Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Według tego nie będzie można wysłać żony po receptę na leki dla męża, bo akurat mąż może w tym czasie być u stomatologa.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Co za bzdury? A jak lekarz wystawia skierowanie do specjalisty,tym samym kwalifikuje go do takiego leczenia i wyjaśnia pacjentowi na czym polega jego dolegliwość i w jaki sposób będzie leczony to nie jest porada?    Jeżeli skierowanie do specjalisty to tylko wypisanie papierka, to dlaczego zwykłe sekretarki nie wypisują skierowań gdzie tylko pacjent sobie zażyczy? Dlaczego aktualnie po skierowanie trzeba wejść do lekarza a nawet pielęgniarka nie może wypisać, skoro to tylko papierek a nie porada?
0
Norma, zdziwiony jestem ze NFZ dopiero teraz się obudził i to zauważył. Mi jeszcze nie zdarzyło się aby lekarz przy wypisywaniu recepty (biorę od lat te same leki) nie wpisał sobie porady za którą NFZ musi mu zapłacić lub ja muszę zapłacić pielęgniarce 10 zł za to ze ta wypisze receptę, przez co leki mam o 10 zł droższe. Inna sprawa przychodnie same przekazują sobie miedzy sobą dane pacjentów, aby mogły dopisać sobie na ich podstawie wizyty jednorazowe. przykładów tzw. dojenia NFZ mógłbym mnożyć... :))))
0
Idę do lekarza wypisać receptę,a on wpisuje jako wizytę w karcie chorego.Co do skierowań to ciekawe,który lekarz rodzinny tak chętnie wystawia skierowania do specjalisty?Robi wielką łaskę jeśli da na podstawowe badania-OB już niepotrzebne,cholesterol-a po co?Hormony absolutnie-chociaż raz w roku można!!! Za to ekg nawet bez potrzeby trzeba robić bo za to otrzyma dodatkowo 20 zł.O zgrozo!!!
0
Idę do lekarza wypisać receptę,a on wpisuje jako wizytę w karcie chorego.Co do skierowań to ciekawe,który lekarz rodzinny tak chętnie wystawia skierowania do specjalisty?Robi wielką łaskę jeśli da na podstawowe badania-OB już niepotrzebne,cholesterol-a po co?Hormony absolutnie-chociaż raz w roku można!!! Za to ekg nawet bez potrzeby trzeba robić bo za to otrzyma dodatkowo 20 zł.O zgrozo!!!
a jak nie ma zaleceń, to? a jak pacjent nie wykupi recepty, to?
0
Gdyby pacjent przeczytał swoje karty (historie choroby) w przychodni to nie jeden zdziwiłby się, że tak często tak często był u lekarza - rzeczywiście dziwne, że NFZ odkryło praktyki dopisywania wizyt dopiero teraz.
0
A czy przypadkiem takie praktyki to nie jest oszustwo i nie powinno być ścigane przez powołane do tego organy Państwowe ?
0
a jak nie ma zaleceń, to? a jak pacjent nie wykupi recepty, to?
Mówię o stale przyjmowanych lekach,gdzie lekarz nie pokusi się zapytać nawet o stan zdrowia nie mówiąc o badaniu.Wizytę natomiast odnotowuje-jest to jawne wyłudzanie kasy.A co powiesz na to,że lekarz nie chce dać skierowania na morfologię,tłumaczysz co się dzieje,wszelkie symptomy choroby są dla niego niczym.Nie ustępuję,a po badaniu okazuje się,że hemoglobina 8,2 i szereg innych zmian.Konował i nic więcej.Może lepiej zacząć leczyć się samemu i wyopcjować się.Jak zachoruję trafię do szpitala bez jego skierowania.Wszyscy wiemy jak to się robi.
0
Norma, zdziwiony jestem ze NFZ dopiero teraz się obudził i to zauważył. Mi jeszcze nie zdarzyło się aby lekarz przy wypisywaniu recepty (biorę od lat te same leki) nie wpisał sobie porady za którą NFZ musi mu zapłacić lub ja muszę zapłacić pielęgniarce 10 zł za to ze ta wypisze receptę, przez co leki mam o 10 zł droższe. Inna sprawa przychodnie same przekazują sobie miedzy sobą dane pacjentów, aby mogły dopisać sobie na ich podstawie wizyty jednorazowe. przykładów tzw. dojenia NFZ mógłbym mnożyć... :))))
Masz racje, przecież recepta to tylko papierek. Idź ćwoku do banku po papiuerek, to zobaczysz do czego potrzebne jest wyksztalcen ie, durniu. Niech ci salowa wypisuje recepty, NFZ zaoszczędzi.
0
A czy lekarz, który wypisuje receptę płatną w 100% zamiast ze zniżką (o czym dowiaduję się w aptece) według NFZ  zasługuje: a). co najmniej na krytykę; b). na pochwałę? Co dzieje się z kwotą nadpłaconą?
0
Zastanów się czego chcesz! Jak Ci robią EKG to źle, ale jak pier***niesz na zawał i EKG nikt Ci nie zrobi to będziesz się wtedy cieszył?  Wszystko wam się nie podoba nieroby, weźcie się do pracy a nie lenie wyłudzacie zwolnienia na kręgosłup i KRUS wam zwraca za to kasę!!!      
0
Mówię o stale przyjmowanych lekach,gdzie lekarz nie pokusi się zapytać nawet o stan zdrowia nie mówiąc o badaniu.Wizytę natomiast odnotowuje-jest to jawne wyłudzanie kasy.A co powiesz na to,że lekarz nie chce dać skierowania na morfologię,tłumaczysz co się dzieje,wszelkie symptomy choroby są dla niego niczym.Nie ustępuję,a po badaniu okazuje się,że hemoglobina 8,2 i szereg innych zmian.Konował i nic więcej.Może lepiej zacząć leczyć się samemu i wyopcjować się.Jak zachoruję trafię do szpitala bez jego skierowania.Wszyscy wiemy jak to się robi.
To trzeba zmienić lekarza. Zrobiłeś już to, czy dalej dajesz mu pieniądze ze swoich składek? Skargę już napisałeś, czy dalej siedzisz niczym mysz pod miotłą?
0
Zastanów się czego chcesz! Jak Ci robią EKG to źle, ale jak pier***niesz na zawał i EKG nikt Ci nie zrobi to będziesz się wtedy cieszył?  Wszystko wam się nie podoba nieroby, weźcie się do pracy a nie lenie wyłudzacie zwolnienia na kręgosłup i KRUS wam zwraca za to kasę!!!  
Ja doskonale wiem czego chcę!Nade wszystko poważnego i odpowiedzialnego traktowania pacjenta.Jeśli będę mieć problemy z sercem czy krążeniowe to trafię do kardiologa,a nie do konowała który tylko inkasuje kasę.Ty lecz się na głowę.Podejrzewam,że mierzysz innych własną miarą nierobie.Gdyby nie ciężka praca rolnika nie miał byś co żreć baranie!!!
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: