Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Jesteśmy młodzi, wykształceni i bezrobotni

Utworzony przez dfg, 20 lutego 2012 r. o 17:44 Powrót do artykułu
Piszcie co chcecie - zostane przy swoim. Ładnie bym dzis wyglądała, gdybym od czasów skonczenia studiów nie uczyła sie niczego nowego Ostatni rozmówca poruszył wazny problem, chodzi mi o ostatnie zdanie. Masz rację, jest tak jak jest. Strach przed utrata pracy powoduje, że człowiek zapomina o własnej godności.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kumpel studiował na KUL- rzucił po 2 latach wycjechał do UK, uskałdał kasy skonczyl tam bachelora na podrzednym uniwerku, mimo to pracy w zawodzie szukał 14 dni- dosłownie! po 5 latach od tego wydazenia koles zyje na luzie, nie pławi sie w bogactwie ale ma godne zycie i dobra pensje( chcoaiz zaczynal jako jakis kelner, załozył rodzine itp. ja i moi znajmoi- niekurzy z mgr, niektrz bez lub tylko srednie robia wieczne kursy , pooduplomówki i to sciema. mam koelznke 27 lat i tak sie ciegle dokształca. robi jakis drugie kierunke, a mzoe juz skonczyła. ciagle kursy jakeis , szkoelnia ...nie wiem do 30tki bedzie sie dokształcac czy co i co potem. tez robiłem jakis okres za wolontariusza, ale bez jaj ilez mzona. jesli studia to emdyczne , techniczne albo jakas zadka filologia obca. w innym przypadku ejsli nie jestes z "towarzystwa' lepszy kurs spawacza po LO zrobic i sie nie meczyc lub po porstu stad zmykac.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przepraszam za blędy - pisałem w pośpiechu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wujekdobrarada napisał:
kumpel studiował na KUL- rzucił po 2 latach wycjechał do UK, uskałdał kasy skonczyl tam bachelora na podrzednym uniwerku, mimo to pracy w zawodzie szukał 14 dni- dosłownie! po 5 latach od tego wydazenia koles zyje na luzie, nie pławi sie w bogactwie ale ma godne zycie i dobra pensje( chcoaiz zaczynal jako jakis kelner, załozył rodzine itp. ja i moi znajmoi- niekurzy z mgr, niektrz bez lub tylko srednie robia wieczne kursy , pooduplomówki i to sciema. mam koelznke 27 lat i tak sie ciegle dokształca. robi jakis drugie kierunke, a mzoe juz skonczyła. ciagle kursy jakeis , szkoelnia ...nie wiem do 30tki bedzie sie dokształcac czy co i co potem. tez robiłem jakis okres za wolontariusza, ale bez jaj ilez mzona. jesli studia to emdyczne , techniczne albo jakas zadka filologia obca. w innym przypadku ejsli nie jestes z "towarzystwa' lepszy kurs spawacza po LO zrobic i sie nie meczyc lub po porstu stad zmykac.
Czy nie było by lepiej wyłapać i rozliczyć,złodzieji,konfidentów,komunistów i całe to bydło co do takigo stanu doprowadzili ten kraj,niż z niego uciekać ???? Przecież o to im chodzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Czy nie było by lepiej wyłapać i rozliczyć,złodzieji,konfidentów,komunistów i całe to bydło co do takigo stanu doprowadzili ten kraj,niż z niego uciekać ???? Przecież o to im chodzi.
a to zadaj sobie takie pytanie albo zadaja je sasiadom, rodzicom a nie pytaj o takie raczy młodych ludzi urodzonych w latach 80tych - ich to jzu malo obchodzi. oni chca norlanie zyc.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chihotHistorii napisał:
a to zadaj sobie takie pytanie albo zadaja je sasiadom, rodzicom a nie pytaj o takie raczy młodych ludzi urodzonych w latach 80tych - ich to jzu malo obchodzi. oni chca norlanie zyc.
To niech o to walczą,jak o internet [dało się ??? ],bo starzy już nie mogą lub nie mają siły. Jak se pościelą-znasz to ??? a jak nie to hajda do angoli lub do niemca, do burdeli albo na zmywak.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TUSKU-jak żyć ????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale on ma rację napisał:
w Polsce to dalej ubecja i esbecja jest przy władzy, a komunia nie została rozliczona. dlatego w Polsce jest tak jest - jesteśmy rezerwuarem dla ZSRR i wasalem NRD. głosując na PO, RPP i SLD pogłębiamy ten stan. jak ktoś ma wątpliwości, niech na youtube wrzuci "Nocna zmiana"
lecz się chłopie !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mn napisał:
Rodacy, macie to, za czym tak bardzo tęskniliście, macie kapitalizm, cieszcie się! To Wam, waszym dziadkom, waszym ojcom śmierdział PRL! Macie więc, swój wyśniony i wymarzony kapitalizm. Kłapaliście dziobami przedtem, kłapiecie teraz, a to, że za obecny stan rzeczy duszpasterz robotników i równocześ... rozwiń całośćnie korowska wtyczka w tym środowisku, oddał życie, to się nie liczy? To, że Tusk i Kaczory były ścigane przez SB tylko, dlatego, by wiele lat potem Donald mógł powiedzieć publicznie z dumą "tam była stocznia" to, co, nic dla Was nie znaczy? A męczennik narodowej sprawy, Wujec i Onyszkiewicz, wałęsający się Wałęsa i poświęcający dla Was swą wolność Moczulski, to, co, jeszcze wam mało? Albo taka Katarasińska czy inny świątobliwy Jurek, oni dla Was niewdzięcznicy byli tak strasznie prześladowani, że zmuszono ich do ukończenia bezpłatnych studiów w tym parszywym PRL. Brak wdzięczności z Waszej strony. Dziś nikt Was nie prześladuje. Nie ma nakazu pracy, tego okropnego wymysłu PRL. Dziś nie musicie być zameldowani - przypisani do adresu - macie wolność, możecie być bezdomni! Nie macie na naukę dla dzieci, a gdzie jest powiedziane, że Wasze dzieci mają się kształcić. Leczenie i leki za symboliczną kwotę, wczasy, wyjazdy wakacyjne waszych dzieci? To była deprawacja i ogłupianie społeczeństwa przez „komunę”! Nareszcie wyzwoliliście się z tej ohydnej indoktrynacji, cieszcie się! To Was bulwersowały informacje, że dyrektor potężnego kombinatu przemysłowego zarabia dziesięć razy więcej od sprzątaczki. Teraz zarabia 1000 razy więcej. Jak widzicie, to na Wasze życzenie i za Waszą przyczyną uległo to zmianie, cieszcie się? Radujcie się, żyjecie w wolnym kraju, możecie robić, co Wam się podoba, jak "Wolny najmita". Praca jest kochani, tyle tylko, że najlepiej byłoby, gdyby łaskawca pracodawca nie musiał Wam płacić, idealnym rozwiązaniem byłoby, gdybyście Wy niewdzięcznicy płacili pracodawcy. Kochani, to Wy, lub Wasi ojcowie, dziadkowie, tego chcieliście, to Wam śmierdział obowiązek pracy, to Wam śmierdział obowiązek meldunkowy, to Wam śmierdział PRL. Macie to, czego chcieliście i na co zasługujecie. Do roboty, tuczyć kapitalistów, tego chcieliście i nie marudzić mi tutaj, za bramą czekają zastępy takich jak Wy. Na poprawę samopoczucia, proponuję Wesele Wyspiańskiego, czyli, "miałeś chamie złoty róg, miałeś czapkę z pawich piór...." Celem odświeżenia pamięci, tym którzy zapomnieli. Państwo zwane niedemokratycznym, ponad dwadzieścia lat temu zostało zlikwidowane. (Proponuję bilans dokonań gospodarczych, pierwszych dwudziestu lat powojennych i dwudziestu lat, tfu "najjaśniejszej"). Około trzydziestu lat temu, zaczęto demontować to państwo w sposób i widowiskowy i skuteczny. Na początek ogłupiali Polacy zafundowali sobie półtora roku urlopu, płatnego urlopu, jak za ciężką i mozolną pracę. Potem była nieudolna próba ratowania bytu państwowego i bardzo "sprzyjająca" wydajnej pracy - emigracja wewnętrzna, czyli im gorzej, tym lepiej - pytanie, dla kogo? No a dzisiaj, jaki koń jest każdy widzi. Tym niedowidzącym przypominam, bilans na dzień dzisiejszy to: 1.Prawie kompletnie zlikwidowany przemysł, uruchomiono nową gałąź wydobywczego - bieda szyby. 2. Flota morska i rybacka - śladowe ilości. 3. Rolnictwo cofnięte w rozwoju, gdzieś okolice końca pierwszej połowy XX wieku. 4. Banki, dzisiaj widać jak na dłoni, sami filantropi ci zagraniczni inwestorzy, tylko Polacy tacy ciemni i uparci. 5. Bezrobocie, bezdomność, nawrót gruźlicy i wszawicy, emigracja za chlebem, czyli 10% sytych, reszta głodna lub przymierająca głodem. 6. Realizacja tych wspaniałych osiągnięć wymagała pieniędzy, dlatego na dzień dzisiejszy zadłużenie osiągnęło wielokrotną wartość gierkowskiego. Stan na rok 2010: http://biznes.interia.pl http://www.bankier.pl Jeśli dodać do tego zyski z wyprzedaży, to zasadne staje się pytanie, gdzie ta olbrzymia forsa, co za nią dla kraju zrobiono? Albo inaczej, co z tą forsą zrobiono? Reasumując, jak mawiał już mniej chwytliwy polski satyryk - jest śmiesznie, ale będzie jeszcze śmieszniej. Dziękuję za uwagę.
brawooo ! p.s. zastanawia mnie milcząca reakcja forumowiczów ( a raczej jej brak ) na ten rzeczowy i trzeźwy wpis
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale on ma rację napisał:
w Polsce to dalej ubecja i esbecja jest przy władzy, a komunia nie została rozliczona. dlatego w Polsce jest tak jest - jesteśmy rezerwuarem dla ZSRR i wasalem NRD. głosując na PO, RPP i SLD pogłębiamy ten stan. jak ktoś ma wątpliwości, niech na youtube wrzuci "Nocna zmiana"
Święta prawda, sami konfidenci i zdrajcy teraz przy władzy-ogladałam,naprawdę otwiera oczy.Polecam ciemniakom i wyborcą PO.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@jon ja nie tęsknię za PRLem. Wolę obecną rzeczywistość, choćby nie wiem jak popapraną, od stania długie godziny w kolejkach po 2 rolki papieru toaletowego, i oglądania zachodnich słodyczy przez szybę w Peweksie. Wolę taką rzeczywistość od tej, kiedy przeciwko strajkującym robotnikom wyprowadza się czołgi, ZOMO i strzela sie ostra amunicją. NIe wiem ile macie lat, ja mam ich wystarczająco, by nie tęsknic za tamtymi czasami. Przymus zatrudnienia? To była fikcja. Cały PRL od początku do końca był fikcją, która w koncu musiała runąć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tzw. "rynek pracy" w Lublinie to jakiś koszmar chorego pijaka, lepiej stad spieprzac a nie meczyc sie za grosze albo siedziec na bezrobociu. Poczawszy od urzedów aż do prywatnych firm, wszedzie albo płacą grosze i kosmiczne wymagania albo tylko po znajomosci mozna dostać robote. Moze jak ludzie stąd wyjadą i zabraknie "niewolników" do pracy to coś się zmieni ? Ale wątpie, z prowincji zawsze ktoś tu przyjedize pracować za głodowe stawki. Rynek pracy mamy tak beznadziejny i zepsuty że aż żal d... ściska. Przykre to, strasznie dla kogoś kto chce zostać w Lublinie i jakoś ułożyć swoje życie, ale czy da się normalnie ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marek napisał:
Hej skoro mowa o studiach powiedźcie mi jaką opinię ma WSPiA w Lublinie?? Planuję tam robić podyplomowe na kerunku transport spedycja logistyka. Warto czy nie warto (poziom uczelni) ?? (bo jesli nie warto to trza szukać gdzieś indziej)niestety jest to jedyna uczelnia kształcąca podyplomowo w tym kierunku w Lublinie (w prawdzie można tu wybrać inne miasto ale radykalnie wzrasta koszt takich studiów a do Lublina mam rzut beretem- Puławy) Pozdrawiam
Jesli moge sluzyc rada, to lepiej zrob "dyplom" w dobrej szkole nauczajacej zawodu! Wciaz uganiamy sie za wyedukowanymi z zakresu hudrauliki, spawalnictwa i dekarstwa robotnikami! Jesli okazesz sie byc fachowcem, w ktorejs ze wspomnianych dziedzin, to juz teraz moge smialo obiecac wynagrodzenie przekracajace (z gorka) to, co zarabia absolwent WSPiA po pieciu,czy dziesieciu latach pracy w swoim "zawodzie" Fajnie jest studiowac dla samego faktu studiowania! Tez to robilem, ale zycie pokazalo inna twarz..... Obecnie jestem nie mgr psychologii, ale przedsiebiorca w diametralnie innej dziedzinie zycia... Bardzo ciesze sie, ze siedem m-cy po dyplomie nie moglem znalezc pracy........naprawde ciesze sie, bo teraz wiem, jak nalezy zyc!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
^^^ dlatego Lublin nie ma już 354 tys a niespełna 348( jesli nie mniej, nie ma danych za zeszły rok na stronie GUS-u).Jesli w najblizszym zcasie nic sie nie ruszy w LBNie, to za 10 lat bedzie miał moze 320, a za 20 lat liczba mieszkanców spadnie ponizej 300 tysiecy, z czego wiekszosc to będą osoby po 50tce. Podejrzwam, ze miasto zacznie sie wuludniac w zatrwazajacycm tępie. Uczelnie tez beda miały problem , jednie madyczna bedzie w dobrej sytuacji, bo śaciągnie obcokrajawców na wydział lekarski. obserwuje Lublin bacznie od 2005 roku i naparwde w ciagu 6 lat newiele sie tutaj wydarzyło, poza budową lotniska i otwarciem Teatru Starego. Strefa ekonomiczna Felin- delikatnie mówiac "lekki" niewypał. Kaczysnki obiecał siedzibe PGE- gdzie ta siedziba?! Na terenach po byłym FSC włąsciwie niewile się dzieje( az trudno uwierzyc ze w latach 70 i 80 pracawało tam tyle tysiecy ludzi) Studia stały sie masowe, wiekszosc humanistycznych kierunków nie gwaratuje ciekawej i dobrze płatnej pracy a własnie takich absolwentów jest najwiecej. Nadproducjka ludzi z dyplomami, słaby rynek prtacy - wygorowane żadnia potencjalnych pracodawców. Lublekie uczlenie są mocnodrugoligowei spadaja w rankingach. upadła cukrownia, zakady obuwnicze i paree mneijszych.Ok to mzoe przejdzmy do kultury ESK lublin nie został. Teatr nadal w budowie.w ostanich kilku latach nanożyło się róznego rodzaju call-center, powstaja ciegle markety, biznes zwiazany z jakimis pseudoszkoleniami.Sporo ludzi na smieciwych umowach. Nie wiedze przyszłosci Lublina w optymistycznych barwach. Prosze nie zarzucajcie mi malkontenctwa, kilka lat wstecz sam tępiłem na forach interentowych marudzacych malkontentów, traz po prostu jestem realistą. Życzę Lublinowi jak najlepiej ale młodym ludziom proponowałbym inne miasto/ kraj jeśli w kieszeni za wiele grosza nie posiadają i nie znają królika.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Transport i spedycja jako kierunek studium z dobrą kadrą w CKU nr 1 krochmalna 29 http://www.ckunr1.lublin.pl/ Wykłada pan Adam Mazur ekonomista i .. mistrz kickboxingu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie masz pracy? Nie masz pieniędzy? Odwiedź stronę Cyberżebracy.pl Strona Cyberżebracy.pl to portal umożliwiający ludziom potrzebującym zamieszczanie anonimowych próśb o pomoc finansową. Jeżeli nie masz pracy, nie stać Cię na spłacanie rat kredytu. potrzebujesz wsparcia finansowego, chciałbyś spełnić swoje marzenia, pojechać w podróż, sfinansować leczenie, lub Twoje potrzeby są bardziej przyziemne i niewiarygodne, ta strona jest dla Ciebie. Opisz dokładnie Swoje potrzeby i przekonaj chętne osoby, aby zechciały Ci pomóc. Bez rejestracji, bez opłat, bez formalności. Po prostu dodaj ogłoszenie. Dziękujemy wszystkim darczyńcom w imieniu wszystkich obdarowanych. Zachęcamy wszystkie potrzebujące osoby do aktywności na naszym portalu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak jesteście bezrobotni i nie możecie długo znaleźć pracy, to spróbujcie za granicą. Norwegia chętnie przyjmie absolwentów, którzy umieją coś robić. Najlepiej zadzwoncie do firmy pracaidealna.pl a oni już wam powiedzą co dalej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...