Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
przez takich burakow jak ten kopciowski czy jak mu tam te miasto to zadupie !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie tak dawno "zabytkiem" był walący się murek na 3go maja, który blokował przebudowę ulicy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Galeria Centrum nie będzie wyburzona"..... do poniedziałku. W poniedziałek znowu ktoś ją będzie wyburzał... i... tak w koło Macieju. Nasuwa mi się taka maksyma "MĄDRY WIE CO MÓWI,GŁUPI MÓWI TO CO WIE"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no do jasnej anieli. Dlaczego WY wszystko utrudniacie? Wyburzyć to dziadostwo! Pozwólcie inwestorowi zrobić wszystko od początku do końca jak należy. Nowy budynek, nowe instalacje, po co przerabiać to PRLowskie badziewie skoro inwestor ma pieniądze i chce postawić nowy budynek? A skoro pedet trzeba przerabiać to jaki jest sens tego żeby pozostał. Przecież i tak bedzie wyglądał inaczej, nieprawdaż?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo brawo, dać kopniaka inwestorowi co będzie nam coś stawiał w Lublinie !!! Chronić RUINĘ przecierz PDT to perełka renesansu. Ja bym to ogrodził i sprzedawał bilety na zwiedzanie tego złomu. I koniecznie napis " To pomnik bezdennej głupoty rady niby-architektów lubelskich"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A CO SIĘ STAŁO Z PROPOZYCJĄ REKONSTRUKCJI WYBURZONEGO W CZASIE WOJNY HOTELU VICTORIA ? MOŻNABY WYBUDOWAĆ COŚ W STARYM STYLU NA WZÓR TEGO PIĘKNEGO BUDYNKU, KTÓRY ZNIKŁ Z POWIERZCHNI ZIEMI I PRZYSTOSOWAĆ TO POD GALERIĘ HANDLOWĄ. DLACZEGO STAWIA SIĘ BLASZAKI, KONTENERY I SZPECĄCE STARĄ ZABUDOWĘ KONSTRUKCJE ? JESTEM ZA WYBURZENIEM PEDETU ALE NIE JESTEM ZA TYM KONTENEREM KTÓRY CHCE SIĘ W JEGO MIEJSCE POSTAWIĆ I KTÓRY BĘDZIE GÓROWAŁ NAD OKOLICZNYMI ZABYTKAMI. DZIWNE, ŻE KONSERWATOR ZABYTKÓW NIE PRZYJRZAŁ SIĘ KONCEPCJI PROJEKTU. PROJEKT TO TEŻ KOSZT WIĘC ZANIM SIĘ GO ZROBI DOBRZE BYŁOBY ŻEBY KONCEPCJE PROJEKTU PRZED ZROBIENIEM GO ZOPINIOWAŁ SAM KONSERWATOR ? NIE JESTEM TEŻ DO KOŃCA PRZEKONANY CZY TAKA INWESTYCJA JEST POTRZEBNA W TYM MIEJSCU ? CZY KOLEJNA GALERIA HANDLOWA MUSI ZAPLOMBOWAĆ LUKĘ, KTÓRĄ DOSTRZEGAJĄ TYLKO WŁODARZE ? JEŻELI NIKT JESZCZE TEGO NIE DOSTRZEGŁ TO TO POWIEM - JEŻELI NIE WIADOMO O CO CHODZI TO CHODZI O PIENIĄŻKI. TAK ATRAKCYJNA LOKALIZACJI PRZYNOSIŁABY MEGA ZYSKI W PRZYPADKU GALERI HANDLOWEJ. CZY KTOŚ POMYŚLAŁ CO MIASTO DOSTANIE W ZAMIAN ZA TO ŻE INWESTOR, A PÓŹNIEJ ZARZĄDCA BUDYNKU BĘDĄ ZARABIAĆ GRUBĄ KASĘ NA INTERESIE JAKI BYŁBY NA I W GALERII HANDLOWEJ? MYŚLĘ, ŻE WYSTARCZY NAM NA DZIEŃ DZISIEJSZY PLAZA NA LIPOWEJ A TWORZENIE KOLEJNEJ GALERII HANDLOWEJ GDZIE SPOTYKA SIĘ KUPĘ ZNAJOMYCH I NIEWIELE SIĘ KUPUJE JEST NIEPOTRZEBNE.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oto nasze lubelskie piekiełko. Panie Prezydencie, Pan już nie startuje w następnych wyborach, może Pan wyczyści przedpole następcy i rozgoni to towarzystwo. Nie możemy być jak pies ogrodnika sam nic nie zrobi i komuś nie da! Za dużo mamy tego typu przykładów. Chcemy być ESK, metropolią ... a jesteśmy w takim położeniu, iż powinniśmy inwestorom drzwi szeroko otwierać i nisko się kłaniać a nie przed "nosem" im zamykać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zabytki współczesnej architektury lubelskiej(można dopisywać): Dworzec PKS, ściana północna przy Zamku Lubelskim, Pod Arkadami, PDT, McDonald, Astoria, Karczma Słupska (dawna), kimo Kosmos (dawne), LSM (w całości), Gala, itd.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
głupie - bo lubelskie. Ręce opadają jak się czyta opinie "specjalistów". Totalana gleba.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brońcie jak niepodległości takich "zabytków". Teatr w budowie toż to prawdziwa perła klasy zero pamiętający również lata 70 ubiegłego stulecia. Już widzę te tabuny obcokrajowców pielgrzymujących do mekki zabytków wschodniej Polski. Jest jeszcze murek ( obszczy murek) przy ul. 3 Maja na którego wyburzenie musiał dać zgodę sam Pan minister. Mogę wymienić jeszcze kilka innych zabytków Lublina ważnych dla dziedzictwa światowej kultury. Np. dworzec PKS z otaczającymi targowiskami dawna restauracja "Pod Skarpą" albo Dworzec Północny . Jesteśmy naprawdę bogaci w tak znaczące zabytki! Brońcie Panowie konserwatorzy tego dziedzictwa !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
na miejscu inwestora powiedziałbym do władz: spadajcie. Chyba, że dacie pieniądze na odgrzewanie starego trupa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
deb***e czy jak? to nie jest zaden zabytek. Mam wrazenie ze Lublin nie chce sie rozwijac w zadnym kierunku. Zaczynamy byc miastem nieprzyjaznym inwestorom-to niepokojace
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe kiedy nasze blokowiska (czyli tzw. wielka płyta) zostanie objeta ochroną konserwatorską, jak widać w Lublinie musi byc przaśnie, zakładamy sukamany przed wjazdem i dalej robimy jeden wielki skansen a urzędnicy bez żadnych konsekwencji dalej decydują jak mamy żyć - po prostu "prymitywnie".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ręce opadają !!! Co za debl.ile są decydentami w tym miescie ??!! Tu nic nigdy nie powstanie !! Mam już tego serdecznie dość !! Jakim trzeba być wariatem żeby objąc ochroną konserwatorską paskudny i szkaradny budynek dawnego PDT ??!! Ewentualnie ile trzeba dostać w .... żeby roztoczyc nad tym budynkiem ochronę konserwatorską ?!! Swoją dorgą wchodząc na Stare Miasto i patrząc na przepiękne ale WALACE SIĘ kaminnice zastanawiam się gdzie są właśnie ci architekci i konserwatorzy??!! Stare Miasto w Lublinie niszczeje, a oni chca wpisac na liste zabytków gmach PDT z lat 70 -tych?? No to jak niewiadomo o co chodzi to już wiadomo Jak perfidnym trzeba byc aby tak postępować??!! Mam dość tych piep.. decydentów którzy tylko biora kasę za to żeby w Lublinie NIC NIE BYŁO !! Mam już tego serdecznie dość !!! Niech ktoś wkońcu rozgoni to towarzystwo wzajemnej adoracji na cztery wiatry, bo inaczej zrobią oni z tego miasta skansen !!! Lublin to miasto makiet i niezrealizowanych planów, już wczęsniej pisałem, że boję się że i ten projekt (jak dziesiątki innych z Alchemią, tunelem pod raclawickiemi, galeria pod zamkiem czy na górkach itd.) skończy jako makieta i niestety wygląda na to, że znów miałem rację. Niech ktoś wkońcu się obudzi i pozwoli Lublinowi i lublinianom żyć !!Dlaczego w tym miescie ma nie być pożądnych galerii handlowych , dróg, obwodnicy, komunikacji itd. itp Czym Lublin sobie zasłużył na tak deb***nych decydentów którzy zamiast promować miasto i powodować jego rozwój robią coś dokładnie odwrotnego??!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Święta racja. Jeśli PEDET, czyli GALERIA CENTRUM (koniec lat 60-tych) to zabytek, to Teatr w Budowie (budowany od 36 lat - od roku 1974) to też zabytek. Urzędasy, nie niszczcie zabytków zapyziałego Koziego Grodu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zastanawiam sie co za idioci chcą chronić ten budynek, a może jescz ebędą chcieli chronić mój kibel drewniany? tak zwany sracz, miasto jak ma byc ladne to niech chociaz pozbeda sie tego smiecia, albo tworzymy miasto z klimatem starodawnym, albo nie tworzymy wczale, komunistyczne blokowiska i inne pawilony moga stac gdzies indziej a nie w centrum, szpecic stare miasto, ja bym wolal aby odbudowano FARĘ oraz WIEZE CIŚNIEN na pl. wolnosci cos co jest piekne dla oka a nie robic kampani wyborczej na beznadziejnym budynku, tak samo astoria. rozumieim kamieniczki na ktorych są rześbione elewacjie, to chociaz jest ladne do fotografii, u nas to towarzycho powinni odeslac na emeryture, bo tylko marnuja czas, i przeszkadzaja w tworzeniu pieknego miasta. wolalbym aby juz stanela tam kamieniczka ktora byla przed wojna. jedyne co przychodzi na mysl to obrzydzenie tymi pseudo architektami. przepraszam ale tak mi sie kojarzy sposob uprawiania sztuki przez nich
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba było budynek odkupić i zrobić tam Urząd, który buduje się przy Domu Oficera. Po przebudowie by się nadawał. Tak samo kino Kosmos na Teatr Lalki i Aktora. Po jaki gwizdek w takim dziadowie jak Lublin kolejna galeria. Może w ramach parytetu będą nie tylko galerianki, ale i galerianie (dla pań i panów).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lublinianin napisał:
zastanawiam sie co za idioci chcą chronić ten budynek, a może jescz ebędą chcieli chronić mój kibel drewniany? tak zwany sracz, miasto jak ma byc ladne to niech chociaz pozbeda sie tego smiecia, albo tworzymy miasto z klimatem starodawnym, albo nie tworzymy wczale, komunistyczne blokowiska i inne pawilony moga stac gdzies indziej a nie w centrum, szpecic stare miasto, ja bym wolal aby odbudowano FARĘ oraz WIEZE CIŚNIEN na pl. wolnosci cos co jest piekne dla oka a nie robic kampani wyborczej na beznadziejnym budynku, tak samo astoria. rozumieim kamieniczki na ktorych są rześbione elewacjie, to chociaz jest ladne do fotografii, u nas to towarzycho powinni odeslac na emeryture, bo tylko marnuja czas, i przeszkadzaja w tworzeniu pieknego miasta. wolalbym aby juz stanela tam kamieniczka ktora byla przed wojna. jedyne co przychodzi na mysl to obrzydzenie tymi pseudo architektami. przepraszam ale tak mi sie kojarzy sposob uprawiania sztuki przez nich
nic dodać nic ująć ten kwadraciak będą chronić na rogach postawją betonowe lwy i zrobią zabytek, miasto niech lepiej weźmie się za plac litewski, gdzie ta Europejska Stolica Kultury Smiech..........
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lublinianin napisał:
zastanawiam sie co za idioci chcą chronić ten budynek, a może jescz ebędą chcieli chronić mój kibel drewniany? tak zwany sracz, miasto jak ma byc ladne to niech chociaz pozbeda sie tego smiecia, albo tworzymy miasto z klimatem starodawnym, albo nie tworzymy wczale, komunistyczne blokowiska i inne pawilony moga stac gdzies indziej a nie w centrum, szpecic stare miasto, ja bym wolal aby odbudowano FARĘ oraz WIEZE CIŚNIEN na pl. wolnosci cos co jest piekne dla oka a nie robic kampani wyborczej na beznadziejnym budynku, tak samo astoria. rozumieim kamieniczki na ktorych są rześbione elewacjie, to chociaz jest ladne do fotografii, u nas to towarzycho powinni odeslac na emeryture, bo tylko marnuja czas, i przeszkadzaja w tworzeniu pieknego miasta. wolalbym aby juz stanela tam kamieniczka ktora byla przed wojna. jedyne co przychodzi na mysl to obrzydzenie tymi pseudo architektami. przepraszam ale tak mi sie kojarzy sposob uprawiania sztuki przez nich
A kim Ty jesteś? Pewnie "arhitektem" a może "rześbiarzem"? Aż oczy łzawią, kiedy się czyta ten post, ignorancja bije po oczach. Gmach dawnego "pedetu" czy Astorii to jedne z bardziej udanych modernistycznych budowli po tej stronie Wisły i należy je chronić. Pomyślcie, co by było, gdyby renesansowi twórcy niszczyli gotyckie budowle zastępując je renesansowymi. Z kolei renesansowe rezydencje i kościoły byłyby burzone by zrobić miejsce aktualnie modnym barokowym, itd. Doszłoby do tego, że zabytki, którymi się szczycimy i które podziwiamy moglibyśmy oglądać jedynie na obrazkach w książkach. Ile razy trzeba powtarzać, że modernistyczne, czy nawet socrealistyczne założenia i budowle(np Plac Zamkowy, Racławicka Dzielnica Mieszkaniowa) nie są mniej wartościowe od zabudowy Starego Miasta, czy Krakowskiego Przedmieścia. Tymczasem budowle w tym stylu są bezmyślnie niszczone, ciekawe rozwiązania architektoniczne i dopracowane detale zastępowane są banałem i plastikiem. Proponowane odbudowa fary czy hotelu Victoria to jakaś pomyłka. Zwracam uwagę, że budynek dawnej GC jest umiejętnie wkomponowany w otoczenie, w przeciwieństwie do proponowanego Pasażu Victoria, który jest gwałtem na tkance miasta. Nie wspominam już o ekonomicznych argumentach, które podważają sens powstania kolejnej galerii handlowej. Dziwi mnie również milcząca akceptacja totalnej porażki jak np C. H. "Lublin Plaza" czy zbliżającej się ARKAtastrofy w bezpośrednim sąsiedztwie starówki. wolalbym aby juz stanela tam kamieniczka ktora byla przed wojna. ja bym wolał żeby nie było wojny... Czy to ma jakieś znaczenie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
takie pierd...enie, nie dostali doli to i sie dopominaja, banda pazernych pajacy. kurnia perełkę architektoniczna se zanleźli... brak słów...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...