Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Karpie z lubelskiego Auchan pod lupą obrońców zwierząt

Utworzony przez duży, 23 grudnia 2014 r. o 08:30 Powrót do artykułu
Karp taki powinien być pakowany w siatkę podobno pojedynczo według wytycznych. Gdy w niedziele kupowałem karpia byłem świadkiem sprzedaży trzech karpi przez dużego Pana podobnego do Shreka upchane wszystkie w jedną siatkę i całe we krwi. Nie wiem czy pracownicy mają gdzieś zasady czy to oszczędność na siatkach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hej obrońcy zwierząt gdzie byliście jak konał łoś?      
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuje pseldo ekologom zapoznac sie z fizjologia karpia jak ta ryba elugo wytrzymuje bez wody potrafi przez jakis czas korzystac z powietrza atmosferycznego . Czy wasze pseudo swietlowki tez sa ekologiczne .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poza tym nie potrafiłabym zabić go w domu i wypatroszyć. Powinny być humanitarnie uśmiercane i dopiero sprzedawane, ale w Polsce jest dużo niedoszłych nożowników, któży na rybie chcą się wyżyć przed świętami.
Podpowiadam. Metody zabijania karpia-humanitarne: 1. Bicie na chama: - młotek: walnąć z całej siły między oczy lub w okolice oczu (uważać na palce) - tasak: obciąć głowę (uważać na dłoń) Skutki uboczne: gwarantowane wyrzuty sumienia i mdłości. Nasze kalectwo i śmierć karpia równie prawdopodobne2. Bicie "na tchórza" - unikanie walki: - do wanny z karpiem wrzuca się włączoną suszarkę do włosów Skutki uboczne: wymiana korków, zakup nowej suszarki3. Bicie psychologiczne: - podchodzi się do wanny, w której beztrosko pływa karp i znienacka pokazuje mu się kalendarz z zakreśloną czerwonym pisakiem datą 24 grudnia (na 99,9% karp umrze na zawał) Skutki uboczne: a co będzie, jak trafisz na ten 0,01%?4. Gry wojenne: - do wanny wrzucasz petardę Skutki uboczne: odpada patroszenie, lecz dochodzi malowanie ścian i sufitu5. Bicie damskie: - wyciągasz korek z wanny i wychodzisz na papierosa i serial brazylijski Skutki uboczne: możesz zachorować na raka (palenie szkodzi)6. Bicie niesportowe: - idąc do domu z karpiem udajesz, że niechcący wypada ci siatka pod nadjeżdżający autobus Skutki uboczne: czasem kierowca autobusu chcąc uniknąć kolizji z siatką, w której może przecież być mina przeciwpancerna, przejeżdża nie tego co trzeba7. Bicie koleżeńskie: - wypijasz z karpiem flaszkę i tłumaczysz mu, że on nie ma już po co żyć, bo jego dziewczyna zdradza go z innym w sąsiedniej centrali rybnej; karp umiera z żalu lub przepicia Skutki uboczne: chora wątroba, wyrzuty sumienia, a jak karp wie coś o twojej żonie?
Ostatnio edytowany 23 grudnia 2014 r. o 23:23
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie prowadzą uboju zwierząt? Co to za argument - mają stosować się do prawa. W E. Leclercu na Zana karpie są bite na zapleczu i sprzedawane martwe. Można? Można.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
księża też żrą zabite karpie, zwierzęta itp. i jest dobrze, a skad to się wzięło jak nie z kościoła
akurat karpie to się wzięły z komuny - z braku mięsa. Odrobinę mniej palikociarskiego zaślepienia, więcej owartości na fakty...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale to jest tylko i wyłącznie wina kupujących, którzy generują popyt na żywego karpia. Ja nie kupuję żywego nigdy. Poza tym nie potrafiłabym zabić go w domu i wypatroszyć. Powinny być humanitarnie uśmiercane i dopiero sprzedawane, ale w Polsce jest dużo niedoszłych nożowników, któży na rybie chcą się wyżyć przed świętami.
To, że ty jesteś łajzą i masz dwie lewe ręce nie znaczy, że inni też tak mają. Chleba masłem pewnie też nie smarujesz, bo strach nóż wziąć do ręki? Skąd się biorą takie kaleki życiowe...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do MalibuLublin - no własnie na tych obrazkach widać tutaj pazerność, bo ja nie mam takiego czegoś, bo mnie nie stać, podzieliłam się z biednymi. Nie wystarczy  ładnie mówić, należy robiććććććć
  Polak kieruje się zasadą: „Ty masz, a ja nie mam, więc zrobię wszystko, żebyś ty też nie miał”, natomiast Amerykanin – „Ty masz, a ja nie mam, więc zrobię wszystko, żebym ja też miał”. Bo, jak mówią, Polak Polakowi nawet porażki zazdrości.   w jednym zaś masz rację, że należy robić, a nie pisać ... jednak ty tylko piszesz, że robisz, czego jednak nie da się sprawdzić   pokażę ci więc, jak wyglądało wcześniej miejsce, którego tak bardzo zazdrościsz ... wnioski wyciągaj sam ...   powyższe zdjęcia niewątpliwie kontrastują ze zdjęciami, które tak bardzo "dotknęły" przedmówcę ... nawiązując zaś do tematu artykułu, dodam, że nasze karpie (z Malibu) Święta spędzają w zdrowiu i pomyślności, bowiem nigdy w tym terminie ich nie odławiamy   Wszystkim czytelnikom Dziennika Wschodniego życzymy zdrowych i pogodnych Świąt
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niech już przestaną nam narzucać wszystko z góry jak ma być, niedługo będzie ustawa, którą nogą mamy najpierw wchodzić do danych sklepów, nie dajcie się ogłupić!!!!!!!!!!! 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest to po prostu skandal. Ludzie apeluje nie pozwalające na to! Art.4,5 ustawy o ochronie praw zwierząt mówi wyraźnie że ryby jako kręgowce muszą być traktowane humanitarnie.Nie dajcie sobie wmówić że ta siatka coś daje, tak główny inspektor weterynaryjny wyraził na takie przenoszenie zgodę , ale rozmawiałem z panią doktor ichtiologii i powiedziała, że ryba stresuje się w worku z siatką bez wody, wydziela hormony stresu co za tym idzie smak ryby jest gorszy, apeluję, gdy widzicie jak w sklepach żywe ryby przenoszone są w foliowych workach to dzwoncie na policję! Nawet jeśli jest ta siatka a wody nie ma, to nadal art.4 i 5 ust. O ochronie zwierząt jest złamany i tak mówcie niech jeżdżą, od tego są i dzwoncie codziennie po kilka razy, nie pozwólmy na legalizację znęcania się nad rybami, bo od nich się zaczyna. Ryby tak naprawdę powinny być sprzedawane uśmiercone, nie żywe. Nękajmy tych ludzi kierowników sklepów. Ka ostatnimi czasy dzwoniłem do wszystkich sklepów, dziennie po kilka razy,wołałem kierowników składałem skargi na pracowników którzy na kasie karpiem rzucili,wzywałem policję co parę godzin, napisałem do prokuratury, sklepy które odwiedzałem dziennie miały już tego dość zaczęli lepiej traktować ryby. Dlatego apeluję do was gdy widzicie ww. Sytuacje naciskajcie- zmienimy los tych karpii żywych zwierząt i o to apeluję i proszę was wykażcie zrozumienie , pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Policjanci nie pomogą . Bo taki super market napisze informacje "Karp sprzedawany jest bez wody" I co teraz powiesz? Każdy ma iść z akwarium po karpia? To każdy na każdego będzie dzwonił! Czekam na konstruktywną odpowiedź w twojej strony!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuje pseldo ekologom zapoznac sie z fizjologia karpia jak ta ryba elugo wytrzymuje bez wody potrafi przez jakis czas korzystac z powietrza atmosferycznego . Czy wasze pseudo swietlowki tez sa ekologiczne .
Oj widać że i Ty nie jesteś zaznajomiony/a z fizjologia karpia :P bo raczej nie wiesz o tym  ze karpie maja ciało tak delikatne jak nasze oko, wyobraź sobie ze ktoś dotyka Cie torba foliowa po oku przez kilka godzin, fajnie co?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawi mnie jak dalej rozwinie się sprawa. Mam nadzieję że nie zaszkodzi to hodowli karpi w stawach na wsiach i w agroturystykach, bo to jedna z głównych atrakcji takiego wypoczynku. Ale myślę, że tak długa tradycja się zachowa.
Ostatnio edytowany 6 października 2015 r. o 17:26
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ciekawe kiedy ci popaprani obrońcy zaczną ubierać karpie bo zimą mogą zmarznąć witaj głupoto!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...