Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Jak lubelscy taksówkarze nabierają klientów na radio-taxi

Utworzony przez pasażer mpk, 19 listopada 2010 r. o 08:04 Powrót do artykułu
Tym oszustom-złotówom (z małym kogutem) czekających pod słupkiem na niezorientowanego pasażera,aby tylko oszukać.Tacy taksiarze szukają tylko zaczepki z innymi użytkownikami dróg,wszynają awantury,zajeżdżają drogę.... Tym samym robią złą robotę wszystkim taksiarzom zrzeszonym i utrzymujących swoją korporację. To jednak prawda,że niezrzeszeni są spatkobiercami dawnych służb mundurowych.Dużo tam pomiotów SBecji,ORMO czy jeszcze innej francowacizny. Jednym słowem-taksiarze niezrzeszeni NIE MAJĄ RACJI BYTU w dużym mieście.Gdzieś na prowincji gdzie jest 2-3 taksówki,to co innego.Ale w dużym mieście taki taksiarz "spod słupka" powiniem miastu płacić spore pieniądze.Ale to są chytrusy,zdziercy i oszuści.Kiedyś mówiono,że taksiarz podpuszczał pasażera,wysłuchiwal co taki ma do powiedzenia,a potem szybko jechał na SBecje i donosił.(tak też robili przed stanem wojennym (i w czasie stanu wojennego) - księża.Proponuję zainteresować się kartotekami proboszczów.Tam dopiero można doszukać się rowżnych,bardzo ciekawych informacji. Nieroby TAKSIARZE-ZŁOTÓWY do likwidacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żenująca jest niemoc urzędników. Przecież ci "słupowi" pseudotaksówkarze w 99% nie posiadają kas fiskalnych i zalegalizowanych taksometrów. Nie mają zarejestrowanej działalności, nie płacą podatków ani składek ZUS. Może urząd skarbowy zamiast ścigać małolatów handlujących na allegro, przeprowadziłby kilka nalotów na tą bandę oszustów i przykładnie ukarał ? Kilka takich akcji i problem by zniknął bo by się zaczęli bać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widziałem któregoś dnia jak takim "TAXI" postanowił się podwieźć jakiś bamber spod PKP. Na szybce małymi literkami chyba coś koło 4 zł/km... Powodzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Była taka uchwała z 2001 r. która zabraniała zamieszczania informacji wprowadzających w błąd klienta, ale została zmieniona w tym roku. Z drugiej strony trudno tu mówić o wprowadzaniu w błąd pasażerów gdyż każdy ma prawo do reklamowania swojej firmy jeżeli te nr. telefonów i nazwy firm są prawdziwe. Jeżeli ktoś twierdzi że oni nie są zarejestrowani w wydziale handlu, nie mają kas fiskalnych a co za tym idzie i licencji( to raczej mit) to świadczy to o całkowitym braku kontroli ze strony ITD. Każdy z pasażerów korzystający z usług Taxi w lublinie powinien znać uchwałę RM Nr 613/XXXIX/2001 z dnia 09 lipca 2001 ws. wprowadzenia przepisów porządkowych związanych z przewozem osób i bagażu taksówkami na terenie miasta Lublina. Każdy taksówkarz powinien ją mieć w samochodzie i na życzenie pasażera udostępniać. Jest ona do pobrania na stronie UM i http://taxifart.pl/prawo.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
123 napisał:
Była taka uchwała z 2001 r. która zabraniała zamieszczania informacji wprowadzających w błąd klienta, ale została zmieniona w tym roku. Z drugiej strony trudno tu mówić o wprowadzaniu w błąd pasażerów gdyż każdy ma prawo do reklamowania swojej firmy jeżeli te nr. telefonów i nazwy firm są prawdziwe. Jeżeli ktoś twierdzi że oni nie są zarejestrowani w wydziale handlu, nie mają kas fiskalnych a co za tym idzie i licencji( to raczej mit) to świadczy to o całkowitym braku kontroli ze strony ITD. Każdy z pasażerów korzystający z usług Taxi w lublinie powinien znać uchwałę RM Nr 613/XXXIX/2001 z dnia 09 lipca 2001 ws. wprowadzenia przepisów porządkowych związanych z przewozem osób i bagażu taksówkami na terenie miasta Lublina. Każdy taksówkarz powinien ją mieć w samochodzie i na życzenie pasażera udostępniać. Jest ona do pobrania na stronie UM i http://taxifart.pl/prawo.html
Oczywiście, są zarządzenia, rozporządzeni, uchwały tylko co z tego ? Z drugiej strony jest kilkudziesięciu cwaniaczków w rozpadających się rzęchach, z kogutami na magnes którym jak się okazuje można skoczyć, bo prawa nie ma komu egzekwować. ITD w mieście jak żyję nie widziałem na żadnej kontroli taksówek, chyba że busów na Ruskiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"bo prawa nie ma komu egzekwować" , Kogut na magnesie nie ma nic do rzeczy, tzw. "słupy" spędzają średnio dwa, trzy razy więcej czasu na postoju niż "korporacyjni" więc to tylko kwestia chęci odpowiednich organów, żeby ich sprawdzić. To, że się rozjeżdżają lub uciekają z samochodów gdy podjeżdża ITD a oni nic z tym nie potrafią zrobić to tylko ich kompromituje. Do egzekwowania prawa w tym temacie są też inne urzędy jak inspekcja handlowa czy skarbowa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
xor napisał:
Widziałem któregoś dnia jak takim "TAXI" postanowił się podwieźć jakiś bamber spod PKP. Na szybce małymi literkami chyba coś koło 4 zł/km... Powodzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie zgodzę się z taka opinią, każdy ma prawo byc niezrzeszony. A co do cen w taksówkach to jest różnie, spotkałam się kilka razy z przypadkiem gdzie kierowcy z radia włączali wyższe taryfy. Na to trzeba uważać, zgłoszenie tego do odpowiedniego miejsca nic nie daje. A osoby pod wpływem alkoholu albo spoza miasta też potrafią drogo przewieźć
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
" Nie zgodzę się z taka opinią, każdy ma prawo byc niezrzeszony ".Masz całkowitą racje, jest prawie wolny rynek (prawie bo mimo wszystko są licencje) i prawie każdy może być taksówkarzem. Problemem jest tylko oznaczenie taksówek a szczególnie umieszczenie zgodnie z przepisami cennik "Taksówkarze bezwzględnie muszą umieszczać stawki za swe usługi. Taka naklejka musi znajdować się w prawym górnym rogu prawych tylnych drzwi pojazdu. Jej wzór, jak i wielkość czcionki, są ściśle określone przez miasto." , a w przypadku niezrzeszonych bywa z tym różnie. Jeżeli taksówka jest tak oznaczona to pretensje za końcowy rachunek można mieć tylko do siebie. Natomiast gdy rachunek nie pasuje ci do cennika weź paragon fiskalny i zgłoś się do Miejskiego Inspektoratu Komunikacji Wydziału Spraw Administracyjnych UM w Lublinie ul Leszczyńskiego 20.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oj tak mnie jeden pan w luksusowym mercedesie podszywający się po taxi mercedes miał napis taxi merc skasował na 28 zł za 4 km
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli stać cię na to żeby nie sprawdzić ceny ziemniaków, to się nie dziw, że za kilogram płacisz 10 zł
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
coś o tym wiem... sama sie własnie ostatnio przejechałam;/;/ z pkp na bronowice nowe zapłacilam 22 zł...;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wy to macie problemy... Ja ostatnio za taksi z lotniska do domu zapłaciłem 80 złotych. Za 40 złotych to bym się cieszył, jakbym pojechał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam Normalny słupkowy ma ceny o 1/3 wyższe od radiowych wiec na średnim kursie jest nie wielka różnica bo i z radiem na tym dystansie możemy zapłacić tyle samo jak trafimy na korki…. Pamiętajmy że to nie tylko kilometr, ale i czasówka która nabija w korkach Co do cenników to mijać taksówki bez i te co mają długopisem pisane bo jest tam jakiś haczyk ukryty. I stary temat panów pod krawatem w mercedesach ‘’MERC TAXI EDES’’ SZEROKIM ŁUKIEM MIJAĆ bo może gotówki zabraknąć w portfelu  i pomimo skarg pasażerów radio z tym nic nie może zrobić…. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji….
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja jak jade to szukam wlasnie starszych panow w mercedesie. moze i place 3 czy 5 zl wiecej ale jade jak czlowiek. jest czysto milo i przyjemnie. w niejednym radiu bywalo gorzej niz w chlewie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
123 napisał:
Była taka uchwała z 2001 r. która zabraniała zamieszczania informacji wprowadzających w błąd klienta, ale została zmieniona w tym roku. Z drugiej strony trudno tu mówić o wprowadzaniu w błąd pasażerów gdyż każdy ma prawo do reklamowania swojej firmy jeżeli te nr. telefonów i nazwy firm są prawdziwe. Jeżeli ktoś twierdzi że oni nie są zarejestrowani w wydziale handlu, nie mają kas fiskalnych a co za tym idzie i licencji( to raczej mit) to świadczy to o całkowitym braku kontroli ze strony ITD. Każdy z pasażerów korzystający z usług Taxi w lublinie powinien znać uchwałę RM Nr 613/XXXIX/2001 z dnia 09 lipca 2001 ws. wprowadzenia przepisów porządkowych związanych z przewozem osób i bagażu taksówkami na terenie miasta Lublina. Każdy taksówkarz powinien ją mieć w samochodzie i na życzenie pasażera udostępniać. Jest ona do pobrania na stronie UM i http://taxifart.pl/prawo.html
I może jeszcze każesz tę uchwałę ściągnąć każdej osobie z innego miasta i nauczyć się na pamięć?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może Pan redaktor opublikuje paragon Pana Stasia bo ja właśnie jestem taką drogą taksówką i u mnie na tatary wychodzi 13-14 zł na 2 taryfie tyle może wyjdzie, ale nie na pewno… Chyba że Pan Stasio jest z palca wyssany… Ci panowie co zlecili Panu napisanie tego artykułu, potrafią z pod Europy na tatary przyjąć 50-60zł, może zagląda tu pasażer który tyle zapłacił i szukał takiego mercedesa pod Europa?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Też jechałem merc taxi edes, i byłem zachwycony! Kultura (jak również ubiór)luksus prezentowany przez tego pana był bardzo dobry. Wybaczcie ale za wysoką klasę się płaci. Reprezentuje on wysoki poziom i jest wzorem dla innych taxi!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Też jechałem merc taxi edes, i byłem zachwycony! Kultura (jak również ubiór)luksus prezentowany przez tego pana był bardzo dobry. Wybaczcie ale za wysoką klasę się płaci. Reprezentuje on wysoki poziom i jest wzorem dla innych taxi!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uwaga Pasażerowie taxi Omijajcie dalekim łukiem, taxówki z napisem CENTRUM TAXI 196-20 oraz inne numery taxówek z napisem CENTRUM. Jest to pseudo korporacja, która stosuje mocno zawyżone ceny w porównaniu do innych taxi, niedając nic w zamian pasażerowi. Kultura i zachowanie ów panów różni się w porównaniu do tz. taxi niezrzeszonych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...