Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Witam, Szczerze mówiąc nie rozumiem na jakiej podstawie takie stawki. W obecnej sytuacji płacę za trzy osoby w bloku na Czubach 24 zł, śmieci odbiera Kom-Eko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PIS nie bzikuje. Jedyne na świecie rozwiązanie najtrudniejszej zagadki świata jest dostępne za pośrednictwem Google. Po wpisaniu tamże lwgula wyświetli się lwgula podkreślone na czerwono, a po kliknięciu w lupkę wyskoczy strona startowa - są na niej adresy trzech moich dzieł, oprócz adresu do CZARNEGO KONIA - ISBP. A LWG, to kto? Nie erudyta, nie intelektualista, nie poliglota, NIE HISTORYK, nie filozof, nie ekonomista, nie matematyk, nie fizyk, nie informatyk, nie inżynier - po prostu MSc. Jestem autorem największej sensacji naukowej XXI wieku, oczywiście z uwagi na jej kaliber, a nie na jej wagę dla ludzkości. Jednakże istnieje ISBP, które stanowi idealną broń antywojenną dla ludzkości. IDEALNE SERCE BUDZETU PAŃSTWA jest godne trzech nagród jednocześnie: MEDALU ABELA, NOBLA POKOJOWEGO I NOBLA EKONOMICZNEGO. Mam przeciwko sobie cały świat, wyłączając INDIE i Hindusów, którzy uznali moją krwawicę. Rzekome rozwiązanie Anglików jest niedorzeczne, bo przyjmuje za pewnik wymuszenie od osoby o naturze R odpowiedzi JA (jeżeli A jest R), przy wykluczeniu odpowiedzi DA (jeżeli A jest R). Nie jest bowiem możliwe ustalenie, że osoba o naturze R powiedziała na pewno prawdę albo że na pewno skłamała. Koniec moich oczekiwań. Leszek W. Guła vel KARMA LÖSANG DORDŻE = DIAMENT DOBREGO UMYSŁU (niewielu otrzymuje imię trójczłonowe, nadał mi je Lama Ole Nydahl, 09.09.1995). Fragment Hymnu o miłośći wg LWG. Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, to tylko przez pełnię miłości ode mnie. Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił, to miłości nie musielibyście się uczyć daremnie. I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, to tylko przy samotności w testamentu zapisie albo przy pełnym postradaniu zmysłów swoich. Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość pięknie zazdrości; nie zna zawiści; szuka poklasku, ale słusznego; nie unosi się należną jej pychą; dopuszcza się bezwstydu, lecz bez uszczerbku dla bliźniego; nie szuka swego za cenę innego; unosi się gniewem, ale nie wylewem; nie obciąża niewinnych przy pamięci złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. ----------- Na spotkanie z Lamą Ole Nydahlem zaprosił mnie Izraelita.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
SLD twierdzi, że kwoty podwyżek są 'z powierzta'. PIS proponuje bez powierza. Jedyne na świecie rozwiązanie najtrudniejszej zagadki świata jest dostępne za pośrednictwem Google. Po wpisaniu tamże lwgula wyświetli się lwgula podkreślone na czerwono, a po kliknięciu w lupkę wyskoczy strona startowa - są na niej adresy trzech moich dzieł, oprócz adresu do CZARNEGO KONIA - ISBP. A LWG, to kto? Nie erudyta, nie intelektualista, nie poliglota, NIE HISTORYK, nie filozof, nie ekonomista, nie matematyk, nie fizyk, nie informatyk, nie inżynier - po prostu MSc. Jestem autorem największej sensacji naukowej XXI wieku, oczywiście z uwagi na jej kaliber, a nie na jej wagę dla ludzkości. Jednakże istnieje ISBP, które stanowi idealną broń antywojenną dla ludzkości. IDEALNE SERCE BUDZETU PAŃSTWA jest godne trzech nagród jednocześnie: MEDALU ABELA, NOBLA POKOJOWEGO I NOBLA EKONOMICZNEGO. Mam przeciwko sobie cały świat, wyłączając INDIE i Hindusów, którzy uznali moją krwawicę. Rzekome rozwiązanie Anglików jest niedorzeczne, bo przyjmuje za pewnik wymuszenie od osoby o naturze R odpowiedzi JA (jeżeli A jest R), przy wykluczeniu odpowiedzi DA (jeżeli A jest R). Nie jest bowiem możliwe ustalenie, że osoba o naturze R powiedziała na pewno prawdę albo że na pewno skłamała. Koniec moich oczekiwań. Leszek W. Guła vel KARMA LÖSANG DORDŻE = DIAMENT DOBREGO UMYSŁU (niewielu otrzymuje imię trójczłonowe, nadał mi je Lama Ole Nydahl, 09.09.1995). Fragment Hymnu o miłośći wg LWG. Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, to tylko przez pełnię miłości ode mnie. Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił, to miłości nie musielibyście się uczyć daremnie. I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, to tylko przy samotności w testamentu zapisie albo przy pełnym postradaniu zmysłów swoich. Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość pięknie zazdrości; nie zna zawiści; szuka poklasku, ale słusznego; nie unosi się należną jej pychą; dopuszcza się bezwstydu, lecz bez uszczerbku dla bliźniego; nie szuka swego za cenę innego; unosi się gniewem, ale nie wylewem; nie obciąża niewinnych przy pamięci złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moja propozycja jest najlepsza! ZERO zł za śmieci. Śmieciarzy w ten sposób zwolnimy z roboty, ale oni będą siedzieć cicho, bo który będzie się chwalił że jest bezrobotny. Ja wolałbym być bezrobotnym niż śmieciarzem. A Wy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po prostu podatek śmieciowy. To teraz gmina będzie miała monopol na obrót śmieciami? Tzn mogę śmieci wywalać wszędzie i ma być czysto, na jeden trawnik segregowane na drugi niesegregowane. Obywatele system dystrybucji śmieci na chwilę obecną funkcjonuje jest kilka firm które obsługują miasto Lublin. Po zmianie te firmy znikną?, pojawią się nowe firmy i będą za większą kasę robić to samo, czy kasa dla firm śmieciowych będzie ta sama, a tylko wzrosną opłaty za śmieci. bo miasto śmieci z Lublina będzie wozić na składowiska do Wrocławia Szczecina Suwałk. Ja zapłacę więcej, śmieciarka wywiezie śmieci za stawkę jak dotychczas, a miasto będzie miało dodatkowe środki z różnicy cen. Trza się wymeldować i mieszkać we własnym na dziko. Tak się łupi w XXI wieku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Opozycja zgodnie krytykuje co za zart mozna dodac jeszcze: Opozycja twoje smieci wywieze za darmo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moja propozycja jest najlepsza! ZERO zł za śmieci. Śmieciarzy w ten sposób zwolnimy z roboty, ale oni będą siedzieć cicho, bo który będzie się chwalił że jest bezrobotnym śmieciarzem. Ja wolałbym być bezrobotnym niż śmieciarzem. A Wy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ceny usług drożeją i to nie tylko jeśli chodzi o śmieci. Można się z tym zgodzić albo udawać, że tak nie jest. Proste jak drut.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właściwie racja, bo jak kogoś stać na dzieci to stać, go na podwyżki.... Ja proponuję podział- jak ktoś ma od 1-2 dzieci to 50 zł ; 3-5 dzieci to 100 zł, 5-7 dzieci to 150 zł na śmiecie. W końcu nasze województwo jest prorodzinne . Gratuluję A dla samotnych proponuję Bykowe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A i jeszcze jedna głupota..... kto mnie w bloku rozliczy z tego, czy posegregowałam śmiecie i w jaki sposób mnie rozliczy. Co za idioci......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zobaczcie co sie dzieje w miastach gdzie nikt nie wywozi smieci. nie chcielibyscie tam mieszkac hehe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zobaczcie co sie dzieje w miastach gdzie nikt nie wywozi smieci. nie chcielibyscie tam mieszkac hehe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kasia napisał:
Właściwie racja, bo jak kogoś stać na dzieci to stać, go na podwyżki.... Ja proponuję podział- jak ktoś ma od 1-2 dzieci to 50 zł ; 3-5 dzieci to 100 zł, 5-7 dzieci to 150 zł na śmiecie. W końcu nasze województwo jest prorodzinne . Gratuluję A dla samotnych proponuję Bykowe [/quote] [quote name='kasia' timestamp='1361995902' post='739357'] Właściwie racja, bo jak kogoś stać na dzieci to stać, go na podwyżki.... Ja proponuję podział- jak ktoś ma od 1-2 dzieci to 50 zł ; 3-5 dzieci to 100 zł, 5-7 dzieci to 150 zł na śmiecie. W końcu nasze województwo jest prorodzinne . Gratuluję A dla samotnych proponuję Bykowe
Ala się wyedukowałaś i błysnęłaś - nie pomyślałaś tylko, że samotni to nie tylko ludzie w sile wieku tzw. pierwsi do bykowego, ale także wdowcy, samotni starsi emeryci. Tacy co to już wychowali swoje dzieci i dożywają na głodowych świadczeniach. Ale masz rację jak ktoś decyduje się na wiele dzieci to na własny rachunek, i za własne śmieci niech płaci sam. Niech nie oczekuje na różne wsparcia, bo on ma dzieci! Tylko nie mów, że te twoje dzieci będą pracować na moją emeryturę, na nią ja pracowałam sama 40 lat, tak jak inni świadczeniobiorcy. Ale do takiego stwierdzenia to przeba ciut pomyśleć, a może ty masz głowę tylko dla ozdoby!!!! Zdrówka bo na rozum ciut za późno.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli firmom opłaca się wywozić śmiecie po obecnie ustalonych stawkach, to niech włodarze miasta zostawią je na dotychczasowym poziomie. Miasto musi zarobić na różnicy, ktróra powstanie pomiędzy stawką wynegocjowaną a tą, którą zapłacimy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stawki za śmieci od lipca 2013 roku w Zamościu będą najwyższe spośród miast podobnej wielkości w Lubelskiem: Od osoby, miesięcznie: Chełm niesegregowane 16 zł, segregowane 11 zł Puławy niesegregowane 13 zł, segregowane 9, 50 zł Biała Podlaska niesegregowane 8 zł, segregowane 5 zł Zamość niesegregowane 18 zł, segregowane 11, 80 zł, 10,80 zł (spółdzielnie, wspólnoty) info z bip tych miast. Ręce opadają!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dzisiaj na sesji w niedrzwicy ustalili takie stawki, 15 zł od 1-2 osób, 3-5 os. 20 zł i powzej 28 zł i co można ustalić mniejsze. brawo wójcie , nie będziemy płcić tak jak w lublinie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lubelak napisał:
Ceny usług drożeją i to nie tylko jeśli chodzi o śmieci. Można się z tym zgodzić albo udawać, że tak nie jest. Proste jak drut.
Buł♦garzy przestali się z tym zgadzać. Może i nam pora?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"ILE NAPRAWDĘ KOSZTUJĄ ŚMIECI? Jak zapewnia prezes gorzowskiego ZUO, dysponuje danymi, dzięki którym można wstępnie określić rzeczywiste koszty wprowadzania i realizacji nowego systemu gospodarki odpadami. I tak, wiadomo, że statystyczny mieszkaniec produkuje przynajmniej 0.3 tony śmieci rocznie. Z kolei zagospodarowanie (przyjęcie, segregacja i przetworzenie) tony odpadów kosztuje 223 zł plus vat. Zatem cena samego zagospodarowania śmieci miesięcznie na statystycznego mieszkańca to około 6.70 zł. Do tej kwoty trzeba jeszcze doliczyć koszty zbiórki i transportu oraz wydatki związane z obsługą systemu. Chodzi m.in. o obowiązkową edukację ekologiczną kierowaną do mieszkańców czy też płace urzędników odpowiedzialnych za wdrażanie zmian. Z wyliczeń makro wynika, że statystyczny mieszkaniec za śmieci miesięcznie powinien odprowadzić do kasy gminy co najmniej 11 zł. Przy takiej stawce być może wszystkie koszty zostaną zbilansowane - ocenia Marek Wróblewski, prezes gorzowskiego ZUO - czytać tutaj . Dr Marek Goleń: Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Płocku posiada spółkę, która w podobnym systemie segregacji obsługuje ok. 6,5 tys. mieszkańców bloków średniej zabudowy z wielkiej płyty. Zamiast altanek mają tam mini sortownie osiedlowe przyjmujące odpadki, w których zatrudnieni pracownicy odbierają je od mieszkańców i sortują na 23 frakcje handlowe. Z bilansów ekonomicznych tam sporządzonych wynika, że koszty takiego zagospodarowania śmieci zamykają się w granicach 10 – 12 zł od osoby. --- System zapewnia też najwyższy poziom sanitarny na osiedlach. Jest to bowiem jedyny system w Europie, w którym odpady są "odcięte" i nie stanowią pokarmu dla gryzoni i insektów, a dodatkowo bioodpady są schłodzone w chłodni, co zapobiega ich szybkiemu rozkładowi, rozwojowi bakterii oraz powstawaniu przy tym odorów. Zapewnia także czystość i porządek wokół pawilonu oraz terenów przyblokowych. Nie wywołuje też kontrowersji społecznych wobec gospodarki odpadami, zapewnia za to najwyższe efekty ekologiczne i ekonomiczne przy najniższych kosztach inwestycyjnych. --- [b] Uważa Pan zatem, że rozwiązania społeczne w gospodarce odpadami komunalnymi, takie jak np. lokalna segregacja u źródła czy spółdzielnie społeczne tworzące "zielone" miejsca pracy maja sens? --- Marek Goleń: Oczywiście. To nie tylko ma sens, ale jest koniecznością, jeśli nie chcemy utonąć przygnieceni górą śmieci. To co się teraz robi z odpadami, czyli miesza je w domach, a potem wysyła do sortowni, jest nonsensem. Bilans sortowania odpadów zmieszanych wynosi zaledwie 8 proc. --- Czytać więcej” GMINA DLA RECYKLINGU. Przed nami najtrudniejsze” [/b]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak śmieci takie drogie, to może niech PIS i SLD same zajmą się ich składowaniem, z chęcia popatrzymy czy uda się to taniej zrobić? Gadać każdy może.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ehhh kazdy chcialby mieszkac w krainie mlekiem i miodem plynacej, gdzie nie ma podatkow, zabojstw a smieci niedosc, ze beda bezplatnie wywozone to jeszcze darmo utylizowane
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...