną modlitwę zaczyna "co mi hańba gdy talary mają lepszy kurs od wiary".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Następny dominikanin do odlotu na balonie po Bartosiu? wykształcił się dzięki Kościołowi, miał zapewnione godne i wygodne życie. wydrapał się na szczyty dzięki Kościołowi, a teraz na niego nawala. Oj ojcze Ludwiku więcej pokry i pokuty i trzeba się bić we własne piersi. Każdy ma prawo do wyboru gazety. jedni czytają Nasz Dziennik ty wybrałeś wyborczą i chcesz wszystkich przekabacić na swoją modłę. Taki pluralizm i tolerancja u ciebie dla ludzi o innych poglądach. Wyborcza tak ojca przekabaciła? Czy może frustracja z niespełnionego powołania?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie znam się na podziałach w Episkopacie, ani wśród księży (może to tylko zdrowa różnica poglądów), natomiast zdanie: "Jest duży, kolorowy, imponujący – ale tak naprawdę sztucznie nadmuchany jak balon" - to właściwie czego dotyczy? Początkowo myślałam, że dóbr materialnych, ale w treści listu nie podnoszone są kwestie majątkowe czy dochodowe biskupów i księży. I tym jestem rozczarowana. Jeżeli ktoś serio troszczy się o osoby duchowne to przede wszystkim (wg mnie) powinien szerzyć cnoty skromności, ubóstwa (nie mam na myśli skrajnej biedy), umiarkowania, dzielenia się wszystkim z biednymi, chorymi, itd.. A w świątyniach tak naprawdę najważniejszy jest Bóg i człowiek, drugi człowiek, i modlitwa..., wystrój i marmurowe posadzki to sprawa zupełnie drugorzędna. Jeśli chodzi o słuchanie RM - osoby, które znam i wiem, że słuchają tego radia to nie są osoby agresywne i nie wyobrażam sobie by wytykać im tę słabość, przeważnie już poza tym nie mają żadnych w życiu przyjemności, często ich nie stać nawet na przysłowiowe "coś słodkiego zamiast". Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@tomek (i inni): http://pl.wikipedia.org/wiki/Pluralizm http://pl.wikipedia.org/wiki/Tolerancja to definicje (czyli tzw. "oczywista oczywistość") przeczytaj i "uderz się we własne piersi" jak myślisz? chodzi tu o to, co pismaki wypisują w swoich gazetach? czy może nie chcesz zobaczyć tego, co wokół?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
opozycjonista napisał:
Z dedykacją dla ojca Ludwika modlitwa św Tomasza z Akwinu: Panie - Ty wiesz lepiej aniżeli ja sam, że się starzeję i pewnego dnia będę stary. Zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek. Uczyń mnie poważnym, lecz nie ponurym, rozumnym, lecz nie narzucającym się. Szkoda mi nie pożytkować wielkich zasobów mądrości, jakie posiadam, ale ty Panie wiesz, że chciałbym zachować do końca paru przyjaciół. Wyzwól mój umysł od niekończącego brnięcia w szczegóły i daj mi skrzydła abym w lot przechodził do rzeczy. Zamknij mi usta w przedmiocie mych niedomagań i cierpień w miarę jak ich przybywa, a chęć wyliczania ich staje się z upływem lat coraz słodsza. Nie proszę o łaskę rozkoszowania się opowieściami o cudzych cierpieniach, ale daj mi cierpliwość wysłuchiwania ich. Nie śmiem Cię prosić o lepszą pamięć ale proszę cię o większą pokorę i mniej niezachwianą pewność, gdy moje wspomnienia wydają się sprzeczne z cudzymi. Użycz mi chwalebnego poczucia, że czasami mogę się mylić. Zachowaj mnie miłym dla ludzi, choć z niektórymi z nich doprawdy trudno wytrzymać. Nie chcę być świętym, ale zgryźliwi starcy to jeden ze szczytów osiągnięć szatana. Daj mi zdolność dostrzegania dobrych rzeczy w nieoczekiwanych miejscach i niespodziewanych zalet w ludziach. Daj mi Panie łaskę mówienia im o tym.
Taką pogardę człowieka usłyszeć z ust duchownego- nigdy się nie spodziewałem.Pojmujecie ojczulek nie postrzega nas jako sług Bożych ale jak skład z nadmuchanymi balonami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@real może nie koniec kościoła, nie dramatyzuj.. Porównanie do balona jest bardzo trafne. Balon pięknie wygląda, daje wrażenie odświętności, od razu kojarzy się z czymś przyjemnym, fajnym. Ale tak na prawdę na chwilę. A w środku..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ojczulku...kościół to nie budynek ,ale to Ty i ja .....przykro mi,że kiedy klękam przed Świętym Ołtarzem wraz ze swoją rodziną to Ty nie widzisz tam sługi Bożego a wiązkę "NADMUCHANYCH BALONÓW". Czasami się zastanawiam jak iść do Boga bez takich pasterzy jak ty,którzy to zamiast miłości,pogardą mają wypełnioną duszę. Bóg cię nie powołał abyś gardził ale abyś nauczał. Tu swoją postawą pokazałeś,że nie dajesz sobie rady i coś Cię przerosło, zamiast błogosławić wrzeszczysz, zamiast przewodzić okładasz kijem ...kim jesteś ?
Wrzaski, bicie kijem? Tak, tak, a w drugiej minucie czytania listu uslyszalem strzaly... Ale powazniej... Co do robienia na wlasne gniazdo chcialbym Was zobaczyc jak pouczacie o tym Jezusa, ktory gniewal sie na handlujacych w swiatyni. Bo wlasnie to sie teraz w kosciele dzieje. Z kosciola robi sie jakas jedna wielka dziwna szopke. I szkoda tylko, ze wspolnota coraz biedniejsza a nieliczni (ksieza) sie bogaca. Nie wiem tez czego nie probujecie zbic argumentow ksiedza a jedynie na niego wjezdzacie. To, ze jest rozlam w kosciele to prawda. Duzy jest w Polsce odsetek ludzi, ktorzy pomimo wiary do kosciola nie chodza. I nie mam tutaj na mysli "wierzacych niepraktykujacych" a ludzi, ktorym po prostu uszy wiedna od tego, co wygadywane jest na ambonie. Ja zrezygnowalem juz dawno a koniecznosc obecnosci w kosciele podczas konkretnych uroczystosci (wesela, itd.) jest niestety wrecz przykra. Przy okazji tego typu swiat jestem w kosciele mniej wiecej co pol roku i za kazdym razem zaskakuje mnie jak wiele zmienia sie w postepowaniu samych ksiezy i niestety sa to zmiany na gorsze. Milosc, braterstwo, wspolnota? Sorry panie i panowie, ale czytajac komentarze np. kolki wcale nie jestem zachecony do tego, zeby tworzyc z Wami wspolnote. Wole wierzyc w Jezusa, ktory jadal z prostytutkami i zlodziejami niz chodzic na spotkania ludzi, ktorzy dziela wszystkich na swoich i tych innych, na lepszych i gorszych i w sumie nic do tej reszty nie maja, ale najlepiej to niech sie wszyscy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem dumna z Ojca Ludwika mimo lat została mu młodzieńcza odwaga
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...