Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
W Lublinie powietrze i tak śmierdzi. Wprowadzanie kolejnych emitentów smrodu i zanieczyszczeń oraz kolejnych ciężarówóek pogorszy ten smród, hałas i jakość dróg.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkańcy nie chcą, ale władze Lublina wiedzą lepiej czego im potrzeba. Z tego co pamiętam ponad 9 tys, podpisów zebrali niemal sąsiedzi planowanych 2 spalarni odpadów na Tatarach i co????? A nic. Konsultacje są bo muszą być, a i tak spalarnie będą. Nie jest ważne, że Lublin słomy nie produkuje, że aż 3 spalarnie to tylko w celach komercyjnych, że mieszkańcy nie skorzystają na tym w żaden sposób, że należy tak dostosowywać plany zagospodarowania przestrzennego, aby były zgodne z aktualnym stanem rzeczy, a nie proponować to co było w latach 70-tych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sadząc po komentarzach w Lublinie należało by zamknąć wszelkie zakłady emitujące chałas, spaliny itp... A miejsca pracy...? A po co t komu jak mamy 500+... Doczytując artykół do końca ze zrozumieniem (wiem że to bardzo trudne ale spróbujcie...) dowiedzielibyście się że biomasa ma ograniczyć zużycie węgla o 30% (do 70%) a jak wiadomo węgiel w tej chwili też jakoś jest transportowany... Dodatkowo będzie mniejsza emisjia pyłów i zanieczyszczeń... Ale co to za argumenty w obliczu "NIe bo NIe"!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Raz ludzie pisza ze potrzeba w lublinie nowych zakladow pracy a jak takie powstaja go ich nie chca. To czego w koncu chca lublinianie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pytanie brzmi tak. Czy odbiorcy energii z elktrociepłowni beda taniej płacić rachunki za energie, jesli tak to ile?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja jestem na tak
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja jestem za w końcu z Chin słomy nie będą sprowadza, tak?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słoma i zrębki drewna są najmniej kalorycznym wsadem do bloków energetycznych i ciepłowniczych. Oznacza to dłuższy czas emisji ciepła, gazów i pyłów do atmosfery. O kwestiach związanych z transportem wsadu do bloków energetycznych pisać już nawet szkoda - szczególnie, że ta część naszego miasta i bez tego jest zatłoczona i zdegradowana do granic możliwości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczywiście, że trzeba budować. Wiecznym malkontentom mówimy stanowcze NIE.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słomy ci u nas dostatek , co drugiemu mieszkańcowi regionu wystaje z butów i wąsy omiata . Także tym w garniturach , tak tak , chodzi o tych co mówiom Lublyn zamiast Lublin , sporo takich . A więc wnioski pokuntrolne so takie , że słoma jest , znaczy sie jelektrownie trza budować richtig
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POWSTAJE NOWA " NIEDŹWIADA " !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiecznym optymistom mówimy postawcie sobie spalarnię odpadów pod oknami. I tyle. Zmniejszenie zużycia węgla owszem może i będzie, ale gnijąca, wilgotna słoma będzie leżeć w zapasie na kilka dni, zatem o ile węgiel nie przysparza szczurów i robactwa o tyle słoma tak. Poza tym nie słyszałam o samozapłonie węgla, ale o samozapłonie wilgotnej słomy tak. Oprócz transportu zrębków pociągiem - 1 szt. będą transporty słomy tylko tirami, a te na wodór nie są. Poza tym to ma być 3 spalarnia w mieście, zatem jaka to korzyśc dla mieszkańców? O dodatkowych miejscach pracy można by mówić, jakby to były setki etatów, a nie 20-30. Nikt też nie powiedział, że nie będą to przesunięcia dotychczasowych pracowników.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OCZYWIŚĆIE ŻE BUDOWAĆ OKOLICZNI ROLNICY MIELI BY DODATKOWE DOCHODY ZE SPRZEDAŻY SŁOMY Z KTÓRĄ NIE MA CO ROBIĆ A PRZYORYWANA CO ROCZNI WPŁYWA NIE KORZYSTNIE NA GLEBĘ JA MOCNO KIBICUJĘ TAKIEJ INWESTYCJI
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...