Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Inspektorzy kontrolowali busy (wideo)

Utworzony przez abcdefgh, 10 kwietnia 2008 r. o 15:04 Powrót do artykułu
Bardzo dobrze,że wreszccie wzięli się za te busy. Codziennie rano dojeżdżam z Bełżyc do Lublina na studia i przeraża mnie to,że muszę stać bo kierowca nabierze mnóstwo osób, jedzie jak wariat itd... A przecież rano każdemu się spieszy i nie mogę sobie pozwolic na długie czekanie. Dlaczego nie ma więcej busów i kierowcy biorą tyle miejsc stojacych?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeżdze busami na trasie lublin - łuków i mam pozytywne odczucia, prędkość rozsądna, kierowcy ok i sprzęt w porządku tylko trochę foteli za dużo zamontowanych, bo w niektórych to nawet dla 5- latka jest ciasno, nie mówiąc już o dorosłych, dla których najwygodniejszym miejscem jest miejsce stojące;-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziennik Wschodni zapraszam do Bełżyc niech zobacza jak wożą ludzi na stojaco po 15 :/ i nikt z tym nc nie robi a ciekawe zdjecia moglibyscie porobic.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powinni zająć się przewoźnikiem Galicja Express. W styczniu br. wracałem z Krynicy. Na całej trasie padał deszcz ze śniegiem , a w okolicach Niska gęsta mgła. Przez całą trasę jechałem na tylnym świetle przeciwmgielnym. Za Modliborzycami po zmierzchu usłyszałem przez CB od kierowcy busika, jak to go oślepiam, kto mi dał prawo jazdy i inne hasła od "profesjonalisty drogowego". Kierowca busa jechał za mną z prędkością 90 km/h w deszczy, w odległości max. 2 m od mojego zderzaka. To jak go miało światło nie oślepiać?? Od Kraśnika jechaliśmy za nim a żona kręciła na kamerze wyczyny "mistrza kierownicy z Galicja Express". Było ciemno i jakość filmów była niezadowalająca, więc nie można było ich użyć. Może to jest sposób na takie firmy transportowe? Ciekawe czy Inspekcja Drogowa mogłaby wykorzystywać takie nagrania? Nazwa firmy wskazuje, że to profesjonalny przewoźnik, choć z Opola Lubelskiego. Szkoda tylko, że zatrudnia woźniców, a nie kierowców.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
abcdefgh napisał:
Bardzo dobrze,że wreszccie wzięli się za te busy. Codziennie rano dojeżdżam z Bełżyc do Lublina na studia i przeraża mnie to,że muszę stać bo kierowca nabierze mnóstwo osób, jedzie jak wariat itd... A przecież rano każdemu się spieszy i nie mogę sobie pozwolic na długie czekanie. Dlaczego nie ma więcej busów i kierowcy biorą tyle miejsc stojacych?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie musisz nimi jeżdzić. najpierw prosi prawie na kolanach żeby go zabrac a potem wypisuje głupoty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powodem przepełnienia busów jest zbyt mała ilość kursów. W ten sposób często zmusza się ludzi do podróżowania w poniżających warunkach. A właściciele mają większe zyski ( o sprzedaży poza kasą nie muszę chyba wspominać) Gdyby kontrole zmusiły kierowców do zabierania przepisowej ilości osób, to szybko do zagospodarowania pozostałych pasażerów znaleźli by się chętni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam Zapraszam Dziennik Wschodni na ostatni kurs 22,25 Piotrków. Również w godzinach szczytu po 14,00. Mam nadzieje, że na tej trasie wejdzie jakiś normalny przewoźnik. A panu kierowcy dziękujemy, sam będziesz błagał na kolanach żeby Cię do pracy ktoś przyjął, bo co innego potrafisz robić. Sam kiedyś byłem kierowcą busa. Przepisy, stan techniczny i kultura to podstawa!!! Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapraszam na kontrolę busów na trasie Puławy - Lublin codziennie rano od godz. 6. Zabieranie pasażerów na stojaco do 30 osób, to standart. Inkasowanie pieniędzy za przejazd i nie wydawanie biletów to normalność, zaś nadmierna predkość, wyprzedzanie na trzeciego na ciągłej lini to codzienność. Kontrole powinny odbywać się bardzo często aby jazda nie była udręką lecz przyjemnością.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Puławianka napisał:
Inkasowanie pieniędzy za przejazd i nie wydawanie biletów to normalność, zaś nadmierna predkość, wyprzedzanie na trzeciego na ciągłej lini to codzienność. Kontrole powinny odbywać się bardzo często aby jazda nie była udręką lecz przyjemnością.
u krasnickich przewoznikow tez to norma ;/ ze nie wydaja biletow zwlaszcza firma Joker i jumbo, jak kiedys zapytalem o bilet to sie na mnie dziwnie spojrzal i z łaski wydal ;|
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech inspektorzy przyjrzą się rozkładowi jazdy "żółtków" do Piotrkowa i skonfrontują go z faktycznymi kursami. Żeby wyeliminować konkurencję LKK na rozkładzie umieściła duuużo kursów, których później nie ma. Na busa czeka się i po 40 minut. Kierowcy na przystanku pod dworcem bluzgają w rozmowach między sobą aż wyć się chce i opluwają "Anmary", "Danmaxy"(które biorą za bilety jak chcą) i innych przewoźników. Wyjeżdżają przed czasem albo po czasie, żeby innym zabrać pasażerów. Pan kierowca z żółtka niech nie mówi głupot że się ulitował nad pasażerem, bo biorą tylu, że czasem mam wrażenie iż busy są z gumy, a w środku nie ma jak stać i czym oddychać. Obłęd. I najgorsze, że teraz nie bardzo możemy "podskoczyć" bo nie mamy czym jeździć do pracy , jesteśmy po prostu skazani na łaskę i niełaskę panów z LKK
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zielona xsara napisał:
PPrzez całą trasę jechałem na tylnym świetle przeciwmgielnym.
Przepisy Kodeksu Drogowego poczytaj najpierw
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Inspektorat województwa powinien zająć sie rozkładem żółtków, ponieważ z Krzczonowa od godz. 7:20 (gdzie zołtek jest juz o 7:00 i czesto za wczesnie wyjeżdza) do godz 9:55 nie ma zadnego kursu. A jezeli sa busy dostepne to wszystkie w tych samych godzinach i podbieraja sobie klientow. Juz nie wspomne, ze ludzie sa upychane jak "sledzie w beczce" i busy rozlatuja sie po drodze. Poszukiwaczy skarbów (metali) mogą wybrac sie na odcinek drogi Lublin-Bilgoraj, zeby pozbierac pozostalosci z LLK. Wstyd, żeby takie busy jeszcze jezdziły! Do Lecznej juz nikt z nimi nie chce jezdzic, a nasza trasa powinna zajac sie inna korporacja, ktora by chciala zadowolic klienta. Pozdrowienia dla upadajacej LLK PS. Jeszcze mala rada. Macie jeszcze szanse kupic nowe busy, bo inaczej zrazicie juz całkiem klientow.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
e napisał:
Niech inspektorzy przyjrzą się rozkładowi jazdy "żółtków" do Piotrkowa i skonfrontują go z faktycznymi kursami. Żeby wyeliminować konkurencję LKK na rozkładzie umieściła duuużo kursów, których później nie ma. Na busa czeka się i po 40 minut. Kierowcy na przystanku pod dworcem bluzgają w rozmowach między sobą aż wyć się chce i opluwają "Anmary", "Danmaxy"(które biorą za bilety jak chcą) i innych przewoźników. Wyjeżdżają przed czasem albo po czasie, żeby innym zabrać pasażerów. Pan kierowca z żółtka niech nie mówi głupot że się ulitował nad pasażerem, bo biorą tylu, że czasem mam wrażenie iż busy są z gumy, a w środku nie ma jak stać i czym oddychać. Obłęd. I najgorsze, że teraz nie bardzo możemy "podskoczyć" bo nie mamy czym jeździć do pracy , jesteśmy po prostu skazani na łaskę i niełaskę panów z LKK
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeżeli nie podoba ci się jazda żółtkami to po co się tam pchasz nikt Cię na siłę do środka nie wciąga masz Anmara Danmaxa pks szoruj tam miłej podróży
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ewetg napisał:
Inspektorat województwa powinien zająć sie rozkładem żółtków, ponieważ z Krzczonowa od godz. 7:20 (gdzie zołtek jest juz o 7:00 i czesto za wczesnie wyjeżdza) do godz 9:55 nie ma zadnego kursu. A jezeli sa busy dostepne to wszystkie w tych samych godzinach i podbieraja sobie klientow. Juz nie wspomne, ze ludzie sa upychane jak "sledzie w beczce" i busy rozlatuja sie po drodze. Poszukiwaczy skarbów (metali) mogą wybrac sie na odcinek drogi Lublin-Bilgoraj, zeby pozbierac pozostalosci z LLK. Wstyd, żeby takie busy jeszcze jezdziły! Do Lecznej juz nikt z nimi nie chce jezdzic, a nasza trasa powinna zajac sie inna korporacja, ktora by chciala zadowolic klienta. Pozdrowienia dla upadajacej LLK PS. Jeszcze mala rada. Macie jeszcze szanse kupic nowe busy, bo inaczej zrazicie juz całkiem klientow.
Dobra rada dla Krzczonowa złóżcie się na busa jak wam żółtki nie odpowiadaja i w drogę . Krzczonów to taka wielka metropolia że inne korporacje pchają się was woźić cieszcie się że jeszcze lkk chcę tam jeździć jak ich nie będzie to pieszo do Lublina będziecie chodzić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CO MOZE itd zrobic przewoznikom obslugujacym bilgoraj lublin ANMAR DANMAX I INNI kturzy jadac do lublina zatrzymuja sie na wszystkich przystankach ibiora pasarzerow a chcac jechac zlublina w kierunku odwrotnym do piotrkowka np wolka jablonna niechca zabrac twierdzac ze nie maja tego jak i wielu innych przystankow w rozkladzie takze bardzo czesto jezdza przeladowane na stojaco czego niema na opisie na busie dotyczy to takze p Zietka DLACZEGO widzicie tylko ZOLTKI MOZE BY tak ITD zajelo sie tymi przewoznikami bo mnie serce boli gdy gnebi i widzi sie jednego Staly pasazer na trasie Zielona Lublin
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ciasno w busach? A ktoś na siłę wciąga do busa?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tr napisał:
Przepisy Kodeksu Drogowego poczytaj najpierw
Również polecam zaznajomienie się z Kodeksem Drogowy  Ja przynajmniej naruszyłem tylko art.30 pkt.3 i nie wydaje mi się, aby było to poważne naruszenie. „Profesjonalista- woźnica” naruszył poniższe artykuły: Art. 3.1 „Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo, gdy ustawa tego wymaga - szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego…” Art. 6. 1. „Polecenia lub sygnały może dawać uczestnikowi ruchu lub innej osobie znajdującej się na drodze:….” – nie jest wymieniony w tym katalogu „profesjonalista-woźnica”. Art. 16. 3. „Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni dwukierunkowej, co najmniej o czterech pasach ruchu, jest obowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się na prawej połowie jezdni…”- „profesjonalista- woźnica” jechał wyłącznie przy osi jezdni blokując innym samochodom próby wyprzedzenia. Art. 19. pkt 2 ust. 3) Kierujący pojazdem jest obowiązany: 3) utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu..”- odległość 2-3 metrów pomiędzy pojazdami jadącymi z prędkością 90 km/h, na pewno nie spełnia tego wymogu. Art. 20. pkt 3.ust. 2 b.) ”Prędkość dopuszczalna poza obszarem zabudowanym, z zastrzeżeniem ust. 4 i 5, wynosi w przypadku: b.) na pozostałych drogach - 70 km/h. – czyli przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 20 km/h. Art. 24. 2. Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu.- bez komentarza Art. 34. 2. Kierujący pojazdem zaprzęgowym jest obowiązany utrzymywać pojazd i zaprzęg w takim stanie, aby mógł nad nimi panować.- żart do woźnicy Art. 53. 1. „Pojazdem uprzywilejowanym w ruchu drogowym może być pojazd samochodowy:..”- nie wymieniono w katalogu busów prywatnych przewoźników .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
staly napisał:
CO MOZE itd zrobic przewoznikom obslugujacym bilgoraj lublin ANMAR DANMAX I INNI kturzy jadac do lublina zatrzymuja sie na wszystkich przystankach ibiora pasarzerow a chcac jechac zlublina w kierunku odwrotnym do piotrkowka np wolka jablonna niechca zabrac twierdzac ze nie maja tego jak i wielu innych przystankow w rozkladzie takze bardzo czesto jezdza przeladowane na stojaco czego niema na opisie na busie dotyczy to takze p Zietka DLACZEGO widzicie tylko ZOLTKI MOZE BY tak ITD zajelo sie tymi przewoznikami bo mnie serce boli gdy gnebi i widzi sie jednego Staly pasazer na trasie Zielona Lublin
Zgadzam się z tym w 100 %, w busach jest ciasno, okna nie ma jak otworzyc bo go zwyczjanie albo nie ma albo starsze babcie nie dadza otworzyc bo je owiewa. Mysle że przewoźnicy przesadzają strasznie z ilościa przewożonych osób szczególnie do Krzczonowa, gdzie busów od godz 17.00 do 18.00 jest 2 i wszyscy wracają wtedy z pracy (17.35 przez chmiel ten kurs pobija wszystkie rekordy w ilości przewożenia osó reka noga mózg na ścianie, ciekawe kto się za to w końcu weźmie!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...