Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Henpol: Bolesny upadek budowlanego giganta z Lublina

Utworzony przez Gość, 22 grudnia 2013 r. o 21:49 Powrót do artykułu
No trzeba podnieść składki ZUS i oczywiście bezwzględnie podatek dochodowy. Bo akcyza już podniesiona. By żyło się lepiej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak to brak komentarzy ?. A gdzie podział się mój z przed kilku minut w którym pisałem, że aby żyło się lepiej to trzeba koniecznie podnieść ZUS i podatek dochodowy ? Zamordyzm przeraża !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale własciciel żyje sobie nadal niezle ...rodzina tez ustawiona...a co tam,że okradł tyle biednych rodzin ...tak działą nasze prawo i takie przekręty są na porzadku dziennym !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie tylko o podatek chodzi , ludzie poprostu robią przetargi po najnizszych kosztach aby bylo jak najtaniej, to i firmy mało dostają. Dlaczego z każdą prawie inwestycją jest problem bo ktośw połowie rezygnuje, ?  bo za mało płacą   
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dziekujemy ci zuku, dziekujemy ci hetmanie, dziekujemy powcom psycholom z lublina :-) jestescie super wkrotce na krochmalnej wystepy tuseka i hetmsna w strojach pilkarzykow, a na trybunach rzesza bezrobocia z woj. lubelskiego chcaca sie podlizac bijac brawo kiedy ich rofziny zadtanawiajac sie kupuja za jalmozne bochenek chleba. dziekujemy tez pslowi i chlopkom ! super sprawas
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czy to prawda ze większośc firm utworzonych po 1989r to firmy ubeków i szpicli ubeckich, podobno tak wynagradzano swoich ludzi, podobno były specjalne fundusze i kruczji prawne do przejmowania firm z dawnego PRL??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Karol co ty pierd... Najłatwiej jest narzekać non stop a jak przychodzi czas wyboru nie iść  do urn albo wybierać pomiędzy dwiema h... partiami i marzyć o zmianach. Ja na szczęście mam mała firmę z kilkoma pracownikami i ten komfort że jak nie dostaje pieniędzy(a jest to nagminne) to osobiście mogę każdego o tym poinformować , w przypadku takiej firmy nie ma takich możliwości. a jak nie masz z czego zapłacić bo ci nie płacą,  od kilku miesięcy kombinujesz jak pociągnąć tego kolosa i nie dopuścić do zwolniej grupowych a jak przychodzi ten dzień i budzisz się rano z ręką w nocniku i okazuje się że już nic nie da się zrobić to słyszysz od razu że jesteś złodziejem.???  Jeżeli człowiek poświęcił się firmie pracował nad nią przez pół życia,(nie po 8 godzin ale po 24 bo ciągle myśli i nie da sie wyłączyć) zarabiał co miesiąc pieniądze tak jak jego pracownicy(KTÓRYM LATAMI DAWAŁ PRACE) i z każdego miesiąca pracy  udało mu sie  coś odłożyć (nie wiem tego !)a teraz okazuje się że to koniec, to co prawo powinno zabrać mu wszystko co ma on i jego rodzina- dom, samochód itd sprzedać to i podzielić solidarnie po 10zł między pracowników???   Rozmawiałem tylko kilka razy z Henrykiem ale po tych rozmowach domyślam się że od kilku miesięcy ma problemy ze snem i choć to będzie bardzo trudne  życzę jemu oraz jego wszystkim pracownikom i podwykonawcom spokojnych ŚWIĄT  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja marzyłam o pracy w Henpolu. Napisałam już cv i list i zamierzałam iść tam po Świętach.. Baaardzo to przykre, że tak dobra dotąd firma upada.. A może jednak nie upadnie? Przecież ten wniosek jest też krzykiem o pomoc! Czy władze Lublina nie mogą pomóc?? Uważam, że powinny!!! Dla dobra tych wszystkich ludzi zatrudnionych tam. Ale władze zamiast pomóc polskim firmom wolą dawać zezwolenia na kolejne zagraniczne markety i dawać zysk obcym. Dla zagranicznego pracodawcy jest szereg ulg i udogodnień, podobnie jak dla zagranicznego studenta . A ty Polaku patrz, płać i płacz. Współczuję panu Henrykowi i życzę zdrowia, bo niestety w obecnych rządach choćby na głowie się stanęło nic to nie pomoże :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WIELKA  CHWAA!!!!!!!!,że taki twór padnie.Wielka rodzina zatrudniona,bez praktyki tylko kablowanie i głupie decyzje.Doprowadziło do upadku.Pycha i głupota dały rezultaty.Każdy z rodziny rządził na swoją rękę , a głupi doradcy donosili na fachowców.Pracownicy zostawali sciągani na jedną budowę i ich się pozbywano. Płacenie ludziom z wewnętrznej kieszeni marynarki.Chamstwo i jeszcze raz chamstwo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ludzie wyjeżdżajcie z lubelszczyzny, tu wszystko upada, lokale stoją puste, w ciągu 2lat sytuacja znacznie się pogorszyła,firmy małe zamykają się i padają jedna po drugiej,tylko dobiają ludzi podatkami. w Lublinie zostaną tylko urzędnicy,prawnicy i lekarze, ale na kim będą zarabiać?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w Henpolu pracownicy pracowali legalnie. Dlatego zbankrutowali. teraz sie zatrudnia na "czarno" dopiero wtedy można przetrwać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczywiście politycy zganiają wszystko na kryzys,a to drugie imię nieudolności.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niszczarnia ludzi i reaktywacja starych budowli .Rodzina zniszczyła firmę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No trzeba podnieść składki ZUS i oczywiście bezwzględnie podatek dochodowy. Bo akcyza już podniesiona. By żyło się lepiej
Ale o co ci chodzi? co to ma wspólnego z firmą henpol? Tu błędy w zarządzaniu (czytaj nieudolna rodzina) plus wykonywanie usług najmniejszą kwotą i niepłacenie podwykoanwcom musiało do tego doprowadzić. Miśka czemu chcesz dopłacać z podatków do błędów osób kore prowadziły tą firmę? w takim razie wszystkie firmy ktore kilakset osób faktycznie nigdy nie powinny bankrutować Mnie jest szkoda tylko robotników chłopaki trzymajcie się
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Był to gigant z pampersami między nogami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w Henpolu pracownicy pracowali legalnie. Dlatego zbankrutowali. teraz sie zatrudnia na "czarno" dopiero wtedy można przetrwać.
Też nie kolego. Na jesieni padła firma 8-osobowa z czego połowa na czarno. Brak klienta lub bliżej prawdy klient w OBI. Szkoda mi Nas Narodu i szkoda Polski.    To już jest KONIEC.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W przeszłości już to widziaem. Pompowanie swojej firmy kosztem innych. Niepłacenie podwykonawcom, dostawcom w międzyczasie trwonienie majątku przez zarząd... To nie miało szans przetrwać jak setki innych takich firm.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
może nie spektakularny upadek, ale zaplanowany upadek?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A to wszystko się zaczęło od Lubelskiego Lipca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
- Gdzie robisz głupolu??? - w Hen-polu, hen w polu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...