Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
TAK dla takiej elektrociepłowni ale na Czubach!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a gdzie mogę się podpisać za budową elektrowni ??? Jestm z całą rodziną i moi znajomi też ZA budową i utworzeniem nowych miejsc pracy w lublinie !!!!! Nie możemy być zielonym wschodem dla Unii tylko przemysłowo rozwiniętym miastem a Mełgiewska to typowo przemysłowe tereny i jak komuś to nie pasuje to niech się przeprowadzi !!!!!
Proszę zebrać za wnioskiem o budowę w swoim miejscu zamieszkania choćby 1/10 ilości podpisów przeciwników tej "inwestycji" w dzielnicy Tatary i będzie podstawa do ubiegania się o taką lokalizację za oknami Waszych domów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
żuk i elita dostali już w łapę to teraz ciężko cofnąć decyzje będzie robiło się wszystko aby poszło po za tym nie na darmo ręka rękę myje!!!! bo już teraz megatem truje ludzi bo nie działają filtry a w nocy wypuszczają inne odpady w kosmos do tego odlewnia też się dokłada
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
podana lokalizacja jest zbyt blisko osiedli mieszkalnych na taką inwestycje jestem przeciwko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Te osoby ,które tak pragną spalarni w Lublinie zapraszam do Chełma.Ona już tu działa.Przywoża te smieci nawet z niemiec,z calej Polski.Kilkadziesąt tirów dziennie.SETKI TON. Dlaczego niemcy nie palą u siebie tego tylko przywożą do Chełma tyle kilometrów?Przecież to kosztuje. Kiedyś nie było takiego zapylenia w powietrzu,chociarż bylo wiecej zakladów i kominów.Teraz jest mniej zakładów a powietrze czasami jet tak śmierdzące i duszące że nie da się otworzyć okna.Ostatnio z 15 na 16 sierpnia gdzie dwa dni świąt bylo w kupie,byl taki smród nie do wytrzymania.Łzy z oczu leciały.Władze oczywiście twierdzą że biedni ludzie spalają śmieci w swoich piecach(sierpień). Służby odpowiedzialne za to NIE ISTNIEJĄ LUB NIE CHCĄ ZAUWARZYĆ PROBLEMU!!!.Problem zrzuca się na niby stare kotłownie,no ale one spalają tylko w zimie a smrod jest cały rok może nie codziennie ale czesto.Te osoby które chcą takiej spalarni niech pomieszkają koło niej i dopiero niech się wypowiedzą bo samo miejsce pracy nie ma oznaczać że mam oddychać smrodem i trucizną.Takie spalarnie powinny być budowane ale na terenach nie zamieszkanych.Pan - Budżet- zastanawiam się ile czasu wytrzymał by z otwartym oknem?Nie wspominając rożnych chorób alergicznych.Proszę zastanowić się drugi raz i dopiero się wypowiadać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe ile z tych osób co protestują pali śmieci w swoich piecach...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Większość z protestujących to mieszkańcy osiedli mieszkaniowych, więc pieców nie mają. A ilu z tych zwolenników dokładanie zapoznało się z raportami Megatemu i jest w stanie zagwarantować, że będzie tak wspaniale jak Megatem usiłuje w nas wmówić?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Megatem aktualnie prowadzi elekrociepłownię i co??? I smród, czarny dym nie raz unoszą się nad miastem. Dlaczego? Bo albo w ogóle nie stosują odpowiednich filtrów, albo są one przestarzałe, zanieczyszczone, itd. Skoro zatem Megatem dzisiaj nie jest w stanie niczego zagwarantować, to co zagwarantuje przy spalarni odpadów? W około jest wiele osiedli mieszkaniowych, kilka dzielnic i to one poniosą tego największe konsekwencje. To my wszyscy poniesiemy konsekwencje hałasu i niszczenia przez tiry dróg. Najwyższy czas, aby mieszkańcy Lublina poczuli się nimi, a nie tylko swoich zagród (dzielnic/osiedli), bo mieszkacie w mieście i to na nim powinno wam zależeć. Jaki normalny człowiek chce mieć pod oknem spalarnie odpadów, czy biomasy? Lublin to jedno z najbardziej zasmrodzonych miast, a teraz w ostatnim czasie to już przeszedł w smrodzie sam siebie (bajki o płonącej Ukrainie włóżcie sobie między książki). Jednym z największych smrodzicieli jest Megatem. I co wg was raptem stanie się przykładem ekologii i czystego powietrza? Ludzie tu chodzi tylko o kasę. Ich kasę, bo wy będziecie jeszcze więcej płacić za ciepło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy to jest zapowiadana inwestycja norweskiej spółki Tergopower? Ile tych elektrociepłowni w Lublinie ma jeszcze powstać??? Czy to nie chodzi o to by nas zatruć? Rzadkością jest, że takie obiekty buduje się w miastach. Wiedeń może jest akturat tu wyjątkiem. Będę wdzięczna za wyjaśnienia. Anka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no trudno żeby taką inwestycję przeprowadzać w dzielnicy mieszkaniowej ............... są dzielnice-sypialnie, są dzielnice przemysłowe i każdy może sobie wybrać w której chce mieszkać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie, to nie chodzi o Tergo Power, a o Megatem. Tergo Power ubiega się o zgodę na budowę elektrowni na biomasę, czyli drugiej inwestycji. Inaczej mówiąc Megatem chce mieć spalarnie odpadów, a Tergo Power spalarnię biomasy. Obie firmy te spalarnie chcą mieć na terenie dawnego FSC. Panie/Pani Iglooo, Kalinowszczyzna, czy Tatary, Bronowice to także osiedla mieszkaniowe, więc nie wiem o co ci chodzi. Skoro wyraziło i wyraża się zgodę na budowę ciągle nowych bloków, tzn., że trzeba zmienić plan zagospodarowania przestrzennego i oddzielić zielenią, ścieżkami rowerowymi, placami zabaw, itp. od strefy ekonomicznej, a spalarnie budować tam, gdzie są one opłacalne i mają sens. Przywożenie spoza województwa czy nawet kraju biomasy, odpadów nie przyniesie miastu żadnych korzyści, a tylko sprawi, że stanie się ono kloaką.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podpisy były zbierane w całej dzielnicy kalinowszczyzna bo sama w tym zbieraniu uczestniczyłam.Jeśli pan Żuk zatruje życie mieszkańcom Lublina których ma w nosie bo przecież mieszka w Świdniku to na pewno nie dostanie poparcia w następnych wyborach od 8 dzielnic miasta. Przed I i II wojną przemysł budowano na granicy miasta lub poza nim.Natomiast za komuny budowano go gdzie popadnie bez ładu i składu budując osiedla pod fabrykami nie licząc się z ludzkim zdrowiem.Skoro przemysł w Lublinie upadł to poprzemysłowe tereny powinny ulec zmianie zagospodarowania przestrzennego a nowe zakłady powinno się budować na granicy miasta lub poza nim tak jak to robiono przed wojnami w XX wieku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czegoś nie rozumiem.... Megatem, Tergopower. I kto jeszcze? Megatem znam, przeszukałem internet i doszukałem się, że Tergopower to ściema. Podają w komunikatach, że mają doświadczenie w 70 projektach biomasowych w Europie. Jak to mozliwe? Jestem inżynierem-energetykiem z Lublina pracującym od 30 lat w Niemczech i wiem, że takich instalacji biomasowych w Europie jest kilkanaście i na pewno nie mają związku z jakąś enigmatyczną spółką Tergopower tylko z dużymi jak już koncernami jak E-on czy EDF. Znam naprawdę branżę OZE na świecie i nie spotkałem się nigdy ze spółką Tergopower działającą w OZE. Coś tu śmierdzi...I Tergopower i Megatem!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oj biedaku biedaku na tych osiedlach nie ma pieców, widać że nie masz żadnego pojęcia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...