Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Gwiazdy Dawida na bloku przy ul. Sikorskiego w Lublinie

Utworzony przez czytelnik, 22 listopada 2009 r. o 15:27 Powrót do artykułu
z tego co wiem (ta sprawa plotu mi wisi nie mam nic wspolnego z ta sprawa i spoldzielnia) to tylko ok 30% mieszkanców 3 jest za tym plotem ktory ma kosztowac kilkadziesiat tys zl zawiazali oni komitet blokowy owe 30% i wymyslili sobie plot bez jakiegos uzgodnienia z innymi mieszkancami a ze te 30% siedzi w zarzadzie spoldzielni to niebylo zadnego klopotu z zatwierdzeniem! i tak bez zadnego pozwolenia przetargu jest plot. ja bym wolal plac zabaw jakas swietlice dla dzieci stworzyc a nie mieszkac jak w wiezieniu za plotem .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bespieczenswo pewne:Podwujny plot i kilka Niemieckich Owczarkow biegajacych wkolo.Waronek:NIE OPUSZCZAL TERENU OGRODZONEGO!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do tej pory myślałem, że rysunki swastyki są antysemickie,gdyby ktoś rysował Orła Białego na ścianie, do głowy by mi nie przyszło, że to antypolskie. Widocznie oznaki antysemityzmu w ksenofobicznym, nacjonalistycznym Państwie Polskim ( w odróżnieniu od np. Państwa Izrael) rozszerzają się gwałtownie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewnie sami pomazali żeby przekonać niedowiarków że płot to słuszna inwestycja!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MŚLĘ,ŻE TE GWIAZDY DAWIDA MAJĄ INNY SENS NIŻ ZWYKŁY WANDALIZM, OTÓŻ TRZEBA SOBIE ZADAĆ PYTANIE ,W DOBIE GDZIE RÓŻNEGO RODZAJU MURY,OGRODZENIA,ZASIEKI TRACĄ SENS I SĄ BUDOWLAMI RACZEJ HANIEBNYMI,JEST TAKIE MIEJSCE NA ZIEMI GDZIE SĄ WZNOSZONE Z WIELKĄ DETERMINACJĄ A GWIAZDA DAWIDA,ICH BUDOWNICZYM...JAKO JEDYNA WYRAŹNIE PRZYŚWIECA. W PRZYPADKU ULICY SIKORSKIEGO JEST PEWNYM SENSOWNYM WYTKNIĘCIEM I WYRAZEM PROTESTU.-tak mi się wydaje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tam jest napisane "Geto" a nie "Getto". Może chodzi o bardzo dobry lubelski zespół reagge "Geto Blasta". Poza tym w jaki niby sposób gwiazda Dawida miałaby być antysemicka? Oleju troche do głów. To symbol prosemicki. Tak samo jakby narysować swastykę - nie będzie to przecież symbol antynazistoski tylko nazistwoski! Co innego gdyby np gwiazda Dawida była na szubienicy (często malowidło na murach) - wtedy jest to symbol antysemicki i po prostu chamski.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zwykle wielkie halo, bo ktoś coś napisał o żydach. Jakoś nie słyszałam sprzeciwów, gdy żydzi opluwali Polaków. Jakoś nigdy nie słyszałam z ust żydów przeprosin, za ich mnogość w UB, SB i każdym naszym rządzie. A tylko idiota obraziłby się za widok własnego symbolu. Czy jak my widzimy namalowanego orła, to oskarżamy kogoś o antypolonizm? NIE. Zatem w tym przypadku nie ma co robić zamętu. Napisy takie czy inne, były są i będą. Należy raczej karać za niszczenie elewacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego żydzi wstydzą się swojego pochodzenia? Ja nie obrażam się na określenie mnie Polakiem!!! Żydowska propaganda robi swoje...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli ktoś używa słowa "Żyd" jako epitet, a tak niewątpliwie jest w tym przypadku, świadczy to, że ta "wypowiedź" ma charakter antysemicki. Ludzie na poziomie takie przejawy troglotyzmu zapijaczonych blokersów potępiają a nie wybielają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Większość z powyższych wpisów potwierdza smutną prawdę, że Polska jest antysemicka. Nikogo nie obchodzi fakt, że przed wojną co trzeci mieszkaniec Lublina był Żydem. Zanim parskniesz śmiechem pamiętaj, że narodowość nie ma nic wspólnego z człowieczeństwem. A człowiekiem jesteś, prawda?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"...ci wandale-antysemici(...)", a skąd ta pewność? że wandale to mogę zrozumieć, ale od razu antysemici? a czy są antyniemcy? antyrosjanie? (nawet komputer podkreśla te zwroty jako błąd) a przecież wiadomym jest, że za tymi narodami jakoś nie przepadami i nikt z tego nie robi rozgłosu, a tu od razu antysemita i jeśli ich dorwą to w 100% zamkną. Dlaczego tylko ten naród jest wybrany?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
horrrus napisał:
Większość z powyższych wpisów potwierdza smutną prawdę, że Polska jest antysemicka. Nikogo nie obchodzi fakt, że przed wojną co trzeci mieszkaniec Lublina był Żydem. Zanim parskniesz śmiechem pamiętaj, że narodowość nie ma nic wspólnego z człowieczeństwem. A człowiekiem jesteś, prawda?
Z TWOJEJ WYPOWIEDZI WYNIKA ZE JESTES ZYDEM WON DO IZRAELA NIEMA TU MIEJSTA DLA TAKICH
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja napisał:
Z TWOJEJ WYPOWIEDZI WYNIKA ZE JESTES ZYDEM WON DO IZRAELA NIEMA TU MIEJSTA DLA TAKICH
przecież nietrudno sprawdzić czy jest, żydem, złapać dziadka i sprawdzić czy jest obrzezany.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
puzon20 napisał:
"...ci wandale-antysemici(...)", a skąd ta pewność? że wandale to mogę zrozumieć, ale od razu antysemici? a czy są antyniemcy? antyrosjanie? (nawet komputer podkreśla te zwroty jako błąd) a przecież wiadomym jest, że za tymi narodami jakoś nie przepadami i nikt z tego nie robi rozgłosu, a tu od razu antysemita i jeśli ich dorwą to w 100% zamkną. Dlaczego tylko ten naród jest wybrany?
JAK NA RAZIE TO SZCZEGÓLNIE JEDEN ICH UPODOBAŁ I WYBRAL.NIEDAWNO A PODOBNO TEŻ BYŁ POCHODZENIA ŻYDOWSKIEGO
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
barany i tyle, złapać ich, niech zlizują jęzorami co namazali, albo zapłacili porządnie, tak samo jak z przystankami, w Lublinie jest miejsce dla wszystkich narodowości
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nic nowego w tej spółdzielni, sami mówią w siedzibie INSTALATORA że dwóch członków samorządu się uparło z tym ogrodzeniem bez konsultacji z mieszkańcami i mama bajzej. Nasz blok staje się pośmiewiskiem całego lublina przez głupotę dwóch członków samorządu a jak znam życie to dopiero skutki wandalizmu będą u nas odczuwalne. Niech ci panowie z samorządu teraz z własnej kieszeni pokryją koszty usunięcie tych malowideł a nie znowu koszty będą wrzucone w fundusz remontowy oczywiście bez zgody mieszkańców jak to zwykle oni postępują.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja napisał:
barany i tyle, złapać ich, niech zlizują jęzorami co namazali, albo zapłacili porządnie, tak samo jak z przystankami, w Lublinie jest miejsce dla wszystkich narodowości
CO RACJA RO RACJA DLA WSZYSTKICH HEHEHE TYLKO NIE DLA POLSKIEJ, MIEJSCA MUSI BYĆ DLA TEJ JEDNEJ WYBRANEJ OD TAKA RZECZYWISTOŚĆ.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jacy antysemici ??? Po prostu Żydzi zaznaczyli swoją obecność na murach tej posesji. Bardzo możliwe,że nawet mieszkają w tej kamienicy i chcą to wszystkim pokazać podpisując swój budynek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słowo: "żydzi" jest antysemickie??? Nie wiedziałem! Dobrze, że cyngle ze Sztandaru Ludu mi to uświadomiły.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
horrrus napisał:
Większość z powyższych wpisów potwierdza smutną prawdę, że Polska jest antysemicka. Nikogo nie obchodzi fakt, że przed wojną co trzeci mieszkaniec Lublina był Żydem. Zanim parskniesz śmiechem pamiętaj, że narodowość nie ma nic wspólnego z człowieczeństwem. A człowiekiem jesteś, prawda?
- i słusznie. A kogo to obchodzi, że co 3 mieszkaniec Lublina był żydem? Raczej powinno dziwić, a nie obchodzić. Ja nigdzie nie napisałam, że żyd to nie jest człowiek, bo jest, ja tylko napisałam, że żaden człowiek nie obraża się za to, że ktoś namalował symbol jego narodu. Obrazić mogą się właściciele kamienicy za to, że zniszczono im elewację. I jeszcze coś. Niech Polak broni Polaka, bo nikt inny nie stanie po jego stronie. Jak tego nie zauważyłeś patrząc na historię i współczesność, to szkoda. Poza tym, wracając do tego wiecznego antysemityzmu. Czy ktoś zauważył jak często wraca się do holokaustu? Obojętnie o czym nie byłaby rozmowa wspomina się, jak to podli Polacy i niewielka ilość Niemców wyniszczyła naród żydowski. A jakoś nigdy nie słyszałam, aby ten tak poszkodowany naród, licznie zamieszkujący USA, wspomniał coś kiedyś w obronie pacyfikacji Indian. A przecież powinni to rozumieć i pomagać Indianom uzyskać odszkodowanie za odebranie im ziemi, zamknięcie w rezerwatach. W końcu nas Polaków wini się za to, że nie walczyliśmy za getto, że nie pomagaliśmy żydom w czasie wojny, itd. Ciekawe tylko jakim cudem przezyli co niektórzy, skoro nikt im nie pomagał. Dlaczego żydzi nie mają pretensji do innych zamożnych żydów mieszkających m.in w Ameryce, za to, że im nie pomagali w czasie wojny, że nie sprzeciwili się rzezi w Europie. Rzezi nie tylko żydów, ale i innych narodów. Ten cały antysemityzm wygłaszany chyba głównie przez samych żydów, stał się tak męczący, że nie dziwne, iż ludzie denerwują się jak tylko słyszą coś o nim.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...