Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Tak naprawdę w Lublinie są, od biedy można je tak nazwać, dwie galerie handlowe: Plaza i Olimp. Plaza jak na dzisiejsze standardy jest malutka, zawsze zatłoczona, niemniej jej niewątpliwym plusem jest położenie w centrum miasta - spokojnie piechotką sobie można podejść. Olimp to inna para kaloszy, właściwie zbudowana jest bardziej jak centrum handlowe, na miano galerii handlowej zasługuje tylko najnowsza część, reszta to niestety trochę nowocześniejszy bazar. Może po przebudowie coś się zmieni. Uświadamiam także wszelkim dziwnym forumowiczom, że hipermarket z przybudówką w postaci 20-30 sklepików (E. LeClerc, Carrefour czy TESCO) nie powiniene być przez poważne osoby nazywany "galerią handlową". Są to tzw. centra handlowe i spełniają inne funkcje niż galerie handlowe, mają całkiem inny potencjał. Budowane są dla mieszkańców najbliższej okolicy, osiedla; w stopniu znikomym generują ruch pozalokalny - niewiele jest chyba osób, które jadą z drugiego końca miasta do, przykładowo, TESCO aby kupić kilo ziemniaków czy zeszyt 60-kartkowy w kratkę. Kończąc już dywagacje na temat centrów i galerii handlowych to trochę wstyd, że mieszkaniec niemal 400-tysięcznego (po wliczeniu studentów) Lublina aby zrobić zakupy w sieciach takich jak choćby ZARA czy TK MAXX musiał jeździć do Radomia, Kielc czy Rzeszowa. Nieprawdaż?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
anzelm napisał:
zwracam uwage iż niejakie echo zakupiło grunt pod park /plan zagospodarowania przestrzennego/ kupując po ok. 100tys.zł za 1 ha - teraz cwaniaczki różnej maści probują zarobić krocie manipulując jak się da - duże pole do popisu dla prokuratury, NIK, CBŚ, CBA i innych instytucji... jeśli przeforsują jakąkolwiek budowę - wzywam wszystkich mieszkańców Lublina ( i nie tylko ) do składania pozwów przeciwko miastu jeśli nie zgodzi się na sprzedaż gruntów w cenie 100tys/ha.....
Chłopcze, te tereny sprzedawała bodajże Agencja Mienia Wojskowego a nie miasto Lublin, także twoje śmieszne dywagacje są ... po prostu śmieszne. Hahaha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
anzelm napisał:
zwracam uwage iż niejakie echo zakupiło grunt pod park /plan zagospodarowania przestrzennego/ kupując po ok. 100tys.zł za 1 ha - teraz cwaniaczki różnej maści probują zarobić krocie manipulując jak się da - duże pole do popisu dla prokuratury, NIK, CBŚ, CBA i innych instytucji... jeśli przeforsują jakąkolwiek budowę - wzywam wszystkich mieszkańców Lublina ( i nie tylko ) do składania pozwów przeciwko miastu jeśli nie zgodzi się na sprzedaż gruntów w cenie 100tys/ha.....
To takie Polskie zazdrościć że ktoś potrafi zarobić do czegoś dojść. Echo kupiło tanio teren to od razu oznacza że to oszuści ? Przecierz nikt nie bronił kupić Górek miastu które zresztą miało prawo pierwokupu ale zrezygnowało. Ty chyba z pisu bo ci to wietrzą wszędzie spiski i przekręty i ...niestety nie da się tego leczyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z kornelią nie wyszło,to może i na górkach, będzie to co powinno być, czyli park. Jeśli będzie centrum handlowe,to będzie to kolejny PRZEKRĘT!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mr. Blue napisał:
Tak naprawdę w Lublinie są, od biedy można je tak nazwać, dwie galerie handlowe: Plaza i Olimp. Plaza jak na dzisiejsze standardy jest malutka, zawsze zatłoczona, niemniej jej niewątpliwym plusem jest położenie w centrum miasta - spokojnie piechotką sobie można podejść. Olimp to inna para kaloszy, właściwie zbudowana jest bardziej jak centrum handlowe, na miano galerii handlowej zasługuje tylko najnowsza część, reszta to niestety trochę nowocześniejszy bazar. Może po przebudowie coś się zmieni. Uświadamiam także wszelkim dziwnym forumowiczom, że hipermarket z przybudówką w postaci 20-30 sklepików (E. LeClerc, Carrefour czy TESCO) nie powiniene być przez poważne osoby nazywany "galerią handlową". Są to tzw. centra handlowe i spełniają inne funkcje niż galerie handlowe, mają całkiem inny potencjał. Budowane są dla mieszkańców najbliższej okolicy, osiedla; w stopniu znikomym generują ruch pozalokalny - niewiele jest chyba osób, które jadą z drugiego końca miasta do, przykładowo, TESCO aby kupić kilo ziemniaków czy zeszyt 60-kartkowy w kratkę. Kończąc już dywagacje na temat centrów i galerii handlowych to trochę wstyd, że mieszkaniec niemal 400-tysięcznego (po wliczeniu studentów) Lublina aby zrobić zakupy w sieciach takich jak choćby ZARA czy TK MAXX musiał jeździć do Radomia, Kielc czy Rzeszowa. Nieprawdaż? i pewnie w tych światowych galeriach to za darmo dają towar, anieraz nawet dopłacają do niego chłoptasiu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kiedyś w galerii można było obejrzeć obrazy, rzeźby . teraz najwyżej sztuki ... jakieś to dziwne, ale nawet wojnę , dziś określa się terminem " misja "
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tego co pamiętam wczesniej projekt na galerię był inny, zdecydowanie lepszy, ten jest okropny, sam beton, nie pasuje do tego terenu. Beznadziejny projektant. W dzisiejszych czasach naprawdę mozna wymyślić coś ładnego i pasującego do tego otoczenia. Byłam na tak za budową galerii, ale ten moloch jest okropny. Potrzebujemy skrzyżowania i fajnie byłoby jeździć tam bez korków, ale błagam zmieńcie ten projek, wcześniejszy był lepszy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chciałam powiedzieć, ze jako mieszkaniec lublina wiele razy w róznoraki sposób spedzałam czas na górkach czechowskich jako dziecko dwadzieścia pare lat temu na spacerach z rodzicami jako starszy dzieciak oglądałam tam oglądałam tam występy crosowe jako nastolatek robiłam grila ze znajomymi i chodziłam tam na wagary jako dorosły czlowiek chodzilam z psem na spacer....z roku na rok ten teren jest coraz bardziej zaniedbany i nie da sie tam spokojnie cieszyc naturą niestety... Jako mieszkaniec Lublina nie jestem także za tym aby zabetonować lublin mam dziecko i chviałabym mieć gdzie pójść z nią w weekend na spacer ale o ile mi wiadomo to cytuję: "Radni przerwali 11-letni zastój. Jeśli za rok zagłosują tak samo, Echo ruszy z budową galerii handlowej z butikami, multipleksem i hipermarketem. Ale nic za darmo. W zamian za to Echo ma wyłożyć 60 mln na przebudowę skrzyżowania. W ciągu al. Solidarności ma zbudować estakady. Sprzeda też miastu 70 ha cennej przyrodniczo części górek za 7 mln zł. To stawka sprzed 11 lat. Takie warunki wynegocjował prezydent Krzysztof Żuk. Radni długo nad tym debatowali. – Nie stać nas, by samemu przebudować skrzyżowanie – twierdzi Leszek Daniewski (PO). – Ludzie stoją tu po pół godziny w korku, tak dalej być nie może – wtóruje Mariusz Banach (PiS)." Dlatego nie wiem oco wielka burza skoro mają zachować jakąś cześć zieleni dla mieszkańców to chyba powinniśmy się cieszyć do tego przebudowa drogi a tam są straszne korki no i moze w końcu jakaś normalna galeria handlowa. Nie wiem ale mam nadzieje że władze miasta myślą nie tylko o inwestorach ale także o zwykłych mieszkańcach młodszych i starszych którzy potrzebują mieć gdzie spędzać czas... Pozdrawiam:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...