Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Piękne projekty gdyby tak jeszcze wyburzyć te stare kamienice, pół starówki,cerkwie i zamek to nawet by pasowały te budynki do okolicy Odrazu widać że studenci sie tym zajmowali. Zero praktyki i wyobraźni... no ale tak to jest gdy hamek ze wsi miasto chce budować
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hm...ten projekt to chyba jakieś nieporozumienie...Co to w ogóle ma być???Nie twierdzę, że jest beznadziejny, ale...chyba nie bardzo się komponuje z Podzamczem... . Studenci, kiepsko z Waszą wyobraźnią przestrzenną... . Nie twierdzę też, że sama bym to lepiej zaprojektowała, ale może zostawmy to specjalistom. Oby tylko to byli prawdziwi fachowcy a nie fuszerkaże za grba kasę...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mysle, ze aby wyrazac opinie negatywne trzeba poznac dokladnie kazdy projekt nie tylko kilka wizualizacji ale rowniez cale zagospodarowanie, schematy.. i zrozumiec motywy jakimi kierowali sie studenci. A co do "hamow ze wsi" to kultura osoby ktora sie wypowiada pozostawia wiele do zyczenia, dodatkowo osoba ta chyba zatrzymala sie w czasie, jestesmy w XXI wieku architektura idzie do przodu trudno zeby studenci projektowali takie same kamienice jakie istnieja obecnie na Podzamczu. Nowa architektura nawiązuje do historii m.in. w wykorzystywanym materialach, drobnoziarnistą strukturą tj. na na Starym Miescie czy zastosowaniem 2spadowych dachow. Studenci starali sie w swoich projektach odtworzyc dawny klimat dzielnicy oraz zaakcentowac istniejace obiekty poprzez zastosowanie punktow widokowych (tarasow widokowych, uzytkowych dachow) na Wzgórze Czwartek oraz Zamek Lubelski. Dodatkowo nawiazaniem do historii tego miejsca jest wyroznienie Studzienki, ktora znajduje sie na istniejacym placu dworcowym, przywrocenie dawnych biegow ul. Szerokiej i Ruskiej czy tez odkrycie koryta rzeki Czechowki. Oczywiscie studenci nie sa profesjonalistami, maja na ten projekt jedynie 1 semestr, nie moga sie skupic na wszystkich detalach jak profesjonalisci, aczkolwiek uwazam, ze jak na III rok architektury projekty sa naprawde niezle. Dlatego wszystkich zainteresowanych - negatywnie i pozytywnie zapraszamy do odwiedzenia wystawy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zdjęcie / koncepcja 10, 11, 14 jest bardzo dobra. Nie mogę zgodzić się z moimi poprzednikami oceniając tak surowo owych studentów. Moim zdaniem wykonali kawał dobrej roboty. Oby nasze miasto wyglądało kiedyś (za mojego życia) równie dobrze. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Studenci wykonali dużo pracy jednak mam nadzieje że koncepcja z trasą WZ na estakadzie nigdy nie powstanie. Rozumiem że chodziło o ułatwienie ruchu pieszych z Placu Zamkowego na Podzamcze ale nie tędy droga. Trasa powinna być raczej schowana w tunelu. Estakady raz że bardzo ingerują w przestrzeń to jeszcze generują syf pod spodem. Ludzie nie chcą chodzić pod estakadami. To bardzo zły pomysł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przy projektowaniu należy pamiętać że w pobliżu znajduje się cerkiew,a odrobinkę dalej kościół ,więc moim zdaniem powinno powstać coś na tyle użytecznego ale też z drugiej strony kulturalnego i odpowiedniego na to miejsce.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I tak wygra koncepcja biura Stelmach i partnerzy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie próbujmy podrabiać Warszawy. Tam koło nowo wybudowanych "zabytków" stoją szklane nowoczesne budowle i wygląda to moim zdaniem tragicznie. Lublin ma swój urok właśnie dzięki trzymaniu się przedwojennej atmosferze Starego Miasta. Oczywiście nie dosłownie ale dlatego, że nie wprowadza się tu zbyt eklektycznych rozwiązań to wszystko jeszcze jakoś wygląda ( a jak nie to jest to na dobrej drodze, żeby wyglądać). Podzamcze powinno być układem i typem kamienic podobnym do układu dzielnicy żydowskiej. Fajnie by było odsłonić Czechówkę, trzymać planów ulicy Szerokiej na placu zamkowym i stworzyć układ kamienic podobny do przedwojennego z tym, że zrobić eleganckie elewacje w stylu starego pasującym do starego miasta i podzamcza. I tyle. Po co robić na siłę coś nowego jak to co było kiedyś nie było przecież złe! Serdecznie Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stelmacholub napisał:
I tak wygra koncepcja biura Stelmach i partnerzy...
Raczej Gurbiel & Rodzina !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...