Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Dziwne połączenia z nieznanych numerów. Uważaj, to może cię słono kosztować

Utworzony przez mieszkaniec bantustanu, 25 lutego 2015 r. o 20:51 Powrót do artykułu
To od czego jest ten Urząd Komunikacji Elektronicznej? Od czego jest rząd? Od czego jest Unia Europejska? Od tego, żeby umożliwiać "afroafrykanom" robienie nas w bambuko?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TO GDZIE TO POJEBANE PANSTWO?UMIEJA TYLKO LUPIC PODATKI I MANDATY.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak tak, wiemy wszyscy.   jarek dojdzie do władzy to przestaną dzwonić, nie będzie oszustów, a putin odpuści ukrainie i zniesie embargo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
2 lata temu mialem 2 takie połączenia, na szczęście zazwyczaj sprawdzam podejrzane numery :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może ktoś mi wyjasni na czym polega w detalach to oszustwo? Dajmy na to, że dzwoni do mnie ktoś z tych drogich numerów i ja nie odebrawszy połączenia próbuje do niego oddzwonić. Nawiązuje drogie połączenie..., itd. A potem komu płace za to połączenie? Czy przychodzi do mnie faktura od tego "oszusta", czy poprostu płace, jak co miesiąc, swojemu operatorowi, u którego wykupiłem usługę. To kto na tym zarabia? Wg mnie, to w pierwszej kolejności, to mój opeartor, który skasuje mnie za to drogi połączenie. A w jaki sposób zarobi ten "oszust", który naciągnął mnie na to drogie połączenie? Mój opeartor podzieli się zyskiem z nim? W jaki sposób? To kto w tym procederze tak naprawdę jest oszustem? Bardzo proszę o wnkliwe wyjaśnienie znawców tematu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może ktoś mi wyjasni na czym polega w detalach to oszustwo? Dajmy na to, że dzwoni do mnie ktoś z tych drogich numerów i ja nie odebrawszy połączenia próbuje do niego oddzwonić. Nawiązuje drogie połączenie..., itd. A potem komu płace za to połączenie? Czy przychodzi do mnie faktura od tego "oszusta", czy poprostu płace, jak co miesiąc, swojemu operatorowi, u którego wykupiłem usługę. To kto na tym zarabia? Wg mnie, to w pierwszej kolejności, to mój opeartor, który skasuje mnie za to drogi połączenie. A w jaki sposób zarobi ten "oszust", który naciągnął mnie na to drogie połączenie? Mój opeartor podzieli się zyskiem z nim? W jaki sposób? To kto w tym procederze tak naprawdę jest oszustem? Bardzo proszę o wnkliwe wyjaśnienie znawców tematu.
 
Może ktoś mi wyj
Dzwoniąc za granicę np na wysokopłatny numer (jak 0-700 np kiedyś) płacisz swojemu operatorowi, który rozlicza się w ramach umów międzynarodowych operatorów. Proste - ty płacisz za swoje rozmowy i to co robisz ze swoim telefone - bezpieczniej mieć pre-paid. Najwyżej wyczyści konto.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przyznaje, rzecz dla mnie bardzo niebezpieczna. Odbieram bardzo dużo połączeń z obcych numerów, ponieważ moj numer krąży gdzieś po Polsce. Maja go ludzie, którym kiedys prowadziłam wycieczki jako pilot i przewodnik, i często ktoś do mnie dzwoni "mam pani numer od mojej koleżanki, czy nie zechciałaby pani poprowadzić wycieczki w dniu takim a takim..." Nie mogę sobie pozwolić na komfort nieodbierania czy nieodzwaniania na obce numery, bo wtedy straciłabym klientów.jestem zaniepokojona ta sprawa.
Ostatnio edytowany 25 lutego 2015 r. o 22:26
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  Dzwoniąc za granicę np na wysokopłatny numer (jak 0-700 np kiedyś) płacisz swojemu operatorowi, który rozlicza się w ramach umów międzynarodowych operatorów. Proste - ty płacisz za swoje rozmowy i to co robisz ze swoim telefone - bezpieczniej mieć pre-paid. Najwyżej wyczyści konto.  
Ok. Ok. Jak się zabezpieczyć przed tym oszustwem to jedno, ale kto nas naciąga? Bo wg mnie, to winni są operatorzy. Trudno przypuszczać, aby jakiś jegomość siedział sobie gdzieś na Kajmanach i wybierał losowo numery. Czy z losowego wybierania numerów ma się zysk? No chyba nie. Chyba, że się działa za zgodą i w porozumieniu z operatorami sieci. Jak zauważyłeś operatorzy rozliczają się między sobą w ramach umów międzynarodowych. Czyli to Oni mają w tym największy interes, aby dochodziło do tego typu połączeń. I nie koniecznie potrzebna jest tu "małpa", która będzie się bawiła telefonem. W dobie cyfryzacji wszystko jest możliwe do zrobienia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przyznaje, rzecz dla mnie bardzo niebezpieczna. Odbieram bardzo dużo połączeń z obcych numerów, ponieważ moj numer krąży gdzieś po Polsce. Maja go ludzie, którym kiedys prowadziłam wycieczki jako pilot i przewodnik, i często ktoś do mnie dzwoni "mam pani numer od mojej koleżanki, czy nie zechciałaby pani poprowadzić wycieczki w dniu takim a takim..." Nie mogę sobie pozwolić na komfort nieodbierania czy nieodzwaniania na obce numery, bo wtedy straciłabym klientów.jestem zaniepokojona ta sprawa.
    Wystarczy mieć telefon z Androidem. Podczas połączenia przychodzącego jest podawane z jakiego kraju jest przychodząca rozmowa. Mi wyświetliło numer i obok Stany Zjednoczone. Olałem sprawę.   Fajna rzecz. I to telefon nas ostrzega.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No wlasnie, ja mam Iphone'a. Jestem z niego bardzo zadowolona, moj poprzedni aparat był z Antkiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W 99% nie podnoszę nieznajomych numerów i zawsze dokładnie je sprawdzam. Nigdy nie odbieram telefonów zastrzeżonych z prostej zasady braku szacunku dla odbiorcy. Jeśli ktoś się nie ujawnia, niech nie liczy na połączenie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To od czego jest ten Urząd Komunikacji Elektronicznej? Od czego jest rząd? Od czego jest Unia Europejska? Od tego, żeby umożliwiać "afroafrykanom" robienie nas w bambuko?
 
TO GDZIE TO POje***E PANSTWO?UMIEJA TYLKO LUPIC PODATKI I MANDATY.
  Na głupotę nie ma lekarstwa - niestety...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
0 24 to kierunowy do Płocka a do Siedlec jest 0 25
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wczoraj wieczorem miałem 4 neodebrane połączenia z numeru zaczynającego się na +686 nie oddzwoniłem. Dzis sprawdziłem w necie i wyszło, że to kierunkowy na wyspę Kiribati, kontynent Oceania. Mam pytanie? Gdzie są służby odpowiedzialne za ściganie tych ludzi co dzwonią z tych numerow, za co płace cięzkie pieniadze na podatki.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobra Dobra...ale kto na tym zarabia?tylko operatorzy?za wystawianie rachunków?w tedy znaczyło by że zatrudnili sobie ludzi do naciągania bo kto inny na tym zarabia?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
uwaga też na taki numer z kierunkowym z Belgii 0032 487851893
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja osobiście i oczywiście wszystkim polecam, zanim odbiorę nieznany numer to sprawdzam go w google. pracuję przy komputerze cały dzień i jak tylko dzwoni do mnie nieznany numer to wpisuję go szybko w przeglądarkę. wyskakują zazwyczaj wyniki z serwisów typu ***s://***ktoto.info lub innych i po 2-3 sekundach wiem kto jest z drugiej strony i mogę odebrać - lub oddzwonić jeśli nie zdążę. obecnie takie serwisy dobrze działają, mają szeroką społeczność dzielącą się informacjami i większość syfiastych numerów tam się znajduje. dodać należy, że numer który telemarketerzy uznają za wartościowy czyli ten, który odbiera nieznane numery, nie uchroni się już przed natrętnymi telefonami. jeśli jednak przestaniemy odbierać od telemarketerów, numer stanie się automatycznie niewartościowy dla nich i przestaną dzwonić. no może nie przestaną całkowicie, ale znacząco ograniczy się ich nachalność.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja na przykład, zawsze gdy dzwoni do mnie nieznany numer to go szybko wpisuję w google i znajduję informację na serwisach typu ***s://***ktoto.info bo obecnie społeczność tego typu serwisów jest bardzo aktywna a w bazie znajduje się sporo numerów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlatego ja zawsze sprawdzam na serwisach typu ***s://***ktoto.info
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę że właśnie próbowano mnie oszukać dzwoniąc do mnie. Ponieważ w pracy mam telefon wyciszony, to często po pracy zapominam wyłączyć wyciszenie i nie słyszałam jak do mnie dzwonili trzy razy i przysłali mi dwa sms-y. Nr przed którymi ostrzegam to: Nr z Belgii +32 471 24 23 56 i drugi +32 477 40 35 96 Nr z Albanii +40 746 907 436 Z tych belgijskich nr przyszyły też dwa sms-y o takiej treści: Proszę o pilny kontakt i drugi o treści: Mam awarię, zadzwoń jak najszybcie. Uważajcie na te numery. Ja nie dałam się naciągnąc, ale chyba tylko dlatego, że miałam wyciszony telefon i nie słyszałam telefonu. Odkryłam nieodebrane połaćzenia i smsy po dwóch godzinach, jak sięgnęłam po telefon bo chciałam zadzwonić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...