Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Facebook: Bojkot Carrefoura za czerwone kropki

Utworzony przez biskup spod latarni, 12 lipca 2010 r. o 17:21 Powrót do artykułu
Od piątku 9 lipca nie korzystam z przytułku niewolnictwa jakim jest ta sieć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czy nikt nie pomyślał że taki bojkot w konsekwencji paradoksalnie pogorszy sytuacje tych pracowników ? mniejszy utarg = zwolnienia i obcięcie pensji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PFF jakby tylko Kerfur miał takie praktyki, każdy ma takie praktyki czyli Tesco, Leclerc czy Real, ale co wy wiedzie o tym jak tylko tam kupujecie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niema nic gorszego niż poniżanie pracownika, a Cerrefour się tego do[uścił i to publicznie. Na pohybel Francuzom. Ale nawołują do bojkotu chłopcy z konkurencji, a wy jak owce...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...a ja w niedzielę byłem w Carrefour na Al.Witosa i dwa razy tak długo postałem sobie na kropce obok cukierków...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wychodzi na to że że te akcje z kasjerkami i tym że nie mogą wyjść do kibla i noszą pieluchy to prawda, jestem za bojkotem tym bardziej że w carefurze na kalinie i jana pawła jest zawsze kolejka jak ku+as, durnie nie kierownicy rządzą w tych carefurach, w lidlunp prawie nigdy nie ma kolejki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Michal napisał:
czy nikt nie pomyślał że taki bojkot w konsekwencji paradoksalnie pogorszy sytuacje tych pracowników ? mniejszy utarg = zwolnienia i obcięcie pensji
Napewno tak, cóż z tego że 100 osób nie zrobi zakupów jeśli 1000 innych będzie miała to gdzieś. Raczej dobrze przemyślany i oryginalny Flash Mob może przyciągnąć uwagę i ośmieszyć dyrektorków, którzy takie zasady wymyślają z nudów chyba. No i co najważniejsze nie uderza w pracowników marketu, bojkot to niedźwiedzia przysługa z której tylko konkurencja (też nie lepsza) się ucieszy. Pan Tomasz Piątek z Krytyki Politycznej chyba nie ma zielonego pojęcia o handlu i nie wie, że bojkot to jest wyrok na pracowników sprzedaży. Ale skąd może wiedzieć skoro siedzi sobie przy kompie i wymyśla jak tu uszczęśliwić innych w imię idei. Pikieta, Flash Mob czy coś podobnego z udziałem mediów to rozumiem ale nie bojkot!
Ostatnio edytowany 12 lipca 2010 r. o 20:46
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech każdy zrobi sobie taka kropkę i jazda pod sklepy!!! Może w końcu jakieś głupawe władze pomyślą za nim wydadzą nowe pozwolenia na otwarcie tego typu molochów. U siebie panowie z Carrefura takich rzeczy by się nie dopuślili bo związki dały by im popalić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wystarczy ze na 1000 kupujacych nie kupi 100 osob to jest spadek obrotu o 10% a to juz zauwazalna kwota mozna w ten sposob wykonczyc tych zabojadow niech sobie sciagaja pracownikow z francjii. trudno konkurencja zyska ale wole kupowac u kogos kto normalnie traktuje pracownikow tutaj chodzi o ludzka godnosc nie potrzeba nam obozow pracy bo spoleczne przyzwolenie na takie dzialanie powoduje ze wyzyskiwanie ludzi staje sie standardem i na pewno nie przyczyni sie do wzrostu plac.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cjhdjn napisał:
wystarczy ze na 1000 kupujacych nie kupi 100 osob to jest spadek obrotu o 10% a to juz zauwazalna kwota mozna w ten sposob wykonczyc tych zabojadow niech sobie sciagaja pracownikow z francjii. trudno konkurencja zyska ale wole kupowac u kogos kto normalnie traktuje pracownikow tutaj chodzi o ludzka godnosc nie potrzeba nam obozow pracy bo spoleczne przyzwolenie na takie dzialanie powoduje ze wyzyskiwanie ludzi staje sie standardem i na pewno nie przyczyni sie do wzrostu plac.
Jak znam życie w handlu to długotrwały spadek obrotów oznacza cięcie etatów i redukcję zatrudnienia, bo nikt nie będzie dokładał do interesu. Nie bój żaby - dyrektory jakoś to przeżyją, najwyżej przez tydzień nie będą kawioru wsuwać i popijać szampanem. Dlatego nieprzemyślany bojkot to jest wylanie dziecka z kąpielą, moim zdaniem lepiej pracować i zaciskać zęby zamiast "godnie" ustawiać się po zasiłki i zapomogi. Nie znasz, życia jak nie będziesz miał za co czynszu zapłacić to ci takie rzeczy szybko wyparują z głowy. A co do wyzysku i poszanowania godności pracownika to i tak jest lepiej niż 10 lat temu, potrzeba jeszcze z 10-15 lat żeby było już całkiem dobrze. Tego nikt nie zmieni w krótkim czasie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cjhdjn napisał:
wystarczy ze na 1000 kupujacych nie kupi 100 osob to jest spadek obrotu o 10%
A poza tym jeśli na 1000 kupujących nie kupi 100 to wcale nie musi oznaczać spadku obrotu o 10%. Równie dobrze może to być 1%! Bo ci klienci którzy np. robia małe zakupy i mogą sobie pozwolić na to żeby "przepłacić" gdzie indziej 10gr w imię sprawiedliwości nie zrobią dużego obrotu. Ale ci bogatsi, którzy sporo kupuja z zapasem dla dużego domu choć nieliczni moga zrobić duży obrót ale i mają też konkretne odczuwalne oszczędności (efekt skali) i raczej będą mieli w poważaniu takie akcje z bojkotem. Tam gdzie w grę wchodzi kasa, tam nie ma sentymentów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A w Kraśniku nie ma czerwonej kropki w karfurze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A w Kraśniku nie ma czerwonej kropki w karfurze.
To tylko kwestja czasu. W każdym Carrefouro-obozie będzie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomysł zaiste deb***ny... współczuję pracownikom Carrefoura, ale zakupy i tak będę robiła tam gdzie mi pasuje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
generation_next napisał:
Jak znam życie w handlu to długotrwały spadek obrotów oznacza cięcie etatów i redukcję zatrudnienia, bo nikt nie będzie dokładał do interesu. Nie bój żaby - dyrektory jakoś to przeżyją, najwyżej przez tydzień nie będą kawioru wsuwać i popijać szampanem. Dlatego nieprzemyślany bojkot to jest wylanie dziecka z kąpielą, moim zdaniem lepiej pracować i zaciskać zęby zamiast "godnie" ustawiać się po zasiłki i zapomogi. Nie znasz, życia jak nie będziesz miał za co czynszu zapłacić to ci takie rzeczy szybko wyparują z głowy. A co do wyzysku i poszanowania godności pracownika to i tak jest lepiej niż 10 lat temu, potrzeba jeszcze z 10-15 lat żeby było już całkiem dobrze. Tego nikt nie zmieni w krótkim czasie.
Nie mogę tego czytać,chyba nie wiesz co piszesz...ja tam pracuję i jestem za bojkotem tego sklepu z całego serca...tam jest coraz gorzej i nigdy nie będzie dobrze w tej sieci jeśli chodzi o pracę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
olga napisał:
Nie mogę tego czytać,chyba nie wiesz co piszesz...ja tam pracuję i jestem za bojkotem tego sklepu z całego serca...tam jest coraz gorzej i nigdy nie będzie dobrze w tej sieci jeśli chodzi o pracę.
Jest źle, ale nikt pracy nie zmieni. Co to za mentalność. Bojkot to by był, jakby się pracownicy masowo zwalniali, a nie jak klientów będzie mniej. To nic nie zmieni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
olga napisał:
Nie mogę tego czytać,chyba nie wiesz co piszesz...ja tam pracuję i jestem za bojkotem tego sklepu z całego serca...tam jest coraz gorzej i nigdy nie będzie dobrze w tej sieci jeśli chodzi o pracę.
Wypowiedzenie umowy o pracą składa się zazwyczaj u pracodawcy w formie pisemnej a nie na forum DW. To tak w kwestiach informacyjnych. Widać faktycznie nie znasz się na handlu, bo jeszcze większej głupoty nie czytałem. Jak chcesz podcinać gałąź na której sam siedzisz to Twój problem. Każdy sposób jest dobry z wyjątkiem sr..nia do własnego gniazda...na Twoim miejscu trzymałbym się tej roboty bo z takim podejściem i "wiedzą" masz małe szanse na coś lepszego....
Ostatnio edytowany 14 lipca 2010 r. o 06:35
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Carrefour R.I.P
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak w ogóle to kropka ze zdjęcia jest kropką z Carrefoura na WITOSA! Redakcjo :/ oj redakcjo :/ nawet nie wiecie gdzie bywacie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bambosh napisał:
...a ja w niedzielę byłem w Carrefour na Al.Witosa i dwa razy tak długo postałem sobie na kropce obok cukierków...
fajna jest,prawda? taka zdarta juz uzywana troche byla
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...