Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ile średnio zarabia się w Lublinie? GUS podał dane o wynagrodzeniach Polaków

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 6 sierpnia 2017 r. o 16:00 Powrót do artykułu
Dlaczego gazety i redakcje nie nauczą się, że należy podawać mediane a nie średnią, mediana jest bardziej miarodajna, średnia jest zawyżana przez prezesów spółek ( przede wszystkim państwowych) i różnej maści urzędników, którzy nic nie wytwarzają ( po za przepisami). To tak jakby powiedzieć, że człowiek spacerujący z psem mają statystycznie po 3 nogi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co więcej, mediana pokazuje ile osób zarabia mało, a ile wyrabia ową średnią arytmetyczną. Z mediany może np wyjść, że 90 osób zarabia 2000, a 10 osób 20000... średnia arytmetyczna w takim przypadku wyniesie ponad 3400... Można się cieszyć, ale czy to obrazuje rozwarstwienie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zarabiam w Lublinie 5700 na rękę. W opcji dodatkowa praca za ok 1000. Zapracowalem na to ciężka pracą i nauka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W mediach biada i bieda-płace są tabu. Od co najmniej roku w mediach tylko presja płacowa, brak bezrobocia, nie ma kto pracować, trzeba ściągać imigrantów i w ogóle kraina szczęśliwości. Średnia pensja liczona brutto, tylko w dużych przedsiębiorstwach, wpisuje sie w tą politykę. Do Lublina to tylko na emeryturę, bo pracować tu to katastrofa, nawet Ukrainki szybko uciekają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakby nie patrzyl, to zarobki i poziom zycia lublinian rosnie z roku na rok. Wystarczy przejsc sie pod koniec tygodnia przez deptak, czy Stare Miasto, gdzie dziesiatki restauracjii oblegane sa do ostatniego miejsca! Galerie handlowe, tez mimo zapowiedziom malkomentow, tez jakos nie bankrutuja. Widzi sie tez coraz wiecej samochodow dobrych marek!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem niezależnym specjalistą w swojej dziedzinie. Zarabiam w Lublinie od 9000 do 13 000 PLN netto w zależności od tego ile pracuje. Mam 34 lata i całe życie na to ciężko pracowałem. Zastanawiam się teraz czy przeprowadzić się do Warszawy i pomnożyć zarobki przez ok 3, czy zostać w Lbn.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jest w błąd w tej statystyce, chełmski pracownik zatrudniony w lubelskich urzedach zarabia znacznie powyżej tej 4169, możecie to sprawdzic w marszałkowskim i w podległych mu urzedach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to moze tak zrobcie zestawienie kto i ile zarabia netto w Lublinie , i nie robcie z tego sredniej bo to żaden wykladnik. Coz z tego ze 1000 osob w Lublinie miesiecznie ma 30 000, kiedy 10000 zarabia 1380zl - wiekszość normalnej pracy czy to w sklepach czy innych lokalach uslugowych dla zwyklego pracownika proponuje wyplate urągającą człowiekowi. Wiec po co siedziec w tym kraju, kiedy za ta sama prace wyjeżdzam do czech, niemiec czy UK i mam na godne życie, i chociaz nie jest to bogactwo to czlowiekowi chce sie żyć jak go stać na podstawowe rzeczy w odróżnieniu od polski i zwlaszcza wschodniej polski gdzie żyć sie odechciewa bo po wyplacie 1380zl nie wiadomo czy oplacic czynsz i rachunki czy zostawic dlugi w oplatach ale mieć na żywność i leki. Szambo w tym kraju ulewa się bokami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skąd takie sumy ! Z księżyca ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja wiem czy taka duża róznica między Lublinem a Zamościem? Niecałe 400 zł. Zestawcie teraz różnice w zarobkach pomiędzy Lublinem a Warszawą. A koszty życia w Zamościu (wynajęcie, kupno mieszkania, dojazdy do pracy, spalanie paliwa) dużo mniejsze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jastrzębie Zdrój to górniki. A ciągle mówią że na Śląsku źle i narzekają...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Generalnie widać, że niezłe zarobki są na Górnym Śląsku i Zagłębiu Śląsko-Dąbrowskim (a górnicy narzekają, ciągle im mało), w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie i Gdańsku oraz....Płocku (rafineria).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i taki górnik w wieku 45 lat po 25 latach pracy pod ziemią wraca na Lubelszczyznę z całkiem przyzwoitą emeryturą i osiedla się w okolicach Nałęczowa czy Krasnobrodu. Można pożyć...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zlikwidowaliście województwa, polikwidowaliście wszystkie urzędy i instytucje i poprzenosiliście je do Lublina to nie chwalcie się teraz, że zarabia się u was lepiej niż w Zamościu, Chełmie czy Białej Podlaskiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Puławach średnie zarobki wcale niemniejsze jak w Lublinie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe skąd ta średnia. 80% moich znajomych (ludzie głównie do 30 roku życia) zarabia do 2000zł na rękę...No chyba, ze się nie chwalą...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
po prostu słabo płatne prace (Le Clerk i te sprawy) wykonują Ukraińce, a tych nie wlicza się do lubelskiej średniej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zawsze mówiłem, że w Lublinie żyje się w miarę nieźle a to Zamość, Chełm i inne wiochy zaniżają średnią...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja tez nie mam pracy.podaje srednia po studiach ludzi znajomych ktorzy zarabiaja ponizej 2 tys a jest.ich pelno reszta ma studia i tez nie ma wogle.pracy.jezeli jest.to.dla studentow
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lublin to powinien się bardziej porównywać do miast wojewódzkich typu Warszawa, Wrocław, Gdańsk czy Katowice. Nawet mały Sopot nas wyprzedza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...