Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Jeden pokaz "Golgota Picnic" odwołany, ale odbędzie się inny

Utworzony przez Przemysław Leniak, 26 czerwca 2014 r. o 10:56 Powrót do artykułu
A może by zorganizować Shoah Picnic? Byłaby kultura przez duże K.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem zbulwersowana tą decyzją. Jestem katoliczką, ale to nie zmienia faktu że nie mogę się interesować różnymi rzeczami, sztuką szerokorozumianą, w tym oglądać spektakle nawet te najbardziej kontrowersyjne. Jestem wolnym człowiekiem, umię myśleć !!!! Nic nie stoi na przedszkodzie żeby móc w pełni funkcjonować. Jednak jak widać stoi!!! Prostactwo, zakłamanie i krótrowzroczność!!! Wielka szkoda :unsure:
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Komu tak bardzo zależy żeby obrażać Chrześcijan? Przecież 90% Polaków to Chrześcijanie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  Oświadczenie Ruchu Narodowego w sprawie odwołania projekcji pokazu  „Golgota Picnic” w Lublinie Ruch Narodowy wyraża satysfakcję w związku z odwołaniem projekcji pseudosztuki „Gologota Picnic”, która miała się odbyć 27 czerwca br. w Centrum Kultury Lublin. Pragniemy przypomnieć, że pierwsze próby wystawienia widowiska miały miejsce w Poznaniu, gdzie spotkały się ze stanowczą reakcją lokalnych społeczności. Po klęsce jaką odnieśli organizatorzy bluźnierczego spektaklu, próbowali oni zaprezentować swoje „dzieło” w innych miastach Polski, w tym także w Lublinie.  W nawiązaniu do art. 196 kodeksu karnego chcemy zwrócić uwagę, że „kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności (…) wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. Kodeks karny wyraźnie penalizuje więc zachowania godzące w wolność wyznania, które znajduje się również pod konstytucyjną ochroną, czego wyrazem jest art. 53 Konstytucji RP.  Dzięki współdziałaniu wielu lubelskich środowisk katolickich, patriotycznych i narodowych udało się doprowadzić do wywarcia odpowiedniej presji na czynniki zarządzające Centrum Kultury i w efekcie doprowadzić do zablokowania projekcji bluźnierczej pseudosztuki.  Ruch Narodowy wyraża jednocześnie zaniepokojenie, że w podległej władzom miejskim placówce, w ogóle przeprowadzono próbę tak oczywistej obrazy uczuć religijnych. Czy wiąże się to z działalnością środowisk bliskich znanemu z antykatolickich fobii politykowi z Biłgoraja? W rozmowie z lubelską „Gazetą Wyborczą” (27.01.2014) Janusz Opryński, zastępca Dyrektora Centrum Kultury w Lublinie stwierdził: "Palikot zbudował wokół siebie całą generację ludzi, którzy nadal sprawują w Lublinie władze i dbają o to, by na lubelską kulturę szły ogromne nakłady finansowe.".  Nie widzimy możliwości aby osoby związane z lewacką ekstremistyczną ideologią lansowaną przez partię Janusza Palikota mogły zasiadać we władzach lubelskich placówek kultury gdyż zachodzi ryzyko, że akty obrazoburstwa będą się powtarzały regularnie. Dlatego Ruch Narodowy domaga się dymisji Dyrektora Centrum Kultury Aleksandra Szpechta, a także Zastępcy Dyrektora ds. Artystycznych Janusza Opryńskiego. Lubelski Sztab Wojewódzki Ruchu Narodowego  
amen
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jesteś katoliczką i nie przeszkadza Ci, że ktoś wyśmiewa Twoją religię? No cóż, nie każdy kiedy plują mu w twarz mówi, że to tylko deszcz pada...      
Jestem zbulwersowana tą decyzją. Jestem katoliczką, ale to nie zmienia faktu że nie mogę się interesować różnymi rzeczami, sztuką szerokorozumianą, w tym oglądać spektakle nawet te najbardziej kontrowersyjne. Jestem wolnym człowiekiem, umię myśleć !!!! Nic nie stoi na przedszkodzie żeby móc w pełni funkcjonować. Jednak jak widać stoi!!! Prostactwo, zakłamanie i krótrowzroczność!!! Wielka szkoda :unsure:
 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem zbulwersowana tą decyzją. Jestem katoliczką, ale to nie zmienia faktu że nie mogę się interesować różnymi rzeczami, sztuką szerokorozumianą, w tym oglądać spektakle nawet te najbardziej kontrowersyjne. Jestem wolnym człowiekiem, umię myśleć !!!! Nic nie stoi na przedszkodzie żeby móc w pełni funkcjonować. Jednak jak widać stoi!!! Prostactwo, zakłamanie i krótrowzroczność!!! Wielka szkoda :unsure:
   
"Jestem wolnym człowiekiem, umię myśleć !!!! "
Z tą umiejętnością myślenia to gruba przesada - patrząc na ortografię.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mniejsza o ortografię ;-) ... katoliczka i zwolenniczka zboczęń -owszem to możliwe są wszak księża pedofile to moga być i katoliczki wielbicielki redtube ;-) podobno Dostatni ma zajęcia ruchowe z takimi srodowiskami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale głupie tłumaczenie kurii i pisiorow godzenie w uczucia religijne     Nie chcecie ogladac to nie oglądajcie ale dajcie innym jeżeli tego chcą !! WOLNOSC a nie krepowanie bo się  komus nie podoba !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Apel o zdyscyplinowanie dyrekcji Centrum Kultury   Z jednym zgadzam się z oszołomstwem. Dyrektora Centrum Kultury należy zwolnić w trybie natychmiastowym. Jego odpowiedzialnością jest dbanie o wolność kultury i realizację programu instytucji. Swoją decyzją wyraźnie pokazał, że jest człowiekiem miałkim, strachliwym i podatnym na jakąkolwiek presję. Wykazał się także brakiem poszanowania dla tych, którzy spektakl chcieli zobaczyć a swoją decyzją opowiedział się po stronie chorego świata kreowanego przez Prawo i Sprawiedliwość oraz ruchy faszystowskie i pseudonarodowe. WSTYD I KOMPROMITACJA. Jego działania stoją też w jawnym konflikcie z kierunkiem rozwoju kultury deklarowanym przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która wyraźnie zaznaczyła, że w Polsce nie ma miejsca na cenzurę prewencyjną. W związku z powyższymi apeluję do Prezydenta i Wydziału Kultury o zdyscyplinowanie dyrekcji Centrum Kultury w celu zapewnienia prawdziwej wolności dla twórców a przede wszystkim - widzów. Widzów, którzy są podatnikami i wyborcami.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie rozumiesz tego czym jest wolność... ... wolny to był np. Adam Ciołkosz - polityk Polskiej Partii Socjalistycznej - który siedząc w Londynie i komentując antychrześcijańską nagonkę jaka w PRL rozpetano  działania przeciwko prymasowi Wyszyńskiemu i słynne aresztowanie obrazu jasnogórskiego pisał że on ateista musi stawać w takiej chwili w obronie tych którzy są zniewoleni i gnebieni to była wolność tymczasem ty za wolność bierzesz postępowanie komunistów  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Przemku, dlaczego pan tak nienawidzi ludzi którzy nie wyznają pańskiej religii i nie są tacy jak pan, narodowi i katoliccy? Przecież każdy z nas sam powinien decydować o sobie, o przynależności religijnej czy społecznej. To wstyd tak komuś narzucać pewne wzorce i uważać, ze ma się rację we wszystkim bo ci antykatolicy czy geje są be.  Dla każdego z nas jest miejsce na tym świecie a to jak ktoś chce żyć, w co wierzyć, co oglądać i czego słuchać jest jego prywatną sprawą i nikomu nic do tego. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tytuł wprowadza w błąd czytelników. O zadnym publicznym pokazie nie może być mowy. Moniturujemy sytuację na bieżąco i do pokazu nie dopuścimy. Nie ma zgody na bluźniercze przedstawienia męki Pana Jezusa. Być może kulku pedałów obejrzy sobie coś w kiblu , nie mamy na to wpływu ale powtarzam jeszcze raz do żadnego publicznego pokazu nasza Narodówka nie dopuści.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Przemku, dlaczego pan tak nienawidzi ludzi którzy nie wyznają pańskiej religii i nie są tacy jak pan, narodowi i katoliccy? Przecież każdy z nas sam powinien decydować o sobie, o przynależności religijnej czy społecznej. To wstyd tak komuś narzucać pewne wzorce i uważać, ze ma się rację we wszystkim bo ci antykatolicy czy geje są be.  Dla każdego z nas jest miejsce na tym świecie a to jak ktoś chce żyć, w co wierzyć, co oglądać i czego słuchać jest jego prywatną sprawą i nikomu nic do tego.    Zamilcz niewierny zboczeńcu. Przypomnę ci że zostałeś ochrzczony w katolickim kościele ale rodzice twoi nie dopełnili obowiązku wychowabia cię w wierze. To nie jest prywatna sprawa by publicznie przedstawiać bluźniercze projekcje Męki Chrystusowej. Spróbuj żyjąc w kraju gdzie wyznawany jest islam szydzić z Koranu to szybko postawią cię do pionu. Albo żyjąc w Izraelu bluźnić z Tory. Żyjąc tam pojąłbyś co to jest świętość co to jest Talmud. Baranie jeden. A tutaj myślisz że można opluwać Kościół Katolicki, szydzić z Ewangelii - na to zgody nie ma i nigdy w tym kraju nie będzie. Żyjesz gorzej niż zwierze masz zlasowany mózg albo wcale go nie masz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Przemku, dlaczego pan tak nienawidzi ludzi którzy nie wyznają pańskiej religii i nie są tacy jak pan, narodowi i katoliccy? Przecież każdy z nas sam powinien decydować o sobie, o przynależności religijnej czy społecznej. To wstyd tak komuś narzucać pewne wzorce i uważać, ze ma się rację we wszystkim bo ci antykatolicy czy geje są be.  Dla każdego z nas jest miejsce na tym świecie a to jak ktoś chce żyć, w co wierzyć, co oglądać i czego słuchać jest jego prywatną sprawą i nikomu nic do tego. 
Zamilcz niewierny zboczeńcu. Przypomnę ci że zostałeś ochrzczony w katolickim kościele ale rodzice twoi nie dopełnili obowiązku wychowabia cię w wierze. To nie jest prywatna sprawa by publicznie przedstawiać bluźniercze projekcje Męki Chrystusowej. Spróbuj żyjąc w kraju gdzie wyznawany jest islam szydzić z Koranu to szybko postawią cię do pionu. Albo żyjąc w Izraelu bluźnić z Tory. Żyjąc tam pojąłbyś co to jest świętość co to jest Talmud. Baranie jeden. A tutaj myślisz że można opluwać Kościół Katolicki, szydzić z Ewangelii - na to zgody nie ma i nigdy w tym kraju nie będzie. Żyjesz gorzej niż zwierze masz zlasowany mózg albo wcale go nie masz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Przemku, dlaczego pan tak nienawidzi ludzi którzy nie wyznają pańskiej religii i nie są tacy jak pan, narodowi i katoliccy? Przecież każdy z nas sam powinien decydować o sobie, o przynależności religijnej czy społecznej. To wstyd tak komuś narzucać pewne wzorce i uważać, ze ma się rację we wszystkim bo ci antykatolicy czy geje są be.  Dla każdego z nas jest miejsce na tym świecie a to jak ktoś chce żyć, w co wierzyć, co oglądać i czego słuchać jest jego prywatną sprawą i nikomu nic do tego. 
nienawidzę? ależ skąd uważam że ludzie chorzy wymagają leczenia a nie tolerowania ich chorobowych objawow są powody dla których nie tolerujemy np morderców czy pedofili i sa to dokładnie te same powody dla których nie moze być mowy o tolerancji w tym wypadku propos bycia katolickim i narodowym 21 lat w Polskiej Partii Socjalistycznej - taki jest mój staż... do kościoła nie chodzę - zwyczajnie nie mogę się zgodzić z tym co wyprawiają postępowcy krytykuje otwarcie i Budzika i innych cudaków a że jestem Polakiem i chrześcijaninem to całkiem inna sprawa... pzdr.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...