Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
dlaczego teraz w rejonach tatar i kaliny wieczorami cos smierdzi? czy ktos cos wylewa do bystrzycy? czy ktos to jeszcze czuje ?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Najlepsza lokalizacja to wąwóz między Czubami i LSM
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Polak jest generalnie ze wszystkim na nie więc dlaczego mniałby akurat spalarnie zakceptować.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Polak jest generalnie ze wszystkim na nie więc dlaczego mniałby akurat spalarnie zakceptować.
Pokaż czynem, że jesteś inny.   Zbierz za budową spalarni pod własnymi oknami 1/100 ilości podpisów z dzielnicy Tatary i będzie wyłom w świadomości oraz zmiana polskiej mentalności.   Czekamy!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Pokaż czynem, że jesteś inny.   Zbierz za budową spalarni pod własnymi oknami 1/100 ilości podpisów z dzielnicy Tatary i będzie wyłom w świadomości oraz zmiana polskiej mentalności.   Czekamy!
 a no właśnie, czekać to każdy potrafi...i narzekać że ceny prądu rosną
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Spalarnia w Warszawie nie powoduje uciążliwości dla otoczenia pod względem emisji, jeżeli coś śmierdzi to z odpadów wyładowywanych ze śmieciarek, bo za długo kisną w śmietnikach. W Lublinie największym problemem jest obciążenie miasta transportem odpadów do zakładu, gdyby miał powstać. Nazywanie spalarni blokiem energetycznym jest eufemizmem. Gdyby chodziło przede wszystkim o wytwarzanie energii podstawowym surowcem byłoby paliwo alternatywne, a nie zmieszane odpady komunalne.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
W Wiedniu w samym centrum miasta jest spalarnia śmieci. Pięknie zaprojektowana i pomalowana jest perełką architektoniczną. Stanowi przykład jak można w atrakcyjny sposób zagospodarować przemysłową część miasta. Kominy są tam wysoko a filtry stanowią bezpieczną zaporę dla zanieczyszczeń i smrodu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "bajkowa spalarnia śmieci w Wiedniu", by się przekonać, że można w piękny i atrakcyjny sposób zagospodarować przestrzeń. Przypominam - jesteśmy miastem inspiracji!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
zgadzam się na spalarnię pod warunkiem, że powstanie w każdej dzielnicy lublina, no może poza wrotkowem bo tam mają już elektrociepłownię.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jaki jest budowania tej spalarni w mieście? Nie wpłynie to przecież na ceny prądu i ciepła w Lublinie a nabije kasę prywatnym osobom. Słyszałam też, że ma powstać spalarnia słomy w Lublinie budowana przez jakąś spółkę norweskalą. O co chodzi??? Czy Lublin ma być kloaką Polski wschodniej gdzie syf z całego województwa będzie zwożony???
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Spalarnie śmieci to mam y w każdy prawie domku jednorodzinnym. Do tego dochodzi tam spalanie szkodliwego węgla. Prawie każdy dom emituje wysoce szkodliwe spaliny gdy opala się węglem. Smród zimą na osiedlach domów jednorodzinnych jest nie do zniesienie. To ludziom nie przeszkadza. Dziwna logika.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Megatem złożył już 3 raport, czyli wynika z tego, że gdyby nikt nie wnosił uwag okazałoby się, że powstał obiekt niezwykle uciążliwy i szkodliwy dla mieszkańców. Odnoszę wrażenie, że raporty są przygotowywane pod kątem dopasowania się do uwag, a nie tego, aby inwestycja była na jak najwyższym stopniu technologii. Raporty Megatemu jak i raport Tergo Power nie uwzględniają siebie nawzajem, czyli wspólnych zagrożeń i uciążliwości jakie będą stwarzać. Do tego obie firmy i spalarnia odpadów Megatemu i spalarnia biomasy Tergo Power mają powstać obok siebie i spalać paliwo spoza województwa. Dlaczego zatem w Lublinie???????????? Czy ponad 9 tys. podpisów ludzi z dzielnic najbliżej położonych nie ma znaczenia, a chodzi jedynie o to, aby za wszelką cenę przeforsować obie spalarnie??????? Raporty Megatemu podają liczbę stanowisk w firmie, tylko jakoś brak jest informacji, czy będą to ci sami ludzie, którzy aktualnie pracują, czy będą to dodatkowe stanowiska, co oznacza, iż nawet pod tym względem te 27 stanowisk technicznych nie przedstawia żadnego znaczenia.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Co do spalarni w Wiedniu, na którą co chwila się ktoś powołuje, to przypomnę, że aktualna powstała w miejscu, gdzie we wcześniejszej doszło do pożaru niesamowitego w skutkach. Ludzie nie chcieli się zgodzić na odbudowanie spalarni i dlatego władze Wiednia zobowiązały się zamieszkać w pobliżu spalarni i tak zrobiły. Co za tym idzie zrobiono wszystko, aby ta spalarnia była jak najmniej szkodliwa dla ludzi. A jak jest w Polsce? Wszystko jak najtaniej i byle jak. Megatem ma na uwadze tylko swój interes, a los mieszkańców to sprawa nieistotna. Gdyby nie obowiązkowe konsultacje to nawet nie wiedzielibyśmy co powstaje. Nie ma żadnego powodu, aby w Lublinie była spalarnia odpadów z całego województwa, a i spoza niego.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
STOP SPALARNI ŚMIECI W LUBLINIE. Jak można wpaść na taki pomysł żeby w odległości 200m od budynków mieszkalnych chcieć budować spalarnię śmieci opalaną ogromnie trującymi odpadami.. Wkoło tego terenu znajdują się osiedla mieszkaniowe /Mełgiewska, Motor, Felin, Tatary, Bronowice,Kalinowszczyzna/ co z ludźmi tam mieszającymi.Megatem EC chce zatrudnić 35 osób, a wytruć w najbliższym czasie tysiące mieszkańców Lublina. W/g przeprowadzonych badań w ciągu 5-10 lat od powstania spalarni śmieci ludzie zaczną znacząco chorować na tych terenach. Takie inwestycje muszą być budowane z dala od osiedli mieszkaniowych. Megatem aktualnie prowadzi elektrociepłownię i co? smród, czarny gryzący dym nad miastem, nie można spać i otworzyć okien. Inwestycja którą chcą wybudować to przestarzała technologia wypychana przez Zachód do Polski. Ta inwestycja to smród, rakotwórcze toksyny, pyły, hałas,zniszczone drogi /dopiero co wybudowane/, zagrożenie pożarem. Taka spalarnia śmieci w ciągu kilku lat odbierze ludziom zdrowie, zniszczy środowisko. Żadna spalarnia śmieci nie jest bezpieczna i powinna być budowana z dala od budynków mieszkalnych. Nigdzie w Polsce nie ma spalarni w środku osiedli mieszkaniowych. Chcemy Lublina czystego, a nie zadymionego ,trującego i śmierdzącego.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dziwne, że w Chełmie nikt nie przeprowadzał konsultacji z mieszkańcami czyniąc z byłej Cementowni Chełm największą spalarnię odpadów dla całej Europy
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A ci co tak w tej sondzie głosują za, to jaki mają w tym interes? Nie będziecie mniej płacić za ciepło, powietrze znad Tatar doleci wszędzie, itd. Czyżby to na zasadzie, najważniejsze, że nie u mnie? A może to sami swoi usiedli do laptopów i głosują na potęgę, aby to pokazać jakich mamy mieszkańców w Lublinie? Spalarnia śmieci z Polski w Lublinie jest jedną wielką pomyłką, z której Miasto poza kilkoma osobami nie będzie miało żadnych korzyści. Megatem to prywatna spółka, więc także robi to tylko dla korzyści. W Polsce poza Warszawą nie ma takiej spalarni, a i tak ludzie są oburzeni tym, że będzie jej rozbudowa. Każda rozbudowa nie wymaga już konsultacji, więc ludzie nie mają nic do powiedzenia. Zapytajcie się mieszkańców, ile lat męczyli się ze smrodem i gdzie składowane są produkty uboczne ze spalania. Zapytajcie się mieszkańców miejscowości gdzie są spalarnie biomasy, to powiedzą Wam jaką gehennę przeżywają.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Lublinianie zapewne sie zgodza,jak i reszta Polski..pod warunkiem,ze ten cuchnacy dym z tego komina,bedzie wylacznie i na zawsze,ogrzewal dom P-a-li-pl-o-ta
Zaloguj się, aby oddać głos
0
kiedyś tak protestowali na wsi przeciw elektryfikacji
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ciemnota boi się elektrowni spalającej śmieci, ale nie boi się elektrowni spalającej węgiel, ani śmietników pod blokami, ani śmieci porozrzucanych po całym mieście. Polak = brudas, byle wszystko zaśmiecić, a jak się jego ukochane śmieci zechce wykorzystać, to protestuje :)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ty Pajacu! nie porównuj toksycznych i śmierdzących śmieci do węgla. Poczytaj sobie o takich spalarniach, a dopiero potem się wypowiadaj. A spalarnię śmieci wybuduj sobie koło swojego domu.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
kiedyś był problem przejść z sierpa na kosę , bo złe wchodzi. Ludziom trzeba długo tłumaczyć
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: